תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

צנון הוא אחד מירקות השורש הפופולריים ביותר שגדלים כמעט בכל אזור אקלימי. נוגד חמצון טבעי, הוא עשיר בחומרים מזינים, מה שהופך אותו למוצר חיוני עבור אלו שאכפת להם מבריאותם ויופיים.

במאמר נשקול מהו תכולת הקלוריות של צנון (לכל 100 גרם מוצר), kbzh, כמות הפחמימות ומאפיינים חשובים אחרים של יבול השורשים.

הרכב כימי ויסודות קורט

צנון אדום מכיל כמות גדולה של מינרלים המרפאים ומנקים את הגוף. איפה אחוז קלוריות נמוך מאפשר לך להשתמש במוצר כמעט ללא הגבלות.

צנון טרי מְשׁוּמָר קָפוּא צמרות
אֶשׁלָגָן 233 333 230 270
נתרן 39 789 30 120
סִידָן 25 28 23 30
זַרחָן 20 31 15 27
מגנזיום 10 8 9 13
בַּרזֶל 0,34 0,23 0,23 0,42
אָבָץ 0,28 0,22 0,25 0,34

הרכב האלמנטים בארוחות מוכנות תלוי באילו תכשירים נוספים שימשו בתכשיר ועל עוצמת ושיטת עיבודם. רוב החומרים המזינים נמצאים בסלטים טריים.

תשומת הלב! הנתונים על ההרכב הכימי עשויים להשתנות תלוי בסוג הצנונית ובמקום גידולו, באיכות הרוויה באדמה בחומרים מינרליים.

ערך תזונתי ו- BJU של צנון

לעתים קרובות נשים תוהות כמה קלוריות נמצאות בצנון.

100 גרם צנון אדום מכיל 19 קק"ל בלבדמה שהופך אותו לתזונה ומתאים לצום. בהרכב יבול השורשים לכל 100 גרם - 1.2 גרם חלבונים, 0.1 גרם שומן ו -3.4 גרם פחמימות.

תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

אילו ויטמינים מכילים צנוניות

בהרכב של יבול השורש, בנוסף לתוכן הגבוה של מינרלים, מצוין ויטמינים גבוהים C, PP, קבוצה B. שמן חרדל, המעניק לירק טעם חמצמני, מגביר את התיאבון ומשפיע לטובה על ספיגת ויטמין C.

הכי שימושי לאכול את צמרותיו של צמח צעיר... הוא מכיל פי כמה ויטמינים, בעוד שהטמעתם מהירה יותר ובכמויות גדולות יותר. לשימוש יש לבחור עלים קטנים ללא נזק.

תשומת הלב! לחלקי הצנון יש טעם זהה לזה של ירק השורש עצמו. ניתן להוסיף אותו לבורשט, למרקים, לסלטים טריים ולהתלבשות למנות בשריות.

תכונות שימושיות לגוף האדם

ירק שורש לא רק מעשיר את הגוף חומרים שימושיים, מנרמל את איזון הוויטמינים והמינרלים בבני אדם, אך באופן כללי, יש לכך השפעה חיובית על עבודתם של איברים פנימיים.

בשל השימוש בו מתרחש:

 • תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדםחיזוק דפנות כלי הדם ונימי הדם;
 • שיפור תפקוד מערכת העיכול ומערכת הלב וכלי הדם;
 • ספיגה מוגברת של ויטמין C;
 • חיסול רעלים וחומרים רעילים מהגוף;
 • האצת חידוש התא, המסייעת להאריך את הנוער;
 • צמצום התהליך הדלקתי בשלבים הראשונים של התפתחותו;
 • הפחתת הסיכון להתפתחות סרטן, בעיקר בדרכי העיכול, בפה ובכבד;
 • הורדת רמות הכולסטרול בדם;
 • נורמליזציה של מערכת העצבים;
 • מניעת עצירות ועליית peristalis במעי;
 • מניעת קרישי דם;
 • נורמליזציה של רמות הסוכר בדם;
 • שיפור במצב העור, כולל בנוכחות פריחות;
 • הפרשת נוזלים מוגברת מהגוף, אשר משפיעה לטובה על הלב והכליות;
 • שיפור בריאות השיניים והפה.

תזכור את זה צנוניות מועילות רק אם נצרכות במתינות... לא מומלץ לחרוג מהקצבה היומית של 300 גר '.

יישום להרזיה

צנון הוא ירק דל קלוריות הכלול בעקביות בתזונה לירידה במשקל... אבל אתה לא יכול לאכול אותו ללא שליטה, במיוחד כדי להפיק ממנו דיאטות מונו. ספיגת יתר של צנון מאיימת עם הפרעות קשות בדרכי העיכול, הופעת מחלות כליות וכבד.

ל להפחתת משקל הגוף בשילוב עם מוצרים שימושיים אחרים ופעילות גופנית מומלץ לאכול 4-6 מנות סלט עם צנון אדום בשבוע. להטמעה טובה יותר משולב הירק בסלט ירוק, תפוחים, סלרי ושמיר.

כגון לשילוב תרופה השפעה חיובית על עבודת הלב ומאפשרת לכלול סלטים אלה בתזונה לטיפול בלחץ דם גבוה. כדי להשיג את האפקט המרבי, מומלץ בנוסף לצרוך הרבה נוזלים.

יישום ברפואה המסורתית

צנון מסייע בטיפול במספר מצבים רפואיים חמורים. כאשר משתמשים בו נכון, הוא מקל על נפיחות ומגביר את טונוס השרירים. הם משמשים לטיפול לא רק בפירות, אלא גם צמרות.

תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

בטיפול בדליות

כמה ראשים של צנונית נטחנים במתחם... ואז הוא מערבב עם מעט מיץ לימון.

המוצר משפשף בתנועות עיסוי עדינות 1-3 פעמים ביום לאזורים הנגועים ברגליים. מומלץ להמשיך בטיפול במשך שלושה שבועות, לאחר מכן נדרשת הפסקה למשך חודש. טיפול ברדיוליטיס ובעצב עצבים מטופלים באותה צורה.

בעת הטיפול בכוויות קור

ניתן לטפל רק בפגיעות קלות בדרך זו.... לשם כך יש לערבב מיץ צנון ומים חמים בכמויות שוות. לאחר מכן, המסה המתקבלת מונחת בגזה סטרילית ומוחלת על האזור הפגוע. שמור על הדחיסה לא יותר מחמש דקות. במידת הצורך, יש לחזור על ההליך לאחר 30-60 דקות.

בטיפול בלוקודרמה

כדי לאזן את צבע העור דורש חותכים את הצנוניות לפרוסות קטנות וטבלו אותן בחומץ או במיץ זנגביל. לאחר מכן, פרוסות יבול השורש מוחלים על האזורים הנגועים למשך 15 דקות. אם הצנונית נשרפת בעוצמה, היא מוסרת והעור נשטף היטב. הטיפול נמשך שלושה שבועות עם הפסקה חודשית.

המוגלובין מוגבר

להכנת הטינקטורה, קחו מיכל זכוכית קטן העשוי זכוכית כהה. הם מוסיפים לזה 50 גרם צנון מיובש ומעורבבים עם 100 מ"ל וודקה איכותית... הבקבוק פקק בחוזקה ומתעקש במשך שבועיים. אי אפשר שהמכולה תיחשף לאור שמש ישיר. קח תרופה של 20 מ"ל שעה לפני השינה במשך ארבעה שבועות.

תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

ביטול תסמיני טרשת עורקים

במקרה זה משתמשים בעלים צעירים של הצמח.... החלקים נמעכים ביסודיות ומערבבים בפרופורציות שוות עם דבש טבעי. קח את התרופה מדי יום למשך חודש במשך 2 כפיות. בין הקורסים לוקחים הפסקה של 2-4 שבועות.

צריבת כבד

כדי לחסל סימפטום לא נעים, קח 3-4 עלים של צמרות צעירות ושופכים 200 מ"ל מים רותחים. לאחר רבע שעה אתה יכול להוסיף 1-2 כפות סוכר לתה שנוצר ולשתות אותו בלגימות קטנות. עד שלוש מנות של המשקה שותים ביום. אל תמשיכו בטיפול יותר משבוע.

עקיצות חרקים

כדי למנוע גרד ודלקת, מיץ טרי נסחט מהירק ו להרטיב את האזור הנגוע בו בשפע. ההליך חוזר על עצמו מספר פעמים ביום עד שהתסמינים הלא נעימים נעלמים לחלוטין.

קח פתק:

צנון לחורף: מתכונים פשוטים וטעימים לחטיפים בריאים

מתכוני הצנוניות הכבושים הטובים ביותר לחורף

קציר צנוניות לחורף על ידי הקפאה ובאופנים אחרים

הצטננות ושפעת

לטיפול מערבבים את מיץ הבצל והצנונית ביחס שווה... דבש טבעי נמס באמבט מים ומוסיף למיצים ביחס של 1 עד 1. הוא נדרש לקחת מוצר כזה 2-3 פעמים ביום, 20 מ"ל למשך 3-5 ימים.

מחלת האורוליתיאזיס

באבנים קטנות, המיץ מסלק וצנוניות עוזר לתהליך הסרתם.... 100 מ"ל מיץ סלק דורש 20 מ"ל מיץ צנונית. יש ליטול את התרופה לאחר ארוחת הבוקר למשך 5-10 ימים.

תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

אסתמה של הסימפונות

במהלך החמרת המחלה תצטרך לערבב 100 מ"ל מיץ צנון ו 20 מ"ל דבש, שחומם מראש באמבט מים. קח את התרופה המתקבלת במשך 2 כפיות עד שניתן לייצב את מצבו הכללי של המטופל.

שיפור דרכי העיכול

קוצצים היטב 5-6 ראשי צנון ומערבבים אותם עם 2 גרם עמילן. ואז להוסיף לתערובת 200 מ"ל חלב חם ולערבב היטב. המוצר המתקבל שותה 30 דקות לפני ארוחת הבוקר במשך חודש.

חיסול עור שמנוני

5-7 ראשי צנון קטנים מעורבבים איתם 50 מ"ל של חלב חם, קוצצים דק את כל המסה בבלנדר. המסכה מוחלת על עור מנוקה במשך 15-30 דקות בשבוע.

חיסול דלקת בפנים

מעורבבים צנון קצוצה (20 גרם) 2.5 מ"ל של דבש מומס ובאותה כמות של תמיסת קלנדולה. הסוכן מוחל אך ורק באתר הדלקת ומשאיר אותו למשך 30 דקות. לאחר הטיפול מורחים קרם מרגיע על הפנים.

מסכה מזינה

חולצות קצוצות קצוצות (50 גר ') משולבות יחד 10 מ"ל שמן זית וכפית עמילן. המסה המתקבלת מוחלת על הפנים, ונמנעת את האזור סביב הפה והעיניים. שמור את המוצר למשך 5-10 דקות. ניתן לעשות מסיכה מזינה 1-2 פעמים בשבוע.

תשומת הלב! למרות התכונות השימושיות והתרופות הרפואיות הבולטות של צנון, בנוכחות הפרעות כרוניות קשות, מומלץ לכלול את יבול השורשים בטיפול משולב עם תרופות מסורתיות.

תכולת קלוריות של צנון ותכונות שימושיות לגוף האדם

פגיעה והתוויות נגד לשימוש בצנונית

לירק השורש בולטות תכונות חיטוי וחיידקיות... אך תכונה זו הפכה את הצנונית למסוכנת לצריכה במקרים כאלה:

 • תקופת החמרה של מחלות בדרכי העיכול;
 • תהליך דלקתי בבלוטת התריס;
 • כיב פפטי ודלקת בלבלב;
 • זפק והטמעת יתר של ויטמינים בגוף;
 • נוכחות מוקדי דלקת הקיבה ברירית העיכול;
 • תקופת החמרה של מחלות כליות וכבד, כולל מחלות כרוניות;
 • תקופת ההחלמה לאחר התקף לב.

בנוכחות מחלות במערכת העיכול בתקופת ההפוגה שלהם, מותר לאכול חלק קטן של צנון... במקביל, מומלץ לבחור זנים עם תכולה נמוכה יותר של שמן חרדל. אם לאדם יש טכיקרדיה, עליכם להימנע מאכילת צמח השורש, מכיוון ששמנים אתריים שלו מגבירים את זרימת הדם ואת הדופק.

תשומת הלב! בנוכחות הפרעות כרוניות בדרכי העיכול, מומלץ להתייעץ עם גסטרואנטרולוג לפני צריכת צנוניות.

סיכום

צנון הוא ירק שורש הרוויח את הגוף בחומרים שימושיים ומאפשר לשמור על בריאותו. אך לפני השימוש, עליכם לוודא כי המוצר נסבל באופן מלא על מנת לא לפגוע בדרכי העיכול ולא לעורר החמרה בהפרעות כרוניות.

הוסף תגובה

גן

פרחים