כיצד לאחסן נכון תפוחי אדמה ובאיזו טמפרטורה הם עומדים

בסתיו, לאחר הקטיף, מתמודדים תושבי הקיץ עם המשימה להציל ירקות לחורף, ובמיוחד תפוחי אדמה, מכיוון שלא כולם הצליחו מרתפים. אתה לא צריך להיות נסער: אתה יכול להשאיר תפוחי אדמה לחורף ל מִרפֶּסֶתחשוב רק ליצור את התנאים הנכונים לכך.

באיזו טמפרטורה לאחסן תפוחי אדמה, האם תפוחי האדמה קופאים בטמפרטורה של מינוס 1, באיזו טמפרטורה תת-תת קרקעית יכולים הפקעות לסבול - נדבר על זה ואחר במאמר.

תנאים אופטימליים לאחסון תפוחי אדמה בחורף

בחדר בו מאוחסן המוצר הטמפרטורה האופטימלית תהיה בין 2 ל -4 מעלות צלזיוס. מצב זה נקרא "טמפרטורת מנוחה", כאשר כל התהליכים הביוכימיים שבתוך תפוח האדמה קופאים. הוא במצב יציב, אינו יוצר נבטים ואינו קופא.

חָשׁוּב! בחר את הזמן הנכון לחפור כדי להגדיל את הסיכוי שלך להציל יבולים. רק דגימות בשלות מלאות מאוחסנות היטב.

לחות האוויר באחסון צריכה להיות בין 70-85%. לחות מוגזמת מעוררת התפתחות עובש, ולחות לא מספקת פוגעת בטעם. כדי להימנע מכך, האוויר בחדר מיובש או משתמשים באוורור נוסף.

תושבי קיץ מנוסים מייעצים לאחסון תפוחי אדמה עם סלק - זה מרכך את ההשפעה של תנודות הלחות על הירקות.

חָשׁוּב! בכדי לחסל עודף לחות, מכילים מיכלים עם סיד או ספיגת לחות אחרים באזורי אחסון.

אזור האחסון צריך להיות מוצל. כאשר הפקעות נחשפות לאור שמש ישיר או לאור מלאכותי, מתחיל ייצור החומר הרעיל סולנין. תפוחי האדמה מתחילים להפוך לירוקים והופכים לבלתי שמישים.

תגובת תפוחי אדמה לטמפרטורה

אם משטר הטמפרטורה מופר, היבול מתחיל להתדרדר. עם עליית הטמפרטורה תפוח האדמה נובט ונעשה רך. עם ירידה בפירות, מתחיל תהליך עיבוד העמילן לסוכר. המוצר מאבד את טעמו המקורי, הופך למתוק ואטי מדי.

חָשׁוּב! ניתן לאחסן רק תפוחי אדמה באיכות גבוהה במשך זמן רב. בבחירת ירקות לחורף, שימו לב למראה שלהם. תפוחי אדמה בעלי עבה עומדים בתנודות בטמפרטורה ביתר קלות.

הטמפרטורה המינימלית שתפוחי אדמה יכולים לעמוד היא 0 ° C. לערכי מינוס יש השפעה מזיקה על הירק. אם המדחום נופל מתחת ל -1 ° צלזיוס, אז המניות מתחילות להקפיא. לאכול עוד תפוחי אדמה כאלה.

אחסון מרפסת

המרפסת היא מקום טוב לאחסון ירקות לדיירי בנייני דירות. השארת יבול עליו או אכסדרה היא פרקטית ונוחה, אך יחד עם זאת יש להקפיד על המלצות מסוימות כדי שהמוצרים יישמרו ולא יבזבזו בתכונותיהם.

כיצד לצייד מרפסת לאחסון

כיצד לאחסן נכון תפוחי אדמה ובאיזו טמפרטורה הם עומדים

רצוי לזגוג את המרפסת או הלוגיה. יש למקם את היבול כך שמים ואור שמש לא ייפלו עליו. כל עוד חם בחוץ, אינכם צריכים לדאוג לבטיחות תפוחי האדמה, אך הכפור הסתיו הראשון יכול להזיק לו.

הדבר החשוב ביותר הוא בחירת המכולות להנחת תפוחי אדמה. לעתים קרובות משתמשים במקרר ישן או בארון מבודד למטרות אלה. האפשרות הטובה ביותר תהיה ארון תרמי המספק טמפרטורת אחסון אידיאלית ואוורור רציף.אבל ארון כזה ידרוש חשמל.

חָשׁוּב! אם ירקות מאוחסנים בחלל סגור היטב, תהליכים נרקבים יכולים להתחיל בהם. לצורך אחסון נאות, יש צורך באוורור מתמיד ובדבקות במשטר הלחות האוויר.

באיזו טמפרטורה תפוחי אדמה קופאים כאשר הם מאוחסנים במרפסת

אם המרפסת מבודדת, אין צורך בהגנה נוספת על היבול. בחדר עם חלונות עם זכוכית כפולה ובידוד תרמי, ניתן לאחסן תפוחי אדמה אפילו בחורף קשה.

אתה רק צריך לוודא שהחדר לא יתקרר ל -1 ° C ומטה - בשביל זה אתה צריך מדחום במרפסת. בטמפרטורה יציבה מעל 0 מעלות צלזיוס ניתן להניח יבולים בשקיות, רשתות או ארגזי עץ רגילים.

ניואנסי אחסון:כיצד לאחסן נכון תפוחי אדמה ובאיזו טמפרטורה הם עומדים

  1. כאשר האביב מתחמם, תפוחי אדמה עשויים להזדקק לקירור נוסף או למקום קריר יותר.
  2. הטמפרטורה במרפסת לא צריכה לעלות על + 17 מעלות צלזיוס, אחרת הירק יתדרדר.
  3. באביב בסוף טווח האחסון לבציר מזיק במיוחד לשינויי טמפרטורה, יש להימנע מהם.
  4. בסוף האביב, בדרך כלל רק מאוחר זנים... שאר הדגימות יכולות לשמש כחומר נטיעה.

ייעוץ לאחסון

כיצד לאחסן נכון תפוחי אדמה ובאיזו טמפרטורה הם עומדים

עד כמה תפוח אדמה ישרוד את החורף תלוי בהכנת אחסון נכונה.

לפני שמניח לחורף הוא מיובש וממיין בזהירות. הפקעות צריכות להיות נטולות ריקבון, שריטות ונזקים. רק דגימות בריאות יסבילו היטב את תקופת החורף. אפילו "שכן" רקוב אחד יכול להדביק את היבול כולו, ולכן יש לגשת לתהליך הבחירה באחריות.

יש להפריש תפוחי אדמה זרעים בנפרד. לשתילה בשנה הבאה עדיף לבחור את הדגימות החזקות ביותר.

חָשׁוּב! תפוחי אדמה שטופים דורשים ייבוש ממושך. לא מומלץ לשטוף תפוחי אדמה לפני אחסונם. פירות שספגו לחות נוטים יותר להירקב.

לפני הסימניות ב- אחסון תפוחי אדמה לטווח ארוך מומלץ להחזיק למשך 7-10 ימים בטמפרטורות שבין +12 ל- + 18 מעלות צלזיוס ולחות יחסית של 85-95%. אתה יכול להשאיר את היבול לשכב בעליית הגג, במרפסת הקיץ או בסככה מתחת לחופה. זו תקופת "הטיפול" או "השיקום". שיטה זו מגדילה את הסיכוי שהירקות שנקטפו ישמרו על טעמם לאורך זמן.כיצד לאחסן נכון תפוחי אדמה ובאיזו טמפרטורה הם עומדים

ל תפוחי אדמה נשמר זמן רב יותר, ניתן לעבד אותו לפני שהוא מאוחסן. התרופה הנפוצה ביותר היא גופרת נחושת. הוסף 2 גרם מהחומר לדלי מים וריסס את הפקעות בתמיסה זו. שיטה זו מגדילה את ההתנגדות של היבול לריקבון.

שיטת עיבוד נוספת היא הכנת עירוי צמחי מרפא. עבור 1 ליטר מים תצטרך 350 גרם לענה, 150 גרם שלג ו 50 גרם עלי טבק. התערובת המתקבלת מוזרקת למשך יום ומרוססת על תפוחי אדמה מבקבוק ריסוס. לאחר העיבוד יבוש היבול ומניח בכלי מוכן.

יש לשטוף היטב את המיכל. אסור לאחסן פקעות בכמויות גדולות על הרצפה או במגע עם רצפות או קירות קרים. על המכולה להיות חורים לזרימת אוויר. ארגזי עץ מונחים בצורה הטובה ביותר על תומכים.

קש, נסורת, לבד יעזור בהגנה על היבול מפני הקור. חומרים אלה מאפשרים לאוויר לעבור היטב ומספקים הגנה על חום ואוורור בו זמנית.

סיכום

עכשיו אתה יודע מה צריך להיות טמפרטורת האחסון לתפוחי אדמה בחורף ובאיזו טמפרטורה תפוחי אדמה לעמוד.

תפוחי אדמה הם אחד הגידולים הכי יומרתיים ועמידים בפני קור. אפשר גם לצייד מקום לאחסון מניותיו במרפסת של בניין דירות, חשוב רק ליצור אינדיקטורים יציבים של לחות וטמפרטורה. בכפוף לכל ההמלצות, הקציר ישמח אותך עד עונת הקיץ החדשה.

הוסף תגובה

גן

פרחים