הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבניות הקדומות: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

גידולי עגבניות מוקדמים הם אורחים מבורכים בכל חלקות הגינה, שכן יש להם זמן להבשיל בכל אזור, אפילו באזורים עם קיץ קר וקצר. אך לא לכולם יש את היכולת לשאת בהצלחה פרי באזורי הצפון.

במאמר זה נתמקד במלך העגבניות הייחודי המיוחד עם התאמה מדהימה לתנאי החממה ולאדמה הפתוחה. זוהי אפשרות נהדרת לחובבי עגבניות הבשלה מוקדמת בכל האזורים. ירקות בשלים, גדולים ובעל טעם מעולה, נערצים על ידי מגדלי ירקות רבים, ושותלים מגוון על חלקותיהם מדי שנה.

מאפייני ותיאור הזן

הזן גובר על ידי מגדלים רוסים לפני 12 שנה, אך אינו נכלל בפנקס המדינה של הישגי גידול. מומלץ לגידול באזורים הצפוניים והמרכזיים בתנאי חממה, באזורים הדרומיים בשדה הפתוח.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

תכונות ייחודיות

סוג הקובע, רגיל, גובה 60-70 ס"מ, גזע חזק, עלווה צפופה, עלים ירוקים כהים, תפרחות פשוטות.

התבגרות מוקדמת, 85-90 יום חולפים מרגע זריעת הזרעים להבשלה מלאה.

הפריון הוא גבוה, עד 5 ק"ג של פירות נקצרים מזרע אחד, בתנאי שנטועים 3 צמחים לכל 1 מ"ר. מ 'הפירות הראשונים הם הגדולים ביותר, במשקלם עד 500 גר'. האינדיקטור הכמותי והאיכותי של הפרי מושפע מהקפדה על הטכנולוגיה החקלאית וכללי סיבוב היבול.

התרבות אינה חסינה במיוחד למחלות של משפחת הלילה. לכן יש צורך לבצע יישום בזמן של אמצעי מניעה.

תשומת הלב! למרות קומתו הקצרה, יש צורך בצביטה רגילה ובירית חובה. לעתים קרובות יש צורך לילד חורג בגלל המספר הגדול של יורה לרוחב הגדל.

מאפייני פרי

משקל ממוצע 200-280 גרם, צורה עגולה, צבע אדום בוהק... הטעם מעולה, מתוק עם חמיצות בקושי מורגשת האופיינית לעגבניות, העיסה עסיסית, בשרית. תאי זרעים 7, זרעים רבים. הגלידה דקה אך יציבה, לא מועדת לפיצוח.

המינוי הוא אוניברסאלי: נהדר לבישול טרי ולעיבוד להכנות חורפיות.

לירקות בשלים חיי מדף ארוכים ויכול לעמוד בתחבורה למרחקים ארוכים.

בתמונה נראה עגבניות המלך הקדומות.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

איך לגדל שתילים

זריעת זרעים לשתילים מתחילה חודשיים לפני השתילה באדמה... לשתילה ניתן לקצור זרעים באופן עצמאי, מכיוון שהעגבנייה היא זנית, מה שאומר שהיא שומרת על תכונות ההורים שלהם בדור הבא.

על זנים אחרים של עגבניות:

יתרונות וחסרונות של זן "פטל פיל"

ענק טעים, עסיסי וריחני - עגבנייה "לב Volovye"

"Skorospelka" הוא מגוון לבציר עגבניות עשיר, טעים, מוקדם

הכנת זרעים

זרעים נבדקים בזהירות בגלל נזק גלוי.פרושים בזה אחר זה על השולחן. לאחר מכן הם נבדקים אם יש חללים בתמיסת המלח. הפתרון מוכן מכף אחת של מלח מומס בכוס מים. הדגנים שצפו לפני השטח אינם מתאימים לזרעה.

יש לחטא חומר זרע, במיוחד כזה שמורכב בעצמו.חיטוי לא רק יחזק את חסינות הנבטים, אלא גם בשלב הראשוני יגלה צמחים לא קיימא. לחיטוי, הכינו תמיסה חלשה של פרמנגנט אשלגן והניחו בו זרעים למשך 20 דקות. לאחר שנשטפים ומייבשים היטב.

מועצה. כדי לשפר שתילים, משתמשים בחומרים ממריצים לגידול או להמיס מים, בהם זרעים מושרים למשך 12 שעות. זרעים נפוחים מוכנים לזריעה.

קיבולת ואדמה

אדמת עגבניות מלכותית דורשת פוריות ומזינות... הוא מוכן מאדמת גן מעורבב עם חומוס וכבול. כדי להקל עליכם להוסיף מעט חול נהר שטוף. לאחר ערבוב יסודי של כל הרכיבים, התערובת המתקבלת נשפכת בתמיסה חמה של פרמנגנאט אשלגן בכדי להשמיד את הצומח הפתוגני.

אדמה מחוטאת משפיעה לטובה על גידולם והתפתחותם של שתילים... ואז האדמה מונחת במכלי שתילה, שבתחתיתם עשויים חורי ניקוז קטנים. כמו כן, נסורת או חלוקי נחל קטנים מונחים על קרקעית המכולות כניקוז.

ניתן לשתול גם בקופסת עץ משותפת וגם במיכל בודדלדוגמה: כוסות פלסטיק, סירי כבול, חלות דבש מנייר. הדרך הנוחה ביותר לגדל שתילים היא עציצים. כאשר מגדלים במכולות אלה אין צורך בהשתלה למיטות, השתילים נטועים בחורים יחד עם עציצים. הם מתמוססים באדמה ובנוסף מזינים את השורשים הצעירים בחומרים שימושיים.

זְרִיעָה

זרעים נזרעים לעומק של 1.5 ס"מ ובמרחק של 2-3 ס"מ זה מזה, מפזרים אדמה מלמעלה, מרטיבים מעט במים חמים ומושקעים בעזרת בקבוק ריסוס ומכסים את המכולות בסרט או זכוכית כדי ליצור אפקט חממה. עד הקלעים הראשונים, מיכל השתילה נשמר בחדר חם ומואר בטמפרטורה של 25 מעלות צלזיוס לפחות. מעת לעת מוסר הסרט לאוורור האדמה.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

טיפול שתילים

לאחר הופעתם של יורה, המכולות מסודרים מחדש במקום מואר היטב, על אדן החלון.

חָשׁוּב! יש לספק שתילים אור מספיק. אחרת, גבעולי הקלעים יתחילו להתמתח והשיחים ייחלשו.

שעות האור של השתילים הן 15-16 שעות... אם יש חוסר באור טבעי, הם משלימים פיטולאמים. יש לדאוג לתאורה נוספת מראש כך שהקליעים הראשונים יקבלו מיד את האור הנכון.

מים כשהשכבה העליונה של האדמה מתייבשתמבלי להציף את הנבטים, בעדינות לאורך שפת המשתלה במים חמים ומושקעים עם קופסת מים רדודה. לאחר השקיה, האדמה משוחררת באופן שטחי כדי לא לגעת בשורשים הצעירים.

בתקופת השתילים, דשנים נוזליים מוחלים פעמיים על עגבניות צעירות. הזנה זו הכרחית להיווצרות מלאה של צמחים צעירים.

לאחר הופעתם של 2-3 עלים אמיתיים, השתילים צוללים, ישיבה במכולות נפרדות. אם השתילים נותרו בתיבה משותפת, אז המרחק בין השיחים מוגדל ל 10-15 ס"מ.

התייחסות! השתלה במכולות נפרדות נוחה להובלה נוספת של שתילים לבתי הקיץ.

שבועיים לפני השתילה, השתילים מתחילים להתקשות... לשם כך הם מוציאים לרחוב למשך 40 דקות - שעה. בהדרגה, משך הזמן המבלה באוויר הפתוח ל 13 שעות. במקביל להתקשות בשעות היום, טמפרטורת החדר הלילה יורדת ל 13 מעלות צלזיוס.

איך לגדל עגבניות

לאחר חודשיים השתילים מוכנים להשתלה.... הם מושתלים במבנים מוגנים שבועיים קודם לכן מאשר על מיטות פתוחות. טמפרטורת האדמה היא 15-17 מעלות צלזיוס. אם האדמה לא התחממה לסימן זה, יש לדחות את ההשתלה. באדמה קרה שתילים לא יגדלו, ומערכת השורשים עלולה לסבול.

נְחִיתָה

תכנית נחיתה: 50-70 ס"מ - המרחק בין השתילים, 70-90 ס"מ נותר בין השורות. עבור 1 מ"ר מ 'במקום לא יותר משלושה צמחים. ענפי העגבנייה מתפשטים ולכן היא זקוקה למרחב רב. אם השיחים נטועים בצפיפות, הם יזדקקו לתשומת לב רבה יותר בעתיד.

מושתלים לחורים שהוכנו מראש בעומק של 15-20 ס"משבתחתיתו מונחים ראשית אפר עץ וקורט דשנים מינרליים. לאחר ההשתלה דוחסים את החורים, מושקים במים חמים ומושקעים ונשארים להסתגל לתנאים חדשים למשך 7-9 ימים.

התייחסות! במהלך הסתגלותם של צמחים הם אינם מושקים או מוזנים.

טיפול נוסף במלך העגבניות של ראשית הדרך

השקיה קבועה מוגדרת לא יותר מפעמיים בשבוע... אם התרבות לא מושקה זמן רב, או להפך, האדמה סוחפת, אז הפירות ייסדקו כשהם בשלים. מושקה במים חמים, מתחת לשורש, בבוקר או בערב. התרבות מגיבה היטב להשקיה בטפטוף. לשם כך, בקבוק פלסטיק רגיל ללא תחתית מותקן באזור השורש ומלא במים, החודר בהדרגה לשורשי העגבנייה.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

לאחר השקיה, האדמה משוחררת ומורידים עשבים עם שורשים... הסרת עשבים שוטים היא צעד חשוב בטיפול בעגבניות. עשב עשבים מכיל חיידקים, נבגים ומזיקים רבים. ומכיוון שצמחים מוגנים בצורה גרועה מפני מחלות פטרייתיות, אמצעי מניעה בזמן הם קריטיים. בנוסף, התרופפות מספקת חדירת חמצן טובה יותר לשורשים, מה שמחזק ומשפר את החסינות.

כדי להשאיר את המיטות לחות יותר, השתמשו בגלישה... כבול, קש או נסורת משמשים כתכה. מאלצ'ינג מתייחס גם לאמצעי הגנה: הוא מגן על השיחים מפני חרקים החיים באדמה.

הזן דורש האכלה בכמויות גדולות.... דשן אחת לשבועיים. עם צמיחה חלשה, מספר התחבושות גדל, מה שהופך אותו לעדיפות עם תכולת החנקן השולטת. תחבושות קונבנציונליות מורכבות ממגוון מלא של דשנים מינרליים או חומר אורגני. כחומר אורגני משתמשים בעירוי של מולין או עירוי של גללי ציפור ביחס של 1:15.

התייחסות! לא מומלץ להפרות עגבניות עם זבל טרי, מכיוון שזה יעורר הצטברות מוגברת של המסה הירוקה.

בימים חמים, שיחי עגבניות צללים כדי למנוע כוויות של לוחות גיליון.

תכונות בטיפול וקשיים אפשריים

בשל המספר הגדול של יורה בצד, שיחי הקובע דורשים צביטה קבועה... מדים לא נחוצים לא רק יוצרים צל ומונעים כניסת אוויר, אלא גם תופסים כמויות גדולות של חומרים מזינים. זה קורה ששחלות רבות מדי נוצרות על ענפים פוריים. אם לא יוסרו, אז כל הירקות לא יוכלו להבשיל.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

למרות הגבעולים החזקים, השיחים זקוקים לבירית חובהאחרת הענפים ישברו ממגוון ירקות. בנוסף, משקל הפרי מכופף את הידיים לקרקע, מה שמוביל למגע עם האדמה. הבשלת ירקות יכולה להירקב ולהפיץ זיהומים פטרייתיים.

קרא גם:

עגבנייה עמידה למחלות וטיפול קל "ג'ינה"

יתרונות וחסרונות של עגבניה "לופטינסקי"

מחלות ומזיקים

מגוון עגבניות מלך המוקדמות אינו עמיד למחלות פטרייתיות... כאשר שותלים זן זה באתרכם, עליכם להקפיד מראש על אמצעי מניעה, למשל, לטפל במיטות בנחושת גופרתית לפני שתילת עגבניות. כמו כן, יש להקפיד על משטר הטמפרטורות בחממות, ויסות אותו על ידי שידור המקום, אל תשכח להפשיט את המיטות, להשקות ולהתרופף בזמן ומתון.

לצורך טיפול מונע השתמש בתרופה "Fitosporin"... הם מרוססים עם צמחים שלוש פעמים בעונה. "Fitosporin" משמש לא רק לטיפול מונע, אלא גם לטיפול בצמחים חולים. אתה יכול להחליף אותו בהכנות Barrier או Hom.

מבין המזיקים, הדוב, שבלולי קרדית העכביש הם המסוכנים ביותר.... קרדית העכביש חיה בתנאי חממה וגורמת לפגיעה העיקרית בשיחי החממה. שידור רגיל הורס את בית הגידול הרגיל של המזיק, אך אם יש הרבה ממנו, אי אפשר להסתדר בלי להשתמש בשיטות יעילות יותר.הקרצית נהרסת גם עם הדברה בקרבוס, או שהצמחים הנגועים מרוססים בחליטת שום ופלפל.

הצילו מהדוב ראשי דגים חפרו למיטות ושתי שום קצוצות - ריחות חריפים מפחידים את הדוב.

לשבלולים משומשים פלפל גרוס או תמיסת סיד שנשפכים על החורים. גם טיפול בגבעול במי סבון עוזר.

ניואנסים לקרקע פתוחה ומוגנת

אסור לחסוך מקום באתר ולשתול שיחי עגבניות בצורה הדוקה מדימכיוון שבעתיד יידרש טיפול קשה. יש צורך לנתק כל הזמן את העלים התחתונים ואת התהליכים הרוחביים, אחרת הצמחים לא יקבלו מספיק אור וחומרים מזינים.

הזן המבשיל המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

שתילה צפופה פירושה האכלה תכופה יותר, פעם אחת בעשרה ימים... חבישה עליונה, המורכבת ממגוון מלא של דשנים מינרליים, מתחלפת בחומר אורגני. מחומר אורגני משתמשים בעירוי מדולל של טחנת מולין או של ציפור.

צמחי חממה גדלים מעט יותר מצמחי חוץ, אך אין צורך לצבוט את ראש הראש: הם עושים את עצמם.

התייחסות! הבירה היא סיום הצמיחה לאחר שנוצר מספר מסוים של ענפים.

ירקות מועדים לפיצוח אם אינם מושקים או בשלים יתר... אבל זה גם לא כדאי לאפשר ריצוף מים של המיטות - זה מוביל להתפתחות של מחלות פטרייתיות. הפיתרון הטוב ביותר לבעיה הוא השקיה וטפטוף של המיטות. פרקטיקות חקלאיות אלה יסייעו במניעת עודף וחוסר לחות.

קציר ויישום היבול

ירקות מבשילים מוקדם, מהראשונים מבין כל העגבניות... העיקר לאסוף אותם בזמן כך שלפירות לא יהיה זמן לפצח. בנוסף, השחרור המתוזמן של השיחים ממשקל עודף מאפשר לעגבניות הבאות להבשיל מהר יותר.

המינוי הוא אוניברסאליעגבניות משמשות לבישול טרי, למשל: סלטים, מיצים טריים, תבשילים, פירה. עגבניות קטנות יותר משמשות לכבישה, שימורים וכבושים ומשמשים לעיבוד למוצרי עגבניות. הם מכינים פסטה נהדרת, אדג'יקה, קטשופ.

ירקות בשלים נסבלים אחסון לטווח הארוך ותחבורה ללא אובדן מצגת.

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

יתרונות וחסרונות

שקול כמה היתרונות של מגוון זה:

 • טכנולוגיה חקלאית לא מסובכת;
 • תפוקה גבוהה;
 • צמיחה קטנה;
 • הבשלה מוקדמת;
 • היכולת להכות שורש בכל אזור;
 • טעם פירות נהדר;
 • צדדיות בבישול;
 • אחסון ארוך;
 • תחבורה ארוכה.

מאפיינים שליליים כוללים:

 • בירית חובה;
 • צביטה רגילה;
 • האכלה חובה שיטתית;
 • עמידות ממוצעת למחלות.

ביקורות חקלאים

למרות כמה ניואנסים בטיפול, הזן נותר עגבניה מוקדמת אהובה על גננים רבים. להלן כמה דעות:

אליזבטה, סמולנסק: "אני מגדל את הזן הזה הרבה זמן. כמובן שאתה צריך לדאוג לו, אבל התוצאה שווה את זה. ירקות גדולים וטעימים שמבשילים מוקדם. כל השיחים תלויים ממש עם עגבניות. כדי למנוע התקפות של מזיקים, אני מטפלת בדוחי חרקים ".

הזן ההבשלה המוקדם הטוב ביותר לדעת תושבי הקיץ הוא מלך העגבנייה הקדומה: מדוע הוא כל כך טוב ולמה כדאי לגדל

אנטונינה, צפחה: "אני אוהב לעבוד בגינה, כך שהעגבנייה המלכותית תמיד נותנת יבול טוב. הפירות הראשונים גדולים, שוקלים חצי קילוגרם. ואז הם הולכים וקטנים, אני מכניס את האחרון לצנצנות לחורף. אני שותל את השתילים בחממה הגדולה ביותר, יש להם הרבה מקום. אני ממליץ לכל מי שאוהב לדאוג לצמחים, זה זן אסיר תודה מאוד "..

סיכום

מלך הזנים הקדומים הוא אופציה נהדרת לחובבי עגבניות מוקדמות. כמובן שהתרבות אינה מיועדת לעצלנים, אך אין קשיים מיוחדים בעזיבה. בכפוף לכללי סיבוב היבול ומנהלים חקלאיים מוכשרים, הצמח יודה לעגבניות גדולות בעלות טעם מעולה. יתרה מזאת, למין בשל ומניב מוקדם יש יכולת להסתגל לכל תכונה אקלימית, המאפשרת לגדל עגבנייה מוקדמת באזורים קרים.

הוסף תגובה

גן

פרחים