כיצד לרסס כראוי עגבניות בפרמנגנט אשלגן

גננים ידעו זה מכבר שחלק מהתכשירים התרופתיים נהדרים להפריית ירקות. כך, למשל, פיתרון מנגן לעגבניות הוא אחת מאפשרויות העיבוד הטובות ביותר. פרמנגנט אשלגן הוא חיטוי.

עגבניות רגישות לרוב לפטריות שונות מחלותלכן ריסוס והזנה עם פרמנגנט אשלגן עוזר עגבניותלהתמודד עם מזיקים.

כיצד פרמנגנאט אשלגן משפיע על עגבניות

פרמנגנט אשלגן משמש זה זמן רב לגידול גידולי ירקות. היעילות של כלי כזה במהלך העיבוד היא גבוהה מאוד, וניתן לקנות אותו בבית מרקחת במחיר נמוך.

לתמיסה המנגנית יש תכונות מועילות רבות:

 1. אידיאלי לטיהור גידולים.
 2. ריסוס עגבניות עם תמיסת מנגן משפיע לטובה לא רק על פירות העגבניות, אלא גם על החלק העליון. בזכות טיפול זה הוא מתחזק.
 3. כאשר הפיתרון נכנס למצע, מתרחשת תגובה כימית. כתוצאה מתגובה זו, אטומי חמצן מתחילים להשתחרר. ליונים המשוחררים במהלך ייצור זה השפעה חיובית על שורשי הצמח, וזה גם חשוב.
 4. בנוסף לחיטוי, פרמנגנאט אשלגן מבצע את תפקיד האכלת האדמה.
 5. המנגן מסייע בריפוי פצעים וסדקים בפרי, מה שמפחית את הסיכון לזיהומים.

חָשׁוּב! למרות כל התכונות המועילות, יש לתת מינון קפדני לטיפול בצמחים מעובדים עם פרמנגנט אשלגן. רוויה עגבנייה פיתרון כזה יכול לגרום לירידה בתשואה.

כיצד לרסס כראוי עגבניות בפרמנגנט אשלגן

דרכים לשימוש בפרמנגנט אשלגן

בשל תכונותיו המועילות, פרמנגנט אשלגן נמצא בשימוש נרחב:

 • חיטוי חומרים עבור נְחִיתָה ואדמה;
 • חיטוי מכולות שתילים - ניתן להשתמש בתמיסת מנגן לעיבוד מיכלי שתיל אם כבר נעשה בהם שימוש טיפוח;
 • חבישה עליונה: להתפתחות פורייה של נטיעות תרבותיות, כמו גם לשמירה על חסינותן ולהגדלת התשואות, מומלץ לתת לצמחים רוטב שורש או עלים עם פיתרון חלש של פרמנגנט אשלגן;
 • להילחם נגד מחלות שונות, כגון רגל שחורה, אבק מאוחר, טחב אבקתי;
 • חיטוי חממות וכלי גינה: פיתרון חזק של מנגן הוא אמצעי זול ואמין לחיטוי כלים רבים בגינה, כמו גם חממות, נקניקיות ומרתפים.

עיבוד אדמה לפני השתילה

כפי שתואר קודם, פרמנגנאט אשלגן הוא אידיאלי לחיטוי אדמה הצומחת צמחית. לשם כך, יש לחמם את המים ל -70 מעלות צלזיוס ולהוסיף אליו אבקת אשלגן permanganate עד לקבלת פתרון ורוד בהיר.... ואז להשקות את האדמה בשפע.

כשהוא מתייבש ומתקרר, התחל לשתול. בגלל הטמפרטורה הגבוהה של התמיסה, נהרסים פתוגנים של זיהומים פטרייתיים, כמו גם מזיקים שחיים באדמה.

טיפול בזרעים

למרות העובדה שהחנויות מציעות מבחר גדול של אמצעים מיוחדים לחיטוי ועיבוד, גננים רבים מעדיפים את פיתרון המנגן.

יש לטפל בכל חומרי השתילה עם תמיסת מנגן בשלב ההכנה. זה ישפר את איכות העגבניות. ראשית, מומלץ לשים לב לזרעים.

עדיף לטפל בזרעי עגבניות בתמיסה של 1%. כדי להכין אותו תצטרך ליטר מים חמים ו- 1 גרם גבישים של מנגן.

לאחר שבחרתם את הזרעים לשתילה, עליכם לעטוף אותם בגזה.בשלב הבא מניחים אותם במיכל עם תמיסה ומחזיקים למשך כ 20 דקות. לא מומלץ להגדיל את זמן החיטוי, שכן הזרעים עלולים לאבד את רכוש הנביטה שלהם. לאחר מכן יש לשטוף את הבד במים רגילים ולהשאיר לייבוש מוחלט.

יש לרסס לא רק את הזרעים, אלא גם את המכולות בהן מתבצעת השתילה, מכיוון שגם מיקרואורגניזמים מזיקים יכולים להתפתח בהם. לשם כך עליכם לדלל 5 גר 'מנגן בדלי של 10 ליטר מים (עדיף אם הוא יהיה בטמפרטורה של 80 מעלות צלזיוס), ואז לשפוך מעל כל המכולות והאדמה עם החומר המוכן.

כיצד לרסס כראוי עגבניות בפרמנגנט אשלגן

כיצד לעבד עגבניות עם פרמנגנט אשלגן

עיבוד עגבניות כרוך רק בהכנת זרעים. יש צורך להשקות את העגבניות עם פרמנגנט אשלגן בשורש.

כדי להשיג שתילים בריאים יש לפזר את האדמה פעמיים ולרסס את הצמחים בתמיסה ורודה של פרמנגנט אשלגן. זה יהרוס מיקרואורגניזמים מזיקים מהאדמה ועלים של היבול.

כדי להכין פיתרון כזה תצטרך:

 • 10 ליטר מים;
 • 5 גרם פרמנגנאט אשלגן.

כשמכינים את הפיתרון, חשוב להקפיד על הפרופורציות הנכונות. ככלל, עיבוד ושתילים מתבצעים כל עשרה ימים.

איך להאכיל

פרמנגנט אשלגן הוא מרכיב חיוני לתזונה מהצומח. היעדרו באדמה משפיע לרעה על התפתחות נטיעות, מביא לירידה בחסינותם וגם מפחית את הפרודוקטיביות.

אם עלי הצמחים החלו להשיג גוון צהבהב, ואילו הוורידים נשארו ירוקים, זהו הסימן הראשון לרעב של מנגן. בדרך כלל, תגובה זו מתרחשת אם מגדלים עגבניות על אדמה נייטרלית, כאשר אלמנט זה נמצא בצורה בלתי מסיסה.

כדי להימנע מבעיות כאלה יש להאכיל את הצמחים בתמיסה ורדרדה חלשה של אשלגן פרמנגנט 2-3 פעמים בעונה עם הפסקה של 2-3 שבועות. זה ישפיע לטובה על התפתחות התרבות, כמו גם יגביר את ההתנגדות שלו לגורמים שליליים.

כיצד לרסס כראוי עגבניות בפרמנגנט אשלגן

ביקורות

עיבוד גידולי ירקות עם פרמנגנט אשלגן נהוג לרוב על ידי מרבית הגננים. בפורומים ייעודיים לגננים תמצאו ביקורות חיוביות רבות על אפשרות עיבוד זו, וכן דוגמאות לחוויות של אנשים אחרים.

בנוסף, תוכלו למצוא מתכונים ושיטות רבות כיצד לעבד כראוי אדמה וזרעים, לחטא את האדמה, לעבד עגבניות ממצב מאוחר בחממה, צמחי הזנה ועוד ועוד.

סיכום

עגבניות המטופלות בפרמנגנט אשלגן מסוגלות לייצר יבול טוב. עיבוד כזה יסייע במניעת התפתחות מחלות, הגנה מפני חרקים וגם בהשמדת כל המזיקים הקיימים. עם זאת, לא מומלץ ליצור פיתרון חזק מדי ולהשתמש בכמות גדולה של מוצר תרופות. זה יכול להשפיע לרעה על נביטת הזרעים ועל התבגרות הצמח.

הוסף תגובה

גן

פרחים