יציב ביבול ועגבנייה עמידה למחלות "ביזון סוכר": מאפייני ותיאור הזן

עגבניות ביזון סוכר נבדלים על ידי תשואות טובות, פירות גדולים, טעם וצורתו בצורת הלב האהובה על החקלאים הרוסים. הפירות מגוונים בשימוש.

במאמר נביא מאפיין ותיאור של הזן, וכן המלצות של תושבי קיץ מנוסים לגידול עגבניות בחממות ובשטח פתוח.

תיאור

מקורו של הזן הוא המגדלים של "אליטה" במוסקבה.... החברה נכנסה לשוק בשנת 1989. עם השנים, גדל טווח ה agrofirm ל 3500 זנים של זרעים זניים והיברידיים של גידולי ירקות ופרחים, מתוך מבחר משלו, מקומי וזרים.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

ניסויי הזן החלו בשנת 2013, וכבר בשנת 2015 העגבנייה הייתה כלול ב רשום מדינה. יצרני זרעים ממליצים על הזן לטיפוח בכל אזורי הארץ באדמה פתוחה ובחממות.

תכונות ייחודיות

קבעו מגוון בלתי אמצע מוקדם. גובה בוש - 150-180 ס"מ, הפירות מגיעים לשלב של בגרות טכנית תוך 110 יום. תא המטען נמוך עלים. העלים בצבע ירוק כהה, מוגדלים באורך, בעלי גוון אפור קצר.

הפרחים הראשונים מופיעים לאחר שקע העלים השביעי, ואז דרך כל זוג עלים. חמישה פירות קשורים מצד אחד.

מאפייני פרי, תשואה

פירות מעוגלים בקצה חד, בצורת לב... כשמגיעים לבשלות ביולוגית על עגבניות ירוקות, נוצר נקודה כהה בגבעול, בשלב הטכני הוא נעלם, הפירות רוכשים גוון ורוד כהה או ארגמן.

איכויות אחרות של עגבניות ביזון סוכר:

 • עיסת בשר עסיסית-צפופה ועסיסית;
 • העור צפוף, חלק, מצולע;
 • מספר חדרי הזרעים הוא 6-12;
 • טעם מתוק עדין;
 • משקל - 200-250 גר '(הפירות בענפים התחתונים גדולים יותר - 350 גר').

בכפוף לכללי הטכנולוגיה החקלאית החל מ -1 מ"ר. מ אוספים 8-10 ק"ג.

איך לגדל שתילים

עבור שתילים, זרעים נזרעים 60-65 יום לפני השתלתם באדמה... במרכז רוסיה, למקלטים לזכוכית - בתחילת אמצע מרץ, לקרקע פתוחה - בסוף מרץ-תחילת אפריל.

קרא גם:

יתרונות וחסרונות של זן "פטל פיל"

ענק "טעים, עסיסי וריחני" לב Volovye

אנו מגדלים עגבנייה ענקית באתר שלנו

הכנת זרעים

הכנת זרעים סטנדרטית כוללת שבעה שלבים: כיול, התחממות, חיטוי, מבעבע, השרייה, התקשות ונביטה. מגדלי עגבניות מנוסים התחל בהכנה חודש לפני הזריעה:

 1. כִּיוּל... הזרעים הקיימים ביותר נבחרים: גדולים, אפילו, לא ריקים למגע, השאר נזרקים. הכינו תמיסת מלח (כף אחת של מלח לכוס מים). במשך 15-20 דקות מניחים את הזרעים בנוזל מלוח. הזרעים ששקעו לתחתית הזכוכית נבחרים לשתילה.
 2. מתחמם... תיק או מעטפה מקופלים מבד כותנה, זרעים מונחים בתוכה. ואז הם תולים אותו מהסוללה של הסקה מרכזית. משך ההליך הוא בין שבועיים לשלושה שבועות. דרך מהירה יותר היא להפיץ את הזרעים על חומר כותנה וקרטון, להניח את הקרטון על סוללה למשך 1.5-2 יום.
 3. חיטוי... מכינים תמיסה של פרמנגנט אשלגן: 1 גרם של פרמנגנאט אשלגן מתווסף ל 100 מ"ל מים.דיוק המדידות חשוב: אם אתה מבצע טעות בריכוז, אתה יכול לשרוף את הזרעים או לא לחטא אותם. תושבי הקיץ משתמשים במשקולות. אם זה לא אפשרי, נמדד פרמנגנט האשלגן בעזרת כפית. הוא מכיל 6 גרם מהחומר. כמות זו מספיקה ל -3 כוסות מים. משך ההליך הוא 20 דקות. לאחר חיטוי שוטפים את הזרעים במים זורמים.
 4. פִּכפּוּך... הזרעים מונחים במים חמים (+26 - +30 מעלות) ומערבבים כל שעה למשך 15-18 שעות. תושבי הקיץ ממליצים להשתמש במדחס אקווריום כדי להרוות את הזרעים בחמצן.
 5. לְהַשְׁרוֹת... הזרעים מונחים במים חמים או תמיסה של תרופות ביו-גירוי. גננים רוסים משתמשים לרוב ב"זירקון "," אפין "," אימונוציטופיט ".
 6. הִתקַשׁוּת... הזרעים עטופים בבד כותנה וסרט נצמד ומניחים במקום קר (-2 ... + 3 ° C). לאחר 8 שעות, הסר בחום (+ 21 ... + 25 מעלות צלזיוס) למשך 8 שעות. שינוי תנאי הטמפרטורה חוזר על עצמו 5-6 פעמים.
 7. נִבִיטָה... הגרגרים מוזגים על בד כותנה או גזה. מים מוזגים לכלי שטוח ומונחים עליו בד עם זרעים. מרקמים את הבד ללא הרף עד להופעה על הזרעים עוברים בגודל 2-3 מ"מ. השתמש במים בטמפרטורה של + 26 ... + 30 מעלות צלזיוס.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

קיבולת ואדמה

מכולות שתילים נרכשות בחנות. יש בחירה רחבה:

 • חלת דבש מנייר;
 • סירי כבול;
 • טבליות כבול;
 • קלטות כבול;
 • קלטות PVC וקלקר.

חלק מתושבי הקיץ בוחרים במכולות העשויות מחומרי גרוטאות.:

 • כוסות יוגורט, שמנת חמוצה, גתות;
 • אריזות נייר כסף חתוכות למיצים ומוצרי חלב;
 • בקבוקי פלסטיק חתוכים;
 • משקפיים מעיתונים ישנים;
 • אריזת ביצים.

מועצה. להכנת כוס מעיתון, קח בקבוק זכוכית, עטוף אותו ברצועת נייר עיתון (15 * 30 ס"מ). נותרה קצבה קטנה מלמטה לקיפול התחתון. הקצוות מאובטחים בעזרת קליפ נייר, דבק או סרט.

עבור ביזון סוכר, בחר תערובת אדמת עגבניות אוניברסלית, הכולל חומוס, כבול וחול נהר. להכנה עצמית של האדמה יש לערבב אדמה מקוטג 'קיץ, כבול עם חומציות של pH 6.5, חול נהר, חומוס או קומפוסט בוגר מנופה ביחס של 1: 2: 0.5: 1.

מכולות ואדמה מחוטאים מים רותחים או תמיסה של פרמנגנאט אשלגן. מכולות ואדמה מוכנה עצמית מחטאים במים רותחים או בתמיסה של פרמנגנט אשלגן.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

זְרִיעָה

זרעים נושרים על ידי 1-2 ס"מ... השקה את האדמה בעזרת כף או מרסס כדי לא לשטוף את הזרעים. המכולות מכוסות בניילון נצמד (שקית צלופן או סרט נצמד) ליצירת אפקט "חממה". בחדר בו נמצאים המכולות, שמרו על טמפרטורה של + 22 מעלות צלזיוס.

גידול וטיפול

ברגע שנבטים יוצאים מהקרקע נפתחים המכולות... לאחר הופעתם של שני עלים אמיתיים (הזוג הראשון אחרי הקוטילדונים), הצמחים צוללים - הם נטועים במיכלים נפרדים. הקוטילונים צריכים להיות בקרבת האדמה.

בשלב זה מתחילה האכלת העגבניות.: דשנים מינרלים מתווספים לתערובת האדמה לשתילים בשיעור של 1 כף. l. עבור 5 ליטר אדמה. שבועיים לאחר הבחירה מוחלים דשן מורכב.

להשקות את הצמחים בעזרת כף או מזרק מתחת לשורש כאשר האדמה מתייבשת. כך ששיחים חלשים אינם פוגעים במחלות פטרייתיות, הם אינם מאפשרים לחות לעלות על הגבעול והעלים.

הם מתחילים להתקשות את השתילים בגיל 40-45 יום. בהתחלה הם מוציאים לרחוב למשך 2-4 שעות. יומיים לפני ההשתלה לגן, הצמחים נותרים בחוץ למשך הלילה.

איך לגדל עגבניות

שתילים מושתלים למיטות לאחר 60-65 יום לאחר הופעת הצילומים הראשונים. הטמפרטורה האופטימלית היא +16 מעלות צלזיוס במהלך היום, +10 מעלות צלזיוס בלילה. ההשתלה מתבצעת בסוף מאי או תחילת יוני.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

נְחִיתָה

עגבניות נטועים על פי ערכת 50 * 60 (3-4 שיחים למ"ר)... יומיים לפני ההשתלה מושיקים את השתילים, ונחפר את האזור בו נטועים העגבניות.מלפפונים, קישואים, שמיר וגזר יהיו קודמים טובים עבור עגבניות, אך באזור בו גדלו עגבניות, תפוחי אדמה ופלפלים, לא נטועים עגבניות - הצמחים מועדים לאותן מחלות, וסובלים מאותם חרקים מזיקים.

לפני השתילה, האדמה מחוטאת במים רותחים. או תמיסה של פרמנגנט אשלגן. לאחר 4-5 יום, השיחים קשורים לראשונה.

עוד על עגבניות גדולות ופירותיות:

עגבנייה "אמא גדולה" וסודות גידול הפירות הגדולים

עגבניות לב בקר, מאפייני ותיאור הזן

לְטַפֵּל

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזןהצמחים מושקים במים חמים ומושקעים אך ורק תחת השורש, ומונעים כניסה של לחות לגבעול ועלים... ביזון סוכר אינו זן חובב לחות, ולכן עדיף להשקות את העגבניות ולא להוסיף מים.

כדי למנוע קרני השמש להשאיר כוויות על לוחות העלים, השקה את העגבניות בערב או בשעות הבוקר המוקדמות. לאחר השקיה מפטרים את הצמחים מיד, עשב עשבים מוסר מסביב והאדמה משוחררת. ברגע שנוצרות השחלות הראשונות על העגבניות, התרופפות והריגה מצטמצמות ל 1-2 פעמים כל שבועיים.

בהתאם לשלב הגידול, עגבניות זקוקות להאכלה שונה... דשני חנקן מוחלים כאשר השיח צומח מסה ירוקה ונוצרים תפרחות. זרחן אשלגן - כאשר נוצר שחלה על השיחים והפירות צומחים. ההלבשה העליונה מוחלת כל 12-14 יום.

הזן בלתי מוגדר, מה שאומר שהשיח אינו מוגבל בצמיחה... הוא נצבט כשמגיע לגובה של 1.5-1.8 מ ', כך שלפירות העליונים יש זמן להבשיל לפני תחילת הכפור. הצמח נוצר לגבעול אחד. שאר הגבעולים ובני הצעד מוסרים.

חָשׁוּב! סטפסונים מוציאים ביד. בעת שימוש בסכין או להב יש סכנה להעברת זיהום או פטריה משיח לשיח שעדיין בלתי נראה לעין האנושית. אם משתמשים בסכין, הלהב מחטא אחרי כל צמח.

חלק מתושבי הקיץ מייצרים את ביזרון ביזסון לשני גבעולים... בתמונה למטה נראה דפוס של עגבנייה בלתי מוגדרת.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

כך שהשיחים הגבוהים לא נשענים לאדמה ולא נשבר תחת משקל המסה הירוקה והפירות, עגבניות נקשרות באופן קבוע עם צמיחתן.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

כאשר מגדל עגבניות סוכר ביזון, גנן מתחיל יכול להתמודד עם מספר קשיים. הרשימה מכילה את העיקריות וכיצד לפתור אותן.:

 1. כאשר נוצרת כמות גדולה של ירק על הצמח, הפירות נעשים קטנים יותר ומבשילים לאט - ככל שהעגבנייה גדלה, העלווה התחתונה מנותקת.
 2. עגבניות אינן סובלות עודף לחות, אך הן צריכות השקיה קבועה - כמות ההשקיה מצטמצמת ללא פגיעה בצמחים על ידי חיפוי האדמה עם כבול, קש יבש או דשא.
 3. עגבניות מבשילות פחות משקל ממה שהיצרן טוען - הן מסירות עודף שחלות, ומשאירות עד 3-4 תפרחות על מברשת אחת.

מחלות ומזיקים

היצרנים אינם מציינים מידע על מערכת החיסון על גבי האריזה עגבניות ביזון סוכר. אך תושבי קיץ מנוסים עדיין מבצעים אמצעי מניעה נגד מחלות עגבניות נפוצות וחרקים מזיקים.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזןעגבניות מפתחות מחלות פטרייתיות בחממות... כדי להימנע מכך, גננים אווררים בזהירות את המקלטים, והצמחים מטופלים בתכשירים כאלה:

 • «Fitosporin»;
 • אקוסילום;
 • "קוואדריס";
 • רידומיל זהב.

מציאת ריקבון חום על עגבניותהעגבניות המושפעות מסולקות, דישון חנקני והשקה מופחתות.

נחיתות מותקפות על ידי חרקים מזיקים כמו כנימות ותריסים. הם נלחמים עם סם הזובר. יוקרה תחסוך מכם חיפושית תפוח האדמה בקולורדו, וקונפידור תחסוך מכלי השדה הלבן.

מועצה. הריח של נסטורטיום או ציפורני חתול מפחיד חרקים מזיקים רבים, ולכן פרחים אלה נטועים ליד עגבניות.

הניואנסים של צמיחה באדמה פתוחה ובחממה

עגבניות מסוג זה נטועים באדמה פתוחה רק באזורים עם אקלים חם.... טמפרטורות תת-קרקעיות במהלך הכפור באביב (המתרחשות לעיתים קרובות במרכז רוסיה ובצפון) יכולות להרוס הן שתילים צעירים שהשתלו לאחרונה והן שיחים שגדלו כבר.

באזורים כאלה מגדלים את סוכר ביזון בחממות העשויות זכוכית, סרט, פוליקרבונט.

קציר ויישום היבול

פירות נקצרים ביום 110-115... משמש טרי להכנת סלטים, כריכים. בשימור - להכנת מיצים, רטבים, משחות, חטיפים ולצ'ו לחורף. הם אינם משמשים לשימור פרי שלם בגלל פירות גדולים.

עם טיפול זהיר ניתן לאחסן אותו זמן רב, אך הוא אינו סובל הובלה - כאשר הוא בשל לחלוטין, העור נסדק. כדי להימנע מכך, יש להסיר את הפרי מהשיח לפני שלב הבשלות הטכנית שלו.

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

יתרונות וחסרונות של מגוון

בין היתרונות העיקריים של מגוון זה מציינים:

 • נביטת זרעים טובה;
 • תשואה גבוהה (8-10 ק"ג למ"ר);
 • צמיחה והתבגרות אחידה של העובר;
 • התנגדות לבצורת;
 • שמירה טובה על איכות הפירות;
 • טעם מעולה.

החסרונות כוללים הצורך בעיצוב, צביטה ובירית, כמו גם ירידה בתשואה כשגדלים בשדה הפתוח.

ביקורות חקלאים

ביקורות על התשואה של ביזון סוכר עגבניות הן חיוביות... הגננים שגדלו את הזן הזה היו מרוצים מהיבול והם יגדלו אותו שוב.

פאבל, צ'ליאבינסק: "בדאצ'ה שלי אני מגדל כמה סוגים של ביזון. יש לי גם צהוב וגם שחור, השנה הופיע סוכר. אני אוהב מאוד את כל הזנים. הפירות טעימים, יפים. צמחים לא חולים, מגיבים היטב להאכלה. הקציר הגון, ולכן אין צורך לשתול שיחים רבים. זה מקטין את זמן התחזוקה. אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי ".

אלינה, סמארה: "זו השנה השלישית שאני שותל את זן העגבניות של ביזון סוכר. אני מאוד מרוצה מהיבול. עגבניות מתוקות וסוכר, זו הסיבה שאני אוהבת אותן. צבעם אדום ארגמן. כדי לגרום לזרעים להתנפח אני משרים אותם בתמיסה חלשה של אשלגן פרמנגנט לפני השתילה. כמו כן, ניתן להשתמש בשיטה זו לחיטוי. הצילומים הראשונים כבר מופיעים ביום ה-6-7. אנו אוכלים עגבניות טריות, ומזן זה מתקבל אדגיקה טעימה מאוד עם חזרת "..

יציבה בתפוקה ועגבנייה עמידה למחלות ביזון סוכר: מאפיינים ותיאור הזן

אנטונינה, זדונסק: "אני מגדל את זה זו השנה השלישית בחממה. נביטת הזרעים מצוינת, השתילים צומחים חזק. אבל בשנה הראשונה הסתבכתי בצרות - שקט מאוחר תקף. הייתי צריך לחפור כמה שיחים לגמרי. עכשיו אני תמיד מעבד את כל העגבניות עם Fitosporin. העגבניות עצמן יפות להסתכל, אבל הטעם הוא פשוט אגדה! ".

סיכום

למרות העובדה שהמבקרים ממליצים על עגבניות לגידול בכל אזורי האקלים, בבחירת זן, כדאי לקחת בחשבון שבאזורים קרים בשדה הפתוח, התשואה תהיה נמוכה.

שאר הטיפול בעגבניות הוא כרגיל: הם נוצרים ל 1-2 גבעולים, ילדים חורגים מוסרים באופן קבוע וקושרים אותם. עגבניות אינן יומרות ללחות, וסובלות ביתר קלות חוסר נוזלים מאשר עודף. הזן זקוק לטיפול מונע כנגד מחלות פטרייתיות וחרקים מזיקים. הפירות משמשים טריים וגם משומרים.

הוסף תגובה

גן

פרחים