איך לגדל עגבניה "ענק אדום"

כל גנן חולם שיהיה לו רק את הטוב ביותר בארסנל שלו. זנים צמחים, יהיה זה ירקות, פירות או גידולים אחרים. כשמדובר בעגבניות, אחד המובילים המוכרים בדרך כלל בתחום היופי והטעם הוא זן הענק האדום.

במאמר זה תלמדו את המידע השימושי ביותר על עגבניות הענק האדום ואת הכללים לגידולו.

מאפיינים, תיאור הזן

ענק אדום בולט מאחרים זני עגבניות גודלו. אתה יכול לזהות אותו לא רק לפי גודלו, אלא גם על ידי צבעו האדום הבהיר של הפרי, צורה עגולה, שטוחה מעט, ללא צלעות לא מבוטאת. הצמח מגיע לגובה של 140-180 ס"מ, יש עלים נופלים ארוכים. שיח אחד יכול להכיל עד 6 פירות.

יתרונות וחסרונות

עגבנייה "ענקית אדומה" נולדה בברית המועצות וזכתה במהרה לאהבה פופולרית בגלל מאפייניה המעולים.

כלומר:איך לגדל עגבניה ענקית אדומה

  1. טעם גבוה. בשל תכולת הסוכר הגבוהה שלהם, עגבניות אלה טעימות הן טריות והן מעובדות. "הענק האדום" הוא זן עסיסי: אחוז הלחות שלו הוא כ 95%.
  2. גודל פרי גדול. עגבניה אחת שוקלת 450-650 גרם ובמהלך הבציר הראשון היא יכולה להגיע ל 850 גרם.
  3. עמידות גבוהה למחלות.
  4. אפשרות לגדול גם בחממות וגם בשטח הפתוח. הוא גדל לא רק באזורים חמים, אלא גם בצפון (אלא רק בחממות מחוממות).

עם זאת, למגוון יש גם כמה חסרונות:

  1. תשואה נמוכה בהשוואה לזנים אחרים של עגבניות.
  2. אדמה בררן.
  3. חיי מדף קצרים של ירק בשל.

מחלות ועמידות בפני מזיקים

הזן עצמו הוא בעל עמידות גבוהה למחלות מזיקים... אך עם טיפול לא תקין, הוא נוטה למחלות.

חָשׁוּב. עליכם לבחור את האדמה המתאימה לשתילה (ניטרלי זה מושלם), לפקח בקפידה על השקיית הצמחים והתאורה, ואל תשכחו לאוורר את החממה באופן קבוע.

תריסים, כנימות, קרדית עכביש, זרימת חממה וחיפושית תפוחי אדמה קולורדו הם המסוכנים ביותר עבור זן זה. אלה מזיקים נפוצים שרוב התרופות המודרניות נלחמות בהצלחה.

קחו בחשבון שכמעט כל החרקים מניחים את הזחלים שלהם באדמה בסתיו, לכן לאחר הקטיף, חפור את האדמה כך שבעיית המזיקים לא תתעורר באביב.

כללי שתילה ומעקב

נטיעה נכונה וטיפול נאות מבטיחים יבול טוב עבור הענק האדום.

התייחסות. מומחים ממליצים לא לקנות שתילים, אלא לגדל אותם בעצמכם בכדי להימנע מהסיכון לחלות צמחים חולים. התחל בירידה בפברואר-אמצע מרץ.

כשמכינים את האדמה לשתילים יש לשים לב במיוחד לחיטוי: יש להשרות את הזרעים בתמיסה פרמנגנט אשלגןואז שוטפים במים זורמים. לאותה מטרות, מומלץ לחלוף את האדמה במים רותחים.איך לגדל עגבניה ענקית אדומה

להרטיב אותו לפני הזריעה. ואז שקעים נעשים עד 2 ס"מ, נטועים בהם זרעים ומפזרים עליהם אדמה. השקיה מתבצעת כל 3 ימים. יש לשמור את השתילים בחדר עם טמפרטורה של 23-25 ​​מעלות. לאחר הופעת הנבטים, השתילים מועברים לאדמה.

זכור כי אדמה נייטרלית מתאימה, בטווח החומציות של 6-6.5. עליו להיות מוכן בזהירות להשתלה: הסר את כל העשבים והעשב, הוסף חומוס, קומפוסט וחול בחלקים שווים. אם העגבניות נטועות בחממה, התייחסו אליה ממזיקים.

2-3 שיחי צמחים נטועים לכל מטר רבוע של אדמה. האדמה יכולה להיות מכוסה בביץ '(דשא וצמחים גרוסים). את העגבניות מוזגים עם מים מיושבים.יש לאוורר באופן שיטתי את החממה כדי למנוע מחלות פטרייתיות.

בשלב הגידול יש צורך בהאכלה מורכבת: כל 10 יום מומלץ להחליף דשנים אורגניים ומינרלים לסירוגין (עם זרחן ואשלגן).

חָשׁוּב. אל תשקה את העגבניות לעתים קרובות מדי. גלגלו אותו לכדור כדי לאמוד את תכולת הלחות של האדמה. אם הוא מתגלגל במהירות ומתמוטט כאשר לוחצים עליו, הלחות תקינה ולא נדרשת השקיה.

במהלך תקופת הגידול הפעיל, "הענק האדום" מושקה פעם בשבוע, וצורך 20-30 ליטר מים למ"ר. במהלך תקופת הפריחה, השקה פעמיים בשבוע, חצי וחצי עד שני ליטר למטר. הופעת השחלות מלווה בהשקיית פעמיים בשבוע במשך 3-5 ליטר (אם חם מאוד, נפח מוגבר ל -10 ליטר).

כשמופיעים הפירות הראשונים, כדאי להשקות רק אם האדמה יבשה מאוד. השעה האופטימלית ביום להשקיה היא בשעות הבוקר, שכן בשעה זו של היום השמש עדיין אינה אגרסיבית מדי ולאדמה יש זמן לספוג את כל הלחות.איך לגדל עגבניה ענקית אדומה

חלק חשוב בטיפוח הוא צביטת צמחים. זהו שם פינוי הקלעים על מנת למנוע הופעת מספר מוגזם של פירות. זה חשוב במיוחד עבור הזן "הענק האדום", שכן יותר מדי מהפירות מעוררים ירידה בגודלם.

המשקל הגדול של העגבניות מהזן הזה מכביד את הגבעולים, ואם יש הרבה פירות, אז זה יכול להישבר.

בן חורג מסתובב פעם בשבוע ומשאיר את בן החורג ליצירת הגבעול. עדיף לעשות זאת בערב (כשאין חום).

חָשׁוּב. בגלל המשקל הגדול של הפרי, חשוב להציב תומכים מתחת לענפי הצמח.

תְשׁוּאָה

בשל העובדה שעד 6 פירות של "הענק האדום" צומחים על שיח אחד, ואין יותר מ- 3 צמחים למ"ר, התשואה של הזן נמוכה יחסית: עד 12 ק"ג למ"ר.

לשם השוואה, תפוקה בינונית-גבוהה - 5 ק"ג / בוש. עבור "הענק האדום" הנתון הזה הוא 3-4 ק"ג. אבל הזן מפצה על התשואה הנמוכה שלו עם טעם מעולה.

ביקורות

איך לגדל עגבניה ענקית אדומהאנאס, אוקראינה: «לא יהיה לי קשה לגדל עגבניות גדולות עכשיו, כי קניתי את הזרעים של העגבנייה האדומה האדומה. עגבניות מהן יתבררו בצבע אדום בוהק וכל אחת מהן במשקל של עד 500 גרם. זן מאוד מעניין, עדיין לא גידלתי כאלה גדולים, אך הם הציעו כי זן העגבניות איכותי ועמיד למחלות שונות».

יקטרינה, בת 30: «ניסיתי לגדל את העגבנייה הענקית האדומה. אני שמח עם התוצאה. טעים בעיבוד, במיוחד בקטשופ!».

אלכסנדר: «אני רואה בענק האדום זן העגבניות הטוב ביותר. הכי נפלא ומתוק. אני לא מגדל עגבניות ירוקות או צהובות, אני חושב שהטובות ביותר הן האדומות כי הן לא יכולות להיות מתוקות יותר».

סיכום

הענק האדום גודל בשנת 1989 ועדיין מחזיק בתפקיד מוביל בקרב זני עגבניות אחרים. זה ביסס את עצמו כזן טעים, מתוק, לא יומרני.

הענק כבר מוכר על ידי גננים רבים וקיבל הרבה פידבקים חיוביים. נסה גם אותך לגדל את הירק הזה ותעריך את זה!

הוסף תגובה

גן

פרחים