מלון הוא פרי, פרי או ירק

יש מעט אנשים שמעולם לא טעמו את עיסתם הענוגה של מלון בחייהם, לא התפעלו מהטעם והניחוח הבולטים שלהם. עכשיו תוכלו למצוא את ה"אסיאתי "הזה על מדפי הסופרמרקט בכל עונה.

עם זאת, לא כולם יודעים כיצד האביב מבשיל, כיצד הוא גדל. לכן נותרה השאלה: האם המלון הוא פרי או פרי? או אולי ירק?

"שאלת פירות ופירות יער"

מלון הוא זר שהגיע ממדינות אסיה לוהטות... במסורות העממיות של תרבויות קטין מרכז ואסיה היא מקבלת מקום של כבוד: חגיגות נערכות לכבודה, היא מיוצגת באופן נרחב בפולקלור ובמטבח המקומי.

מלון הוא פרי, פרי או ירק

טיפוחו באזורים אלה ארך מאות שנים, כי בתחילה היה זה צמח בינוני מאודזה לא גרם לאף אחד לרצות לאכול את זה. עם זאת, הודות לעבודות רבייה ארוכות טווח לשיפור טעמו, אנשים הצליחו ליהנות מטעם ייחודי.

קרא גם:

האם אתה יכול לאכול מלון במהלך ההריון?

במה שונה מלון הקמומיל מזנים אחרים

מאפיין

אין פלא שממלון נוטה לחשוב עליו כעל פרי.... זה בצורתו עגולה או סגלגלה (עם זאת, יש גם סרפנטיים, אך זו נדירות רבה). צבע הקליפה הוא "הפירותי" ביותר - מצהוב בהיר לירקרק חום. דגימות מלון גדול שוקלות 15-18 ק"ג. מה שניתן לומר - הפירות בהירים, מתוקים וריחניים. זה לא פרי? אכן, אם אנו מניחים כי פירות הם עסיסיים, פירות מתוקים של צמחים, ללא ספק המלון שייך להם.

זה מעניין. בעל שיא היופי במשקל 200 ק"ג גידל חקלאי אוסטרלי בשנת 2009.

מצד שני, הוא שייך לעשבוני השנתי, שגבעוליו זוחלים לאורך האדמה, כאשר האנטנות מוצאות תמיכה מקובלתובעיסה העסיסית ישנם זרעים רבים, ממש כמו ברי, קחו לפחות דומדמניות או תות שדה. בחלק מזני המלונים יש פסי אונה בולטים ומזכירים מעט את דומדמניות. אז למה מתייחס המלון? למעשה, הכל הרבה יותר מעניין.

מלון הוא פרי, פרי או ירק

מלפפון מלון?

לא סתם חבר. לכל המאפיינים הבוטניים, המלון הוא קרוב משפחה של מלפפוןויחד הם ממשפחת הדלעות. ישנם סימנים של nepotism.

מלון, כמו מלפפון:

 • ליאנה גבעול ארוכה עם עלים גדולים ואנטנות;
 • צורת עלה דומה;
 • צורת הפרחים וצבעם דומים: על גזע מלון אחד יכולים להיות פרחים של פרחים צהובים נקביים (נקבוביים) וגם נקביים (אבקניים).
 • שורשים ארוכים, מסועפים וחזקים;
 • העיסה מכילה זרעים רבים וארוכים.

חשוב לזכור... מלון הוא תרבות מלון, מין של מלפפון הסוג, משפחת הדלעת. פרי המלון נקרא דלעת.

כלומר, מבחינה בוטנית ניתן לכנות מלון בצדק ירק., כמו שהם מכנים אותם, למשל, דלעת.

נסיכת מלון

מלון קפריזי ודורש תשומת לב מוגברת וטיפול. לגידול פירות מתוקים וארומטיים דרוש הרבה חום ושמש. יחד עם זאת, מליחות הקרקע אינה חשובה לה, אפילו הבצורת איננה נוראית, העיקר שהיא תהיה חמה, קלה ולא לחה במיוחד: לחות מוגברת תביא לעובדה שהפירות נהיים מימיים וחסרי טעם. אלה יתאימו רק להאכלת בעלי חיים.

גידול המלונים נמצא כיום בכל מקום... בזכות עבודתם הקשה של מגדלים שיצרו זנים חדשים העמידים בפני קור על ידי השתלת דלעת, המלון גדל אפילו באזורים הצפוניים של רוסיה.

בזהירות והשקיה נאותה הוא מתחיל לפרוח באמצע הקיץ, והפירות מבשילים באוגוסט או ספטמבר תלוי במגוון ותנאי הגידול. התשואה של גפן מלון אחת מגיעה משניים לשש דלעות.

זנים

לאורך ההיסטוריה של מאות שנים של טיפוח צמח זה נוצרו זנים רבים רבים.... ישנם למעלה מ -300 זנים של מלון טורקמני בלבד, וישנם גם אוזבקיים, קרים, אסטרחאן וכן הלאה ברשימה.

להלן אלה שהשתרשו היטב בתנאי הדרך האמצעית:

 • הבשלה מוקדמת זוריאנקה, סינדרלה, אגדה - חודשיים לאחר השתילה מספיקים להבשלה;
 • זני אמצע העונה של מלוני חממה - אסול, זלטו סקיתיאנים, גליליי, הם מבשילים 80 יום לאחר השתילה.

עם זאת, מלונים טורקמנים ואוזבקים, כל מה שתגידו, הם נשאים אמיתיים לטעם המיוחד הטמון במלונים הגדלים בחום אסייתי יבש. (מ- +35). הם מלאים באור שמש בהיר וממש ריח כמו זר ניחוחות דבש.

מפורסמים במיוחד הם הזנים הטורקמנים גוליאבי, וקהרמן, גרריגיז (סוג סתיו-חורף), מלפיות טורפדו אוזבקיות מירזצ'ולסקאיה ורדוז'נאיה.

זה יהיה מעניין:

עגבנייה היא פרי או ירק: בואו נגלה את זה ביחד

האם שעועית היא חלבון או פחמימה?

מה זה תירס - האם מדובר בפרי, דגנים או ירק

מלון הוא פרי, פרי או ירק

מלון ואורח חיים בריא

במזרח, מלון נחשב לא רק למעדן, אלא גם לצמח מרפא.... יתר על כן, לצורך התאוששות משתמשים לא רק בעיסה, אלא בזרעים ובקרום. המדע המודרני תומך באמונה זו, לפחות עבור עיסת זרעים.

מה השימוש

עיסתו היא מחסן שלם של ויטמינים, אנזימים ויסודות קורט... תוכנם משתנה ותלוי במגוון, אולם לא מוטלת בספק הרכבה כימי נרחב ותפקידה של "נסיכת המלון" בריפוי הגוף. נוכחותם של אלמנטים חשובים כמו אשלגן, סידן, מגנזיום עוזרת לשמור על הטון של מערכת הלב וכלי הדם.

המלון עשיר בסיבים וויטמינים מקבוצת B: תיאמין (B1), ריבופלבין (B2), חומצה פולית (B9), מה שהופך אותו ליקר במיוחד לחיזוק מערכת העצבים, לנורמליזציה של תהליך העיכול ולשיפור חילוף החומרים.

מומלץ לצרוך ירק זה לסובלים מחלות בכליות ובמערכת אברי המין.

זה גם משפר את החסינות, מקל על לחץ, משפיע לטובה על איכות הדם.

100 גרם מהמוצר מכיל:

 • ויטמין C - 20 מ"ג;
 • יוד - 2 מ"ג;
 • ברזל - 1 מ"ג;
 • אבץ - 90 מק"ג;
 • זרחן - 12 מ"ג;
 • אשלגן - 118 מ"ג;
 • סידן - 16 מ"ג;
 • חומצות אורגניות - 2 גרם;
 • גופרית - 10 מ"ג.

אכילה של גידולי אבטיח היא גם מועילה לחסינות, אולם הצהרה זו אינה מאושרת מדעית.

זרעי מלון הם בעלי תרכובת כימית הדומה לעיסת המלונים... ברפואה העממית הם משמשים כחומר מחדש ומחזק את העוצמה. מחקרים שנערכו לאחרונה על ידי מדענים רוסים מדגימים את האפשרויות לעיבוד זרעי מלון כדי להשיג שמן ותוספים לתבליני בשר.

מלון הוא פרי, פרי או ירק

מלון יכול להזיק

תזונאים ממליצים לאכול מלון בנפרד ממזונות אחרים... כלל זה חל במיוחד על הסובלים מהפרעות במערכת העיכול. בשילוב עם מזונות אחרים, אלכוהול, חלב, אין לו זמן להיספג במעי וגורם לתסיסה, גיהוק ונפיחות. מאותה סיבה, אסור לאכול כמויות גדולות של מלון בישיבה אחת.

יש לצרוך אותו בזהירות על ידי חולי סוכרת. (חצי פרוסה בכל פעם, ועם רמת סוכר גבוהה מאוד בדם, זה לא מומלץ בכלל). עבור אנשים מועדים לתגובות אלרגיות זה גם לא בטוח. אלרגיה יכולה להתבטא כעור מגרד, מאדים באיזורים מסוימים בעור ופריחות בעור.

אל תייעץ לחולים במחלת כיב פפטי חריפה... אמהות מיניקות צריכות להימנע גם מצריכה מוגזמת כדי לא לפגוע בעיכול התינוק.

חָשׁוּב! מלון יכול להכיל חנקות וכימיקלים אחרים המשמשים לעיבוד אדמה. היא סופגת אותם טוב מאוד, כך שאם צורכים יותר מדי מלון כזה, אתה יכול לקבל הרעלה.

מה עם קלוריות

במבט ראשון היופי הזה מכיל הרבה סוכר.: אצבעותיהם של אוכלי הדבקות זו בזו מהמיץ המתוק של מלון בשל. מה עם אלה שרוצים לרדת במשקל או לדאוג לבריאותם שלהם - לא לאכול את זה בכלל?

מלון הוא פרי, פרי או ירק

תזונאים מייעצים: לאכול לבריאות! ב 100 גרם של המוצר, בממוצע 31 עד 38 קק"לאם אתה דבק בתזונה נכונה, אז צורך אותו באופן קבוע, אתה לא יכול רק לרדת במשקל, אלא גם להצעיר, לרענן את העור ולהדק את השרירים.

שפע של סיבים תזונתיים, פקטינים ואנזימים יעזרו לכם לנרמל את מערכת העיכול, פעילות לב וכלי דם.... 90% מהפירות הם מים, כך שמיץ של מלון בשל, מועשר במינרלים ויסודות קורט, ירווה את צמאונכם ויסייע לגוף להסיר רעלים.

אפילו פותחו דיאטות מיוחדות הכוללות מלון בתפריט.... הם רלוונטיים במיוחד למי שרוצה לרדת במשקל. טוב לדבוק בדיאטות כאלה בעונת הקיץ-סתיו, כאשר הקציר בשל, מכיוון שבתקופה זו המלונים מייצגים אוצר אמיתי של ויטמינים ומינרלים הנחוצים לגוף.

סוף סוף

אז, "מלון נסיכה" מבחינת הבוטניקה הוא ירק ממשפחת הדלעות, ייחודי בטעמו. זהו מוצר בעל ערך ביולוגי עם תכולה גבוהה של יסודות קורט, מינרלים, אנזימים וויטמינים.

מלון טוב לבריאות, ולמי שנחוש לשמור על אורח חיים בריא הוא פשוט מרכיב שאין לו תחליף בתפריט, העיקר לזכור את כללי התזונה הנכונה, מכיוון שצריך לצרוך כל מוצר במתינות.

2 תגובה
 1. גִלגוּל
  דניאל

  תודה על המאמר. מאוד שימושי

  • אנדריי פאליץ '
   אנדריי פאליץ '

   אנא בוא שוב.

הוסף תגובה

גן

פרחים