האם ניתן לאכול מלון לניתוח גאוט וכיצד הוא מועיל

הטיפול בגאוט הוא לטווח ארוך ומורכב. לדיאטה תפקיד חשוב בטיפול בחולים. תזונה נכונה מסייעת לנרמל את ייצור חומצת השתן ולשפר את הבריאות הכללית. מומלצת תזונה מגוונת ומזינה, בה עדיפות מזון ממקור צמחי ומוצרי חלב.

מלון שימושי במיוחד לגאוט. זה משפיע על חילוף החומרים של הפורינים בגוף, פועל כנוגד חמצון, משתן, מסיר מהגוף מוצרים מטבוליים רעילים ומונע את הימצאותם של מלחי חומצת שתן. במאמר נשקול את התכונות השימושיות של המוצר לטיפול ומניעה של גאוט, כיצד להשתמש בו נכון ובאיזו כמות בכדי לא לפגוע בגוף.

בקצרה על המחלה

גאוט, מחלה ראומטית הנגרמת כתוצאה מתפקוד של גבישים נתרן מונוראט ברקמות שונות... המחלה מבוססת על הפרעות מטבוליות: סינתזה מוגברת וירידה בהפרשת חומצת השתן ונגזרותיה - מלחי שתן חומצי בשתן. התוכן של חומצת השתן בדם עולה, גבישים של שתן מצטברים ברקמות, ואז בכליות, וגורמים לדלקת חריפה.

האם ניתן לאכול מלון לניתוח גאוט וכיצד הוא מועיל

גורמים להתפתחות המחלה כוללים: תורשה, השמנת יתר, תזונה, צריכה מוגזמת של אלכוהול, בשר, אורח חיים לא פעיל. צנית יכולה להיות משנית ולהתפתח במצבים של פתולוגיות במקביל כמו סוכרת, הפרעות מטבוליות, יתר לחץ דם עורקי, פסוריאזיס, לוקמיה ומחלות דם.

בתקופה המוקדמת, אין תסמינים ספציפיים... עם התקדמות המחלה מופיעים התקפות של דלקת פרקים חריפה, לסירוגין עם תקופות אסימפטומטיות. התקפי צנית באים לידי ביטוי בכאבים חדים וחדים במפרק המטטרספלנגאלי של הבוהן הראשונה, חום מקומי, נפיחות ואודם בעור במפרק ופגיעה בתפקודים מוטוריים. לאחר 4-10 יום, ההתקף עובר עם היעלמות התסמינים הנלווים ושיקום הפעילות המוטורית. הישנות חוזרת אפשרית לאחר מספר חודשים ואף שנים, אך בכל פעם מתקצרים המרווחים בין התקפי גוטי.

המטרה העיקרית של הטיפול בגאוט היא להפחית את ריכוז חומצת השתן, הן בדם והן בשתן. כדי להשיג תוצאות מיטביות, מומלץ לשלב גישות פרמקולוגיות ולא-פרמקולוגיות לטיפול. מטופלים זקוקים למינוי תרופות אנטי דלקתיות שאינן סטרואידיות, תרופות להורדת שתן. אם לא מגיעה הקלה, מוזרקים גלוקוקורטיקוסטרואידים תוך שרירית.

לכל החולים נקבעה דיאטה המוציאה את הצריכה של שפכים, מרק בשר שומני, בשר אדום, קטניות וירקות, מלח... מותר לאכול ביצים, דגים דלי שומן, בשר, עופות, מוצרי חלב בעלי אחוז שומן נמוך, קצת ירקות, פירות, פירות יער. תזונאים ממליצים לכלול בתזונה אבטיחים ומלונים. למלונים השפעה משתן, אשר מאיצה את תהליך הפרשת חומצת השתן מהגוף.

קרא גם:

מלון הוא פרי, פרי או ירק

האם אתה יכול לאכול מלון במהלך ההריון?

במה שונה מלון הקמומיל מזנים אחרים

האם ניתן לאכול מלון עם גאוט

מלון כבר מזמן משמש בהצלחה לטיפול ומניעה של מחלות במערכת השלד והשרירים.... זה שימושי במיוחד לדלקת מפרקים גאונית, מכיוון שיש לו השפעה רב-תכליתית על התהליך הפתולוגי: הוא מדכא דלקת, מקטין את תכולת הנוזלים ברקמות, מנרמל את חילוף החומרים, הוא נוגד חמצון ומשתן.

האם ניתן לאכול מלון לניתוח גאוט וכיצד הוא מועיל

בעזרת צריכה קבועה תוכלו להשיג דינמיקה חיובית בטיפול בגאוט בזמן קצר יותר., צמצם את הצורך בתרופות. מומלץ לכלול במזון דיאטה למניעת מחלות ראומטיות וסיבוכים.

כמו כל המוצרים, למלון יש התוויות נגד, שחשוב לזהות ולהוציא אותם מראש.... על מנת להשיג את התועלת המקסימאלית לגוף ללא איום בתגובות לוואי, חשוב לצרוך את הפירות במתינות ורק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל. השאלה האם ניתן לאכול מלון במהלך תקופת דלקת המפרקים בשתן, מוכרעת באופן אינדיבידואלי, תוך התחשבות בגילו של המטופל, נוכחות פתולוגיות במקביל, התפתחות המחלה ודינמיקת הטיפול.

התייחסות. המלך נצרך בעיקר טרי לאחר קילוף, כמו גם מיובש, מיובש, משומר, מעובד למיץ, דבש, פירות מסוכרים. הזרעים משמשים גם כתרופה.

תכונות מחלות

תכונות הריפוי של המלון נקבעות על ידי ההרכב הכימי הייחודי שלה., הודות ל זה משפיע על היבטים שונים בהתפתחות ובמהלך דלקת מפרקים גאונית:

  • חומצה אסקורבית - בעלת השפעה מטבולית, מאיצה את ריפוי הרקמות, משתתפת בהיווצרות הורמוני קולגן והסטרואידים, שומרת על חדירות תקינה של קירות נימים, מגרה הפרשת מרה, מחזקת חסינות, מעכבת דלקת;
  • סיבים - מנקה את הגוף מרעלים ורעלים, מנרמל את רמות הסוכר בדם, מוריד את ריכוז הכולסטרול, שומר על מיקרוביוזנוזיס מעיים תקין;
  • ויטמין B8 - משפר את העברת דחפי העצבים, משחזר ושומר על תפקודי הכבד, מנטרל כולסטרול, מתחיל את דרכי העיכול, מפעיל מטבוליזם של השומנים, מוריד לחץ דם גבוה, וזה חשוב במיוחד כאשר גאוט מתפתח על רקע של יתר לחץ דם;
  • קרוטן - מווסת את סינתזת החלבון, מנרמל תהליכים מטבוליים, נחוץ לשיפור התכונות וההרכב של רקמת העצם, הוא נוגד חמצון טוב;
  • חומצה פולית (ויטמין B9) - מבטיחה את תפקודה התקין של מערכת החיסון, משתתפת בחילופי פורינים, חומצות אמינו, סינתזה של חומצות גרעין, המטופואיזיס, שומרת על בריאות התאים החדשים בגוף;
  • חומצה ניקוטינית (ויטמין B3) - משפרת את מצב חילוף החומרים של הרקמות ומיקרוצירקולציה, מפחיתה נפיחות, מנרמל את הרכב השומנים בדם, מוריד את הכולסטרול, מווסת את חילוף החומרים של פורינים, חומצות אמינו, שומנים;
  • ויטמין D - מבטיח התפתחות תקינה של עצמות, מונע התרככות של רקמת העצם, משפיע על חילוף החומרים הכללי, מעודד את התמצאות הסידן בעצמות;
  • ויטמין E - מגן מפני היווצרות רדיקלים חופשיים, תומך בתהליכים מטבוליים בשרירי השלד, מגביר חסינות, מנרמל משקל, מפחית את רמות הגלוקוז בדם;
  • ויטמין K - משפר את הספיגה ומווסת את רמת הסידן בדם, מנרמל את חילוף החומרים ברקמות החיבור והעצם, הוא הכרחי לתפקוד תקין של הכבד, הכליות, כיס המרה;
  • יוד - משפיע לטובה על חילוף החומרים של החלבון והליפידים, משפר את תהליכי הריקבון המטבולי, יש לו השפעות מגרה, אנטיספטיות ומקומיות.

צריכה שיטתית של מלון עם גאוט מחלחלת את הגוף במיקרו-מקרואמנטים: נתרן, אשלגן, סידן, מגנזיום, זרחן, ברזל, מנגן, נחושת, סלניום, פלואור, אבץ.

תועלת ופגיעה

למלון השפעה מועילה כללית על הגוף, על תפקודי מערכת השלד והשרירים... זהו מקור לוויטמינים מקבוצה A, B, C, E, K, PP, מיקרו-מקרואמנטים הדרושים לתחזוקה תקינה של תהליכים חיוניים באיברים ורקמות.

למלון השפעה אנטי דלקתית, משכך כאבים, טוניק, חיטוי, משתן, נוגד חמצון, במידה פחותה יש השפעה משלשלת. צריכת הפירות המתוקים מסייעת לחדש מחסור בברזל, לשפר את מידת ספיגתו, והשפעה חיובית על הרכב הדם ותכונותיו.

מלון כלול בתזונה למחלות במערכת הלב וכלי הדם, העיכול, העצבים, השתן... זה מנרמל את חילוף החומרים, מסיר מלחי כלוריד, עודף נוזלים מהגוף. בשל הנוכחות בהרכב הסיבים, הוא מנקה היטב את דרכי העיכול, בעוד שלמעשה אינו מכיל שומנים, מפעיל מטבוליזם של השומנים, התורם לירידה במשקל.

למלון השפעה מרגיעה על מערכת העצבים, משחרר חרדה ומנרמל את שנת הלילה, משפר את מצב הרוח, משפר את מצב העור, השיער, הציפורניים, מחזק את המערכת החיסונית.

ביקורות שליליות על הסכנות של מלון לגוף הן נדירות... הם קשורים לשימוש מוגזם או חוסר סובלנות אינדיבידואלי למוצר. מלון יכול להזיק בשילוב עם מוצרי חלב ומשקאות אלכוהוליים. אמהות מיניקות צריכות להיזהר ממלון מכיוון שהיא עלולה לגרום לבעיות עיכול אצל התינוק.

על התכונות המועילות של גידולים אחרים:

טיפול עם דלעת למספר מחלות

תכונות שימושיות של סלק לנשים

השפעות על חומצת שתן

רכיבים פעילים ביולוגית בהרכב פירות המלונים משפיעים על חילופי הפורינים: להפחית את ריכוז מלחי חומצת השתן, למנוע היווצרות משקעי שתן ברקמות הגוף ובמערכת הכליה, לקדם את פירוקם, להשפיע על משכך כאבים.

האם ניתן לאכול מלון לניתוח גאוט וכיצד הוא מועיל

מלונים משמשים לטיפול בצנית כאל משתן.זה משבש את ספיגת יוני הכלור והנתרן בתאיות הכליות, מגביר את קצב היווצרות השתן ומגביר את הפרשתם בשתן. כתוצאה מכך נפח הנוזל הממלא את החללים הבין תאיים באיברים וברקמות יורד, והבצקת שוככת.

התייחסות. כיום אין הסכמה מהו מלון - גרגרי, פירות או ירק. על פי הסיווג הקולינרי והבוטני, המלון מוגדר כפירות: הוא טעם מתוק ונמצא בסלטים, קינוחים ומשקאות פירות. הביולוגים מסווגים את המלון כגידול ירקות, כשהוא גדל על צמחים עשבוניים, יש גזע ארוך, שייך למשפחת הדלעת, וקשור למלפפון, דלעת וקישואים. בנוסף, המלונים מאופיינים בתכונות של פירות יער: עור דק מבחוץ, זרעים קשים בפנים, מרכז עסיסי, כך שלא ניתן לשלול את הגרסא שהמלון הוא גרגרי שווא.

כללים ונורמות צריכה

השיעור היומי של המלון תלוי בגיל המטופל, במאפייני מהלך המחלה, בנוכחות פתולוגיות נלוות, במצב מערכת העיכול.... תזונאים ממליצים להשתמש במוצר כחטיף בין הארוחות ללא שתיית מים, חלב, מיץ וכו '. הנורמה היומית הממוצעת היא 200-300 גר '.

יום צום של יום אחד במלון כולל 6-8 מנות של המוצר, 200-300 גרם כל אחד, אך לא יותר מ- 1.5-2 ק"ג תוך 24 שעות. תזונה כזו נחשבת לקפדנית בגלל תכולת הקלוריות הנמוכה שלה, כך שניתן להשתמש בה לא יותר מפעם בשבועיים.

עֵצָה... לא מומלץ לאכול את המלון מחוץ לעונה או בתחילת המכירה עקב הסיכון לרמות גבוהות של כימיקלים וחנקות המשמשים להאצת גידול הפרי והבשלה.

התוויות נגד

רשימת התוויות נגד מוגבלת על ידי היסטוריה של אלרגיה למוצרים, סוכרת ודיספספסיה (הפרעות עיכול).עם זאת, בכדי להימנע מתגובות לוואי אפשריות בצורה של תגובה אלרגית מקומית, יש צורך להתייעץ עם רופא לפני צריכת מלון.

האם ניתן לאכול מלון לניתוח גאוט וכיצד הוא מועיל

סיכום

תזונה נכונה וויטמינציה של הדיאטה הם בעלי חשיבות רבה עבור גאוט. תזונאים מכנים אבטיחים ומלונים בין חובה. השימוש הרגיל בהם משפר את השפעתן של תרופות משתנות, מקל על כאבים ודלקת ומגביר את הפעילות הגופנית. עם זאת, כדי להשיג דינמיקה חיובית בטיפול בדלקת מפרקים גאונית, חשוב טיפול שמרני בשילוב עם דיאטה.

הוסף תגובה

גן

פרחים