כיצד להשתמש בזרעי שמיר למחלת הלבלב וכיצד הם מועילים

דלקת הלבלב היא דלקת בלבלב של קורס חריף או כרוני, מה שמוביל להפרה של תפקודו החיצוני והמעבר. המחלה מתבטאת בכאבים בבטן התחתונה, היפוכונדריום ימין או שמאלי, מחמירים לאחר שימוש במזונות חריפים ושומניים, אלכוהול, חוסר תיאבון ועיכול. כדי להפחית את העומס על האיבר, כדי לעורר את מנגנוני הריפוי העצמי שלו, משתמשים בתרופות עם מנגנוני פעולה שונים: התייבשות, אנטיספלסמודית, תרופות אנטי דלקתיות שאינן סטרואידיות, אנטיביוטיקה כמניעה של סיבוכים זיהומיים.

בנוסף לטיפול שמרני, הרפואה המסורתית ממליצה על זרעי שמיר לדלקת הלבלב. השימוש בפרי הצמח משפיע לטובה על מצבה ופונקציונליות של מערכת העיכול, בפרט הלבלב, מסיר התכווצויות כואבות בבטן, יש לו השפעה כולרתטית ומרגיעה, מעודד התרחשות של כלי הדם. במאמר נשקול כיצד זרעי שמיר מועילים ללבלב, ומתי הם יכולים להזיק לבריאות, כיצד להכין ולהשתמש נכון בתכשירים מבוססי זרעים לדלקת הלבלב, דלקת שלפוחית ​​הדם.

זרעי שמיר לדלקת הלבלב

שמיר (שם נוסף לשומר נפוץ) הוא צמח גן המופץ בכל מקום בכל היבשות, כטבע פראי - בהימלאיה, צפון אפריקה, איראן, אסיה הקטנה. בעל ניחוח חריף ומרענן חזק.

בבישול משתמשים בו טרי, מיובש ומלוח; בשלב הפריחה והפרי, הוא משמש לשימור ירקות. זרעי שמיר פופולריים במתכונים לרפואה אלטרנטיבית. לפרי הצמח יש השפעה חיובית רב-תכליתית על הגוף, בשל כך הם משמשים לטיפול במגוון רחב של מחלות.

זרעי שמיר הוכחו כמועילים כמועילים לדלקת הלבלב... בשל הנוכחות בהרכב של שמן אתרי, ויטמינים, מיקרו-מקרואמנטים שימושיים, המוצר משפר את הפרשת בלוטות העיכול, מנרמל תהליכים מטבוליים, משפר את תנועתיות דרכי העיכול, משמש כחומר עוויתתי, אנטי-דלקתי ומרגיע. במידה פחותה יש לו יכולת משלשל.

התייחסות... התכונות הרפואיות של שמיר מוכרות על ידי הרפואה הרשמית. על בסיסם, חברת התרופות המקומית "KorolevPharm" מייצרת "מי שמיר". התרופה רושמת למחלות בדרכי העיכול, לצורך לשפר את תפקוד המעיים, עם עליית ייצור הגזים אצל תינוקות, נשים בזמן הנקה כדי להגביר את ההנקה.

כיצד להשתמש בזרעי שמיר למחלת הלבלב וכיצד הם מועילים

ריפוי תכונות ועקרון הפעולה

בין התפקידים העיקריים של זרעי שומר הם הבאים:

 • אנטיבקטריאלי: להפחית את ההתנגדות של תאים פתוגניים להרס, להפסיק תהליכים פעילים בקיבה ובמעיים;
 • נוגד חמצון: נטרול רדיקלים חופשיים, הסרת רעלים והפחתת זרימת חומרים רעילים לדם, שיפור המצב הכללי והתפקודי של הכבד, הגברת היעילות, הגברת ההתנגדות של הגוף לשיכרון, פציעה, היפותרמיה / התחממות יתר;
 • היפוליפידמיה: להאט את ייצור הכולסטרול, להפחית את ריכוזו בדם, בכבד, רקמת שומן, לב, לדכא את צבירת הטסיות, להגדיל את גמישות כלי הדם;
 • כולרתית: הגברת היווצרות המרה, קידום הפרשת המרה לתריסריון, הפחתת הסיכון לאבני מרה, הגברת הפעילות המוטורית והעיכול של המעי הדק;
 • קרמיניטיבי ונטור עוויתות: מעכב את הפרשת מיץ הקיבה, מפחית את טונוס השרירים החלקים של מערכת העיכול, מגביר את הפעילות המוטורית של דרכי העיכול, מעודד התרוקנות קיבה, מונע התפתחות של עוויתות בוושט, בדרכי השופכה ודרכי המרה;
 • נוגד דלקת: מעכב את פעילות הדלקת, מקלה על חומרת הסימפטומים של דלקת הלבלב, מקלה על כאבי בטן, מאיצה את התחדשות הרירית הפגועה.

זרעי שמיר לדלקת הלבלב בשילוב עם טיפול שמרני לשפר את ההשפעה של אנטיביוטיקה, antispasmodics, להפחית את העומס על הלבלב, לעורר את מנגנוני הריפוי העצמי של האיבר. הם גם מצמצמים את הצורך בתרופות, מקצרים את משך הטיפול, מאפשרים להשיג הפוגה יציבה, מונעים סיבוכים ודלקת כרונית.

כיצד להשתמש בזרעי שמיר למחלת הלבלב וכיצד הם מועילים

תועלת ופגיעה

השימוש בפירות שומר מספק את הצורך של הגוף בחלבונים, אשלגן, סיליקון, מגנזיום, נתרן, ברזל, מנגן, נחושת, אבץ, קובלט, ויטמינים מקבוצה A, B, C, E, D, K, H, PP.

זרעי שמיר הם מקור לסידן, החשוב ליצירת מבנה והרכב תקינים של רקמת עצם ושיניים, העברת דחפים עצביים ועבודת מערכת קרישת הדם. שימוש קבוע במוצר משפיע לטובה על מצב מערכת העצבים: הוא משפר את מצב הרוח, מנרמל את שנת הלילה ומייצר השפעה מרגיעה.

הרפואה המסורתית מחשיבה זרעי שמיר כאמצעי מניעה יעיל טרשת עורקים, סוכרת, איסכמיה, מחלת הסימפונות. זרעי שמיר משמשים לייצור מוגבר של גז אצל ילדים, גזים במערכת העיכול ובדיספפסיה אצל מבוגרים, והם נקבעים לנשים בזמן ההנקה כדי לשפר את ההנקה, כמו גם לאי סדרים במחזור החודשי.

פירות שומר מומלצים בשלבים המוקדמים של מחלות מערכת הלב וכלי הדם: הם מרחיבים את כלי הדם, משפרים את גמישות דפנות כלי הדם ומנורמלים תהליכים המודינמיים. זרעים מועילים להצטננות ומחלות זיהומיות בדרכי הנשימה העליונות, ברונכיטיס ללא הפרדת כיח. השמן האתרי בזרעים מעצבן את תאי ההפרשה של בלוטות הסימפונות, מה שמקל על חיסול ריר הסימפונות.

בשל נוכחותם של סיבים צמחיים, אחוז שומן נמוך הפירות והעלים של השומר כלולים בתזונה להשמנת יתר... סיבים מנקים היטב את דרכי העיכול, מפעילים תהליכים מטבוליים, משפרים את תפקוד מערכת העיכול שבגללם מתרחשת ירידה במשקל. עירוי זרעים משמש חיצונית כחומר ריפוי פצעים לגירוד של עור ממקור אלרגי.

תופעות לוואי

בכפוף לטכנולוגיית ההכנה ותכנית היישום, זרעי שמיר מתקבלים היטב על ידי הגוף. במקרים בודדים, תופעות לוואי שליליות אפשריות בצורה של תגובות אלרגיות בעור: פריחה, אדמומיות, גירוד, פריחות. במקרה של שימוש לא שיטתי ובמינונים גדולים אפשר ירידה חדה בלחץ הדם, חולשה כללית, סבל, בחילה, הקאות וכאבי ראש.

שמיר במהלך ההריון יכול לגרום להפלה, מכיוון שהפרי ממריץ את שרירי הרחם החלקים. במקרים מסוימים יש דימום ברחם, כאב בבטן התחתונה.

קרא גם:

טיפול במרכיבים טבעיים - דלעת ודבש לכבד.

מדוע מופיע ריקבון אפור על מלפפונים ואיך מתמודדים עם זה.

הצלת העגבניות שלנו - כיצד להאביק עגבניות בחממה.

איך ליישם

המינון ומהלך הטיפול נבחרים באופן פרטני במקרה של חולה מסוים, תוך התחשבות בחומרת התסמינים, שלב המחלה, גורמים מצד המטופל. הטיפול מתחיל במינונים היעילים המינימליים, מגדיל אותם בהדרגה בכדי לחסל את הסיכון לאלרגיות. המינון הממוצע של מרתח או תמיסת ביום למבוגר הוא 250 מ"ל.

פעולת התרופה מורגשת תוך כחצי שעה לאחר מתן הטיפול. כדי להשיג דינמיקה חיובית ולאיחוד התוצאות, מומלץ להשתמש במוצר למשך 7-10 יום. אם יש צורך, לאחר הפסקה, יש לחזור על מהלך הטיפול.

מתכונים לרפואה מסורתית

זרעי שומר ניתן לקנות בבית המרקחת או לגדל ולייבש בעצמכם. לשם כך, כאשר הפירות מתחילים להבשיל, חתכו את התפרחות בזרעים, הניחו אותם הפוך בשקית נייר, השאירו למשך 7-10 ימים במקום חם ויבש, הימנעו מאור שמש ישיר. בסוף הזמן, הפרד את הזרעים מהגבעולים, יש לאחסן בכלי אטום אוויר. אורך חיי המדף הוא 24 חודשים.

עֵצָה... עדיף להשתמש במי שתייה בבקבוקים או במים מסוננים למתכונים.

ישנן מספר דרכים להכין זרעי שמיר לטיפול ומניעה של דלקת הלבלב.

מִרתָח

1 כף. l. יוצקים 250 מ"ל מים קרים על זרעי שמיר מיובשים, מביאים לרתיחה באמבט מים, ומבשלים על אש רבע שעה. מסננים את הנוזל המצונן דרך כמה שכבות של גזה. מבוגרים לוקחים בעל פה 4 כפות. l. כל 3-4 שעות.

זרעי שמיר משתלבים היטב עם צמחי מרפא אחרים. להכנת מרתח מרפא, משולבים פירות שומר עם קמומיל, נבט סיינט ג'ון, נענע, קלנדיין, עוזרד, ויולט.

כיצד להשתמש בזרעי שמיר למחלת הלבלב וכיצד הם מועילים

עירוי (מים שמיר)

1 כף. l. קוצצים פירות שומר במרגמה, שופכים כוס מים רותחים, מכסים, משאירים להחדיר למשך 60 דקות. יש לצרוך את העירוי המסונן חצי שעה לפני הארוחה העיקרית, 50 מ"ל, 3-4 פעמים ביום.

אבקת זרעי שמיר

בעזרת מטחנת קפה או טיט, טוחנים את פירות השומר למצב אבקתי, מערבבים עם דבש, קחו ½ כפית שלוש פעמים ביום עם הרבה מים.

עֵצָה... עדיף לטחון פירות שומר רגע לפני הבישול על מנת לשמר את כל התכונות המועילות של הצמח.

האם שמיר אפשרי לדלקת בלבלב

הרפואה המסורתית ממליצה על שימוש שומר לטיפול ומניעה של דלקת בלבלב. יש לו השפעה חיובית על מצבו הכללי ותפקודו של מערכת העיכול, מנרמל את חילוף החומרים, מוריד את רמות הכולסטרול, מעכב תהליכים דלקתיים ומפחית את היווצרות הגזים.

בשילוב עם הטיפול העיקרי הוא מגרה את מנגנוני הריפוי העצמי של האיבר, משפר את רווחתו הכללית, מקל על חומרת הסימפטומים, מונע סיבוכים ומפחית את הסיכון למחלות כרוניות.

חל איסור להשתמש בעלי עלי שמיר וזרעים כתיבול בתקופה החריפה. לחולה מוצגת תזונה עדינה, בה כלולים עשבי תיבול טריים ברשימת המזונות האסורים.

זרעי שמיר לדלקת המרה

דלקת בכיס המרה מתרחשת במצבים של לקות בתנועת המרה כתוצאה מחסימת יצואתה. מכיוון שלפירות השומר יש השפעה משתן וגורמת, מומלץ להיכלל במשטר הטיפול במחלת דלקת המרה, כתוספת לטיפול שמרני.

שמיר יהיה שימושי ביותר במהלך הכרוני של המחלה. בעזרתו אתה יכול להשיג הפוגה יציבה, להאט את התקדמות המחלה, להיפטר מכאב.

התוויות נגד

השימוש בפירות שומר הוא התווית בקרב אנשים עם רגישות יתר למוצר, גרור מעיים (חוסר טונוס שריר חלק של האיבר).

התוויות נגד יחסית כוללות מחלות ומצבים פתולוגיים כמו:

 • דלקת קיבה עם חומציות גבוהה;
 • לחץ נמוך;
 • הֵרָיוֹן;
 • הפרעות בקרישת הדם;
 • היווצרות אבנים גדולות בכליות, כיס המרה או דרכי המרה;
 • פתולוגיה של מערכת העיכול בשלב החריף.

סיכום

ביקורות על יעילות הטיפול בדלקת הלבלב עם זרעי שמיר ניתן למצוא שונות. בעיקרון, חולים מדברים על ההשפעה החיובית של שומר על מערכת העיכול ועל מצבו הכללי של הגוף.

למרות כל התועלת, יש להתייחס לפירות שמיר כגורם עזר או מניעה יעיל למחלות בדרכי העיכול. לקבלת תוצאה חיובית של המחלה, טיפול שמרני שנבחר היטב הוא חשוב, ורק אז, כתוסף, מתכונים של הרפואה המסורתית.

הוסף תגובה

גן

פרחים