כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

שָׁמִיר הוא תבלין נפלא שיכול לשמש תבלין. יתרונותיו של הצמח התגלו בעת העתיקה, הפופולריות שלו נמשכת עד היום. ישנן דרכים רבות לשמר שמיר לחורף בבית ולקבל את הוויטמינים החסרים בעונה בצורות שונות: מעשבי תיבול טריים ועד למרינדה.

במאמר זה, תוכלו למצוא את השיטות הפופולריות והטובות ביותר, כמו גם לברר מהי חיי המדף של זרעי שמיר לשתילה.

כיצד להכין שמיר לאחסון לטווח הארוך

כדי לשמור על שמיר שמיש למשך זמן רב, יש להכין אותו בזהירות.

שימו לב למראה. לא אמורים להיות אזורים חשוכים ונבולים על הענף. שימו לב גם לריח הצרור: ריח הריקבון אינו מקובל. חתך הגבעול חייב להישאר איתן.

שמירה על שמיר טרי על החורף בבית

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

ירקות טריים במנה נראים תמיד בהירים באביב, מפנים ארומה נעימה, בעלי טעם נעים ועשיר. מה אנו יכולים לומר על המאפיינים השימושיים שנשמרו.

עשב חריף לא יאבד את העסיסיות שלו אם תוודא ששום אור לא נופל עליו וזה קר. ישנן מספר דרכים לשמור שמיר טרי במקרר למשך זמן רב.

בחבילות

הסר גבעולים קשים מהדשא, הסר עלים צהובים ושטוף... הניחו את שמיר השקיות והשאירו במקום חשוך עם טמפרטורה של 2-6 מעלות צלזיוס. ניתן להוסיף עשבי תיבול המאוחסנים בדרך זו לסלטים, למרקים ולמנות חמות אחרות.

יבש היטב לפני ההטלה, אחרת הלחות תעורר ריקבון. בדרך זו תוכלו לאחסן גם סניפים שלמים וגם פרוסות.

במגבות נייר

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותרלייבש את העשב השטוף, לעטוף במגבת נייר ולקרר. אתה יכול לאחסן עד 10 ימים.

כדי להגדיל את התקופה הזו שלוש פעמים (עד 21 יום), הניחו את השקיעה הארוזה בדרך זו בשקית ניילון והחליפו את המגבת כל 3-4 ימים.

בזרים

מניחים את הצרורות בצנצנות מים. במקרה זה, עליכם לשמור על לחות: סגרו את הצנצנת בחוזקה עם מכסה פלסטיק, או שלפו תיק במקום מכסה, והבטיחו אותו עם פס אלסטי. השאירו את הצנצנות במקרר. שיטה זו תשמור על שמיר למשך מספר ימים. אך ניתן להגדיל משמעותית את התקופה הזו. לשם כך קוצצים את עשבי התיבול ומניחים אותם בחוזקה לצנצנת יבשה. כך שניתן לאחסן את הדשא במשך כחודשיים.

קָפוּא

אחת השיטות הפופולריות והנוחות ביותר לשימור תבלינים עד העונה הבאה היא הקפאה. אתה יכול להשתמש שמיר כזה תוך 8 חודשים. בנוסף, הירוקים לא מאבדים ויטמינים שימושיים ובעלי מראה וריח נפלאים. הקפיא בדרכים הבאות.

בצרורות

שמיר חתוך קפוא ובחבורות שלמות. עברו וייבשו את הירוקים, חלקו אותם לארגזים. עוטפים כל צרור בניילון ומניחים במקפיא. זה מאוד נוח להפשיר צרורות מחולקים כאלה בכמות הנדרשת.

תשומת הלב! אל תיקח מיכל גדול מאוד, מכיוון שלא ניתן להקפיא את הירוקים בפעם השנייה, הם פשוט צריכים לזרוק אותם. עדיף לקחת כמה מכולות קטנות.

עשבים קצוצים

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

הכן את שמיר: לשטוף, לייבש ולקצוץ. מניחים ירקות קצוצים בשקיות או במכולות.הניחו אותם סגורים היטב במקפיא. כך שה שמיר יימשך זמן רב ולא יאבד את תכונותיו.

במגשי קוביית קרח

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

מכינים את השמיר, שוטפים וקוצצים. הניחו במגשי קוביות קרח ומלאו אותם במים (תוכלו להשתמש בחמאה מומסת או בשמן צמחי)... להקפיא לקרח ולהניח את הקוביות בשקית. ניתן לאחסן אותו במקפיא למשך זמן רב.

ניתן לטחון את עשבי התיבול בבלנדר ולמלא את התבניות בנוזל השמיר העשוי שהתקבל. במקרה זה, אינך צריך להשתמש במים, הירוקים יקפאו בצורה מושלמת בלעדיה. תבלינים אחרים שנוספו להקפאה זו יוסיפו ריח נעים עוד יותר לכל אוכל. קוביות מאוחסנות עד שישה חודשים. נוח להוסיף אותם למנות נוזליות חמות.

מיובש

ייבוש ירוק - שיטת אחסון פופולרית ויעילה לא פחות. במשך שנה שלמה, שמיר כזה יהיה בעל ריח עשיר, מאוד נוח לאחסן אותו אפילו בטמפרטורת החדר.

יש לגשת לתהליך הייבוש בזהירות מיוחדת. העיקר להימנע מלחות, טמפרטורות גבוהות מדי ואור שמש.

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

ייבוש טבעי

זהו ייבוש האוויר הנפוץ ביותר. כרגיל, צריך למיין את הדל, לשטוף ולקצוץ. אל תגזימו עם חיתוך, כי שמיר מיובש מתפורר בקלות רבה בידיים. זכור להסיר גבעולים קשים.

מורחים את הדשא הקצוץ על משטח גדול ושטוח (אפשר להשתמש בנייר אפייה), לאחר הנחת נייר נקי בתחתית. וודאו שקרני השמש הישירות לא נופלות על שמיר, אחרת זה יהפוך לצהוב. הרחק מאבק וחרקים.

חָשׁוּב! יש לספק דשא חריף באוויר צח במהלך הייבוש. זה יאפשר לכל מסה של שמיר להתייבש באופן שווה.

אבל אין צורך לייבש שמיר קצוץ רק. אתה יכול להניח אותו עם ענפים על משטח שטוח, לכסות עם מפית ולשלוח למקרר. עם זאת, ייבוש כזה אורך זמן רב - כעשרים יום.

אפשרות נוספת היא לייבש את השמיר בתוך צרורות. תלו את הירק המוכן ליד הענפים בצל, שם יש גישה מתמדת של אוויר צח. יש להגן על הצרורות מפני אבק על ידי חיפוי בבד או גזה בהירים.

בתנור

התנור מאפשר לייבש את השמיר פעמים רבות מהר יותר, אך כאן אתה צריך לעקוב מקרוב אחר התהליך. שים את חומרי הגלם המוכנים על תבנית אפייה ושולחים לתנור. הקפד לצפות בטמפרטורה - זה לא אמור להיות גבוה מ- 40 מעלות צלזיוס. מערבבים את עשבי התיבול על תבנית אפייה מעת לעת.

תשומת הלב! בעת ייבוש בתנור, יש צורך לספק אוויר צח, ולכן אין הכרח לסגור את התנור.

במייבש

מייבש ייעודי המופעל על חשמל נקרא מייבש... המכשיר מספק את כל התנאים הדרושים לייבוש נכון. אתה לא צריך לפקח על הטמפרטורה ולספק אספקה ​​מתמדת של אוויר צח.

כל מה שנדרש הוא להכין את עשבי התיבול, להעמיס ולהפעיל את המכונה בטמפרטורה הרצויה (לא יותר מ- 40 מעלות צלזיוס). המכשיר יעשה הכל מעצמו, ותוכלו לעסוק בעסק שלכם בשלב זה. מה יכול להיות קל ונוח יותר?

מְשׁוּמָר

שיטה נוספת לשימור שמיר במשך תקופה ארוכה, מוכחת שנים רבות, היא שימור. מאפשר לך להשתמש בירקות במשך כשנה, בתנאי שהכל נעשה נכון. יחד עם זאת, העשב אינו מאבד את תכונותיו הנהדרות.

במלח

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

כבישה שמיר מאפשרת לך לשמור על הריח, הטעם והצבע המרבי של הירוקים. לצורך ההמלחה עליכם לקחת שמיר טרי, לשטוף אותו, לייבש אותו, להסיר גבעולים קשוחים. שים את העשב בשכבות בצנצנת מעוקרת, לסירוגין במלח.

תשומת הלב! לא מומלץ להשתמש במלח מיוד לשימור. זה יקלקל את טעם היצירה ויקצר את חיי המדף.

סגור את המכסה כאשר המיץ יוצא. כדי להאיץ את התהליך הזה, תוכלו לחמם מעט את הקדרה בצנצנת. מאחסנים במקרר.

כשאתה משתמש בו, זכור שהשמיר רווי היטב במלח.הקפד לזכור זאת כדי להימנע מלהיות מופרז.

בשמן

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

אתה יכול גם לשמר שמיר בשמן. מכינים את עשבי התיבול וממלאים את הצנצנת בחוזקה. תזדקק לשמן מזוקק. זית או חמנית - תלוי בהעדפה. אין צורך להוסיף מלח... יוצקים שמן על שמיר הערימה, סוגרים את הצנצנת היטב עם מכסה ומכניסים למקרר. תן לשמן לעמוד במשך 14 יום ותוכל להשתמש בו.

אחסון זרעים לשתילה

זרעי שמיר מתאים גם ל שימוש מגוון... ניתן לטפל בהן ולהוסיף להמלחה. הם מאוחסנים זמן רב. עם הזמן, הזרעים מאבדים את השמנים האתריים שלהם, מה שמוביל לאובדן של תכונות וריח מועילים. אבל הם מתאימים לשתילה במשך מספר שנים.

כיצד לאחסן שמיר לחורף בבית: שיטות האחסון הטובות ביותר

הַדְרָכָה

הכנת זרעי שמיר לאחסון היא פשוטה מאוד. אתה צריך לאסוף את מטריות שמיר, להניח בשקית נייר ולייבש. לאחר 2-3 שבועות יש לנער את המטריות, לאסוף את הזרעים היבשים שנפלו ולשלוח אותם לאחסון בצנצנת יבשה.

תנאים

אחסן זרעים בצנצנת יבשה עם מכסה הדוק בטמפרטורת החדר. תנאי חשוב הוא למנוע כניסה של לחות לפחית. לאחר שנה של אחסון, כבר לא כדאי להשתמש בזרעים לתוספים או לטיפול, מכיוון שהם יאבדו את תכונותיהם המועילות, אך הם עדיין יתאימו למדי לשתילה.

סיכום

ישנן מספר דרכים לאחסון שמיר. אתה יכול לבחור את זה שמתאים לטעמך ולנפשך - מעשבי תיבול טריים לקוביות קפואות פיקנטיות. בכל המקרים שמיר שומר על חומרים מזינים החיוניים לתזונה בריאה.

יתרון חשוב הוא משך האחסון של העשב המתובל, יהיה זה מיובש או משומר.

בהצלחה עם העסק הקולינרי שלך!

הוסף תגובה

גן

פרחים