כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

השקיה היא צעד חובה בטיפול בשיחי פירות יער, כולל דומדמניות ודומדמניות. פעילותם של תהליכים צמחיים, הבשלה, כמות ואיכות היבול תלויים בו. חשוב להקפיד על הנורמות והתנאים של השקיית הקיץ של דומדמניות ודומדמניות, שכן גם חוסר לחות וגם נפח מוגזם שלה יכולים לפגוע בגידולים אלה.

באיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

התזמון והחוקים להשקיית דומדמניות ודומדמניות הם כמעט זהים. שני הגידולים נבדלים על ידי גידול שופע ופירות עם לחות אדמה מספקת.

חָשׁוּב!בריחת מים מאיימת על התפתחות מחלות פטרייתיות, שורשים נרקבים, עלים ושחלות נופלות. לכן, אל תחרוג מהנורמות שנקבעו ותדירות ההליך.

תדירות ונפח השקיה נקבעים על סמך:

 • תנאי מזג אוויר;
 • שלב התפתחות הצמח;
 • סוג האדמה ומצבה.

שפע השקיה

שני הגידולים אוהבי לחות ודורשים השקיה בשכיחות, אמנם לא תכופות.... האדמה באזור הגזע הקרוב לחה בעומק 40-50 ס"מ. קצב ההשקיה הממוצע הוא 3-4 דליים של מים לכל שיח. בעת קביעת הנפח נלקח בחשבון הרכב האדמה. אם האדמה היא loam חולי או חולי, התעריף גדל ל -5 דליים לכל 1 מ"ר. M.

כדי לחשב את נפח המים, גננים ממליצים להשתמש בשיטה הבאה:

 1. שחרר את האדמה כדי לבדוק את דרגת היובש.
 2. אם האדמה התייבשה יותר מ -15 ס"מ, כמות ההשקיה היא 40 ליטר מים.
 3. בהיעדר לחות בעומק של 10 ס"מ, מספיק 20 ליטר נוזלים.
 4. אם האדמה יבשה רק עד 5 ס"מ, אין צורך להשקות.

נפח המים תלוי גם בעובי ואורך מערכת השורשים, בגיל היבול. עבור שיחים צעירים (בני שנה) אסור לעבור את הקצב העונתי של 50 ליטר, עבור בוגרים (גיל 3-5) - 80 ליטר, לגידולים ישנים (בני 15-20) - 120-150 ליטר.

כיצד להשקות כראוי

גידולי ברי מושקים בשפע, מים מופנים למערכת השורשים. ריסוס נטיעות מעל השטח מותר.

התייחסות. לאחר השקיה, מומלץ להניח תאי מחומרים טבעיים מאולתרים למעגל הגזע: כבול, קומפוסט, נסורת, חציר.

מאלץ 'שומר על לחות הקרקע והרופפות לאורך זמן, מונע אידוי מהיר של הנוזל. במקביל, זרימת האוויר הנדרשת לשורשי הצמח אינה מופרעת. בעונה יבשה, רצוי לשחרר את האדמה במעברים. זה יבטל את היווצרות קרום אדמה, יפחית את אידוי הלחות.

בעת ביצוע ההליך נלקח בחשבון סוג האדמה. אדמת חרסית וכבדית דורשת לחות נדירה אך בשפע; עדיף להשקות אדמה חולית בנפח קטן יותר, אך לעתים קרובות יותר.

כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

מתי להשקות

שיחי ברי לחים בבוקר או בערב (לפני השקיעה), מכיוון שאידוי המים בזמן זה איטי יותר. במהלך היום הם משקים אותו רק במזג אוויר מעונן.

במשך כל עונת הגינון, דומדמניות ודומדמניות מרטיבות כ -4 פעמים:

 1. בסוף מאי - תחילת יוני - במהלך היווצרות שחלות.
 2. בסוף יוני - במהלך מזיגת פירות יער.
 3. לאחר הקציר - מיוצר בעיקר לדומדמניות.
 4. בסוף ספטמבר - תחילת נובמבר - לקראת החורף.

כשקובעים את זמן השקיה, ראשית, יש להסתמך על שלב התפתחות הצמח. שני השלבים הראשונים של ההידרציה זהים לשני השיחים.לאחר קטיף הגרגרים, השקה רק את הדומדמניות. הלחות האחרונה לחידוש הלחות נדרשת לשני הגידולים. במקרה זה, חשוב להיות בזמן לפני הכפור.

התייחסות. אם משקעים נופלים במהלך תקופת ההרתחה המתוכננת, השיחים אינם מושקים.

חשוב לפקח על מצב האדמה כדי לא לפספס את זמן השקיה. הגידולים סובלים את הבצורת היטב, אך תהליכי הגידול שלהם מאטים, התשואה וגודל הפירות יורדים.

השקיה מוגזמת מהווה גם סכנה למערכת השורשים של השיחים ויכולה לעורר את הרסו ומותו של הצמח. מומלץ לבצע הידרציה פעילה רק בסוף מאי - תחילת יוני, עד לרכות הראשונה של הגרגרים. ואז הריבוי שלו מצטמצם.

דרישות מים

מומלץ להשתמש במים באיכות טובה להשקות שיחים, כמו מי מעיין. זה צריך להיות חם, רחוק.

גננים אינם ממליצים להרטיב דומדמניות ודומדמניות במים קרים. רצוי שהטמפרטורה שלה תהיה בטווח של טמפרטורת החדר ל- + 60 מעלות צלזיוס. זה מגרה את התפתחות הצמח ומגן מפני מחלות.

קרא גם:

זן דומדמניות לא יומרנית "Yarovaya"

זן דובדבנים מתוק ועמיד בפני כפור "צהוב אנגלי"

זן דובדבנים מתוק ועסיסי יוביליאר

תכונות של השקיית שיחים בחום

כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

מכיוון שהבצורת מעכבת את התפתחותו של הצמח ופירותו, עולה נפח הלחות בחום. זה נכון במיוחד לגבי עונת הגידול, הפריחה, הופעת השחלות והגרגרים, כלומר המחצית הראשונה של הקיץ.

השקיה מתבצעת ככל שהאדמה מתייבשת, בערך פעם בכל 1-2 שבועות. נפח הנוזל הוא 30-50 ליטר מתחת לשיח. אם האדמה חמה מאוד, לא ניתן להגן על מים, אלא לספק אותם ישירות מהמקור.

תשומת הלב! כדי להשאיר את האדמה לחה יותר בחום, נוצרים חריצים סביב השיח במרחק של 20-25 ס"מ, המלאים במים.

שיטות השקיה

כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

דומדמניות לחות ודומדמניות מתבצעות בכמה דרכים:

 1. טפטוף - מים מסופקים באמצעות קווי השקיה מיוחדים, המרוחקים מהיבול עד 0.5 מ '. קצב השקיה נמוך מאפשר לא להתיישב במים, שכן יש להם זמן להתחמם בתנאים טבעיים.
 2. השקיה של אריק - נוצר חפיר סביב השיח מסוללת אדמה או באמצעות שקע. הוא מלא במים.
 3. השקיה בשורש - השיטה הסטנדרטית, המתבצעת 3-4 פעמים בעונה.
 4. הַתָזָה - שיטת השקיה המומלצת לדומדמניות, שאינה מצריכה עבודה מהגנן. עם זאת, לחות מוגזמת עלים של דומדמניות עלולה לגרום לכוויות שמש ומחלות.
 5. לְהִתְמוֹסֵס - מים מסופקים מצינור הממוקם על הקרקע. במקרה זה, יש לנטר אחר שפיכת נוזלים ואחידות לחות. מיקום הצינור משתנה מעת לעת. זה יוצר את הסיכון להיפותרמיה של שורשי דומדמניות, הרגישים לטמפרטורת המים.

האם יש צורך להשקות את השיחים במהלך פרי, הבשלת פירות יער

עם חוסר לחות במהלך הפריחה והבשלה של פירות יער, תפוקת הגידולים מופחתת משמעותית. זה נכון במיוחד לגבי דומדמניות שחורות - הבצורת מובילה להפחתת הפרי לא רק בעונה הנוכחית, אלא גם בשנה הבאה.

חָשׁוּב! יש להשקות את הגידולים לפני הפריחה, במהלך הפריחה ובתקופת ההבשלה של פירות יער.

יש צורך בלחות קרקע בסוף מאי - תחילת יוני ובסוף יוני - תחילת יולי. מטען לחות טוב בתקופה זו מגביר את הפרודוקטיביות, משפר את איכות הפירות.

מה להשקות, מלבד מים

בנוסף ללחות הסטנדרטית, שלב חשוב בטיפול בשיחים הוא האכלה שלהם. לראשונה מוחלים דשנים גם בעת נטיעת צמח - חומוס, סופר-פוספט, אפר מונחים בבור.

ביוני, עם התפתחות פעילה של יבולים, חשוב במיוחד להאכיל אותם. לשם כך משתמשים בדשני חנקן, זבל, חומוס, קומפוסט. חבישה עליונה משולבת עם השקיה - היא נעשית לפני הכנסת חומרים מזינים ואחריה.

ערכת ההלבשה העליונה

כמה בשפע ובאיזו תדירות להשקות דומדמניות ודומדמניות בקיץ

אם בעת נטיעת יבולים, הבורות הופרו היטב, ניתן להשמיט את 2 שנות ההאכלה הראשונות. די בהרטבת השיחים הרגילה.

יתר על כן, דשנים מוחלים בשלבים:

 1. באביב (בחודש מאי) יש צורך בהאכלה מינרלית. לשם כך ממיסים 10 גרם חנקן, 15 גרם אשלג, 20 גרם דשני זרחן ב 10 ליטר מים. מינון זה מחושב לשיח אחד.
 2. ביוני ההלבשה העליונה מסייעת בצמיחת קלעים, לשפוך פירות לאחר הפריחה. ההליך משולב עם השקיה. מולין, המדולל במים ביחס של 1: 4, מוחדר לאדמה. מינון - דלי אחד לכל בוש.
 3. לאחר פרי האדמה והשיחים צריכים להיות מוכנים גם לעונה הבאה. דשנים מוחדרים תחת חפירה (לכל 1 מ"ר): אורגני - עד 6 גרם, זרחן - 30 גרם, אשלג - 20 גרם.

כדי להתכונן לחורף מוסיפים זבל וקומפוסט לאדמה, משולבים ביחס של 1: 1. האכלה כזו מגבירה את עמידות הכפור של יבולים.

להשקות שיחים באביב

בתחילת האביב (מרץ) ממליצים גננים להשקות דומדמניות ודומדמניות במים חמים מאוד (+ 80 מעלות צלזיוס). טיפול כזה מנטרל ביעילות אורגניזמים פתוגניים המועתרים על שיחים או בקרקע, מונע היווצרות מושבות פטרייתיות ומפעיל תהליכים צמחיים בצמחים.

חָשׁוּב! להשקות את השיחים במים רותחים צריכים להיות לפני שהניצנים מתעוררים.

כדי לשמור על לחות, עיגול תא המטען מפוזר כבול, נסורת, חומוס. בתקופת האביב-קיץ (סוף מאי - תחילת יוני), הצמחים מושקים כסטנדרט - עם מים חמים ומושקעים.

טיפים גינוניים מנוסים

כדי להשיג יבול שופע ולשמור על בריאות הגידולים, חשוב להקפיד על הכללים לטיפול בהם:

 1. מספר ימים לפני ההרטיבה המתוכננת נאספים מים בחביות. זה יעזור לו להתחמם ולהתמקם.
 2. לפני ההליך מוסרים את שכבת התוך הישנה, ​​אזור תא המטען הקרוב עשב, אחרת השקיה תאיץ את צמיחת העשבים.
 3. זמן הלחות המומלץ הוא ערב שלפני השקיעה. במהלך הלילה השורשים רוויים לחלוטין בלחות.
 4. אין להשקות צמחים במהלך היום, במיוחד כאשר הם נחשפים לאור השמש. זה יעורר כוויה. בשעות היום מותר להשקות רק במזג אוויר מעונן.
 5. לאחר הרטיבת האדמה רצוי למרוח מיידית חבישה עליונה.
 6. בקיץ חם יש לבדוק באופן קבוע את מידת היובש של האדמה. תדירות ההשקיה מוגברת.
 7. במיוחד נדרשת לחות לגידולים במהלך הפריחה, ההבשלה, הפרי. אין להתיר בצורת בשלב זה.
 8. לחות מוגזמת מזיקה לשיחים. זה גורם להירקב שורשים, לירידה בתשואה, להתפתחות מחלות. גננים מאמינים כי עודף לחות מסוכן יותר לדומדמניות ודומדמניות מאשר בצורת.

קרא גם:

כיצד לעבד פריחה לבנה על עלי דומדמניות

מדוע עלי הדומדמניות מזהיבים ביוני

סיכום

בעת השקיית שיחי פירות יער, חשוב להקפיד על מאזן המים של האדמה. במשך כל העונה מרטיבים יבולים 3-4 פעמים, במהלך הקיץ החם מותר להגדיל את הריבוי. השקיה פעילה במהלך התפתחות הצמח, פריחה, פרי משפרת את התפוקה, האיכות והטעם של פירות יער. לצורך תפקוד מיטבי של השיחים, נדרש גם להאכיל אותם באופן קבוע בדשנים.

הוסף תגובה

גן

פרחים