זן דובדבנים בינוני מוקדם "ורוד 2"

למרות שפע זני הדובדבן החדשים, גננים רבים בוחרים בגידולים שנבדקו בזמן. ביניהם נמצא פינק 2 המאופיין בהבשלה מוקדמת בינונית, עמידות למחלות שכיחות ופירות גדולים, מתוקים וחמצמצים. המאמר יספר לכם על הדקויות של גידול דומדמניות ורודות גובלות.

מהו זן הדובדבן הזה

ורוד 2 - דוּמדְמָנִית הבשלה באמצע המוקדם... הפרי מתחיל 3-4 שנים לאחר השתילה, התותים מבשילים בעשור השני של יוני. פרודוקטיביות - 3-5 ק"ג לכל שיח, עם גידול תעשייתי - 10-12 ט"ש.

100 גרם פרי מכיל 13.4% מוצקים מסיסים, 9.4% סוכר, 1.7% חומצות ניתנות לפיזור, 16 מ"ג ויטמין C, 20 מ"ג ביופלבונואידים.

זן דובדבנים בינוני מוקדם ורוד 2

נקצר במזג אוויר יבש וצלול... לצריכה טרייה, הגרגרים נקטפים בשלב הבשלות המלאה, כשהם נעשים רכים והעור הופך לאדום כהה. ולעיבוד, פירות צפופים וורודים-אדומים מתאימים.

גרגרי יער בשלים לחלוטין מאוחסנים במקרר למשך חמישה ימים לכל היותר, ופירות שנקטפו בשלב הבשלות הטכנית - 10 ימים. היבול הקפוא נאגר עד שישה חודשים.

היסטוריה קצרה של מקור והפצה

ורוד 2 גדל בשנת 1963 על ידי מגדלים ביתיים תחנת ניסוי פירות ופירות במוסקבה מבוססת על הזנים Date and Seyanets Lefora.

מאפיינים ותיאור השיחים

שיחים בגודל בינוני עם כתר מתפשט למחצה וצפוף... יורה צעיר זקוף, בעובי בינוני, גמיש, שאינו מתבגר, ירוק, מבריק - עבה, מכוסה קליפת עץ אפורה בהירה. הקוצים מעטים, הם ארוכים, דקים, בצבע כהה, הממוקמים לאורך כל הקלעים ומכוונים בניצב לקליעה או כלפי מטה.

לוחות העלים גדולים, ירוקים, יש צורה עם שלוש אונות עם צמרות מחודדות ומשטח מבריק ומקומט מעט.

במהלך הפריחה מופיעים על השיחים פרחים שנאספו במברשת של 1-2 חלקים עם עלי כותרת בצבע ירוק בהיר עם גבול ורוד, מעוקל עד גחלת גדולה.

עמיד לטמפרטורות

הזן מאופיין בהתנגדות כפור בינונית. - שיחים נסבלים עד -20 ... -25 מעלות צלזיוס וטמפרטורת החורף יורדת.

התנגדות לחות ובצורת

השקיה מוגזמת ושטיפת מים באדמה מובילים להתפתחות של מחלות פטרייתיות ודעיכה של מערכת השורשים. בצורת וחום ממושכים מעוררים ירידה בתשואה והידרדרות באיכות הפירות.

מחלות ועמידות בפני מזיקים

המגוון עמיד בפני טחב אבקתיאנתרקנוזה וספטוריה... במקרה של הפרה של כללים אגרוטכניים, במקרה של מזג אוויר גשום או חם מדי, התפתחות מחלות פטרייתיות, פסיפסים והתקפות מזיקים אפשרית: כנימות, פרפרי עש.

מאפייני ותיאור הפירות

הגרגרים גדולים, שוקלים בממוצע 5-7 גר ' (חלק מהדגימות מגיעות ל 10 גרם), עגולות או סגלגלות, מכוסות בעור צפוף-אדום-ורדרד עם שכבה דקה של ציפוי שעווה, ההופך לאדום כהה כאשר הוא בשל לחלוטין.

העיסה מכילה זרעים גדוליםהמאופיין בקינוח, טעם מתוק וחמוץ.

תחומי היישום שלהם

הפירות של ורוד 2 נצרכים טריים, הַקפָּאָהמשמשים ל הכנת יין ותכשירים שונים: ריבות, שימורים, קונפיטורות.

יתרונות וחסרונות של הזן לעומת זנים וכלאיים אחרים

היתרונות העיקריים של הזן:

 • פוריות עצמית;
 • תשואה גבוהה יציבה;
 • פירותי גדול;
 • חסינות למספר מחלות שכיחות;
 • שמירה טובה על איכות ותעבורתיות;
 • טעם קינוח מעולה;
 • עמידות בפני כפור;
 • אפשרות לגידול תעשייתי;
 • שימוש אוניברסאלי בפירות.

זן דובדבנים בינוני מוקדם ורוד 2

החסרונות של פינק 2 כוללים:

 • הצורך להתלבש עליון;
 • מורכב שִׁעתוּק;
 • הצורך באדמה פורייה.

טכנולוגיה גוברת

לפינק 2 יש את אותן דרישות נטיעה וטיפוח כמו האחרות זני דומדמניותהחריג היחיד הוא הצורך הגבוה שלה בהאכלה.

תנאים אופטימליים

לנטיעת שתילים בחרו במקום מואר היטב, מוגן מפני רוח קרה וטיוטות.ממוקם על קרקע רגילה או גבוהה. עומק מי התהום הוא לפחות 1 מ ', אחרת הדובדבנים נטועים על תל עד 50 ס"מ ורוחב 1 מ'.

הזן גדל היטב באדמה רופפת, קלה ופוריה עם רמת חומציות חלשה או ניטראלית (pH 5.5). אפשרויות מתאימות הן טיט, loamy, loam sandy וקרקעות חוליות.

התייחסות... קמח ליים או דולומיט מוסיפים לאדמה החומצית מראש.

כאשר קונים שתילים, נבחר עותקים של שנה או שנתיים. עם מערכת שורשים מפותחת באורך של 30-30 ס"מ, ללא סימני מחלה, ריקבון או נזק למזיקים.

מותר לשתול דומדמניות לצד עגבניות, נענע, שום ושמיר... קודמותיה הטובות ביותר הן ירקות, דגנים וזבל ירוק, הגרועים ביותר הם דומדמניות וזנים אחרים של דומדמניות.

תנאים וכללי נחיתה

השתילה מתבצעת באביב, בסוף מרץ, או בסתיומסוף ספטמבר עד אמצע אוקטובר.

כללי נחיתה:

 1. 2-3 שבועות לפני שתילת השתילים, חפור חורים באזור המוכן בקוטר 60 ס"מ ובעומק 50 ס"מ.
 2. שופכים אדמה מזינה בתחתית כל בור (אדמה שנחפרה, 10 ק"ג זבל או חומוס, 150 גרם סופר-פוספט, 200 גר 'גיר גיר כתוש, שני דליים של כבול, 300 גרם אפר עץ או 40 גרם מלח אשלגן).
 3. יוצרים גבעה מתערובת האדמה, מניחים עליה שתיל ישירות או במדרון קל, מורחים את שורשיה לאורך המדרונות.
 4. מפזרים את השתילים עם תערובת אדמה כך שצווארון השורש יהיה בעובי של 2-3 ס"מ.
 5. טשטש והשקה את האדמה בקצב של דלי מים לכל צמח.
 6. מאלץ את האדמה בעזרת חומוס, קומפוסט או כבול.
 7. חותכים את הקלעים, משאירים עליהם 3-5 ניצנים.

מרחק בין שיחים צריך להיות 1-1.5 מ ', בין שורות - 2-2.5 מ'.

זן דובדבנים בינוני מוקדם ורוד 2

טיפול נוסף

דומדמניות מושקות כל 10-12 יום במים מיושבים וחמים תחת השורש בקצב של 10 ליטר לכל שיח.

לאחר השקיה או גשם, האדמה משוחררת - הוא מונע היווצרות קרום יבש על פני השטח שלו, משפר את הגישה של חמצן, חומרים מזינים ולחות לשורשים. במקביל מבוצעים עשבים שוטים ומוסרים עשבים שוטפים, שלוקחים אלמנטים שימושיים, מים מהאדמה ויוצרים סביבה חיובית להתפתחות מחלות ומזיקים.

ההלבשה העליונה מיושמת שלוש פעמים בעונה בהתאם לתוכנית:

 • אביב (מרץ) - 0.5 דליים של חומוס, 50 גרם סופר-פוספט, 25 גרם אמוניום סולפט ו -25 גרם של אשלגן גופרתי לכל שיח (עבור צמחים בוגרים, כמות הדשן מוכפלת);
 • לאחר הפריחה - תמיסת זבל (1: 5) בקצב של 5-10 ליטר לצמח;
 • לאחר 15-20 יום - יישום מחדש של תמיסת זבל.

דובדבנים גוזמים מדי שנה... באביב, לפני שהניצנים נפתחים, מתבצע גיזום מעצב, וכתוצאה ממנו נותרו 3-5 ענפים חזקים על השיח. השיח שנוצר צריך להיות 16-20 יורה בגילאים שונים. בסתיולאחר הירידה של העלווה, כל הקלעים מעל גיל 7 מנותקים.

הסר באופן קבוע הכל יורה יבש, פגוע, חורש יתר על המידה או צומח בתוך השיח.

בעיות אפשריות, מחלות, מזיקים

טיפול לא נכון ביבול כגון השקיית יתר או תנאי מזג אוויר שליליים עלול לגרום התבוסה של השיחים על ידי פטרייה מחלות או פסיפס. במקרה הראשון, הצמחים מטופלים בנוזל בורדו או בתכשיר ה- HOM, בשני הם נחפרים ונשרפים.

מזג אוויר חם ויבש עלול לגרום מזיקים (כנימות, פרפרי עש). כדי להילחם בחרקים משתמשים בתכשירים נגד קוטלי חרקים, למשל "אקטליק", "קרבופוס" או "פופנון".

חָשׁוּב! במהלך הפרי מותר רק תרופות עממיות, למשל פתרונות טבק או שמן סבון. לראשונה 200 גרם עלי טבק טחונים מומסים ב 8 ליטר מים, 2-3 כפיות. אבקת פלפל אדום, להתעקש 2-3 שעות ולרסס את השיחים. לקבלת הפיתרון השני ב 8 ליטר מים חמים, הוסף 200 גרם סבון אלקליין מגורר ומערבב עד לקבלת תערובת חלקה, ואז 200 מ"ל שמן צמחי.

מניעת מחלות והתקפות מזיקים מורכבת פינוי עשבים ועלי נפילה בזמן, הילת סתיו של שיחים לגובה 10 ס"מ, ריסוס צמחים בנוזל בורדו, תכשירים "ביקול" או "לפידוציד".

חֲרִיפָה

בסתיו, האתר מנוקה מעלים שנפלו ופסולת אחרת, האדמה נחפרת ומכניסים לתוכה סופר-פוספט, השיחים מרוססים בקוטלי חרקים ובוצץ, מעגל הגזע הקרוב מושקע בשפע ומולס עם חומוס או כבול.

באזורים הצפוניים עם חורפים קפואים השיחים מוטים על האדמה, מגני דיקט מותקנים מסביבם, מכוסים עלווה יבשה ומכוסים ביוטה.

שִׁעתוּק

ישנן מספר דרכים להעתיק את פינק 2.:

 1. שכבה אופקית. חפירת תעלות ליד השיח ובעזרת סוגריים מיוחדים קבועים בהם יורה, הצומחים קרוב ככל האפשר לקרקע. ואז הם מכוסים באדמה ומושקים. לאחר הופעתם של יורה חדש מהניצנים, הם מופרדים מצמח האם ונשתלים במקום קבוע.
 2. שכבה אנכית. באביב, יורה ישנים ישנים, וצעירים מתקצרים - זה מגרה את הצמיחה של יורה חדש. לאחר מכן, השיח נמרץ כך שהקלעים יוצרים מערכת שורשים, ובסתיו הם מופרדים מהשיח הראשי.
 3. ייחורים... בחודש יולי, חתוך ייחורים ירוקים, הניח אותם במיכלים עם אדמה והכניס אותם לחממה להשרשה.

במיוחד ניתן לשחזר את המגוון ייחורים שורשים רע.

זן דובדבנים בינוני מוקדם ורוד 2

תכונות של גידול מגוון זה, תלוי באזור

ללא קשר לאזור הטיפוח, ורוד דומדמניות 2 מתנות אותן דרישות לנטיעה וטיפוח.

יחד עם זאת, באזורים הדרומיים, המאופיינים בקיצים חמים ויבשים יותר, מושקים את השיחים לעתים קרובות יותר ובשפע, ובאזורים הצפוניים עם חורפים קפואים וארוכים בסוף הסתיו מכוסים השיחים בבדיקת עץ לבוד ושכיבה, דבר שלא נעשה כאשר המגוון מגודל באקלים מתון.

זנים מאביקים

ורוד 2 הוא זן פורה בעצמושאינו זקוק לזנים מאביקים.

סיכום

ורוד 2 הוא זן דובדבנים נדיר למדי בגלל הרבייה הקשה שלו. הוא מאופיין בדרגה ממוצעת של עמידות בפני כפור, חסינות למחלות, תפוקה שופעת, גודל גדול וטעם נעים של הפרי. במקביל, הזן בררן לגבי פוריות הקרקע, זקוק לדישון קבוע והשקה נכונה.

הוסף תגובה

גן

פרחים