איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

כדי לגדל יבול טוב של פטל, חשוב להקפיד על טכניקות חקלאיות וכללי טיפול: להשקות את השיחים, לשחרר את האדמה, לחתוך את הקלעים. כמו כן, גננים לא שוכחים מאכילת האביב. בואו נשקול בפירוט כיצד להאכיל פטל באביב ומה נחוץ לכך.

מטרות האכלת הפטל באביב

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

עם בוא האביב פטל מתעורר - צמיחה של יורה צעיר, מערכת השורשים מופעלת... לאחר החורף הצמח נחלש, וכדי לתת לו כוח להתפתחות, גננים מסדרים את האכלת האביב. הם מציגים דשנים אורגניים ומינרלים המחזקים את חסינותם של הפטל.

מטרה נוספת של הזנת האביב היא הגנה מפני מחלות ומזיקים. כדי להימנע ממראה פטל, עש, כנימות, גננים מרססים שיחי יער עם תרופות כימיות, ביולוגיות, עממיות מגנות.

מתי להאכיל באביב

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

מתי להאכיל פטל גינה? מומלץ לעשות זאת לאחר שכל השלג נמס. העיתוי של ההלבשה העליונה תלוי באזור. בדרום המדינה מדובר בערך באמצע אפריל, בנתיב האמצעי ובאזורים הצפוניים - תחילת מאי.

הזמן הטוב ביותר להאכיל הוא אחרי גשם. לחות משמשת כמוליך של חומרים מזינים; ככל שזה יותר, ויטמינים ומינרלים טובים יותר ייספגו. אם המעיין יבש, השיחים מושקים בשפע במים חמים לפני ההפריה. מומלץ לעשות זאת בבוקר או בערב כשאין שמש.

אם פטל גדל על קרקעות דלות פוריות, באביב, דשנים מוחלים פעמיים: באפריל ושבועיים לאחר ההאכלה הראשונה. באזורים פוריים הם מוגבלים להתלבשות עליונה אחת. שיטה מוכחת עוזרת לקבוע את מוכנות האדמה: מקל נדבק באדמה. אם היא נכנסת ללא בעיות ועומדת ישר, האדמה הפשירה. אם לא, מומלץ להמתין עוד 2-3 יום ולחזור על התהליך.

איך להאכיל פטל באביב

באביב פטל זקוק לדישון אורגני ומינרלי. העיקר הוא לקבוע נכון את המינון כך שהצמח לא יקבל עודף ויטמינים וחומרים מזינים. שקול דשנים פופולריים להאכלת פטל באביב.

דשנים אורגניים

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

באביב מופר צמח הפטל בשפלה או במולין, מדולל במים למצב נוזלי. אורגנים מעוררים את התפתחות הירק ומעניקים לשורשים את היסודות החסרים. אם אין מולין, תושבי הקיץ מביאים גללי ציפורים או כבול.

חשוב להקפיד על המינון ושיטות היישום:

 • גללי העוף מומסים במים והשיח מוזג בנוזל, כ -5 ליטר מבזבזים על שיח אחד;
 • slurry או קומפוסט מוחלים על השורש, לכל 1 מ"ר. מ 'לוקח 4-6 ליטר;
 • כדי להכין את תמיסת המולין משתמשים 10 ליטר מים וחפירה אחת.

כשמציגים חומר אורגני הם מנסים לא לעלות על תא המטען כדי לא לעורר כוויות. לאחר ההליך, מתרחשת מאלס על מנת לשמר את השפעת ההפריה לאורך זמן. פטל מפוזר על שבבי קש או דשא חתוך. כאשר מפורק, מאלץ משמש כדישון אורגני נוסף.

דשנים מינרליים

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

דשנים מינרליים אחראים להתפתחות של פירות יער, טעם הפטל והמראה שלהם תלוי בהם. צמח אביב זקוק לחנקן, אשלגן וזרחן. הם מוחדרים לאדמה לפני שבירת ניצן, באפריל או מאי.

מומלץ לשים לב במיוחד לחנקן.הוא יוצר מסת עלים, מגן מפני מחלות ומזיקים, מגדיל את תקופת הפרי של הפטל. אוריאה (קרבמיד) משמשת לעיבוד, מכינים פתרון עבודה מ -10 ליטר מים ו 20 גרם דשן. השיח מושקה בשורש, ואחריו מפזרים את האדמה באבן גיר, מכיוון שהתמיסה מחמצנת את האדמה (500 גר 'לליטר מים). אם אבן גיר אינה זמינה, גננים משתמשים באפר עץ יבש.

יש לו השפעה מועילה על פטל וסופרפוספט - מתחם חנקן-זרחן. דשן מנרמל את חילוף החומרים של הצומח, מעכב הזדקנות, משפר את הטעם. להזנת האביב מכינים רכז - 350 גרם דשן נשפכים ל 3 ליטר מים רותחים. לאחר המסת הגרגירים, התרכיז מדולל במים ביחס של 1:10. הפתרון מוצג 1-2 פעמים באביב, תלוי במצב האדמה. לפני יישום ההלבשה העליונה, האדמה משוחררת.

תשומת הלב! רוטב עליון מינרלי פשוט ויעיל הוא אפר עץ. זה משפר את מבנה האדמה ומעורר פריחה. כוס אפר מדוללת ב 10 ליטר מים, מוקפצת ומוחדרת במשך שבוע. שיח אחד לוקח 2-3 ליטר תמיסה.

דשנים קנויים מוגמרים

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

דשנים שנרכשו נוחים לשימוש, תושבי הקיץ לא מבזבזים זמן בערבוב אלמנטים שונים, זה מספיק רק כדי לקנות קומפוזיציה מוכנה.

להזנת האביב השתמש במתחם Zdraven Turbo.זה מתאים להאכלת שורשים ועלים ומגיע בצורה נוזלית נוחה. התרופה מוערכת על ידי ההרכב המינרלי העשיר שלה (חנקן, זרחן, אשלגן, מנגן, נחושת, אבץ, קובלט) והיעדר כלור, מה שמפחית את חסינותם של הפטל. כדי להכין את הפתרון העובד, השתמשו ב 10 ליטר מים ו 15 גרם מהחומר. עבור 1 מ"ר מ 'דורש 7-10 ליטר. השתמש גם ב"זדרבן טורבו "ללבישה עלנית: 10 גרם מהחומר מדוללים ב 10 ליטר מים ומרססים פטל.

הדשן המוכן "גומי-אומי" הוא גם פופולרי. הוא מכיל חנקן, זרחן, בורון, נחושת, חומצות נתרן, חומר אורגני. הגרגירים מומסים במים, ההרכב המתקבל מושקע בפטל 1-2 פעמים באביב.

הם קונים את גומי-אומי וזדרבן טורבו בחנויות המתמחות בגינה ובגן הירק. גם גננים משתמשים במוצרים מוכנים - "Humat + 7 יוד", "Krepysh", "שיחי ברי".

מתכונים עממיים

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

מתכונים עממיים להאכלת פטל הם הזולים ביותר. תושבי הקיץ משתמשים בקליפות תפוחי אדמה: שפכו עליהם מים רותחים, השאירו אותם למשך 2-3 יום והשקה את הצמחים בתמיסה המתקבלת. זה בטוח, חופשי וקל להכנה. קליפות תפוחי אדמה משמשות גם בצורה יבשה וגם נרקבת.

דשני שמרים עוזרים להגביר את עמידות המחלות ולפתח את מערכת השורשים. כדי להכין רוטב עליון יבש, אתה צריך 10 גרם שמרים, 100 גרם סוכר ו 10 ליטר מים חמים. התמיסה מוחדרת במשך שעתיים ומדללת במים ביחס של 1: 5. השקה את הפטל ביום חמים, רצוי בערב, כך שהאדמה תתחמם. משתמשים בתמיסה מייד לאחר ההכנה, הוא אינו מתאים לאחסון.

מתכון נוסף לתרופה עממית יעילה - פיתרון בצל... הוסף 50 גרם קליפות בצל ל 10 ליטר מים. התעקש 14 יום והשקה את השיחים. הפתרון מזין פטל עם אשלגן, מגן מפני מחלות ומזיקי חרקים.

בחירת רוטב עליון לבציר טוב

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

כדי לקבל יבול טוב, מומלץ לדשן פטל עם דשנים מורכבים.

בישול דורש 10 ליטר מים, 2 ליטר מולין מדולל, קופסת גפרורים של אוריאה. הרכיבים מעורבבים יחד ומשקים את הפטל. דשן מחדש את המחסור בחומרים מזינים ומכין את הצמח לפריחה. כמו כן, הרכב כזה משמש לריסוס - הוא מגן על השיחים מפני חרקים. בעת הבישול חשוב להקפיד על הפרופורציות, אחרת הפטל יקבל כוויות קשות.

כיצד להאכיל לפני הפריחה

לפני הפריחה ניתן להאכיל פטל באמוניה חנקתי. 10 ליטר מים דורשים 30-40 גרם מהחומר. לאחר ההפריה, גזע עץ הפטל מוחל בקומפוסט או חומוס.

הקומפוסט מעשיר את האדמה, מכיל אשלגן, חומוס, זרחן, ברזל וחנקן. קל לבצע מסה של קומפוסט: לשם כך מערבבים קליפות פירות וירקות, זבל, קש, חציר, שבבים, עץ ועלים.

תשומת הלב! כשמוסיפים רכיבים אורגניים ומינרלים, חשוב לזכור את תאימותם. לדוגמא, נתרן, סידן ואמוניום חנקתי אינם תואמים לסופרפוספט אבקה. וסידן חנקתי לא מסתדר טוב עם תרכובות המכילות גופרית.

כיצד להאכיל כראוי

לפני שמריחים חבישה עליונה, מומלץ להכניס דברים לסדר במיטות: הסר ושרף זבל, עשבים שוטים, שרידי צמחי השנה שעברה. שיחים לחתוךיש להסיר ענפים ישנים ויבשים, להשאיר יורה ירוקה בריאה וצעירה. תושבי הקיץ מסירים גם יורה ועלים יבשים. לפני ההפריה ואחריה, האדמה משוחררת - ההליך משפר את חדירות האוויר והלחות של האדמה.

גננים בוחנים פטל באופן קבוע. אם מופיעים כתמים צהובים על העלים, הדבר מסמל על חוסר אשלגן; ענפים יבשים - בערך חוסר בחנקן או בזרחן. ההלבשה העליונה מוחלת על אדמה רטובה. אם מדובר בדשן שורש, השקה את הצמח מתחת לשורש או במעגל הגבעול הקרוב. אם עלים - יש לרסס ולרסס במרחק 20-30 ס"מ מהשיח.

איך, מתי ואיך להאכיל פטל באביב למסיק טוב

האביב מאכיל פטל בעת השתילה

פטל נטועים בתחילת מאי. האדמה נחפרה, מוצאים זבל או קומפוסט. כמו כן, להזנה ראשונה משתמשים בתרופות עממיות או בתמיסת אפר.

לאחר 2-3 שבועות משתמשים גם בדשני עלים: השתילים מרוססים בחומרי הגנה. לדוגמא, תמיסת אמוניה: 10 ליטר מים דורשים 30-40 גרם מהחומר המוגמר. התערובת עוברת, כ -2 ליטר מוזגים תחת צמח אחד. המוצר מגן על פטל מפני כנימות, זרעים, עש, דוב. דשנים מורכבים מוחלים רק חודשיים לאחר מכן נְחִיתָה.

סיכום

מאשר תהליך ולהפרות פטל באביב? לעיבוד מוקדם נבחרים תרופות אורגניות ועממיות: עירוי של קליפות בצל או קליפות תפוחי אדמה, עירוי של מולין או גלילי עוף. מבין הדשנים המינרלים והמורכבים המאוחרים הם מעדיפים "זדרוון טורבו", "קרפיש", אוריאה, אמוניום חנקתי.

דשנים מוחלים לאחר שהשלג נמס וטמפרטורת האוויר מתחממת עד + 10 מעלות צלזיוס. לפני האכלה, צמחים מושקים בשפע - לחות מעודדת ספיגה טובה יותר של חומרים מזינים. מומלץ גם לשחרר את האדמה, ואחרי ההפריה, לרפד את השיחים. חציר, דשא, נסורת, עלים שנפלו משמשים כמוך.

2 תגובה
 1. גִלגוּל
  ויאצ'סלב

  הכותב מבולבל מאוד, בפסקאות שונות הוא מציע דשנים שונים באותה עונה. שלפתי מידע ממאמרים שונים. אך באופן עקרוני, כל ההמלצות נכונות.

  • אנדריי פאליץ '
   אנדריי פאליץ '

   תודה, בוא נבדוק מחדש את מידע הדשנים.

הוסף תגובה

גן

פרחים