כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

הענבים דורשים תשומת לב מיוחדת בכל עונת הגידול. בסתיו הוא מוכן למזג האוויר הקר, ובאביב הוא יוצר תנאים נוחים לפרי בשפע. השקיית האביב והדישון חייבים להיות עקביים ומאוזנים, אחרת הצמח יהיה כואב או איטי להתפתחות. כיצד לחות כראוי ולהאכיל ענבים באביב, נשקול במאמר.

תחילת השקיית האביב של ענבים

השקיית הענבים הראשונה מתבצעת בסוף מרץ או תחילת אפריל, האדמה צריכה להתחמם עד + 5 מעלות צלזיוס. השקיה כזו נקראת טעינת מים, מכיוון שהיא מפצה את המחסור במים באדמה לאחר החורף. ההשקיה השנייה - צמחית - מכוונת לעורר את התפתחות הכליות. זה מתבצע 2-3 שבועות לאחר הראשון. גננים מנוסים ממליצים לשים לב לתקופת השקיה בהתאם לאזור הגידול. ככלל, באזורים הדרומיים מושקה הצמח 1-2 שבועות קודם לכן, מכיוון שהשלג נמס שם מוקדם יותר ומזג האוויר החם נכנס פנימה.

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

חבישה עליונה של ענבים

ענבים דורשים דשנים, לכן הם זקוקים לתזונה מאוזנת לאורך כל עונת הגידול.... אם לא תעשה חבישה עליונה באביב, הצמח מתפתח לאט, לעתים קרובות חולה, הפירות נעשים טריים וקטנים.

ישנן כמה דעות לגבי הזנת האביב. יש מגדלים הסבורים כי הדשן הראשון מוחל לפני פתיחת השיחים (בסביבות סוף מרץ או תחילת אפריל), אחרים - לאחר מכן. ההאכלה השנייה מתבצעת לפני הפריחה, בערך באמצע מאי או בסוף.

כללים בסיסיים לניהול נהלים

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

בעת השקיה ממליצים האגרונומים לשים לב סוג ענבים- חלקם זקוקים ללחות קבועה, אחרים עמידים בפני בצורת. הם לוקחים בחשבון גם את איכות האדמה, את התכונות האקלימיות של האזור. לדוגמה, באזורים צחיחים, אדמות בטת חולית חולית שוררות, לעתים נדירות יורד גשם, מה שאומר שהענבים זקוקים ללחות קבועה.

בעת יישום דשנים, נצפה איזון בין קומפוזיציות אורגניות למינרלים. יותר מדי אוכל מסוכן בדיוק כמו לא לאכול מספיק. לדוגמה, אם לא תקפידו על הכללים להחלת דישון חנקן, יובשים ועלים יתייבשו, ויצירתם של חבורות תקטן. אם מורחים דשנים מורכבים בצורה לא נכונה, טעם הפירות והמראה שלהם יתדרדר.

לחות והאכיל את הענבים בשעות הבוקר המוקדמות או בערב כשאין שמש. אחרת, המים יתאדו במהירות, וכוויות שמש יישארו על הצמחים.

השקיית הענבים הראשונה באביב

באיזו תדירות להשקות את הענבים וכמה מים להשתמש? השקיה ראשונה מתבצעת לפני תחילת זרימת המיץ. שיח אחד לוקח 10-15 ליטר מים. השתמש במים חמים כדי להאיץ את התפתחות הצילומים. להשקיה, השתמשו בשיטת ההשקיה התת-קרקעית או שפכו מים על גבי השורשים.

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

שני ואחריו

בפעם השנייה שהענבים מושקים 14-21 יום לפני הפריחה. במרכז רוסיה תקופה זו מתחילה בערך אמצע מאי. צמח בוגר צורך 20 ליטר מים. אם מגדלים ענבים על המטע, 1 מ"ר מ 'לוקח בערך 70 ליטר. לפני ההליך הם בוחנים את תחזית מזג האוויר לשבוע הקרוב.אם צפוי הכפור, השקיה נדחית. הדבר נכון במיוחד לאורל וסיביר - אזורים עם אקלים לא יציב.

בזמנים שלאחר מכן, הענבים מרטיבים בתקופת הנץ, לאחר הפריחה ובזמן גידול הפירות. עוברים 3-4 שבועות בין הנהלים. כ 10 ליטר מים נצרכים לכל שיח - הנפח תלוי בגיל הענבים ותנאי מזג האוויר. אם יורד גשם לעיתים קרובות, כמות המים מצטמצמת.

תשומת הלב! אל תשקו את הענבים לפני הפריחה ובזמן הפריחה - הפרחים יתפוררו. כמו כן, תושבי הקיץ מפסיקים לחות שלושה שבועות לפני הקטיף - מים מעוררים פיצוח פירות יער, ענבים מאבדים את טעמם ומראם.

סימנים לחתירת מים ואיך להימנע מהם

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

אם האדמה עמוסה במים, נשטפים מתוכה חומרים מזינים, מה שמשפיע לרעה על התשואה. האדמה מאבדת חמצן, מה שגורם לשורשים להירקב. כל זה מוביל למחלות פטרייתיות וחיידקיות, פיצוח פירות, אובדן טעם. לכן מומלץ לבדוק את האדמה לפני השקיית הצמח. אם ניתן לראות כי האדמה עדיין רטובה, השקיה נדחית למספר ימים.

סימנים של עודף מים מעידים על:

  • צמיחה איטית של יורה ופירות יער;
  • קמלת עלים;
  • צבע בלתי רווי של ענבים;
  • חבורות קטנות;
  • מבנה מימי של ענבים.

שיטות השקיה

יש להבחין בין השקיית פני השטח לתחתית. שטחית משמשת לעתים קרובות יותר אצל גננים חובבים. מים מעניקים לחות רק לשכבה העליונה של האדמה, לא יותר מ- 50 ס"מ. שיטות השקיה במשטח:

  1. טפטוף - לאורך הכרם מותקנים צינורות, ברזים ומזלפים. מים נכנסים למכל, מתחממים וזורמים דרך צינורות לכל צמח. דרך מערכת כזו, האדמה מרטיבה בהדרגה, אין ירידת טמפרטורה חדה. השיטה מוערכת גם על צריכת מים חסכונית. כמו כן, מערכת הטפטוף נוחה לשימוש למריחת דשנים נוזליים. החיסרון בשיטה זו הוא המורכבות של העיצוב.כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים
  2. השקיה בחורים. נעשים 5-6 חורים ליד כל שיח. מצד אחד, זה קל יותר מהשקיה בטפטוף, אך דורש יותר מים. תושבי הקיץ מייצרים חורים במעגל כך שהשורשים ילחלו באופן אחיד. שיטה זו נוחה מכיוון שניתן להגדיר כמות מסוימת של מים לכל זן ענבים.
  3. השקיה בתעלות. גננים מייצרים שוחות בעומק 20 ס"מ ורוחב 40 ס"מ בין שורות בין שורות, הם חופרים אותם במרחק של 50 ס"מ מהשיח. שיטה זו מתאימה לצמחים בוגרים וצעירים, ומעניקה לחות אחידה לשכבה העליונה של כדור הארץ. עם זאת, מים מתאדים במהירות ומתבזבזים בצורה לא כלכלית.

השקיה תת קרקעית

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

הודות להשקיה תת-קרקעית מים נכנסים לשכבות העמוקות של האדמה. מים לא מתאדים משטח האדמה, הם עוברים ישירות למערכת השורשים. בשל כך מופחת הסיכון להתפתחות מחלות, העשבים גדלים פחות, המופיעים באדמה לחה, השורשים צומחים והופכים לקשוחים יותר, הסיכון לפיצוח פרי מופחת.

סוגי השקיה תת קרקעית:

  1. עם צינורות אופקיים. צינור פלסטיק עם חורים ממוקם בעומק של 70 ס"מ. מים המחוממים בשמש מוזגים למיכל, משם הם מופצים דרך צינורות. יש לרווח את החורים במרחק של 1 מ 'זה מזה.
  2. בעזרת בקבוקים. בקבוקי פלסטיק עם חורים מונחים סביב הגבעול במרחק של 1 מ 'אחד מהשני. עומק - 50-70 ס"מ מתחת לאדמה. מים נכנסים לבקבוק דרך צינור גינה. השיטה קלה וחסכונית.

על מנת שהענבים יגדלו בריאים, תושבי הקיץ מחליפים השקיה תת-קרקעית ושטחית. העיקר הוא לפקח על מצב האדמה ולשים לב למראה הצמח.

איך להאכיל באביב

אי אפשר לקבל יבול ענבים טעים ללא דשנים מינרליים ואורגניים בזמן. כמה מרכיבי קורט אחראים להצגת הפרי, אחרים לגידול יורה צעיר וחסינות צמחית. מגדלי היינות משתמשים במוצרים קונים ומתכונים עממיים.

קנו כספים

ההאכלה הראשונה מתבצעת 7-10 יום לפני הפריחה.במהלך תקופה זו הענבים כבר התעוררו לאחר החורף, והם זקוקים לחוזק להתפתחות הפירות. רוטב עליון מסחרי אפקטיבי - "ביוכלט יוניברסל"... זה מגביר את הפרודוקטיביות ב -30%, מעודד את הבשלת הפירות ומונע התפתחות של מחלות פטרייתיות. בנוסף, זה מקטין את רמת החנקות בפירות ומגדיל את חיי המדף של היבול. מכיל חנקן, זרחן, אבץ, בורון, נחושת ואשלגן. נמכר בצורה נוזלית, פיתרון העבודה קל להכנה.

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחיליםדשן איזיומינקה המוכן משמש לזני ענבים שולחניים וטכניים בתקופת האביב-קיץ. הכלי משמש כדי לעורר צמיחה ותזונה, מגביר את עמידות הכפור של הצמח.

מחזק את מערכת השורשים, מגדיל את מספר ניצני הפרי. מתאים ליישום ולריסוס יבשתי.

מתכונים עממיים

קל להכין תרופות עממיות, רכיבים לפתרונות תמיד בהישג יד. לתערובת כזו השפעה חיובית על ענבים: 20 ליטר מים, 2 ליטר אפר, 6 כפות. l. סוכר, 2 גרם בורון ו -3 גרם נחושת. הרכיבים מעורבבים ומתעקשים במשך 2-3 שעות במקום חמים. התמיסה מוזגת לבקבוק ריסוס ומרססת על הענבים. האכלה זו מעוררת התפתחות של פירות ומגנים נְחִיתָה ממזיקי חרקים. משמש לא יותר משלוש פעמים בעונה.

התפתחות וצמיחה של יורה צעירה מגורה על ידי הזנת שמרים. בליטר 1 מים חמים מדללים 1 גרם שמרים יבשים ומוסיפים 1 כפית. סהרה. מערבבים היטב ומניחים למשך שעתיים. התערובת המתקבלת מדוללת עם 5 ליטר מים, מערבבים שוב ומוסיפים לשורש.

תשומת הלב! לריסוס נגד מחלות ומזיקים, פתרון עוזר - 10 ליטר מים ו -3 כפות. l. אַמוֹנִיָה. עיבוד ענבים לאחר הסרת הכיסוי. הכלי עוזר לפירות יער להבשלה מהירה יותר.

שיטות ההלבשה המובילות

ישנן שתי דרכים עיקריות - שורש ועלה. בפעם הראשונה מוחלים דשנים ישירות מתחת לשורש, אל האדמה. בשניה, עלים וקליעים מרוססים מבקבוק ריסוס במרחק של 30-50 ס"מ. היתרונות של שיטת השורש הם בכך שחומרים מזינים עוברים ישירות לשורש, נספגים במהירות על ידי הצמח ואינם מתאדים.

היתרון של דשני עלים הוא בכך שהוא דורש מחצית מהתכשירים והפתרונות, האדמה אינה מגיבה עם כמה מרכיבים שליליים. מגדלי ענבים מחליפים דשני שורש ועלים. זה הכרחי להתפתחות מאוזנת של הענבים.

כיצד לשלב כראוי השקיית אביב ואכילת ענבים

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

באביב מטפלים בענבים באופן הבא: תחילה הם משקים, ואז מדשנים. לחות עוזרת לוויטמינים ומיקרו-אלמנטים לחדור את האדמה מהר יותר ולהגיע לשורשים. דשנים אינם מומלצים לאדמה יבשה. חשוב לקחת בחשבון את המינון ואת התזמון של ההליכים. זה נוח אם יש מערכת השקיה בטפטוף בגינה - בעזרתה דיירי הקיץ משלבים דישון והרטבת ענבים. אם ירד גשם, אין צורך להשקות את הצמח לפני האכלה.

ניואנסים לאזורי גידול שונים

חם בדרום ולעתים נדירות יורד גשם, ולכן צריכת המים מוגברת פי 1.5. אחרת, ענבים אוהבי לחות יסבלו ממחסור בנוזל: ערכת הפירות תאט, הבשלת הגפנים ויצירת חבורות תאט. כל 3-4 יום מרססים את העלים במים מבקבוק ריסוס - הצמח מרענן. לפני ההדישון, יש להרטיב היטב את האדמה. אחרת, האכלה תביא לכוויות כימיות של השורשים.

באזורים עם אקלים קריר וגשמים תכופים, חשוב לא להרטיב את הצמח. השקיה מוגזמת מעוררת התפתחות של חיידקים ומיקרובים המובילים למחלות. דשנים מוחלים באמצעות מערכות השקיה בטפטוף, לסירוגין של מוצרים עממיים ומוצרים שנרכשו.

ממה להימנע: עצות מגדלי יינות מנוסים

כיצד להשקות ולהאכיל ענבים באביב: הוראות למתחילים

טעויות נפוצות של תושבי הקיץ - השקיה במים קרים, לחות מוגזמת, אי עמידה בלוח הזמנים... אסור להשקות את הצמח יחד עם גידולים אחרים בגננות - לענבים יש משטר מיוחד משלהם, שחשוב להקפיד עליהם. לפני הלחות, המים מחוממים בשמש. לפני ההליך לא יהיה מיותר לברר את תחזית מזג האוויר לימים הקרובים: אם צפוי כפור, השקיה נדחית.

טעויות של תושבי הקיץ בעת יישום דשנים: היצע יתר של דישון, יישום על אדמה יבשה, שימוש ברכיבים שאינם מתאימים לענבים. לדוגמה, התרבות לא אוהבת זבל טרי, ולכן עדיף להשתמש בזבל נרקב.

סיכום

טיפול בענבים באביב מתחיל בסוף מרץ או תחילת אפריל. הם מבצעים השקיה נטענת מים, משתמשים במערכת השקיה בטפטוף או מוסיפים מים ידנית לחריצים הסמוכים למפעל. בעתיד מושקים את השיח כל 2-3 שבועות.

דשן את הצמח באמצעים עממיים ורכושים. הטעם וההתפתחות של פירות יער מושפעים לטובה מהתכשיר "איזומינקה", מועשר במיקרו-אלמנטים. על בריאות הצמח - פיתרון המבוסס על אמוניה. מגדלים מנוסים ממליצים לעקוב אחר כמות המים והאכילה. התערבות יתר או שפע יתר של יסודות קורט מעוררים ריקבון שורשים, ירידה בתשואה, הידרדרות בטעם הענבים.

הוסף תגובה

גן

פרחים