כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

ענבים הם בין הגידולים הדורשים תשומת לב של גננים כל השנה. בסתיו, הצמח מוכן למזג האוויר הקר, באביב כל הכוחות מוציאים להיווצרות הקציר העתידי, וטעמם וגודלם של הפירות, הצגתם וחיי המדף שלהם תלויים בטיפול בקיץ. בקיץ מבצעים תושבי הקיץ את הנהלים האגרוטכניים הבסיסיים לטיפול בענבים. במאמר נשקול בפירוט מה לעשות עם ענבים ביולי ואילו צעדים אגרוטכניים יש לשים לב במיוחד.

איזה טיפול נדרש לענבים ביולי

כדי להשיג יבול טוב, תושבי הקיץ משקים את הכרם באופן קבוע ומפרים אותם במינרלים ואורגניים הלבשה.

על מנת שהשיח יעמוד במשקל האצבעות, הוא נוצר ובנו חורג. וכדי שהצמח לא יפגע ויש לו חסינות חזקה, הם מבצעים טיפולי הדברה בחרקים.

במקביל, מומלץ לגננים לטפל בכרם על ידי חיטוב והתרופפות האדמה - הנהלים משפרים את זרימת האוויר, מונעים התפתחות עשבים ומחלות של מערכת השורשים.

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

כללי טיפול באמצע הקיץ

נהלי הטיפול מתבצעים בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות. נכון לעכשיו, אין שמש פעילה, שיכולה להשאיר כוויות שמש עלים, יורה ופירות. טמפרטורת האוויר המתאימה היא עד + 20 ° С, מזג האוויר רגוע. אם לא ניתן היה לבצע אמצעי טיפול בבוקר, הם מועברים בין ערביים.

כלל חשוב נוסף הוא עמידה במרווחים שבין הנהלים. לדוגמא, ענבים מושקים לא יותר מפעם אחת לעשרה ימים, האכלה מתבצעת במרווחים של 2-3 שבועות. מטעמי נוחות מומלץ לסמן את תאריכי האירועים בלוח השנה.

יולי עובד בכרם

ללא תחזוקה נאותה, הכרם גדלה במהירות עם עשבים שוטים, והפירות יהיו קטנים וחמוצים. הנהלים לא ייקחו הרבה זמן ותשומת לב אם הם יתבצעו בהתאם להמלצות.

דְרִיכָה

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

האירוע מתקיים 2-3 פעמים בעונת הגידול, כולל צביטה ביולי. הסטפסונים הם יורה קטן המופיע בשטחי עלי הענבים. אם לא יינתקו הם יגדלו, השיח יתעבה, לאשכולות לא יהיה מספיק מקום לצמיחה מלאה. סטפסון תורמים להתפתחות זיהומים ומחלות, לוקחים מהם חומרים מזינים, וזו הסיבה שהגרגרי יער גדלים.

המגדלים מסירים את הבן החורג מעל העלה השני. זה נעשה בעזרת מספריים גן חדים או ביד. לפני ההליך, חיטוי הציוד, ידיים נשטפות היטב במים נקיים וסבון. לא מומלץ להסיר את ילדיהם החורגים על ענפי הפרי, מכיוון שהם אחראים לגודל הפירות ועסיסיותם.

בִּירִית

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

לבירית יש מספר מטרות: חלוקה אחידה של היבול על הקליעה, חדירה של אור שמש ללא הפרעה, שידור השיחים ואפקטיביות הלבשת העלים.

הודות לבירית בזמן, הכרם פחות יחלה, האשכולות מבשילים מהר יותר. בירית הקיץ נקראת ירוקה מכיוון שהנורה הירוקה צומחת באופן פעיל בשלב זה. הם לא צריכים לשזור זה בזה, ולכן הם קבועים בקפידה.

גפנים קשורים באופנים שונים: דמות שמונה, מתפתלת, לולאה.

ביולי בירית הלולאה שכיחה.רצועת בד מקופלת לשניים ומופעלת על החוט. הקצוות מושחלים לתוך הלולאה ומהודקים. לאחר סיום אלה, הקליעה קבועה. השתמש בבד כותנה נקי. סינתטיים אינם מתאימים למטרות אלה.

תשומת הלב! מומלץ לגדל כרמים בוגרים מטליות חד מטוס... זוהי שורה בודדת של עמודי עץ או מתכת עם חוט מתוח. המרחק בין התומכים הוא כ -3 מ ', הרובד התחתון של החוט נמצא במרחק של 50 ס"מ מהקרקע.

קִצוּץ

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

ענבים גזוריםלהגדיל את התשואות ולהגן על הצמח מפני מחלות וחרקים. על ידי הסרת יורה ישנה, ​​תושבי הקיץ ממריצים את התפתחותם של פירות חדשים. הודות לנוהל, הצמח מחודש ללא הרף, הפירות יערים יותר עסיסיים ומתוקים.

ישנן מספר טכניקות גיזום: קצר, בינוני, ארוך ומעורב. האחרון הוא הפופולרי ביותר מכיוון שהוא משלב קצר וארוך.

טכנולוגיית גיזום מעורבת:

 1. חצי מהשרוולים נחתכים קצרים, על קשר. בשנה הבאה יצמחו מהם יורה חדשים.
 2. הענפים הגדלים גוזמים ומותירים 10 ניצנים על כל אחד מהם. חיצי פירות ישאו פרי בשנה הבאה.
 3. יורה שאין להם שחלות פרי בשנה הנוכחית מוסרים.
 4. חותכים ענפים יבשים ושבורים. הם תורמים להתפתחות מחלות ומזיקים.

חותכים את הקלעים עם מחטטים מחודדים בצורה חדה. פרוסות נעשות אלכסוניות כך שהן מתהדקות מהר יותר. לאחר ההליך, הם לא משמנים במגרש גינה. יורה מתאושש במהירות מעצמם.

היווצרות

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

היווצרות אחראית לתשואה ולמראה המטופח של השיח. ההליך מתבצע יחד עם גיזום. אחת משיטות העיצוב הפופולריות ביותר היא בצורת מניפה.

הוא מופץ באזורים הדרומיים, בנתיב האמצעי ובצפון:

 1. בשנה הראשונה נחתך הגפן הצעיר לאורכו של החלק הבשל; בדרך כלל זה 40-60 ס"מ.
 2. בשנה השנייה הגפן נחתכת לשני ניצנים עם גיזום חד. יורה חדש נקשר אנכית וצובט על ידי ילדי החורג.
 3. בשנה השלישית השרוולים קשורים לחוט התחתון כמו מאוורר - בכיוון אלכסוני, בכיוונים שונים.

לאחר 4 שנים הגפנים מתחילות למות, ולכן מומלץ להשאיר קליעה ירוקה עוצמתית אחת ולגדל אותה באותו אופן כמו שתיל. זה יאריך את חיי השיח וישפר את התשואות.

כמו כן, גננים לא שוכחים להסיר ילדים חורגים ירוקים, יורה חולה, ענפים יבשים וצומחים חלש במהלך כל תקופת הגידול.

רִוּוּי

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

מבלי להשקות את הכרם נחלש, מחלות נגיפיות מופיעות לעתים קרובות יותר... הרטיבי את האדמה כל 7-10 יום, לכל 1 מ"ר. מ 'צורכת כ 20 ליטר מים. ענבים הם גידולים אוהבי לחות, ולכן לא מומלץ לחסוך במים. חוסר לחות מוביל גם לעובדה שהפירות נסדקים ונופלים. יחד עם זאת, חשוב לא לאפשר לחתוך מים - זה מעורר התפתחות של מחלות פטרייתיות.

על המים לחדור 50 ס"מ מתחת לאדמה, שם נמצאת שכבת השורש. הצמח מושקה לאורך החריצים או המעברים, המים מחממים מראש בשמש. אם האדמה יבשה וחולית, ההליך מתבצע כל 5 ימים.

שיטת השקיה פופולרית היא ניקוז. מגדלי יינות בונים מבנה איתו מים חודרים מיד לשורשים דרך צינורות מיוחדים. במקביל, שכבות האדמה העליונות נשארות יבשות. שיטת השקיה זו חוסכת מים.

תשומת הלב! זני הענבים בשלה מאוחרת פורחים בסוף יוני - תחילת יולי. בשלב זה, הצמח אינו מושקה. ההליך מתבצע 5 ימים לפני הפריחה ושבוע לאחר מכן.

חבישה עליונה

ביולי ענבים זקוקים למינרלים הלבשההמכיל אשלגן, זרחן, סידן, מגנזיום, אבץ, ברזל. הם מתקבלים מדשנים מורכבים: "זדרבן טורבו", "פלורוביט", "לבוזול". הכנסת תחבושות מנרמל את חומציות האדמה והופכת אותה למזינה ופוריה יותר.יחד עם זה, תושבי הקיץ משתמשים בסופרפוספט כפול, סידן חנקתי, מלח אשלגן, מגנזיום סולפט.

מומלץ למרוח דישון בצורה נוזלית - הגרגולות מדוללות במים ומשקות בכרם. דשנים נוזליים נספגים טוב יותר וחודרים לשורשים מהר יותר.

דרך מהירה וזולה להאכיל ענבים ביולי היא להכין תמיסת אפר. זה ממריץ את הבשלת הקבוצות, הפירות גדלים ומתוקים. בנוסף, אפר משמש כחומר מונע נגד מחלות ומזיקים. 80 גרם אפר עץ יבש מוסיפים ל 5 ליטר מים, מעורבבים ומוחדרים במשך 3 ימים. השקה את שיחי הענבים בשורש.

מאלץ

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

התכה נועדה להגן על נטיעות מפני עשבים שוטים, לשמור על לחות באדמה ולהרוות אותה באלמנטים שימושיים. מאלץ 'מגן גם על האדמה מפני שחיקה, ממריץ את התפתחות מערכת השורשים ומפחית את כמות הדשנים המופעלים.

הענבים מרוחים בכל עונת הגידול - מהאביב ועד הסתיו. בקיץ, זבל, קומפוסט, נסורת, מחטים, קליפות עץ משמשים כתכה אורגנית.

מומלץ להשתמש בכמה חומרים בבת אחת. עובי השכבה צריך להיות 3-5 ס"מ. משתמשים בנייר אורגני, נייר, אבן כתוש או חצץ.

תשומת הלב! שכבת מרץ לא רק מגינה על הכרם מפני עשבים שוטים, אלא גם מקשטת אותו. לדוגמה, גננים משתמשים בשבבי עץ דקורטיביים. הוא צבוע בצבעים חום, אדום, צהוב, ירוק, כתום וצבעים אחרים. כרם כזה נראה מקורי ומושך תשומת לב.

רודפים אחרי גפנים

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

גפנים נטבעים יחד עם גיזום ועיצוב שיח. גננים מסירים את צמרות הקלעים הירוקים כדי שלא יגדלו ויסמיכו את הצמח. ההטבעה מתבצעת בזמן בו גידול הענפים מאט. הסר יורה להתפתחות תחת מספריים או ידיים.

על הגפן נותרו כ -15 עלים בריאים. לאחר ההליך, כל החומרים המזינים נכנסים אל החבורות והשורשים, הכרם גדלה ופוריה. מומלץ להטביע אם הצמח חולה. זה יכול להיות לא רק בחודש יולי, אלא גם בחודשים אחרים.

הגנה מפני מחלות ומזיקים

מזג אוויר חם ולחות הם החברים הכי טובים של מחלות ענבים... טחב אבקתי, טחב, אפור ונרקב פירות משפיעים על שיחים צעירים ומבוגרים. אמצעים אגרוטכניים לא תקינים, חסרים במיקרו-תזונה, עיבוי נטיעות תורמים להפצת המחלות.

כאמצעי מניעה משתמשים ב ריסוס בתמיסה של סרפד (דרוש 500 גרם דשא קצוץ לכל 5 ליטר) או טיפול בתמיסת אפר. עישוב נטיעות נטיעות בזמן והתרופפות האדמה מסייע גם במניעת התפתחות מחלות.

תשומת הלב! גננים מתחילים לא יודעים לטפל במחלות אם התסמינים הראשונים כבר הופיעו בענבים. מומלץ להשתמש בכימיקלים Oxyhom או Maxim. הם פועלים במהירות, אינם שוטפים במים ואינם מזיקים לגידולים.

מבין חרקים, הענבים מותקפים על ידי קרדית עכביש, גלילי עלים, תריסים, פילוקסרה. הם נכנסים לכרמים דרך גשם, רוח, אדמה מזוהמת, בעלי חיים וכלי גינה.

נגד מזיקים משתמשים בתמיסה של 1% גופרת נחושת - 100 גרם מהחומר נדרשים ל 10 ליטר מים. הנוזל מוזג לבקבוק ריסוס ומרסס בקציצות, פירות ועלים. גם התרופות "אליוט", "בטריידר", "סליזנאד", "שארפיי" יעילות לשימוש.

הגנת כוויות

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

כוויות הן כימיות וכימיות. הראשונים מתעוררים בגלל השקיה במהלך היום, כאשר השמש הקופחת מאירה בשמיים. מים פוגעים בעלים המחוממים ומתאדים במהירות ומשאירים אחריהם שובל. כוויות כימיות מופיעות כתוצאה משימוש לא נכון בדשנים, חומרים מונעים ומגנים. עלים פגומים מתכהים ומתכרבלים סביב הקצוות, כתמים חומים מופיעים על הפירות.

כדי להגן על הכרם מכוויות, חשוב לעמוד בשיעורי הצריכה של הכימיקלים ולזמן ההליך.מטריות נייר מחוררות ביתיות עוזרות גם הן בהגנה על הענבים מהשמש. כובעי נייר מונחים על צמחי הצמחים.

תכונות של טיפול בענבים ביולי, תלוי באזור

כשמגדלים ענבים בדרום, תושבי הקיץ שמים לב במיוחד ללחות. מערכת השקיה בטפטוף מסייעת בשמירה על רמת לחות נאותה באדמה... זה מבטל כוויות עלים, חוסך עד 40% מים ומשמש למריחת דשנים נוזליים. מערכת כזו מורכבת ממכל אחסון, משאבה וצינורות פלסטיק. האפשרות הטובה ביותר היא מיכל בנפח של 150 ליטר, המותקן בגובה של 1 מ 'מהקרקע.

כדי להשיג יבול עשיר בצפון הארץ, מוזנים ענבים באופן קבוע. דשנים מינרליים ואורגניים מחזקים את חסינותו של צמח חובב חום, מגנים מפני כפור ומונעים זיהום במחלות. תושבי הקיץ משתמשים בתמיסה של זבל עוף או זבל נרקב, כמו גם דישון על בסיס חנקן, זרחן ואשלגן. יעילים ליישום אמוניום חנקתי, סלע פוספט, קומפלקס קמירה ואוריאה.

טיפים ממגדלי יינות מנוסים

כיצד לטפל כראוי בענבים ביולי: מה לעשות, טיפים למגדלי היינות המתחילים

עבודות כרם אינן טרחה אם תעקוב אחר המלצותיהם של עובדי היינות המנוסים. טיפים פשוטים ויעילים יעזרו לכל תושב קיץ מתחיל לקבל יבול עשיר:

 • מומלץ לצבוט את הגפן ברגע שאורכו הפך ליותר מ 1.7 מ ';
 • באמצע יולי, חתוך את כל העלים המכסים את הפרי מקרני השמש:
 • לבדוק צמחים מדי יום אחר חרקים ומחלות;
 • בעת עיבוד עם כימיקלים, אין לערבב מספר תרופות שונות בבת אחת;
 • בדוק את תאריך התפוגה של דשנים שנרכשו;
 • אל תאכיל את הענבים בחנקן במהלך הפרי;
 • תוספי מזון אורגניים ומינרלים חלופיים.

סיכום

ענבים מגודלים ברחבי הארץ - בקובאן, באזור מוסקבה, ניז'ני נובגורוד וצ'ליאבינסק. מרבית נהלי הטיפול מתקיימים בקיץ - בזמן זה גננים משקים, מדשנים, מרגסים את הכרם.

גיזום וגיזום חובה בחודש יולי, מראה השיח והתשואה תלוי בו. לאורך הקיץ מטפלים בענבים בתרופות כימיות ועממיות להגנה מפני מחלות ומזיקי חרקים. אם זה לא נעשה, הענבים יהפכו לצהובים ויישרו.

הוסף תגובה

גן

פרחים