הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

בטיפול, יערה היא בררן: כפור כבד, לא תובעני על האדמה. יש לו תשואה גבוהה ונושאת פרי עד 25 שנה, ובטיפול טוב - יותר. השיח אינו זקוק להשתלות חובה. אך לעיתים נוצרים סיטואציות כאשר עליכם לשנות את מקום טיפוחו.

אנו אגיד לך מדוע זה יכול לקרות, מתי ואיך להשתיל כראוי יערה למקום חדש.

מדוע להשתיל יערה למקום חדש בסתיו והאם ניתן לעשות זאת

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

יערה צומחת במקום אחד ונושאת פירות עד 25-30 שנה. השתלה תכופה לשיח אינה נדרשת - זה לא משפיע על התשואה, הצמיחה והתפתחותו.

סיבות להשתלה:

 • השיח גדל לרוחב מדי;
 • השיח נעקר מהצמחים הסמוכים;
 • פיתוח מחדש של השטח;
 • בתחילה נבחר מיקום מצער.

יערה נוטה לצמחייה מוקדמת, התחממות האביב הראשונה מובילה לגידול ניצנים, פריחת הצמח. לכן קשה להשתיל אותו באביב.

במקרה של השתלת קפיץ, השיח ידרוש טיפול זהיר יותר (השקיה בשפע, התרופפות והאכלה) ולהכות שורש בקושי.

בסתיו יערה יער נכנס לשלב רדום, מתכונן לחורף. זה הזמן המתאים ביותר להשתלה.

זמני השתלה מיטביים

הזמן הטוב ביותר להשתלת יערה הוא הסתיו. ההליך מתבצע בספטמבר - אוקטובר (באזורים מסוימים עד אמצע נובמבר), עד שהאדמה קופאת.

איפה להשתיל

אתר הנחיתה נבחר מואר. חשוב לקחת בחשבון את כיוון קרני השמש במהלך היום. יערה מייצרת יבול מרבי כאשר הענפים העליונים שלו נמצאים בשמש והענפים התחתונים בצל.

כדי למנוע משבי רוח לשבור את הענפים השבריריים של השיח, הוא מושתל לא על הגבעות, אלא בשפלה. הימנע מטיוטות - השיח לא אוהב אותן. עם זאת, אתר ההשתלה חייב להיות מאוורר.

במקרה של השתלת מספר שיחים, נצפה מרחק של 1.5 מ 'ביניהם.

חוקי השכונה

בבחירת מקום הם שמים לב אילו צמחים יצמחו בשכונה. יערה נשתלת ליד דומדמניות, לילך או פטריות מדומה, שיגנו עליו מפני משבי רוח. השיח מסתדר היטב עם עצי תפוחים, אגסים ושזיפים.

צפצפה, ערמון, אגוז, משמש מונעים מהצמח להתפתח, מסירים אור ולחות. אל תשתלו אותו ליד ערער, ​​מכיוון שהוא יכול להפיץ חלודה, שקשה לרפא אותה.

בחירת שיחים להשתלה

שיחי יערה ללא סימני מחלות ומזיקים מתאימים להשתלה. שיחים נדהמים מושלכים.

חָשׁוּב! גננים מנוסים ממליצים לשתול שיחים מתחת לגיל חמש. צמחים ישנים אינם שורשים היטב ולעתים קרובות מתים.

הכנת יערה

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

ענפים יבשים ופגומים נחתכים על השיח, הקלעים מתקצרים. גובה שיח אופטימלי - עד 0.5 מ '... ענפים פגומים ויבשים נחתכים משיחים צעירים, יורה לא מתקצר.

האדמה סביב השיח מושקה. השיח נחפר בזהירות כדי לא לפגוע בשורשים. כדי להסתגל מהר יותר, יערת יערה יחד עם האדמה. הם מתחילים לחפור סביב היקף הכתר, מכיוון שמערכת השורשים גדלה לאורכה של הענפים.

התעלה מעמיקה לאורך קו נוטה ליצירת חרוט.השורשים שנתקלים חתוכים בעזרת חפירה. מוציאים את השיח, מניחים סרט, נעטפים ומועברים לאתר ההשתלה.

הכנת קרקע

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

יערה גדל היטב בכל אדמה. אך אסור להשתיל אותו למקומות עם התרחשות קרובה של מי תהום: עודף לחות משפיע לרעה על צמיחת הצמח, מוביל לריקבון מערכת השורשים.

האפשרות הטובה ביותר לנטיעה מחדש היא קרקעות בטטות חוליות וחוליות, עם רמת חומציות נייטרלית... החומציות המוגברת מופחתת על ידי צמצום. בעת החפירה, מוסיפים קמח דולומיט (0.2-0.4 ק"ג לכל מ"ר).

שקעים נעשים באדמה לפני ההשתלה. האדמה שנחפרה מופרית באפר (1 ליטר), קומפוסט (דלי אחד) וסופרפוספט (100 גר ').

כיצד להשתיל כראוי יערה למיקום חדש

לעתים קרובות יַעְרָה המושתלים לבורות, אך עם מספר רב של שיחים, נעשה שימוש בשיטת שתילת תעלה.

שיטת תעלה

בשיטת התעלה משתמשים לעתים קרובות יותר בעת נטיעת שתילים חדשים. הוא משמש גם להשתלת כמה שיחים.

לפני ההשתלה נחפר תעלה ברוחב של 0.5 מ 'ועומק 0.3 מ'. בתחתית התעלה מונחת שכבת ניקוז של חלוקי נחל או לבנה שבורה. לאדמה החפורה מתווספים קומפוסט או חומוס (דלי אחד), סופר-פוספט (100 גרם), אפר עץ (1 ליטר).

השיח החפור עם גוש אדמה מועבר, מונח אנכית בתעלה. השורשים מיושרים, מפזרים עליהם אדמה. יש לשתול את השיחים במרחק של לפחות 1.5 מ '.

השיחים הנטועים מושקים. האדמה משובצת בחציר, נסורת או כבול כדי להגן על הצמחים מפני כפור ולשמור על לחות באדמה.

שיטת בור

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים7 ימים לפני ההשתלה, מכינים חור של 1x1 מ '. על הקרקעית מונחת שכבת ניקוז של שברי לבנים, חלוקי נחל או הריסות. מכינים תערובת מהאדמה שנחפרה. להוסיף אליו דלי קומפוסט, ליטר אפר, 100 גרם סופר-פוספט. ואז שופכים 2/3 מהאדמה המופרית לתוך החור. יוצקים למעלה 2 דליים מים.

לאחר שהאדמה התיישבה מתבצעת העמקה. מכיוון ששורשי השיח רדודים, עומקו אינו עולה על 0.5 מ '. השיח החפור מותקן בשקע כך שצווארון השורש בגובה הקרקע. מורחים את השורשים ומפזרים את שארית האדמה המופרית. השיח המושתל מושקע.

ואז האדמה מכוסה עלים, נסורת או כבול. זה מגן על מערכת השורשים במזג אוויר קר.

טיפול לאחר ההשתלה

חשוב לשלוט על לחות האדמה. אם לאחר ההשתלה יש מזג אוויר יבש וחם, השיח מושקה פעם בשבוע. קצב השקייה - 1.5 דל מים לכל שיח.הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

יערה אכיל אינו חושש ממזג אוויר קר. הוא יכול לעמוד בכפור עד -45 מעלות צלזיוס, כך שהוא אינו מוגן לחורף. כדי למנוע את הענפים להתנתק משלג כבד, הם קשורים בתוך חבורות ומכופפים לאדמה.

יערה דקורטיבי פחות עמיד בפני כפור. אך הוא מכוסה ומוסמר רק בשנים הראשונות לאחר השתילה. הגבעולים המתולתלים של צמח צעיר מוסרים מהתומכים, מכופפים בזהירות לאדמה ומכוסים בענפי אשוחית.

באביב מתחיל טיפול סטנדרטי בגידול המורכב מהאכלה, השקיה, התרופפות, חיתוך וטיפול במחלות ומזיקים.

חבישה עליונה

באביב, לפני שהניצנים נפתחים, מופרים השיח עם אמוניום חנקתי. בצורה יבשה, הוא מוחל על האדמה מתחת לכל שיח, 15 גרם לכל 1 מ"ר. או להשקות בתמיסה של אוריאה - 1 כף. l. 10 ליטר מים.

בסתיו, לאחר סיום תקופת הפרי, מופרים את האדמה שמתחת לשיח עם תמיסה של ניטרופוסקה או nitroammofoska - 25 גרם לכל 10 ליטר מים. דשנים אורגניים מוחלים במשך 3-4 שנים (10 ליטר לכל בוש).

רִוּוּי

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

השקיית הצמח מתונה. הנורמה היא 1.5 דליים לשיח אחד.

בעונה היבשה, הוא מושקה בשפע, הקצב מוגדל ל -2.5 דליים.

חוסר לחות גורם לגרגרי יער להתמרר.

הַתָרָה

האדמה משוחררת רדודה (על ידי 7-8 ס"מ) מכיוון ששורשי השיח שוכנים בשכבה העליונה של האדמה.

אם האדמה מתחת לשיח מכוסה, אין צורך לשחרר אותה.

קִצוּץ

באביב הם מבצעים גיזום סניטרי - ענפים ישנים, חולים ושבורים נחתכים מהשיחים.הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

גיזום מעצב מתבצע מהשנה הרביעית. השיח כדורי. בחלק המרכזי נחתכים יורה עבות עד כדי צמיחה רוחבית. הענפים הצומחים פנימה ומתפשטים על פני האדמה מוסרים.

גיזום מחודש מתבצע על שיחים בני 8 שנים כדי להאריך את חיי השיח. ענפים ישנים וכמה גזעים מוסרים.

כל 3-4 שנים מתבצעת גיזום מפורט על מנת להגביר את הפוריות: יורה של יורה מפונקת ולא-קיימא.

מחלות והדברה

העמידות של יערה למחלות ומזיקים היא ממוצעת. השיח מושפע ממחלות נגיפיות ופטריות:

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

 1. טחב אבקתי - מתבטא במקרה של השקיה לא מספקת או לא תקינה. העלים מכוסים כתמים אבקנים לבנים. השקיה בינונית חשובה למניעה. כאשר מופיעים סימני מחלה, מרססים את השיח בתמיסה של "Miklobutanil" (30 גרם לכל 10 ליטר מים).
 2. Cercosporosis - מחלה פטרייתית בה מופיעים כתמים חומים עם שולי אדום על העלים. העלים מתייבשים ואז מתים. החלקים הנגועים בצמח נחתכים ונשרפים, השיח מטופל בתמיסה של 3% נוזל בורדו.הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים
 3. Ramulariasis - באביב מופיעים כתמים אפרפר-לבנים על העלים, אשר גדלים בהדרגה בגודלם ומחשיכים. המחלה פוגעת בגבעולים ובכפות הידיים של יערה. במקרה של תבוסה, השיח מרוסס ב"פונדזול "(10 גרם לכל 5 ליטר מים). או השתמש בתמיסה של אפר עץ (100 גרם לכל דלי מים) - השקה את אזור השורש וריסס את הצמח.
 4. עלים מנומרים - כתמים אדומים כהים או חומים מופיעים על העלים. העלים הופכים לצהובים ונופלים. כדי להילחם במחלה, העלים המושפעים מורחים ונשרפים. אם התחלת המחלה, הצמח נפטר.

זה מעניין:

מדוע מופיע טחב אבקתי ומדוע הוא מסוכן על מלפפונים?

אופן הטיפול בסרקוספורוזיס סלק ומניעת הופעת מחלה זו.

מחלות ומזיקים בפטרוזיליה: תמונות, דרכי בקרה ומניעה.

המזיקים העיקריים של השיח:

 1. קרדית יערה - מוצץ את המיץ מהעלים, כתוצאה מכך העלים נובלים ומתכרבלים. כדי להילחם בחרקים, הצמח מרוסס בתמיסה של אקטליקה (7 מ"ל לכל 10 ליטר מים) או קונפידור (1 גרם לכל 10 ליטר מים).
 2. כנימת יערה - מבאס מיץ מהקלעים. למלחמה השתמשו ב"אקטליק "(7 מ"ל לכל 10 ליטר מים) או" קונפידור "(1 גרם לכל 10 ליטר מים).
 3. מָגֵן - נצמד לקליפה ומוצץ את המיץ מהענפים. בכדי להיפטר מהחרק, מרססים את הצמח בתמיסה של Aktellika (7 מ"ל לכל 10 ליטר מים). אזור השורש מושקע בתמיסה של Rogor-S (6 ליטר למאה מטרים רבועים של אדמה).

הניואנסים של השתלה בהתאם לאזור הטיפוח

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש בשלבים

המונח להשתלת יערה למקום חדש בסתיו תלוי בתנאי האקלים של האזור. במרכז רוסיה ובאזור מוסקבה הוא נערך באמצע אוקטובר. יערה הוא עמיד מאוד בכפור, אך אינו סובל התחממות חדה בחורף. תנאי מזג אוויר כאלה אופייניים למרכז רוסיה, ולכן גננים באזורים אלה צריכים לדאוג למגורי שיחים לחורף.

באזורים הצפוניים הם מושתלים בתחילת ספטמבר כך שלשיח יש זמן להשתרש לפני תחילת החורף ויכול לשרוד כפור קשה.

באזורים הדרומיים הנוהל מתבצע בסוף אוקטובר - תחילת נובמבר. במזג אוויר חם ויבש, יערה המושתל אינו משתרש היטב - חשוב להשקות מדי פעם ולשחרר אותו.

סיכום

יערה מושתלת בסתיו, כאשר הצמח נמצא במנוחה. הם בוחרים את המקום הנכון ושכנים חיוביים, מדשנים את האדמה, חופרים בזהירות ומניחים את הצמח במקום חדש.

בכפוף לכל הכללים, השיח משתרש במהירות, סובל את החורף, מרוצה מהקציר ומראה אטרקטיבי כבר בשנה הבאה.

הוסף תגובה

גן

פרחים