איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

יערה מגודלת לא רק לקטיף פירות טעימים ובריאים, אלא גם לקישוט חלקות אישיות. ההצלחה בגידול יבול תלויה בבחירת האתר לנטיעה ובהרכב האדמה. תכונותיו הפיזיות והמכניות משפיעות על תפוקת השיחים והמראה שלהן. איזה אדמה נדרשת לה יערת יערה וקישוטים, קרא את המאמר שלנו.

קרקע ליערה דקורטיבית ואכילה

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

יערה ידועה בזכות יומרות היכולת והצמיחה שלו בכל אקלים.... היבול מעדיף אזורים עם אדמה רופפת, סחוטה ומזינה היטב. הסוג האופטימלי ל יערה יערה אכיל הוא loam, מופרית עם חומר אורגני.

הצמח אינו צומח היטב באזורים ביציים עם אדמה כבדה וסתומה, נטול לחות. לנטיעה בחרו מקומות עם שולחן מי תהום נמוך. עודף לחות מוביל לדעיכה של מערכת השורשים. גננים מנוסים ממליצים לשתול שיחים לא רק על loam, אלא גם על אדמת loam חולית ואדמה שחורה. אדמה מסוג זה תורמת לצמיחה והתפתחות של יערה, ומגדילה את תפוקתו.

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

הלחם רופף, חדיר אוויר, התורם לרוויה של מערכת השורשים בחמצן ולחות. אדמה זו היא 70% דשא ו 30% חול גס.

לחם חולי מורכב משטוח וחול, מעביר במהירות לחות, מתחמם לאחר שהשלג נמס ונחשב כאלטרנטיבה מצוינת ללחם. Chernozem מכיל חומר אורגני ומינרלים המקדמים את צמיחתם והתפתחותם של שיחים. בכל שנה, שאריות צמחים נותרות באדמה, ומובילות אותה בחומוס, זרחן וסידן. אדמה חולית מתייבשת במהירות, חומרים מזינים נשטפים מתוכה, ודשנים מסיסים במים מחלחלים לשכבה התחתונה, כך שהיא אינה מתאימה לטיפוח יערה.

גננים מסיביר, אזור צפון-מערב והמזרח הרחוק אינם שמים לב להרכב האדמה בעת נטיעת יערה, ותושבי האזורים הדרומיים מתלוננים על גידול יבול ירוד באדמה שחורה. הסיבה לכך היא המוזרויות של מערכת שורשי יערה.

לצמח Taproot, אך קצר - רק 0.5 מ ', ויש שורשים לרוחב רבים. בתקופות יבשות, האדמה הקשה והסדוקה פשוט קורעת את הענפים הדקים. בעונה הגשומה או השקיה פעילה, צ'רנוזם הופך למסה דביקה ואטמת אוויר. הפיתרון לבעיה הוא שיפור מבנה האדמה מדי שנה.

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

PH אופטימלי

בואו נגלה איזה יערה יערה יער - חומצי או אלקליין.

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

חומציות הקרקע אינה החשובה ביותר בעת גידול יבול. היא מעדיפה אדמה עם pH ניטרלי, לא אוהבת אדמה חומצית ואלקלית. הפרי והמראה של השיח תלוי ברמת החומציות.

ה- pH נמדד בסולם בין 1 ל -14. חומציות האדמה נבדקת באמצעות בדיקות לקמוס. ניתן לרכוש את אלה בחנויות גינון. לפני השתילה הם אוספים את האדמה במקומות שונים באתר, מניחים אותה בשקיות בד וטבולים במים נקיים למשך 5 דקות. רצועת הבדיקה מונמכת שם והתוצאה נערכת לאחר 10 שניות.

אינדיקטור בטווח שבין 5 ל 7 מצביע על חומציות נייטרלית, מ 1 עד 5 - לחומציות, מעל 7 - לתגובה אלקלית. האדמה מובאת לשגרה כחצי שנה לפני נטיעת התרבות. לשם כך, קמח דולומיט מוחדר לאדמה: 0.5 ק"ג לכל מ"ר - באדמה חומצית, 0.4 ק"ג לכל מ"ר - באדמה מעט חומצית.

התייחסות. מדד חומציות האדמה האופטימאלי לפרוס יערה הוא 5.5-6.5 יחידות, הרמה המותרת היא 3.9-7.7 יחידות.

האדמה הטובה ביותר ליערה

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

באיזה אדמה עליכם לשתול יערה? האדמה המיועדת לה יערת יערה דקורטיבית צריכה להיות מובנית, לחות ואוויר חדיר. כדי לקבוע את הרכבו בעין, חפור באדמה בעזרת חפירה בגודל 10 ס"מ לפחות, זרוק אותה ובדוק את השכבה:

  • אם האדמה נפלה בתוך פנקייק שלם, יש הרבה טיט בחיבורו;
  • אם המאגר התפורר לחלוטין, יש הרבה חול בהרכב;
  • אם השכבה העליונה מפוזרת לגושים בגדלים שונים, המבנה מצוין.

חומוס כבול, דשא וחול נהר מתווספים לאדמה לצורך יערה. באדמה אלקלית - כבול בעל גוון גבוה של גוון אדום, באפר חומצי או סיד נטול.

קרא גם:

מתי ואיך לשתול יערה בסתיו.

השתילו את יערה למיקום חדש.

מכין את האדמה ליערה בגן

האדמה, שאינה עומדת בדרישות לגידול יערה, מתוקנת על ידי הוספת חומרים אורגניים ומינרלים. שיטת הניקוז משפרת את חדירות האדמה והופכת אותה לקלה יותר.

דשנים מינרליים

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

להתפתחות תקינה של יערה יש צורך במינרלים: אשלגן, זרחן, סידן. עבור כל 10 ק"ג חול, קח 300 גרם אפר ו -50 גרם סופרפוספט או ניטרופוספט. התערובת מספיקה כדי להפרות 1 מ"ר אדמת כבול. האדמה החולית מוזנת באשלגן - 30 גר 'למ"ר.

בשיפור מבנה האדמה משתמשים בחול נהר גס. אדמה מלוחה דקה ומחמירה את המצב. בתהליך הכנת תערובת התזונה, מומלץ לא רק לערבב את המרכיבים ולמלא את החור, אלא לנפות דרך מסננת גסה ורק לאחר מכן למלא את החור. לצורך ניפוי, השתמש ברשת ממיטה משוריינת ישנה. הוא מונח על גבי תומך והרכיבים נופלים בתורו. שברים גדולים נשברים בעזרת חפירה, אבנים מוסרות ידנית.

אורגני

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

ראשית כל, אדמה חולית זקוקה לחומר אורגני. באביב ובסתיו המאוחר, החלקה משובצת זבל נרקב, קליפות עלווה - 5 ק"ג לכל מ"ר.

גננים ממליצים לשתול זבל בסוסים באדמה בעת השתילה, ולהשתמש בגלישת ציפורים כדשן נוזלי.

ניקוז ליערה

איזה אדמה וניקוז אוהבת יערה?

ניקוז מונח בחורי השתילה בעת נטיעת יערה. לבנים שבורות, אבן כתושה או סלע פגז מתאימים למטרה זו. זה מונע את הצפתו של השיח עם מי תהום, מאפשר לו לגדול על קרקעות ביצות וחרסיות.

קרא גם:

מגוון בשל בשלה מוקדמת של יערה "Lakomka"

מגוון כפור של יערה "Pavlovskaya"

זן טומיצ'קה בעל תנובה גבוהה ועמיד כפור

סיכום

חשיבות רבה לאדמה ליערה, לחומציות שלה ולהרכב. קצב הצמיחה של השיח, השפעתו הדקורטיבית ופרודוקטיביות תלויות בכך. יערה ו יערה אכיל מעדיפים אדמה מתפתלת או אדמה שחורה וצומחת בצורה גרועה באזורים ביצים וקרם.

מערכת השורשים זקוקה לחמצן ולחות, כמות מספקת של חומרים אורגניים ומינרלים. הם משפרים את הרכב האדמה על ידי החדרת היסודות החסרים, הנחת ניקוז בתחתית הבור, מנרמל את החומציות והתרופפות בחול הנהר, במידת הצורך.

הוסף תגובה

גן

פרחים