מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה

בכל שנה יותר ויותר גננים שותלים יערה במדינה. הצמח יומרני בטיפול, בעוד שיש עשרות זנים דקורטיביים ואכילים. התרבות מגדילה כקישוט לחלקת הגן: שיחים מסודרים נמצאים בשימוש נרחב בעיצוב נוף.

עם זאת, קורה שהשיח צומח לאט או שאינו משתרש היטב. שקול במאמר מדוע יערה לא צומחת באתר ומה לעשות בקשר לזה.

מדוע יערה צומחת בצורה גרועה באתר

מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה

למרות העובדה כי יערה שייכת לגידולים חסרי יומרות, מומלץ לטפל בה כראוי מהימים הראשונים לחיים. מייד אחרי נְחִיתָה תושבי הקיץ מארגנים השקיה, האכלה, התרופפות וכריתת האדמה. הנהלים מזינים ומעניקים לחות לשורשי הצמח, הופכים את האדמה לקלה ומזינה יותר.

עם זאת, לפעמים, אפילו עם כל החוקים, יערה צומחת לאט או לא מתפתחת בכלל, נראית רע, לא נושא פרי... ישנן כמה סיבות לכך: שפע יתר או חוסר בוויטמינים ומיקרו-אלמנטים, ספיגת מים או מחסור במים, תנאי אקלים בלתי הולמים לגידול.

בוא נפרט את גורמי ההשפעה העיקריים:

  1. רוטב עליון שגוי. אנו מדברים על חוסר וגם על שפע יתר של חומרים מזינים. האטה בצמיחה גורמת לעודף זרחן, יישום דשנים יבשים, שימוש בחומרים אורגניים ומינרלים בו זמנית.
  2. העמקה מוגזמת של השתיל בעת השתילה. יערה נשתלת בעומק של לא יותר מ- 40 ס"מ. אחרת, האכלה אינה מגיעה למערכת השורשים, הגורמת לבעיות בגידול.
  3. בריחת מים - סיבה שכיחה להתרחשות מחלות ומזיקים... מסוכן במיוחד במזג אוויר חם ויבש.
  4. שינויי מזג אוויר פתאומיים. אם זה קיץ קר וגשום, יערה יערה לא מספיק שמש וחום. בגלל זה, תהליכים מטבוליים מופרעים, מה שמשפיע לא רק על הצמיחה, אלא גם על התשואה.
  5. נזק כתוצאה ממזיקים ומכרסמים תת קרקעיים... יערה מותקפת על ידי דובים, חיפושיות מסור, כנימות, גלילי עלים. הם מכרסמים את שורשי הצמח ואת קליפתם, נושאים מיקרובקטריה מסוכנת ונבגי פטרייה.

    מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה
    מדבדקה

בשנת 2-3 השנים הראשונות יערה יער גדל לאט, לכן ניתן לשפוט האם הצמח השתרש באתר או לא רק בשנה הרביעית או החמישית לאחר השתילה.

גדל לאט

מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה

גורם שכיח לצמיחה איטית הוא טחב אבקתי. פטריה מסוכנת גורמת לציפוי לבן בחלק הפנימי של העלים, אשר לאורך זמן מכסה את הצמח כולו... בצמחים העלים נופלים בטרם עת, הצמיחה נעצרת. גם אם תרפא טחב אבקתי מכוסה יער במהירות האפשרית, בשנה הבאה אתה עלול להיתקל בהאטה בצמיחה.

3-5 חלקים שונים של יערה נטועים על החלקה לפריחה וקציר טוב. זה חשוב להאבקה צולבת, אחרת קיימת סבירות גבוהה שלא יבול יבול כלל. לפני הקנייה והשתילה, מומלץ ללמוד את התאימות של זנים שונים. בתחילת הפריחה מרססים שיחים בתמיסת סוכר או דבש כדי למשוך חרקים מאביקים.

לא משתרש

סיבה נוספת לכך שפרק יערה אינו משתרש באתר היא מקום שאינו מתאים לגידול... תושבי קיץ מנוסים מייעצים לשתול את הצמח על קרקעות רופפות עם חומציות נייטרלית, למשל באדמת loamy או חולית. מראש, תוך 4-5 חודשים, הם חופרים חור ומדישים אותו עם דשנים אורגניים: זבל נרקב, ורמיקומפוסט, תמיסת זבל עופות.שכנים מתאימים ליערה הם ירקות גן, קטניות, שיחי יער בגודל נמוך. עצי פרי אינם נטועים בקרבת מקום, מכיוון שהם "מוציאים" אוכל ואור שמש מה יערה.

תשומת הלב! כאשר שותלים יערה, חשוב לבחור את הזן המתאים. לדוגמה, טיטמוז הוא עמיד בפני כפור בינוני, ולכן הוא גדל באזורים חמים; הוא אינו מתאים לשתילה באורל ובסיביר. לעומת זאת, ציר הכחול של יערה, לעומת זאת, עמיד בכפור ונטש שורש בכל אזור שהוא.

סיבה נוספת לצמיחה איטית היא הרכב ומבנה האדמה שאינו מתאים. הצמח מגיב בצורה גרועה לקרקעות כבדות ומוצקות, שנמצאות בסמוך למי תהום. עם עודף לחות השורשים נרקבים. שימו לב לנוכחות אור השמש: אתר הנחיתה צריך להיות מואר היטב. בצל או בצל חלקי, יערה צומחת לאט.

מה לעשות אם יערה לא צומחת

מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה

לשמח יערה עם פריחה יפה ו פירות טעימיםמומלץ בתחילת האביב תתחיל לטפל בה: לארגן השקיה 1-2 פעמים בשבוע, להכין תוכנית דישון. תושבי הקיץ מחליפים דישון אורגני ומינרלי, משתמשים בזבל עוף, קומפוסט, אוריאה, אמוניום חנקתי, סופר פוספט כפול. אם העלים מצהיבים ונופלים, יש עודף מינרלים - במקרה זה הצמח אינו מופר במשך 2-3 שבועות.

התייחסות! כדי להימנע מבעיות התפתחותיות, לפני השתילה, מושרים השתילים במשך מספר שעות בגירוי הצמיחה של קורווין. זה מחזק את חסינות הצמח, מגרה צמיחה בריאה.

שימו לב להתרופפות האדמה וההשתלה. משחררים את יערה כל 10 ימים, לפני השקיה. דשא, חציר, עלווה, נסורת מחטניים משמשים כמוך. מאלץ 'הוא מחסום כנגד מכרסמים ומזיקים. לאחר 3 שנים לאחר השתילה הם מתחילים לגזום ויוצרים את הכתר.

כאשר גדל לאט, השיח נבדק באופן קבוע אחר חרקים, מכרסמים או מחלות. חלק מהמזיקים אורכם לא יותר מ- 1 מ"מ, מה שמקשה עליהם לראות בעין בלתי מזוינת. העלים והקליעים המושפעים מרוססים מייד בתמיסה של נוזל אשלגן או נוזל בורדו.

מדוע יערה אינה צומחת - גורמים ופתרונות לבעיה

סיכום

מדוע יערת יערה דקורטיבית או אכילה צומחת בצורה גרועה באתר? הסיבות שונות: אדמה לא מוכנה או חומצית, שתילים חלשים או חולים, מזיקים ומכרסמים. כדי להימנע מבעיות, הם מדשנים את בור השתילה מבעוד מועד, משרים את השתילים בגירוי צמיחה, מכנים תוכנית השקיה ותזונה מאוזנת. כמה זנים נטועים באתר אחד בבת אחת להאבקה צולבת מוצלחת.

הוסף תגובה

גן

פרחים