מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

יערה יש טעם טארט והרכב שימושי. ברי משמש לייצור ריבות ויטמינים וקומפוטים. יערה הוא יומרני בטיפול, ולכן כל שנה יותר ויותר תושבי קיץ שותלים אותו באתר שלהם. השיחים שופעים ומתפשטים, רבים ממקמים אותם כגדרונים או בקרבת מבני גן. למרות העובדה שטיפולי יערה אינם מצריכים ידע מיוחד, לעיתים הגרגרים מבשילים קטנים או אינם צומחים כלל, הופכים למרים או חמוצים. כיצד לטפל ב יערה במקרה זה, נשקול במאמר.

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

כדי להבין מדוע יערה אינה נושאת פרי, חשוב להבין את גורמי השורש: חלקם תלויים בתנאי האקלים ובאזור הגידול, ואחרים בטעויות בטכנולוגיה החקלאית. כמו כן, מחלות ומזיקים משפיעים על פרי, שרק שיטות טיפול מקצועיות עוזרות להיפטר מהם.

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

קְפִיאָה

רוב הזנים הם קשוחים בחורף - עומדים בטמפרטורות עד -40 מעלות צלזיוס... מסיבה זו יערה כל כך אוהבת לגדל תושבי קיץ באזורים הצפוניים של המדינה. שלא כמו גרגרים תרמופיליים, הצמח כמעט ולא קופא. שיחים אינם זקוקים למקלט לחורף, מה שמקל על הטיפול בהם.

עם זאת, ישנם יוצאים מן הכלל לכל כלל: אם תקופת הפריחה מתחילה והטמפרטורה יורדת בחדות ב 10 מעלות צלזיוס, הפרחים יקפאו. בעתיד, הדבר ישפיע לרעה על ערכת הפירות והתשואה. כפור אביבי כזה מצוי לרוב באוראל ובסיביר בסוף אפריל או בתחילת מאי.

תשומת הלב! אם הגיע הכפור וה יערה יערה לא פורחת, מומלץ להקדיש זמן לאמצעי הגנה. מפזרים את הצמח עם מאלץ (נסורת, חציר, כבול, ענפי אורן) - הוא מגן על השורשים, שומר על חום ושומר על לחות. גננים מסוימים משתמשים בחומר כיסוי - אגרו או סרט צפוף. קרשים מונחים מתחת לענפים כך שהקלעים לא יבואו במגע עם האדמה הקרה.

חוסר שמש

אתר אידיאלי עבור נטיעת יערה - צל חלקי. הצמח מבלה חלק מהיום בשמש, חלק בצל. בעיות מתעוררות רק אם יערה יער תמיד במקום חשוך שאור השמש אינו חודר. בגלל זה, הצמח לרוב חולה, הפירות גדלים קטנים.

השתלת יערה אינה סובלת היטבלפיכך, תושבי הקיץ חושבים ומכינים מקום מתאים לשתילה מראש.

השקיה והזנה לא תקינים

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

יערה הוא עמיד בצורת, אך אל תשכחו להשקות. תושבי קיץ מנוסים ממליצים להביא כל יום שני דליים של מים מתחת לשיח. אם הקיץ חם ויבש - 3-4 דליים. כמות המים משפיעה ישירות על גודל הפרי וטעמו. תשומת לב מיוחדת מוקדשת להשקות בסוף מאי ובתחילת יוני, כאשר הגרגרים קשורים.

גננים נפוצים עושים:

 • שימוש במים קרים;
 • השקיה באמצע היום כשהשמש אופה;
 • אי קיום המרווח בין הנהלים;
 • השקיה בשפע עם הפסקה ארוכה;
 • באמצעות מטוס רב עוצמה מצינור;
 • השקיה ללא התחלפות לאחר מכן.

תחבושות מינרליות ואורגניות מעוררות גידול צמחים, לשפר את הטעם ואת גודל הפירות, להגן מפני מחלות. על מנת שה יערה יערה פירות בצורה טובה, תושבי הקיץ בתחילת האביב מורחים דשנים המכילים חנקן - אוריאה, אגריקולה, קמירה לוקס.הם ממריצים את התפתחות המסה הירוקה, אחראים למראה הדקורטיבי האטרקטיבי של שיחים, ומגדילים את הצמיחה השנתית של יורה חדש. לאחר הפריחה מוחדר חומר אורגני: כבול, חומוס, ביוהומוס, אפר עץ יבש. הטעם של יערה ותכונותיו המסחריות תלויות בו. בסתיו, השיח מופר בתחבושות זרחן-אשלגן.

תשומת הלב! חוסר בחומרים מינרליים ואורגניים באדמה מסוכן כמו עודף. לכן, בעת ביצוע ההלבשה העליונה, תושבי הקיץ עוקבים אחר המינונים וההמלצות. לדוגמה, אם הזנתם את יערה עם חנקן, הצמח יקדיש את כל כוחו להתפתחות העלים, והפירות יישארו קטנים ורעננים.

מחלות ומזיקים

מחלות מתעוררות מסיבות שונות: עקב עודף או חוסר לחות, דישון לא תקין, כפור קשה או חום, אדמה מזוהמת. מרבית המחלות הן פטרייתיות, המסוגלות להשמיד את כל שחלות הפרי. יש גם ויראליות וחיידקיות; ככלל, הם נובעים משתילים נגועים:

 1. Ramulariasis בא לידי ביטוי בצורה של כתמים חומים אפורים עם גבול אפור. זה מתעצם במזג אוויר רטוב וקריר - העלים מכוסים בפריחה לבנה. יורה ופטוטרונים נפגעים במהרה, השיח מתייבש ונחלש.
 2. שחפת - פקעות בגוון חום-אדמדם על הקלעים. העלים מתייבשים, והענפים מתים באטיות ומאבדים את היכולת לשאת פרי. הפטרייה עמידה בפני כפור, מתרדמת באדמה ומופיעה בחוץ עם הופעת החום.
 3. טחב אבקתי משפיע על שיחים צעירים וזקנים, מתבטא באופן פעיל בסוף האביב או בתחילת הקיץ. עלים וקורה מכוסים בפריחה לבנה, שהופכת במהרה לכתמים חומים ויבשים. קשה מאוד להיפטר מטחב אבקתי.
 4. בתהליך זיהום בסרקוספורה יערה מכוסה בכתמים חומים קטנים. לצמח חסר ויטמינים, הוא מתייבש לאט. תנאים נוחים להתפתחות סרקוספורוזיס הם נטיעות צפופות, מזג אוויר גשום ולח.

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

מבין המזיקים, תושבי הקיץ מציינים קרציות וכנימות... חרקים קטנים חיים במושבות ותוקפים בעיקר עלים צעירים וירוקים. כנימות מוצצות את המיצים מהצמח וזו הסיבה עלים מכוסים בפריחה צהובה, להתכרבל ולמות.

בגלל הקרדית הצמח משיל את עליו לפני הזמן ומאבד את יכולתו לשאת פרי. גם אם הגננים הצליחו להיפטר מחרקים, חסינות הצמח עדיין נחלשת ולכן בתקופה זו יערה יערה זקוקה לטיפול מיוחד.

מה לעשות אם אין יערות יערה

אם יש מעט פירות יער על יערה או שאין בכלל כאלה, תושבי הקיץ מחפשים את הגורם לתופעה ושמים לב לצעדים אגרוטכניים. בכפוף לכל הכללים וההמלצות, יערה שוב תשמח מפירות אכילים ועסיסיים.

הַאֲבָקָה

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

יערה מתייחסת לגידולים המאבקים בצלב, כך שגננים מגדלים באתר כמה זנים שונים בבת אחת... כשלעצמו, יערה היא פורייה בעצמה. מטעמי נוחות, תושבי הקיץ רוכשים שתילים בקבוצה ולא באופן פרטני. לדוגמה, גורמה מאבין בצורה מושלמת עם זנים ציר כחול ואנטושקה, יערה של טיטמוז - עם קמצ'טקה וקינוח כחול. ככל שגדלים יותר זנים באתר, כך גדלים הסיכויים לקבל יבול טעים ועשיר.

בצלב הַאֲבָקָה מעורבים חרקים - דבורים, צרעות ודבורים. הם מעבירים אבקה משיח אחד למשנהו. כדי למשוך חרקים לצמחים מרססים גננים את יערה במים מתוקים. גשם ורוח עוזרים גם בהאבקה של שיחים.

תשומת הלב! אם תשתול שיח יערה אחד באתר זה לא יביא תוצאות. אתה יכול לקנות כמה סוגים התואמים זה לזה בגן ילדים מיוחד.

קִצוּץ

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

קִצוּץהוא אחד ההליכים החשובים ביותר לניקוי יערה. זה מתבצע מדי שנה, החל מהשנה השלישית לחיי הצמח. בהתאם למטרות, הם מבחינים בין גיזום סניטרי, מכונן, אנטי אייג'ינג. לצורך ההליך תצטרך גיזום וסולם מדרגות.

המלאי מטופל בתמיסה של נוזל בורדו, ומקומות החיתוכים משומנים במגרש לגינה כדי להגן על הצמח מפני זיהום:

 1. בתהליך של גיזום סניטרי, יורים חולים ויבשים שהופיעו כתוצאה ממחלה ונזקי חרקים. גיזום תברואתי משמש גם כאמצעי מניעה להגנה מפני מחלות חדשות.
 2. גיזום מכונן חיוני ליצירת הכתר. היא מתבצעת כל 2-3 שנים, יורים הנלווים זה בזה או צומחים מוסרים.
 3. גיזום מחודש מתבצע על שיחים מעל גיל 5-7. כל הקלעים מתקצרים ונפגעים ויבשים מוחצבים לחלוטין. הודות לנוהל זה, אורך החיים של יערה יהיה לפחות 20 שנה.

השקיה והאכלה קבועים

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

התאוששות יערה ופרי פרי יציבים הם בלתי אפשריים ללא השקיה ודישון קבועים. הדשנים הבאים מתאימים לשיח:

 • nitroammofoska - 20 גרם לכל 1 מ"ר. M;
 • תמיסת אפר עץ - 300 גר 'לכל 10 ליטר מים;
 • "קמירה יוניברסל" - 20 גרם לכל 10 ליטר מים;
 • אגריקולה - 1 כף. l. עבור 10 ליטר מים;
 • 80 גרם סופר-פוספט לכל 1 מ"ר. M;
 • 40 גרם מלח אשלגן לכל 1 מ"ר. M.

אם השיחים לא צומחים היטב, יערה יערה הולך וקטן, תושבי הקיץ משתמשים גם בדשני עלים. יערה מרוססת בתמיסה של אוריאה - 5 גרם של התרופה מדוללים ב 10 ליטר מים. נעשה שימוש בשיטת הזילוף. פיתרון זה משפר את איכות וגודל הפרי.

לפני יישום ההלבשה והריסוס העליונים, יערה את יערה בשפע במים, והתחמם בעבר בשמש.

מניעת מחלות ומזיקים

מדוע יערה אינה נושאת פרי היטב

אמצעי מניעה לא רק מונעים הופעה של מחלות ומזיקים, אלא גם מחזקים את חסינות השיח ומשפרים את הטעם של פירות יער. דרכים פשוטות ויעילות:

 1. ריסוס בתחילת האביב עם 0.2% "Fundazol" או תמיסה על בסיס סבון ונחושת (10 ליטר מים, 100 גרם של גופרת נחושת ו- 100 גרם סבון כביסה מגוררת).
 2. בתחילת הקיץ מרססים נטיעות בחליטת שום - 600 גרם ראשים קצוצים מוזגים ל -10 ליטר מים רותחים ומוסיפים למשך 3 שעות. הכלי מוזג על האדמה בקצב של 0.5 ליטר לכל 1 מ"ר. M.
 3. פעמיים בעונה מטפלים בה יערה במים שנשארו לאחר פקעות תפוחי אדמה רותחות. הזנה כזו עשירה בעמילן ואינה דורשת עלויות כספיות.
 4. אמצעי מניעה כוללים דבקות בתכנית השתילה. המרחק בין השתילים צריך להיות לפחות 2.5 מ '. שכנים מתאימים ליערה הם אפונה, בצל, פטרוזיליה, שמיר, לפת, צנוניות. אין לשתול ליד עצי תפוח, אגסים, פטל, דומדמניות ודומדמניות.

סיכום

זה לא קשה לברר מדוע יערה היא רדודה. הסיבה יכולה להיות מחלות או מזיקים, חוסר שמש או כפור, אי שמירה על כללי השקיה והאכלה.

כדי לשמח את יערה מהפירות הטעימים, תושבי הקיץ מקדישים זמן לאמצעי מניעה: הם מטפלים בשיחים עם תרופות עממיות והכנות מקצועיות, חותכים מדי שנה ענפים ישנים, משתמשים במים חמים להשקיה. יערה היא אחד מגידולי הגינה הבררניים ביותר. העיקר להקפיד על הכללים הפשוטים של הטכנולוגיה החקלאית.

הוסף תגובה

גן

פרחים