מה אתה יכול לשתול יערה ליד ולמה זה חשוב

שיח מטפס הנקרא יערה הוא מבקר תכוף בגנים ובפארקים האירופיים. ברוסיה, צמח זה אינו כה פופולרי, אך בזכות הטיפול הבלתי יומרני והפירות הטעים שלו, גננים נוטעים אותו יותר ויותר בחלקותיהם. יערה לא מסתדרת עם כל התרבויות. המאמר יגיד לך מה אתה יכול לשתול יערה ליד ואיזה שכונה לא תהיה חיובית עבור הצמח.

כללי סיבוב יבול לגידול יערה

לכל תרבות יש מספר מחלות טיפוסיות ומזיקים מסוכנים.

גם דרישות התזונה שונות. גורמים אלה נלקחים בחשבון בעת ​​נטיעת שיחי יערה.

כללי סיבוב יבול אוסרים:

  • לשתול צמחים מאותה משפחה באתר אחד במשך כמה שנים ברציפות;
  • צמח יערה לאחר גידולים שיש להם מחלות או מזיקים המשותפים לזה;
  • השתמש באתר לאחר גידול צמחים הדורשים אותה קבוצה של חומרים מזינים.

מדוע חשוב להקפיד על כללי סיבוב היבול

זחלי חרקים ופתוגנים נוטים להצטבר באדמה... זה יוצר תנאים לא טובים לגידול יערה.

אם מהאדמה במשך זמן רב, הצמח לוקח את אותם יסודות קורט, מתרחש חוסר איזון... את הערך התזונתי של האדמה מתמלאים בדשנים אורגניים ומינרלים ובחלופין של מיני צמחים מעובדים.

השפעה על צמיחה ותשואה

סיבוב יבול מוריד באופן משמעותי את הסיכון למחלות ומקדם פרי... מערכת השורשים מספקת מספיק חומרים מזינים, והשיח צומח במהירות.

מה אתה יכול לשתול יערה ליד ולמה זה חשוב

מה המקום הכי טוב לשתול יערה

ל יַעְרָה מרוצה מבציר עשיר ולא הרגישו מוגבלים בצמיחה, היא מספקת סביבה תומכת.

קיימים מספר סיבות עיקריות לחוסר התאמה בין צמחים:

  • מיקום השורשים באותה רמה בשכבות האדמה;
  • שחרור חומרים מזיקים המעכבים את צמיחתם והתפתחותם של שכנים;
  • הצללה מוגזמת על ידי עצים גדולים ושיחים מורחים;
  • צריכה של קבוצה אחת של חומרים מזינים, יסודות קורט;
  • מחלות ומזיקים הנפוצים עם השתילים הקרובים ביותר.

לכל אפשרות יש השלכות שליליות שיסבכו עוד יותר את תחזוקת הגינה.... אם לא לוקחים בחשבון את אורך שורשי הצמחים הסמוכים, אתה יכול בסופו של דבר באזור עקרה. צמחים יסבלו ממחסור תזונתי וצמיחתם תאט. אותו הדבר יקרה אם תשתול שיח או עץ ליד יערה המשתמשת במערכת זהה של חומרים מזינים להתפתחות.

ישנם צמחים שמשחררים חומרים רעילים לסביבה באמצעות שורשים או עלווה להגנה מפני מזיקים. עם זאת, הגנה כזו יכולה לפגוע בנחיתות אחרות.

אל תשתלו צמח אוהב אור כמו יערה בצל העצים המתפשטים. עם עלווה צפופה. בגלל היעדר שמש, השיח יימוג במהירות. בנוסף, כמעט בלתי אפשרי למנוע מגיפה של מחלה שכיחה או פלישה למזיקים בתנאים כאלה.

תאימות דומדמניות

תאימות דומדמניות גבוההלכן, שכונה כזו מותרת בגינה.עם זאת, יש לשתול את שני השיחים הללו במרחק של לפחות 1.5 מ '.

עם פטל

פטל נחשב לצמח חובב חופש - יש להם מערכת שורשים חזקה ומפותחת המפריעה לגידולים אחרים. למרות זאת ליד יערה, השיח הזה מרגיש טוב.

גננים מנוסים ממליצים על נטיעת פטל במרחק קצר מה יערה, ובין לבין זריעת שיבולת שועל וינץ ', שתרוויח את האדמה בחנקן ותדכא את גידול עשבים שוטים.

עם דומדמניות

דומדמניות יערה דומות ביומרותן ועמידותן בכפור... גם התאימות הכימית של שיחים אלו גבוהה - החומרים המזיקים המופרשים על ידי יערה לא יפגעו בגרגרי הדומדמניות. עם זאת, הדבר חל על דומדמניות שחורות: בד בבד, שני הגידולים ישמחו מהתשואה. אך לצד דומדמניות אדומות יערה יערת סבל ממחסור בחומרים מזינים.

תשומת הלב! בארברי תהיה שכנה מצוינת לפיזור יערה. פרחיו מושכים חרקים ואילו הצמח אינו מסיר את המיקרו-אלמנטים הדרושים לשיח.

עם ענבים

על כן הענבים זקוקים להשקיה בשפע השכנים מרימים צמחים שלא יסבלו מלחות יתר.

יערה היא אחת מהן, מים מעניקים לפירותיהם את הטעם הטוב ביותר. בנוסף, הוא מגן על הגפן מפני מזיקים שורשים.

עם דובדבן

דובדבנים מעניקים צל בשפע, המזיק לפרוסת יערה אוהבת אור... בצל עצי הדובדבן, השיח מאט ונושא פירות עניים. עם זאת, אם שותלים אותו במרחק של כ -2 מ ', השיח יתפתח בהתמדה ולא יפגע בעץ הפרי.

מה אתה יכול לשתול יערה ליד ולמה זה חשוב

עם אוכמניות

יערה אינה אוהבת חומציות גבוהה של האדמה, ומחוון זה נחוץ אוכמנית... לכן שכונה כזו אינה מומלצת. גננים מנסים לשמור על מרחק של 3-4 מ 'בין צמחים אלה. יערה מונחת בצד הצפוני כדי להגן על אוכמניות תרמופיליות מפני הרוח הקרה.

עם אוכמניות

במקרה זה יש להימנע מנטיעת יערה לצד זנים זוחלים של פטל שחור.מכיוון ששתילים צעירים של צמח זה זקוקים לשטח פנוי להתפתחות מלאה. לצד קומניק, שצומחת אנכית, יערה מרגישה נהדר.

שכונה גרועה לצמח

משמש, דובדבן ציפורים ואגוז משחררים חומרים רעילים לאדמה סביבםזה יכול לפגוע בשיחי יערה. עצי אשוח, אורן, אפר הרים, אגס ותפוח הם בעלי כתר צפוף ומספקים הרבה צל, בנוסף הם מוציאים את מרבית החומרים המזינים מהאדמה.

שומר, זעתר ואבקת חלב הם גידולים אגרסיביים ואילו תותים ואוצרות ים שונים זה מזה גידול מהיר. זה האחרון עדיין ניתן למצוא ליד יערה, אך לשם כך, צמיחת מערכת השורשים שלו מוגבלת על ידי מבני צפחה מיוחדים.

יערה לא אוהבת בצורת ומעריכה את שפע הלחות, אם כן גידולים שאינם זקוקים להשקה קבועה אינם מתאימים לשתילה ליד שיח זה.

נטיעת זנים מאביקים בסביבה

לבציר טוב, מומלץ לשתול כמה זנים יערה... זה ימשוך מספר רב של דבורים ודבורים.

שילובי הזנים הטובים ביותר:

קודמיו הטובים והגרועים ביותר

שיחים נטועים אחרי תפוחי אדמה, בצל, גזר וסלק... צמחים אלה אינם מתכלים את האדמה ואינם מותירים אחריהם מחלות או זחלים מזיקים. קטניות הן אידיאליות - הן רוויות את האדמה בחנקן, אשר תשפיע לטובה על מערכת השורשים של השיח.

שתילים חדשים אינם מונחים במקום שיחים ישנים... אסור לעשות זאת באזורים שבהם גדלו תותים, עצי מחט, דובדבנים ודובדבנים.

באיזה מרחק לשתול יערה

יש להימנע מנטיעה של שיחים אחד ליד השני.... זה יקשה על נטיעה וקציר.עדיף לשמור על מרחק של 1.5-2 מ 'ולחליף בין זנים שונים, אשר יאריכו את פרי השיחים לכל העונה.

מה אתה יכול לשתול יערה ליד ולמה זה חשוב

האם עלי לשתול שני שיחים אחד ליד השני?

נטיעת שני שיחים או יותר נדרשת להאבקה באיכות גבוהה.... חרקים יעבירו אבקה מצמח אחד למשנהו, ויעלו משמעותית את התשואות. ניתן להציב נטיעות בפינות האתר, תוך הסכמה עם שכנים על האפשרות להאבקה צולבת.

סיכום

יערה הופיעה לאחרונה באתרים רוסיים, ולכן רבים מתכונות הטיפוח שלה לא ידועים לגננים. על פי כללי סיבוב היבול נקבע אתר שמתאים לשתילת שיחים. לאחר שבחרו בשכונה האופטימלית ושומרים על כללי ההאבקה הם מקבלים יבול עשיר של פירות יער טעימים.

הוסף תגובה

גן

פרחים