שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

יערה היא אחד השיחים הכי לא יומרניים שנמצאים בכל מקום בארצנו. מגוון המינים העצום מאפשר להשתמש בו הן כפרת גן והן כאלמנט של עיצוב נוף. שיח זה גדל עד 3-5 מ 'גובהו, עליו המוארכים, הסגלגלים, הסבירים, נראים יפהפיים. במהלך הפריחה הוא מפריח ארומה נעימה ובריאה מאוד, במיוחד בשעות הערב. יש רק מין אכיל אחד, אך יש בו זני רבייה רבים.

גננים מגדלים ברצון את השיח הזה כדי להשיג פירות יער מועילים. בזמן הקטיף, יערה נתלה תרתי משמע עם פירות כחולים, כחולים או סגולים עם פריחה מט. מתוך שיח אחד, אתה יכול לאסוף עד 5 ק"ג של פירות יער. היכן שהוא גדל בטבע ועל ידי תושבי אזורים שהוא מעובד - המשך לקרוא.

איפה יערה צומחת בטבע?

שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

שיח זה נפוץ בכל חצי הכדור הצפוני. אבל יותר מכל זה נמצא בדרום מזרח אסיה ובמזרח הרחוק.

הצמח אינו דורש אקלים, אדמה, קרבתם של צמחים אחרים. לבוטניקים יש יותר מ- 250 סוגים של יערה, אך לא כולם מתאימים לאוכל, ישנם גם רעילים. לדוגמה, הזאב, הידוע בקרב האנשים, הוא גם יערה.

התייחסות. עלי בוש במהלך המלחמה הפטריוטית הגדולה שימשו לטיפול בפצעים ובתחבושות.

באילו אזורים

יערה צומחת בצורה הטובה ביותר באזורים הצפוניים של רוסיה, המזרח הרחוק, צפון הקווקז, האוראל וקמצ'טקה. בהתאם לאזור הגידול, שיחים נבדלים זה מזה לא רק במראה, אלא גם בתוכן הוויטמינים והמינרלים בפרי.

הזנים הבריאים ביותר גדלים בסיביר ובמזרח הרחוק. הם מכילים תוכן מוגבר של אלמנטים המסייעים להילחם בגילויי טרשת עורקים. ברי טרי, קפוא או מגורד עם סוכר, ברי מוריד ביעילות את לחץ הדם. התוכן של ויטמין C בפירות דומה לתוספות של לימונים. משקה פירות העשוי מפירות יער בשלים מרווה צמא טוב.

בהתאם לאזור הגידול, גם הטעם של פירות יער משתנה.... ככל שהצפון רחוק יותר, כך חמיצות רבה יותר, באזורים הדרומיים הוא מתוק יותר. לא כולם אוהבים יערה בגלל המרירות האופיינית לו. אבל זה לחלוטין לא מורגש בגרגרים המגוררים בסוכר.

יערה מועיל מאוד לא רק ליתר לחץ דם. זה מחזק את המערכת החיסונית בגלל התכולה הגבוהה שלה בחומצה אסקורבית וכסף. הגרגרים והעלים של השיח מנרמלים את פעילות דרכי העיכול.

התייחסות. הצמח סובל בשקט כפור עד -50 מעלות צלזיוס

בטיפול בהצטננות, פירות יער ועלים עוזרים להפחתת הטמפרטורה ופריקת כיח. הם אפילו משמשים לטיפול בשחפת ריאתית.

עבור גרעינים, יערה היא שימושית בכך שהיא מחזקת את כלי הדם, מנקה אותם ממרבצי הכולסטרול. פירות יער מעוררים את פעילות המוח, משפרים את הזיכרון, מפיגים לחץ.

באיזה אזור

שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

צמח יומרני זה מרגיש נהדר בכל תנאי. יערה סובלת היטב את השמש ואת הצל החלקי. גדל בקבוצות נפרדות ומתחת לעצים. אפילו מתחת לפלטוני קווי החשמל, שבהם שן הארי לא רוצה לחיות, יערה היא שכיחה.

זה מעניין! צמח זה אינו נמצא בטבע בחצי הכדור הדרומי. אבל מתנחלים חסרי מנוח הביאו שתילי יערה לניו זילנד והם השתרשו שם.

הוא גדל היטב באזורים רטובים ובמורדות הרים.באזורי הערבה ובביצות מלח ישנם סוגים של יערה אכילה, והזאב גדל בכל מקום - ביער, בכיכרות העיר, על מרעה.

יש תכונה של יערה שעדיין לא אושרה על ידי בוטנאים, אך הבחינה בגיאולוגים: היא מתמקמת ברצון במקום שיש בו משקעים של כסף ונחושת. בשל נוכחותם של אלמנטים אלה בקרקע, פירות יער מכילים חומרים שימושיים רבים.

ברפואה המסורתית משתמשים בה יערה כחלק מטיפול מורכב לטיפול במחלות רבות. לדוגמא, עם דלקת ריאות, דלקת בטן, סוכרת, דלקת פרקים.

קרא גם:

מתי ואיך לשתול יערה בסתיו.

השתילו את יערה למיקום חדש.

איפה יערה יערה ברוסיה: האזורים והזנים המתאימים ביותר

שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

השיח יומרני לטפל בו, ולכן גננים שמחים לגדל אותו על חלקותיהם.... יערה משמש כצמח להגנה על הרוח, ליצירת פתרונות נוף - גזיבו וקשתות המשולבים בשיחים נראים נהדר ומעניקים קור.

כצמח גן, מגדלים בכל מקום זנים מיוערים של יערה - מקלינינגרד במערב המדינה ועד לקוריליות וקמצ'טקה במזרח, מאזורים קוטביים של יקוטה וקומי ועד סוצ'י סובטרופי והרפובליקות הקווקזיות הגבוהות.

התייחסות. יערה נותנת לא רק פירות יער טעימים ובריאים. למטרות רפואיות משתמשים בשיח כולו - עלים, קליפות עץ, פרחים, שורשים.

הזנים הטובים ביותר עם פירות גדולים עבור חלקות גן:

  • אלטייר גדל היטב בנתיב האמצעי, הגרגרים אינם מתפוררים גם לאחר הבשלה מלאה, נותן עד 2 ק"ג יבול משיח;
  • שַׁלדָג - אחד הזנים הטובים ביותר לסיביר, עד 4 ק"ג גדולים (באורך 2-3 ס"מ), נקצרים מפירות מתוקים מצמח אחד;
  • ענק לנינגרד - זן מאוד יצרני עם פירות יער גדולים מסוכרים לאזורי הצפון, סיביר והמזרח הרחוק;
  • סילגינקה - באזורים הדרומיים, מכיוון שהוא עמיד בפני בצורת וכפור חוזר, האגרי יער מאוחסנים ללא אובדן איכות חודש לאחר הקטיף.

הזנים הטובים ביותר של יערה באזורים הצפוניים גודלו על ידי מגדלים של ולדיווסטוק וקומסומולסק און-אמור. מאז אמצע המאה העשרים הם יצרו למעלה ממאה זנים.

יותר מכל, יערה יער מעובד על ידי תושבי סיביר, המזרח הרחוק וקמצ'טקה. זה נובע לא רק מהיתרונות העצומים של פירות יער, אלא גם מהעובדה שלא קל לגדל שיחי פרי רבים אחרים בתנאים קשים. יערה סובלת באופן מושלם כפור, פורח ומבשיל מוקדם יותר מכל האחרים. כבר ביוני, לאורך כל הטייגה, פירות יער יערה הופכים לכחולים כמו תרסיס אקוומרין.

שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

השיח סובל השתלה מהטבע לחלקת הגן באופן מושלם. כך הופיע יערה יערה הראשון. באירופה שימש שיח זה בימי קארל לינאוס לקישוט פארקים וכיכרות. נכון, למען עלווה ופרחים יפים וצפופים ולא לאיסוף קְצִיר.

אירופה רשמה יערה רק כגריל מסחרי בשנת 2018. וכבר כעת יש גאות של ממש: תושבי גרמניה, צרפת, אנגליה, בלגיה ומדינות אחרות קונות באופן פעיל פירות מועילים. הביקוש אליהם גבר בצורה חדה במיוחד לאחר מותם של מטעי אוכמניות כתוצאה מכפור. אפילו קנדה, ארצות הברית ויפן רשומות כיבואניות של יערה.

זני הגמד מתאימים ביותר לגידול בבית.... המפורסם ביותר הוא יערה יפנית. בבית מגדלים את הצמח כבונסאי, ואילו העץ פורח ונושא פרי בצורה מושלמת.

תושבי רוסיה יכולים לגדל בחינם פרי זה בכל תנאי אקלים... ולמי שאין לו חלקות אדמה משלו, מומלץ לגדל יערה על אדן החלון. חלק מהזנים הקטנים גדלים היטב בבית ונושאים פרי בשפע.

שם יערה גדלה היטב: תנאים, זנים ואזורים לגידול ברוסיה

זה מעניין:

מגוון כפור וקליל של יערה "Lakomka".

זן יערה ואסיגן מוקדם בשל.

סיכום

יערה הוא צמח יומרני מאוד שנמצא בכל הכדור הצפוני. הוא גדל באותה מידה בטייגה ובמדרגה, בשמש ובצל עצים, בהרים ובביצות. רק סוג אחד של יערה ניתן לאכילה, אך יש בו זנים רבים ושונים. היתרונות האדירים של פירות יער ידועים זה מכבר ברפואה המסורתית והעממית. וגננים רוסים מגדלים יערה מקמצ'טקה ועד מורמנסק.

הוסף תגובה

גן

פרחים