מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

שיחים יעריים יפים ונטולי יומרות מתחילים לפעמים לצהוב ולהשיל את העלים שלהם. ישנם גורמים רבים המפעילים את סתיו עלה הקיץ. חשוב לקבוע נכונה מדוע יערה הופך צהוב וקמל, מכיוון שלא רק מראה הצמח, אלא גם בטיחות היבול תלוי בפעולות נוספות.

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים בקיץ

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

יחד עם גידולים אחרים בגננות כמו דומדמניות, דומדמניות ופטל, גננים לגדול יערה... הצמח אינו דורש לטפל בו, הוא נושא פרי טוב, מעניק פירות יער טעימים ובריאים. יערה משמש גם כצמח נוי, ומקשט את האתר בירק מדהים.

שלט מדאיג עבור כל גנן אם העלים של יערה יוצרים זמן צהוב. מה לעשות כדי להציל את הצמח ואת הקציר? ראשית, חשוב לקבוע מדוע העלים מתייבשים.

הסיבות העיקריות:

  • הפרה של כללי הטכנולוגיה החקלאית או השתילה;
  • מחסור בחומרים מזינים באדמה;
  • מערכת שורשים עמוסה במים או השקיה לא מספקת;
  • הופעת מזיקים או הופעת מחלות.

מתאים לנטיעת צמח הם קרם חולי וספיגת לחות וקרקעות עלובות. מומלץ להימנע ממקומות יבשים מדי או עמוסים במים. חשוב לשים לב לחומציות של האדמה: בשיעורים גבוהים, יערה לא צומחת טוב, לכן מוסיפים סיד לפני השתילה.

להשוואה.המרחק המותר בין צמחים בעת השתילה הוא לפחות 1 מ ', אחרת השיחים ידכאו זה את זה.

הצל הוא אויב התרבות. בקוטג'ים בקיץ עדיף לשתול צמחים במקום פתוח, אך תחת חסות עצים או שיחים גדולים יותר שנותנים הצללה מועטה.

מה לעשות אם עלי יערה הופכים לצהובים ויבשים

ראשית, חשוב לקבוע את הגורמים לעיוות של לוחות הסדין, ורק לאחר מכן - לנקוט באמצעים למיגורם.

איך להשקות

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

יערה אוהבת השקיה מתונה. כללי ההשקיה שונים בהתאם לתקופה - יבש או גשום. במקרה של מזג אוויר גשום שיטתי, 3-4 השקיות מספיקים בעונת הגידול. נשפך דלי מים תחת כל צמח. במהלך בצורת ובסוף האביב - תחילת הקיץ, יערה יערה מרטיבה יותר בשפע. אם לצמח אין מספיק לחות, הדבר ישפיע על איכות היבול: התותים יהפכו למרים.

עדיף להרטיב את האדמה בערב, ובכך למנוע אידוי לחות. לאחר השקיה או גשם, האדמה בסמוך לצמח משוחררת בעומק של 7-8 ס"מ, ומסלקת את כל העשבים. אם האדמה מסולסת, מתרופפים פחות לעתים קרובות ובאמצעות מאלץ.

איך להאכיל

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

מדוע עלי יערה מצהיבים ביוני? אחת הסיבות היא היעדר דשנים. ככל שהטיפול טוב יותר, כך מראה הצמח ותנובתו טובים יותר. שיחים צעירים (עד שנתיים) אינם זקוקים להאכלה. צמחים ישנים מופרים פעם בשנתיים. מומלץ לבצע ניסוחים אורגניים.

ההלבשה העליונה מתבצעת בשלושה שלבים:

  1. בסוף הסתיו. לכל 1 מ"ר חלקה, הוסף 100 גרם אפר עץ, 40 גרם סופרפוספט כפול ו -5 ק"ג קומפוסט.
  2. באביב, לפני שהכליות נפתחות. כל 1 מ"ר מופר 15 גרם אמוניום חנקתי או שהצמח מוזן בתמיסת אוריאה (כף מהמוצר לכל 10 ליטר מים).
  3. לאחר הקציר.השתמש בתמיסה של ניטרופוסקה או nitroammophoska (25-30 גרם לכל 10 ליטר מים), גרעינים (1: 4), מומסים בדלי מים.

תכשירים מורכבים, בהם המיקרו-אלמנטים בצורת קלציה, מתאימים גם הם: פרחים, יוניפלור מיקרו, קמירה.

טיפול במחלות

אם עקבת אחר כל כללי הטכנולוגיה החקלאית, אך שמת לב לכתמים צהובים על עלי יערה, זה הסימן הראשון להופעת מזיקים או מחלות. למרות שלפרה יערה חסינות חזקה, הוא חשוף למחלות פטרייתיות (טחב אבקתי, שחפת, כתם זית אדמדם וכו ').

לכל המחלות תכונה אחת משותפת - הצהבה מוקדמת וייבוש עלים, אך לכל אחת מהן סימפטומטולוגיה מובחנת.

טחב אבקתי

מאפיינים הם פריחה לבנה אבקתית על אזורים קטנים של עלים. עם מהלך המחלה, העלווה הפגועה הופכת לצהוב ומתייבשת, יורה חדש מתעוות. טיפול חובה בקוטלי פטריות.

שחפת

יורה של השיח מושפע, פקעות אדמדמות מופיעות עליהם. ענפים שכנים נדבקים בהדרגה. כבר ביוני העלים מתייבשים, ובאוגוסט חוזרים על שלב התפשטות הנבגים על הגבעולים הנגועים.

החלקים הפגועים של השיח מוסרים ונשרפים. מקומות של חתכים מטופלים בתערובת בורדו או באוקסיל כלוריד נחושת.

כתם זית אדמדם

הם מזהים את המחלה על ידי כתמי זית אדמדמים משני צידי צלחת העלה. הם מתכהים בהדרגה, ורוכשים גוון חום.

במקרים חמורים עדיף להשתמש בקוטלי פטריות. למטרות מניעה יש לבצע באופן קבוע גיזום יערה ולאסוף את העלים שנפלו.

Cercosporosis

נקודות מעוגלות עם שולי חום-אדמדם מופיעות על העלווה. על מנת למנוע התפשטות הפטרייה לאזורים בריאים מוסרים את הקלעים המושפעים ומטפלים בכימיקלים.

Mottling

מתייחס למחלות נגיפיות. זה בא לידי ביטוי בצורה של נקודות בעוצמה משתנה או כתמים מקוממים. מזיקים - נמטודות מעוררות את התפתחות המחלה.

להשוואה. זיהום נגיפי גורם לפגיעה קשה בצמח: הוא מתייבש, משיל עלים ומפחית את נפח הפרי. לכן חשוב למנוע הופעה של חרקים מעוררים.

עם מנומר, ניקוי פיטוסניטרי הוא חובה - הסרה ושריפה של אזורים מושפעים וגלילת שיחים חולים. זהו המדד היחיד שכן מחלות נגיפיות אינן ניתנות לריפוי. יערה נדיר מאוד אצלם.

וירוס פסיפס

זה מופץ על ידי נמטודות. הדבקת הצמח אפשרית באמצעות חומר נטיעה באיכות נמוכה. הפעילות החיונית של הנגיף באה לידי ביטוי בצורה של קיצור פנימיות, התעוררות ניצני ציר וצמיחה מחודשת של יורה לרוחב רבים.

כתוצאה מכך הצמח מתרוקן, מתכווץ, העלים מעוותים ומתייבשים. שיחים חולים נחפרים ונשרפים. הדרך היחידה להתנגד לנגיף היא לבצע את כללי הטכנולוגיה החקלאית.

ישנם מספר מספיק של מוצרי הדברת חרקים בשוק - ביולוגיה וכימיקלים. לכל אחד מהם זמן עיבוד משלו.

כיצד לעבד

כדי למנוע הופעת מחלות ומזיקים מטפלים בצמחים לפני העלייה החוצה ולפחות 20 יום לפני הפריחה הפעילה. זה יפטר מהבעיה ולא יפגע בחרקים המאביקים את השיחים.

העיבוד המחודש מתבצע לאחר הקטיף.

תערובת בורדו

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

מורכב מסולפט נחושת וסידן הידרוקסיד. אבקות מדוללות במיכלים נפרדים עבור ¼ חלק מים ואז מוסיפים עם מים לנפח הנדרש. תוך ערבוב מתמיד, מוחדר תרכיז חלב סיד לתמיסה של גופרת נחושת. המוצר משמש מייד לאחר ההכנה ואינו מאוחסן. העיבוד מתבצע בשלושה שלבים בתדירות של 25 יום.

"ניטרופן"

קוטל חרקים בעל ספקטרום רחב. זה הגיוני להשתמש בו לעיבוד סתיו, שכן הוא נשאר באדמה לאורך כל החורף.להכנת פיתרון עובד, יש לדלל 150 גרם מהמוצר ב 10 ליטר מים. השתמש בהרכב באופן מיידי, לא לאחסן. השקיה מתבצעת במזג אוויר יבש ורגוע, בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המאוחרות.

"טוֹפָּז"

קוטל פטריות יעיל ביותר על בסיס פנקונאזול. זה לא פיטוטוקס, הוא נשאר באדמה זמן רב. החומרים הפעילים נספגים במהירות על ידי רקמות צמחיות, שאינן קושרות את השימוש בתרופה לתנאי מזג האוויר. אמפולה אחת של התרכיז מדוללת ב 10 ליטר מים. במהלך העונה, מספיק 3-4 השקיות בתדירות של 21 יום.

"HOM"

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

גננים מוכרים על ידי גננים כתחליף מצוין לתערובת בורדו. הוא משמש במזג אוויר רגוע, בתקופה עם הסיכוי הנמוך ביותר לגשם.

חָשׁוּב! כימיקלים דורשים אמצעי בטיחות. מטעמי בטיחות, השתמש רק באמצעים מוסמכים, עבד בסרבלים, כסה את האף והפה שלך בתחבושת גזה.

בממוצע 40 גרם של התרופה מיועדים ל 10 ליטר מים. האבקה מומסת בכמות קטנה של נוזלים ואז מים מוסיפים לנפח הדרוש תוך ערבוב מתמיד.

"Fitosporin-M"

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

הכנה ביולוגית של פעולה מערכתית על בסיס תרבות נבגים. הוא משמש בכל שלב בהתפתחות הצמח. המוצר בטוח לחלוטין לקציר, אפילו ליום מעבד... נמכר בצורת אבקה, משחה ומתלה מימית. הצמח מטופל ב"פיטוספורין "אך ורק במזג אוויר מעונן או לאחר השקיעה, מכיוון שהמוצר אינו סובל אור שמש בהיר.

האבקה מדוללת שעתיים לפני העיבוד, אך ורק על פי ההוראות. כשמשתמשים בעיסה מכינים תמיסה מרוכזת, המדוללת לפני העיבוד. לשם כך, רק מים מבושלים, מומסים או גשם מתאימים. הכלור מהברז מזיק לחיידקים הכלולים בתכשיר.

לקבלת הדבקה טובה יותר של המוצר, סבון נוזלי מתווסף לתמיסה. פרופורציות: 1 מ"ל ל -10 ליטר.

"טריכודרמין"

תכשיר לא מזיק ובטוח אינו משפיע על טעם היבול. הפירות מותרות לצרוך באותו יום, לאחר הטיפול במוצר. לצורך הכנת התרופה נוהגים הפרופורציות: 10 גרם מהחומר לליטר מים חמים. האבקה מוחדרת בהדרגה, תוך ערבוב מתמיד. אפשר להתפשר על שעתיים בטמפרטורה שאינה נמוכה מ + 15 מעלות צלזיוס. השתמש בפתרון המוכן בשש השעות הראשונות לאחר ההכנה.

הדברה

מזיקים חרקים הנפוצים ביותר יכולים גם לשבש את חיי הצמח.

כְּנִימָה

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

זהו חרק ירוק קטן. שיא פעילות המזיקים מתרחש באביב. הסימנים הראשונים לפלישת כנימות הם עיוות ופיתול לוחות העלים. אם אתה בוחן בזהירות את החלק התחתון של העלה, אתה יכול לראות חרקים קטנים. ככל שהמושבות גדלות, גם שאר הצמח מושפע.

להשוואה.כנימות לא רק פוגעות בשיחים, אלא גם משחררות חומר דביק, מה שמפריע לחילופי הגזים של הצמח ומעורר התפתחות של מחלות פטרייתיות.

הרס מכני של חרקים מותר בשלב הראשוני של ההדבקה (ניתן להשתמש בתמיסת סבון). האזורים הנגועים מנותקים. יחד עם זאת, חשוב להשמיד נמלים בכנימות.

Nematode

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

תולעת קטנה זו בצבע שקוף או לבן, כמו מזיקים אחרים, מעדיפה להאכיל במוהל צמחי, אך מתמקמת בשורשים, דבר שמקשה על זיהויו בזמן.

מָגֵן

אחד המזיקים הנפוצים ביותר הוא יערה. מבוגר מוכר על ידי מגן קשה. מזיקים מתמקמים בחלק התחתון של העלווה ובמקומות בהם הגזם מחובר לענפים. החרק מעדיף מיץ מהקלעים, מה שמוביל להבליעה של הצמח ואובדן מהיר של מסת ירוקה.

מדוע עלי יערה הופכים לצהובים ביוני ואיך לתקן זאת

כיצד לעבד

קוטלי חרקים משמשים להרגת חרקים מזיקים. אלה הפופולריים ביותר מוצגים להלן.

"אקטרה"

תכשיר בעל מגוון רחב - מתאים גם להשקיה וגם למריחת קרקע. החומר מדולל אך ורק באוויר הצח, באמצעות ציוד הגנה אישי.שיחי פרי מטופלים בתמיסה בקצב של אמפולה ל 6 ליטר מים.

"אינטה-ויר"

המוצר מגן מפני 52 מינים של מזיקים בחרקים, אך חשוב להבין כי יעילותן של תרופות כלשהן מושפעת מגיל המזיקים (חרקים צעירים רגישים יותר לרעל) ותנאי מזג האוויר (נדרש מזג אוויר יבש ורגוע לעיבוד).

"אקטליק"

מתייחס לחומרים קוטלי חרקים שאינם מערכתיים. זוהי תרופה עם מהירות פעולה גבוהה ותקופת פעילות ארוכה. הפתרון מוכן אך ורק על פי ההוראות, העיבוד מתבצע באמצעות ריסוס. ריכוז תמיסת העבודה לשיחי פירות יער הוא 1.5-2 מ"ל לליטר מים. צמחים מעובדים בשני שלבים בתדירות של 5-7 ימים.

סיכום

למרות עמידותו הגבוהה למחלות ומזיקים שונים, יערה דורשת תשומת לב מצד הגנן. הקפדה על כללי הטכנולוגיה והנטיעה החקלאית, השקיה ודישון נאותים במינרלים, תגובה בזמן לסימני נזק הם העקרונות העיקריים המאפשרים לכם ליהנות מקציר עשיר וצמחים פורחים.

הוסף תגובה

גן

פרחים