כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

יערה היא אחד הצמחים הכי לא יומרניים בגינה. הוא מסוגל לעמוד בכפור קשה, עודף לחות והתקפות מזיקים. היעדר חומרים מזינים וחוסר תחזוקה משפיעים לרעה על תפוקת הפרי, גודלו וטעמו. קל לתקן זאת על ידי ביצוע פעולות אביביות פשוטות: דישון, השקיה וגיזום. כיצד לעשות זאת נכון ולא לפגוע, קרא את המאמר.

מתי להאכיל יערה

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

גננים מתחילים בעבודת האביב הראשונה שלהם ברגע שהשלג נמס. מעגל תא המטען של יערה משוחרר באופן רדוד בכדי לספק גישה לחמצן למערכת השורשים. לפני התנפחות הכליות, סניטריים קִצוּץ וההאכלה הראשונה. הפעם השנייה מוחלת דשנים לפני הפריחה, בפעם הבאה - ביולי. בלוח השנה הסתיו של הגנן - ההזנה האחרונה לאחר נפילת העלים.

יערה היא צמח קשוח, כך שהוא מתעורר מוקדם... כבר בטמפרטורה של + 3 מעלות צלזיוס, עונת הגידול מתחילה, השיח פורח על + 10 מעלות צלזיוס. הם מונחים על ידי תנאי מזג האוויר כדי לא לפספס את תזמון ההפריה והגיזום.

דשנים

יערה ניזונה מחומרים אורגניים או תכשירים מינרליים. חליטות צמחים מוכנות עבורה. סוגי תחבושות אלו מיושמים בשורש השיח. בחלק החלקי של הצמחים משמשים דשנים מיוחדים וציוד מגן. ממחלות ומזיקים.

דשנים אורגניים

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

הדשן האורגני הטוב ביותר לכוהל נחשב כבול, גללי עוף ומולין. קומפוסט בשל יתר מספק תזונה מגוונת, אך מסוכן למיקרואורגניזמים ומזיקים פתוגניים להיכנס לאדמה.

חָשׁוּב! חומר אורגני מפוזר בשכבה של אדמה 3-5 ס"מ כדי להבטיח התחממות יתר טובה שלו.

חבישה מינרלית

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

לייצור מלא של שחלות ופירות בשפע, חנקן, אשלגן, דשני זרחן מוחלים תחת יערה יערה. השימוש בתוספים מורכבים מיוחדים הופך את עבודתו של הגנן לקלה יותר, אך לא תמיד מוצדקת. לדוגמא, אדמה עשירה בחנקן, כאשר היא מיושמת עם דשנים כאלה, תקבל שפע יתר של יסוד זה, מה שיגרום להאטה בצמיחת הצומח, מתיחה, דילול עלים ואובדן כלורופיל.

חָשׁוּב! לפני ההפריה ומיד לאחר ההשקה, יערה את יערה בשפע בכדי להבטיח את פירוק התכשירים ומסירתם לשורשים.

תרופות עממיות

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

השיח מגיב היטב להכנסת אפר עץ בתחילת האביב. הזנה כזו מספקת לצמח ברזל, אשלגן, זרחן, מגנזיום. המטרה העיקרית של אפר היא הגנה מפני מזיקים ו מחלות.

מרתח תפוחי אדמה מאיץ את עונת הגידול אם, תוך 7-10 יום, הוא מוחל מתחת לשיחים מיד לאחר שהשלג נמס בכמות של 3-5 ליטר.

עירוי של עשבי תיבול האביב הוכיח את עצמו היטב:

  • לַעֲנָה;
  • חרדל;
  • תִלתָן;
  • שֵׁן הַאֲרִי.

ירקות קצוצים מוזגים במים חמים, מוחדרים למשך 10-12 שעות ונשפכים על יערה יערה.

רוטב עלים

יש להשתמש בשיטה זו של אספקת מזון משלים בזהירות. במקרה של מנת יתר של דשנים מינרליים או אורגניים, העלווה העדינה תקבל כוויות והצמח לא ייתן שחלות טובות. לפיכך, לעיבוד החלק העילאי, ההלבשה מדוללת במים פי 2 יותר מאשר לשורש.

קרא גם:

מתי ואיך לשתול יערה בסתיו.

השתילו את יערה למיקום חדש.

חבישה עליונה של יערה באביב למסיק טוב

צמח זה לא יומרני, אך לצורך יבול טוב והגנה מפני מחלות הוא זקוק להאכלה קבועה. מרבית הזרעים מגיבים להפריה אורגנית ומינרלית. אתה יכול להעריך את התוצאה על ידי היווצרות שחלות ושפע הפירות.

לפני הפריחה

מיד לאחר ההתרופפות בתחילת האביב, מעגל הגזע מכוסה כבול או קומפוסט. בזכות גשמי האביב, הצמח יקבל מהם תזונה מלאה למערכת השורשים הממוקמת קרוב לפני השטח של כדור הארץ. אותם אורגנים יאכילו את השיחים בתקופת פתיחת הניצן.

זרע מוחל לפני הפריחה. עדיף להשתמש בזבל עוף, שדולל בעבר במים ביחס של 1: 5 והוחדר למשך 2-3 יום.כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

מולין מוגזם יתר משמש רק בשנה שעברה. טרי "ישרף" שורשים ויורה. גידולי פרות מגדלים ביחס של 1: 6 ומתעקשים במשך 3 ימים.

חָשׁוּב! דשנים אורגניים מוחלים אחת לשנתיים.

הפריה מינרלית של הצמח נדרשת פעמיים בעונת הגידול - בתחילת האביב ואחרי הקטיף. יערה זקוקה לדשני חנקן, זרחן או אשלג, אשר מוחלים מיד לאחר שהשלג נמס, יחד עם חומר אורגני או במקום זה.

כיצד להזין יערה באביב:

  • דשני פוספט - 10 גרם למ"ר;
  • אשלג - 15 גרם למ"ר;
  • אמוניום חנקתי - 30 גרם לכל שיח;
  • אוריאה - 20 גרם לצמח.

דשנים מינרליים מורכבים מוחלים על פי ההוראות שעל האריזה.

במהלך הפריחה

במהלך תקופה זו הצמח אינו זקוק להאכלה נוספת מכיוון שהוא צבר אספקה ​​מספקת של חומרים מזינים. נהפוך הוא, במהלך פריחת הניצנים, קיים סיכון לפגיעה על ידי יישום דשנים מינרליים או אורגניים.

לאחר הפריחה

בתקופה שבין פתיחת הניצנים להיווצרות השחלות, אין צורך בהפריה לצורך יערה. התערבות מוגזמת תמנע מהצומח להניב פירות באופן מלא, לכן הם מוגבלים רק להשקות לפי הצורך.

איך להפרות יערה בקיץ

הקטיף מסתיים מוקדם. כבר בסוף יוני - תחילת יולי, הצמח מוותר על התותים האחרונים שלו ומתחיל להתכונן לעונה הבאה. להאכלת יערה בקיץ משתמשים בדשנים מינרלים. הם מובאים באמצע יולי.

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

במהלך הפרי

לא ניתן למרוח דשנים במהלך ההבשלה. זה ישפיע על הטעם ויפחית את היתרונות של הפרי.

לאחר הקציר

מזון נוסף מתווסף מתחת לשיחי יערה לאחר קציר הגרגרים. בתקופה זו השיח מניח ניצנים לעונת הגידול הבאה והוא זקוק לתוספי חנקן, אשלגן, זרחן או מינרלים מורכבים.

עדיף להשקות את הצמחים פעם אחת עם תמיסה של ניטרמושמוסקה שהוכנה בקצב של 30 גר 'דשן לכל 10 ליטר מים.

חָשׁוּב! בסוף עונת הגידול, יערה נחלש, ולכן הוא זקוק לתזונה נוספת.

איך להפרות בסתיו

לפני תחילת מזג האוויר הקר, יערה ניזונה מחומר אורגני מעורבב עם אדמה. דשנים מינרלים אינם מוחלים, מכיוון שזרם המוהל כבר הושלם והחומרים המזינים לא ייספגו.

גיזום והשקיית יערה לאחר האכלה

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

היווצרות כתר צמחים לא מתחילה רק בשנה השלישית לחיים. עד גיל זה מוסרים רק ענפים שבורים ומתים.

תהליך גיזום צמח בוגר מתרחש בשני שלבים:

  1. בראשון, כל היורה נחתך לגובה של 35-40 ס"מ מגובה האדמה.
  2. בשנה שלאחר מכן נוצר הכתר, מסיר עודפי ענפים על מנת למנוע עיבוי.

כדי להצעיר שיח מבוגר, הסר את כל הענפים התחתונים המתפשטים על האדמה. ואז חתוך יורה יבש וכאלה עם מעט עלים. בשלב האחרון מעצבים יערה הכדור לכדור או לפירמידה.

כל סוגי הגיזום מתבצעים בתחילת האביב, לפני הניצנים, אך לאחר תחילת הטמפרטורות הקפוא.החלקים מטופלים במגרש גינה כדי לא לכלול חדירת מיקרופלורה כואבת ומזיקים לתוך העץ.

חָשׁוּב! הצמח מניח ניצנים לא רק על ענפים בוגרים, אלא גם על צמרות צעירים, לכן, יורה בן שנה נחתכת רק במידת הצורך לעיבוי הכתר.

יערה הוא צמח חובב לחות, במיוחד בזמן הפריחה והפריה... באביב מושחים את השיח לפי הצורך, ומונע את התייבשות האדמה. במהלך הפריחה והפריה, נפח המים מוגבר - יש להרטיב את האדמה ללא הרף. חוסר לחות מוביל לירידה בתשואה ולהידרדרות בטעם של פירות יער.כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

בקיץ, ההשקיה מצטמצמת, בסתיו היא מוגברת שוב. האדמה משוחררת מעת לעת כך שלא יווצר קרום, המונע חדירת אוויר לשורשים. הוא שומר היטב על הלחות ומגן על מאלץ עם קש או חומר אורגני אחר מפני התייבשות.

סיכום

מִינִימוּם לְטַפֵּל וגיזום יערה באביב יגיב בציר עשיר של פירות יער טעימים ובריאים. פעילויות חובה - דישון, השקיה, גיזום - לא ייקח הרבה זמן, אלא יספקו לצמח פיתוח מלא. בנוסף, יערה מתעוררת מוקדם מאוד, כשיש מעט עבודות אביב אחרות בגינה.

הוסף תגובה

גן

פרחים