איך טעמים של יערות יערה: תיאור הטעם

יערה טעימה או לא? התשובה לשאלה זו מדאיגה את אלה שמעולם לא טעמו את הפירות האלה. הטעם של יערה איפשר למצוא את השימוש הראוי לו בבישול. פירות יער מלוחים עם עור כחול כהה, מכוסים בפריחה כחלחלה, הם בעלי טעם ייחודי. לעיתים קרובות משווים אותו לטעם של תות שדה, אוכמניות, אוכמניות או דומדמניות שחורות. עיסת עדין ועסיסית מכילה ויטמינים, מינרלים רבים ובעלת תכונות מועילות רבות עליהן נספר לכם.

איך נראה יערה יערנית אכיל?

יש הרבה זנים של יערה אכילה... הם נבדלים זה מזה בגודל הפרי ובטעמם.

הכי מתוק זני Altair נחשבים, גורמה, קינוח, פבלובסקאיה, אמפורה, סלאב, חוחית, נימפה, מזכרת.

פופולרי הם זנים גדולים עם פירות: Bazhovskaya, לִכלוּכִית, צבע תכלת, Enchantress, פירותי ארוך, נבחר, מורנה.

התרבות זכתה לאהבתם המיוחדת של גננים עם פירות לא מתנפצים: אופל אש, הִתלַהֲבוּת, אומגה, הזמיר, תכלת, בורל, רוקסן... הגרגרים תלויים על הענפים במשך שבוע והופכים מתוקים עוד יותר.

התייחסות. יש כל כך הרבה סוגים של יערה אכילה, שכל גנן ימצא אחד שמתאים לטעמו.

אורך הפרי אינו עולה על 2 ס"מ, הבשר רך ועסיסי והעור בקושי מורגש... אין זרעים קשים בפנים, למעט זרעים קטנים, שכמעט ואינם מורגשים בעת הצריכה.

איך טעמים של יערות יערה: תיאור הטעם

פירות של יערה אכילה ניתנים לזיהוי בקלות על ידי צבע עורם. - כחול או כחול כהה עם פריחה שעווה אפורה. הטעם של הגרגרים עדין ונעים. תלוי במגוון, יערה יכולה להיות מתוקה, מתוקה וחמצמצה, עם מרירות עדינה או בכלל לא.

פירות שנקטפו מאותו שיח יכולים להשתנות גם הם בטעם תלוי בגיל היבול, ברמת התאורה ובהרכב האדמה. בנוסף, אם הצמח חסר לחות, העיסה מתחילה לטעום מרה.

האם יערה אכיל ואיך זה טעים?

הטעם של גרגרי יערה אכילים הוא ייחודי. קשה להשוות זאת לטעם של פירות יער אחרים או פירות אחרים. הצרכנים תופסים את הטעם של אוכמניות, אוכמניות, דומדמניות שחורות ואפילו שזיפים בפירות יער.

הפירות הלא בוגרים טעמים כמו תערובת של אוכמניות ולטות-יער. ככל שהוא מבשיל, תכולת הסוכר עולה, והיא הופכת לתות עם חמיצות ומרירות קלות.

אצל הגננים זנים בשלים מוקדמים הם פופולריים, אשר מתחילים לשאת פרי ב 20 במאי... בתיאור מאניה של יערה של טעם, מצוין שפירותיו נבדלים על ידי צורה מוארכת וצבע כחול כהה של העור. עיסת הפרי היא הקינוח העדין ביותר, העסיסי והמתוק ביותר, עם חמיצות קלה. בנוסף, הזן עמיד לשפיכת פירות, השומרים על טריותם לאורך זמן רב לאחר הקטיף.

השוואה בין יערה אוכמניות

יערה ואוכמניות: האם התכונות שלהם דומות? פירות יערה עשירים בוויטמין A, בטא קרוטן, ויטמינים B1, B2, C, K... ברי מכיל אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל, זרחן ונתרן. תכולת הקלוריות של 100 גרם מהמוצר היא 39 קק"ל בלבד, והיתרונות לגוף אינם ניתנים להכחשה.

איך טעמים של יערות יערה: תיאור הטעם

נמצא בבשר של יערה אכילה טאנינים, שקובעים את טעמו הטארט... פרי השיח נקרא חיטוי טבעי. לצריכה מתונה יש השפעות אנטי דלקתיות והמוסטטיות.

הפקטינים מנרמלים את מיקרופלורת המעי, להקל על הפרעות נפיחות ועיכול, לעכב את הצמיחה של מיקרואורגניזמים פתוגניים, לקשור ולהסיר רדיקלים חופשיים, כמו גם רדיונוקלידים.

מומלץ להשתמש בפירות לצורך הצטננות ומחסור בוויטמיניםבמיוחד בחורף ובאביב. הם מכילים כמות גדולה של ויטמין C, בעל השפעה טונית ותומך בהגנות הגוף.

פירות יער רגילים לליחה דקה בסמפונות... בנוסף, יש להם תכונות של כוויות רוח, מרפאים כיבים בגפיים, כוויות, חזזיות ושאר נזקי עור.

יערה מועיל לחולים עם יתר לחץ דם ואנשים הסובלים ממחלות בדרכי העיכול. הודות לשימוש קבוע, לחץ הדם מנרמל, חומציות הקיבה יורדת. מערכת העיכול מתחילה לעבוד כמו שעון בגלל השפעתה משלשלת קלה.

הָהֵן, החוגגים באופן קבוע עם יערה, מבחינים בשיפור העור, נחשול של כוח וחיוניות, שיפור התיאבון. פירות יערה מיועדים למחלות של מערכת השלד והשריר בשל תכולת הסידן הגבוהה שלהם.

רופאים ממליצים להישען הלאה פירות יער למניעת אנמיה, שחפת ומלריה... הם מחזקים כלי דם, נימים ותומכים בדרך כלל בעבודת מערכת הלב וכלי הדם.

כעת נדבר על התכונות המועילות של אוכמניות. רבים מצפים לעונת האוכמניות. ולא לשווא! ברי זה בעל טעם נעים ועדין, והוא ידוע גם בתכונות שימושיות רבות. כמו יערה, אוכמניות מכילות הרבה ויטמינים C, A, B1, כמו גם ויטמינים B6 ו- PP, מגנזיום, זרחן, אשלגן, נחושת וברזל... תכולת הקלוריות של 100 גר 'פירות יער מעט גבוהה מזו של יערה, ומגיעה ל 45 קק"ל.

איך טעמים של יערות יערה: תיאור הטעם

אוכמניות מכילה נוגדי חמצוןידוע בתכונות אנטי-גידוליות. שימוש קבוע במוצר מפחית את הסיכון להתפתחות אונקולוגית אצל מבוגרים וילדים.

התייחסות. לשם השוואה: 100 גרם יערה מכילה 6.6 גרם פחמימות (סוכרים), 100 גרם אוכמניות - 9.73 גרם.

אוכמניות, כמו יערה, מכילות פקטינים, מנרמל את עבודת מערכת העיכול. לפירות יער יש תכונות אנטיספטיות ואנטיבקטריאליות טבעיות. הם משמשים לטיפול במערכת הנשימה. לילדים קטנים ניתן פירות יער לטיפול בשיעול. אוכמניות מיובשות טובים לבעיות עצירות ומעי.

מאז ימי קדם אוכמניות משמשות לנורמליזציה של המחזור החודשי ולטיפול במחלות של מערכת המין והכבד... פירות יער טובים לסוכרתיים בגלל יכולתם להוריד את רמות הסוכר בדם. הם משמשים למניעת הצטננות, מחלות לב וכלי דם ואנדוקרינית.

לפיכך, פירות שני השיחים משפיעים לטובה על הגוף, מחדשים את עתודות הוויטמינים והמינרלים, מחזירים את תפקוד האיברים הפנימיים ומשפרים את רווחתם.

סיכום

לא כולם יודעים איך טעים של יער יערה. זה נובע מהשכיחות הנמוכה של התרבות. את הפירות ניתן למצוא בשווקים של תושבי הקיץ או ברשתות סופרמרקט מסוימות. עם זאת, כל מי שהצליח להעריך את הטעם של יערה מציין את טעמו הנעים, המתוק מעט או חמוץ-מתוק. פירות יער טעם כמו אוכמניות, תותים, שזיפים, אוכמניות ואפילו דומדמניות שחורות, הם בעלי צורה מלבנית ומושכת ועור דק.

היתרונות הבריאותיים של יערה אוכמניות דומים. פירות משפיעים לטובה על הגוף, מחדשים את עתודות הוויטמינים והמינרלים ונורמליים את עבודתם של איברים פנימיים.

הוסף תגובה

גן

פרחים