האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים

הזמן האידיאלי לשתול גידולים גננים הוא תחילת האביב או אמצע הסתיו. עם זאת, חלק מתושבי הקיץ בוחרים בקיץ זה קיץ.— יולי. גננים נמשכים על ידי מזג אוויר חם, כאשר ההסתברות להקפאת השתילים קרוב לאפס. הם אוהבים במיוחד לשתול דובדבנים בחודש יולי: ברי עסיסי ומתוק הוא האהוב על רבים. כיצד לשתול שתילי דובדבן ביולי ואילו המלצות לבוא, נשקול בהמשך.

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים

לשתילה ביולי, שתילים עם מערכת שורשים סגורה מתאימים; הם גדלים במכלי פלסטיק, לא בחוץ. דובדבן כזה משתרש במהירות במקום חדש, מכיוון שגוש אדמה ממכל מונח בתוך החור יחד עם השורשים. השורשים אינם נפגעים, תקופת הפריחה מתחילה מוקדם יותר. לגננים אין קושי לאגור חומר נטיעה, הם קונים את זה הרבה לפני השתילה. בחודש יולי אין ירידות חדות בטמפרטורה, מה שקורה לעתים קרובות באביב ובסתיו, ולכן השתיל מוגן מפני הקור.

החיסרון של נטיעה ביולי הוא ששתילים עם מערכת שורשים פתוחה אינם מתאימים לכך. דובדבנים אלה נטועים בגינה באביב או בסתיו. בקיץ, צמחים עם מערכת שורשים פתוחה חווים לחץ קשה, המשפיע לרעה על התשואה ועל איכות הפירות. צמחים לעתים קרובות חולים, פירות יער נעשים חמוצים, מעוותים.

זמני נטיעה אופטימליים

יום השתילה אינו תלוי כל כך בתאריך המדויק כמו בתנאי האקלים, התאורה, הלחות. תושבי הקיץ ממליצים לשתול דובדבנים בשעות הבוקר ביום רגוע ושמש. טמפרטורת האוויר האופטימלית היא עד + 20 מעלות צלזיוס, וזו הסיבה שהם בוחרים את השעה שלפני ארוחת הצהריים, בעוד שהשמש לא אופה הרבה.

תשומת הלב! על פי לוח השנה הירחי, חודשים חיוביים לנטיעת יבולים הם מרץ, אפריל, מאי, ספטמבר, אוקטובר. יולי אינו ברשימה זו.

לא צריך לרדת גשם, כמו גם ברד ומשקעים אחרים. לחות אוויר מתאימה היא בערך 75-80%. על מנת שהדובדבן יעלה שורש באתר עד הסתיו, גננים רבים שותלים אותו בתחילת יולי.

זנים מתאימים

כשבוחרים מגוון, מוקדשים תשואה וזמן הבשלה, בשלות מוקדמת ודרישות לגידול, חסינות למחלות ומטרה. בין זנים ביתיים לשתילה ביולי מתאימים:

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים
דובדבן ראדונז '
 1. ראדונז '. עצים בעלי צמיחה נמוכה עם קלעי זית מקושתים ופירות אדומים כהים עם עור עדין. העיסה מתוקה וחמצמצה, מתאימה לעיבוד. Radonezh עמיד בפני מחלות פטרייתיות.
 2. פיות. המגוון אוניברסאלי בשימוש, הגרגרים ורודים, סגלגלים עגולים. העיסה עסיסית ועדינה. דובדבנים מגדלים למכירה וצריכה אישית.
 3. אוקראינית. מגוון הבשלות מוקדמות בחורף. העץ מסוג בוש, אינו תופס מקום רב באתר. העור מבריק, הבשר אדום כהה. הטעם עסיסי, מתוק, עם חמיצות נעימה.

  האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים
  אוקה רובי
 4. אוקי אודם. הזן הוא אמצע העונה, לא יומרני בטיפוח. העיסה עסיסית, הטעם נעים. אוקי אודם צומח במהירות, אוניברסלי בשימוש.
 5. נוֹעַר. זן פוריה עצמית-חורפי-הרדי מגדל בכל רוסיה. הפירות עגולים, אדומים כהים, העור צפוף. הטעם ארומטי, מתוק וחמוץ.

בחירה והכנה של אתר נחיתה

הדובדבן דורש את מקום הטיפוח, ולכן הוא מוכן מראש. מאז אפריל נחפר האדמה בכידון חפירה, מנקה מפסולת ועלווה של השנה שעברה, ועשבים ושרידי צמחים אחרים מוסרים. מומלץ להשקות את האדמה במים רותחים ברגע שהשלג נמס כדי להרוס את הזחלים והחיידקים המשתקעים בה.

אדמות פודזוליות המכילות חומרים אורגניים ומינרלים מתאימות לתרבות. כדי להפוך את האדמה לפורה יותר, מוחדרים לתוכם זבל נרקב או גללי עוף תוך חודשיים בשיעור של 8 ק"ג למ"ר.

הדובדבן לא סובל אדמות לחות יתר על המידה, בגלל זה, מערכת השורשים נרקבת, התשואה יורדת. לא צריך להיות שטויות או מי תהום בקרבת המטעים. האפשרות האידיאלית היא חלקה שטופת שמש, גבעה, הממוקמת לאורך הגדר מהחלק הדרומי-מזרחי של הגן. אם האדמה חומצית, מוסיפים 400 גרם סיד יבש לכל 1 מ"ר. רמת החומציות צריכה להיות לא יותר מ- 7 pH.

בחירה והכנה של חומר נטיעה

גננים בוחרים צמחים מושרשים או מושתלים עם 3-4 שורשי שלד... דגימות כאלה מניבות מוקדם יותר ולהסתגל טוב יותר לתנאי הגידול. גובה השתיל כ- 80 ס"מ. שנתיים וביאנלה מתאימים. חשוב לשים לב למראה שלהם: לשתיל לא אמורים להיות סדקים, כתמים או סימני ריקבון. כל זה מרמז על כך שהצמח חולה או שעבר לחץ מכני, למשל, שבירה.

לאחר הרכישה מוציאים העלים מהשתיל כך שלא יתייבשו את הצמח. השורשים מרטיבים במים חמים ונעטפים בבד או בפוליאתילן. לפני השתילה, שורצים את השורשים העיקריים לעץ בריא ונטבלים בתערובת של תוספת. זה מגביר את חסינות הדובדבן למחלות חיידקיות ופטריות, מאיץ את צמיחת השורשים והקלעים ומגביר את הפרודוקטיביות.

קרא גם:

דובדבן דובדבן דובדבן נס

מגוון דובדבנים עמיד בפירות מהיר "תמריס"

מגוון דובדבנים בשלים מוקדמים מניבים "מלישקה"

כיצד לשתול דובדבנים כראוי ביולי

נטיעת קיץ לא לוקח הרבה זמן אם חושבים על זה מראש ומכינים את הציוד הדרוש: את האת, יתד עץ לתמיכה, רשת גינה, דלי מים. המלצותיהם של גננים מנוסים יעזרו לשתול ולגדל דובדבנים ללא בעיות.

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים

הוראות שתילה

ההכנה מתחילה בחפירת חור נטיעה ברוחב 80 ס"מ ובעומק 60 ס"מ. המרחק בין עצים בעלי זנים בעלי גידול נמוך צריך להיות לפחות 3 מ ', גבהים - 5-6 מ'. ככלל, דובדבנים מונחים בנטיעות בודדות או לאורך מבני גן. הדרכה נוספת לשתילה:

 1. במרכז הבור מותקן יתד עץ - תמיכה לעץ דובדבן.
 2. קרקע שנרכשה מוזגת לתחתית בשכבה של לא יותר מ- 10 ס"מ.
 3. הסר את השתיל מהתמיסה או מהמים.
 4. הניחו את צווארון השורש 4 ס"מ מעל פני האדמה.
 5. מפזרים את השתיל מכל צדדיו באדמה רופפת.
 6. שקע נוצר 15 ס"מ מהבסיס ונשפכים אליו 2 דליים מים.
 7. קושרים את הדובדבן לתמיכה בעזרת סרט כותנה.
 8. הבול מכוסה ברשת גן מיוחדת.

לא כל תושבי הקיץ מבינים היכן ממוקם צווארון השורש. יש הסבורים שזה מעל השורשים, אחרים - באתר החיסון. למעשה, צווארון השורש ממוקם במעבר השורשים לתא המטען. לכן לא ניתן לקבור אותו עמוק באדמה, זה מוביל להירקבון של הקליפה. כתוצאה מכך, העץ, במקום להתיישב במקום חדש, יאבק להישרדות.

נטיעת עצם

דרך קלה לגדל מטע דובדבנים פורה היא להשתמש בזרעים. הם נבחרים מהגרגרים הטעימים והעסיסיים ביותר; בורות מדובדבנים שנרכשו בחנות אינם מתאימים לכך. חומר השתילה נשטף ומייבש בשמש, ואז מניח אותו בחור בעומק 5 ס"מ. הוא יתחיל לצמוח רק בסתיו, כשמזג ​​האוויר הקריר ייכנס פנימה והעצמות מתייבשות. הקלעים הראשונים יופיעו באביב. כאשר השתילים מגיעים לגובה של 30 ס"מ הם מושתלים למקום קבוע.

חלק מהגננים שותלים זרעים בעציצים לאחר דישון האדמה בחומר אורגני או דשנים מינרליים.הם מגדלים בבית או במדינה ורק אז הם ממוקמים באתר.

תכונות של נטיעת דובדבנים עם מערכת שורשים סגורה

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים

כששתלים דובדבנים עם מערכת שורשים סגורה בקיץ, המיכל מתהפך, מחזיק שתיל הפוך בכף ידך יחד עם גוש אדמה. בתחתית הסיר ישנם חורים המקלים על הסרה והפרדה מהצמח.

תשומת הלב! מומלץ לקנות שתילים ממשתלות גן מוכחות. כשקונים גננים מגלים את כל המידע על הדובדבנים: שם הזן ותקופת ההבשלה, במיוחד הטיפוח והטיפול. לא יהיה מיותר ללמוד את ביקורותיהם של תושבי קיץ אחרים.

השתיל מושקה מראש כך שניתן יהיה להסיר אותו בקלות. זה ישמור על שלמות מערכת השורשים והאדמה בה צמח הדובדבנים בעבר.

טיפול מעקב

טיפול בצמחים מורכב מהשקיה ודישון, התרופפות ומיכה. למרות שהם סובלניים לבצורת, דובדבנים מושקים לאורך כל עונת הגידול. על עץ צעיר הם מבלים 3 עד 6 ליטר דליים של מים, שחוממו בעבר בשמש. באזורים הדרומיים עם אוויר יבש מוגברת כמות הנוזלים, במזג אוויר גשום ומעונן, היא מצטמצמת. לפני ההליך, האדמה משוחררת: זה שומר על לחות, הופך אותה לנשימה וקלת משקל. התרופפות היא מניעת הופעת מחלות ומזיקי חרקים.

האכלה ראשונה של דובדבנים מתבצעת בתקופת הפריחה... משתמשים בתערובת של רכיבים מינרליים: 5 גרם אוריאה ו -10 גרם של אשלגן כלוריד מדוללים ב -5 ליטר מים. הרכב החנקן-אשלגן ממריץ את התפתחותם של פרחים, משפר את טעמם ואת סחירותם של הפירות. לאחר שבועיים משתמשים בדשן אורגני: תערובת של 10 ליטר מים, 2 ליטר מולין ו 500 גרם אפר עץ מוחלת על כל שיח. לאחר ההליך מוזגים את הדובדבן בשפע עם מים חמים.

האדמה סביב הדובדבנים צריכה תמיד להיות מכוסה באדמה. שבבי עץ וקליפה יעילים ביישום - הם מעניקים לצמחים מראה אטרקטיבי, שומרים על לחות באדמה, מגנים על השורשים מפני התחממות יתר ומעכבים את התפתחות העשבים.

זה מעניין:

זני הדובדבנים הטובים ביותר למרכז רוסיה

זני הדובדבנים היצרניים והטעימים ביותר

טיפים גינוניים מנוסים

האם ניתן לשתול דובדבנים בחודש יולי ואיך לעשות זאת נכון: הוראות ועצות מגננים מנוסים

על מנת שדובדבנים ישאו באופן עקבי פירות עם פירות טעימים, מומלץ לגננים לשים לב לטיפולים מונעים למחלות ומזיקים, גיזום צמחים:

 1. הדובדבנים גוזמים מגיל שנתיים או שלוש לאחר השתילה. בעצים צעירים יורה על הגזע ויורה בודדים דקים מוסרים. ענפים חולים ופגומים נחתכים בעזרת גיזום גינה חד. זה נעשה לפני תחילת זרימת הזרעים הפעילה, סביב סוף מרץ או תחילת אפריל, תלוי באזור הצומח.
 2. טיפול מונע מתבצע במהלך האביב, הקיץ והסתיו. כדי להגן מפני גלד, קוקומיקוזיס, ריקבון שחור, השתמשו בתמיסה של אוריאה (כף אחת לדלי מים) או ריסוס בתכשיר "HOM". ריסוס במי סבון או בתערובת בורדו מסייע במניעת הופעתם של מזיקים בחרקים.

כדי להגן מפני מכרסמים בשעות הסתיו-חורף משתמשים ברשתות פלסטיק. הם אינם מפריעים לזרימת האוויר ומגנים מפני עכברים נמרצים, חולדות וארנבות.

סיכום

לנטיעת יולי נבחרים שתילים עם מערכת שורשים סגורה: הם מסתגלים במהירות לתנאי האקלים של האזור, לעתים נדירות חולים. הם קונים חומר שתילה במשתלות גן, לומדים מראש את הזנים המתאימים ואת הדרישות שלהם. התרבות מגדלת באזורים שטופי שמש, לאחר שהדישתה אותם עם דישון אורגני ומינרלי. השתיל מונח בבור, מכוסה באדמה ונקשר לתמיכה. ואז הוא מושקה במים חמים, מוזן ומולס.

1 תגובה
 1. גִלגוּל
  אנה

  הרבה שנים אני מגדל את הגינה שלי, אני מקדיש תשומת לב רבה לטיפול בו, מתעוררות הרבה בעיות, אני לא תמיד מבין מה יכולה להיות בעיה זו או אחרת, שכנה יעצה לדשן הזה http://azotfortis.by/catalog/fungitsid-azofos-1/ כדי להגן על עצים השתמשתי בזה לדובדבנים, זה עזר מאוד, שימו לב שזה נהדר.

הוסף תגובה

גן

פרחים