כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

נראה, אילו מחלות יש בלימון מקורה? הצמח מגדל בתנאים נוחים, ולא בשדה הפתוח, שם יש סיכוי רב יותר לפלישה. אבל לא, גידול לימון בבית הוא גם לא קל. כנימות, קרדית עכביש, גומוזיס, ריקבון שורשים - זו אינה כל רשימת הבעיות בהן ניתן להיתקל אם לא נעקבים אחר כללי הטיפול בצמח.

גורם למחלות בלימון ביתי

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

כאשר מגדלים צמחים סובטרופיים בדירה, חשוב להקפיד על המאפיינים הביולוגיים שלהם, אחרת הצמח מתחיל להזיק.

מחלות של עלי לימון בבית יכולים להתגרות לא רק על ידי פעילות של אורגניזמים פתולוגיים ומזיקים, אלא גם על ידי יובש בנאלי של האוויר המקורה, אי עמידה בטכנולוגיה חקלאית. לכן, בסימנים הראשונים של המחלה, כדאי לבדוק את המיקרו אקלים בדירה. אולי זה רק בתוכו ותוכלו למנוע את קמלת הלימון ללא עזרה של תרופות.

להשוואה. לימונים אוהבים חום ולחות. בזהירות נאות, הצמח ישא פירות בכל שנה, וישא 10-30 פירות לעונה.

מחלות של לימון תוצרת בית מופיעות לרוב כתוצאה מפעילותם של מזיקים של זיהומים נגיפיים ופטרתיים, לעתים קרובות פחות בגלל שגיאות בטיפול ותחזוקה לא ראויה. בכל אחד מהמקרים, הצמח יסמן את אי הנוחות שלו עם הסימנים הבאים:

הסימנים עשויים להיות שונים בהתאם לסוג המחלה.

כמה אי דיוקים בטיפול מעוררים התפתחות של מחלות. לדוגמה, mycosis מתרחשת עם השקיה מוגזמת, ואי שמירה על כללי הטכנולוגיה החקלאית אינה שוללת את התפשטות הזיהום מצמחים אחרים.

כמו כן, ניתן לעורר מחלות לימונריה:

 • מצע שנבחר באופן שגוי;
 • חוסר / עודף דישון עם תערובות דשנים;
 • מערכת ניקוז אדמה לא תקינה.

אילו מחלות יש לימון מקורה והטיפול בהן

הגורמים והטיפול במחלות לימון שונות: אם ניתן לרפא זיהום פטרייתי בתרופות מיוחדות, אז מחלה נגיפית אינה מתאימה לתרופות ואפשרויות טיפול אחרות. הדרך היחידה להתנגד למחלות מסוג זה היא באמצעות מניעה מוסמכת.

ריקבון שורש

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

מחלה מזויפת בעלת אופי פטרייתי עם תסמינים נסתרים. משפיע על מערכת השורשים. ניתן לראות את הסימנים הראשונים עם נפילת עלים אדירה:

 • שפיכת שחלות;
 • נביית עלים וענפים;
 • מבט מדוכא של העץ.

יש לבחון בזהירות את כל שורשי הצמח, להסיר אזורים רקובים ומתים בעזרת סכין. הסר ככל האפשר את שאריות האדמה הישנה ממערכת השורשים, טפל בחתכים בפחם או בפחמן פעיל. לצורך חיטוי נוסף ניתן לטפל בשורשי הצמח בתמיסות מנגן חלשות או לטפל במצע חדש. כמו כן, בין המלצות החובה הוא פיסטור של אדמה חדשה בתנור או מעל אמבט אדים.

חָשׁוּב. בעת השתלת לימונריה, עליך להימנע מהעמקת צווארון השורש באדמה.

כדי לא לכלול את החזרת המיקוזיס, הצמח המושתל מושקה לפי הצורך, ומונע קיפאון של מים במצע.

גומוז

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

שם נוסף הוא טיפול בחניכיים.טיפות מסטיק (חומר צמיג שמתמצק באוויר) נוצרות על פני תא המטען. תסמינים בולטים של המחלה:

 • הופעת כתמים חומים-אדומים בגזע ובענפים;
 • נמק ופיצוח הקליפה מתחת לאזורים הנגועים.

הופעת gommosis היא סוג של תגובה צמחית לנזק, פעילות מזיקים או מחלות. נזילת חניכיים יכולה להתרחש גם עם היפותרמיה, העמקה חזקה של תא המטען, מחסור באשלגן ועודף חנקן באדמה.

הענפים המעוותים לחלוטין מוסרים. מהקליפה של תא המטען מנותקים האזורים הפגועים. האתרים החתוכים מטופלים בתמיסה של פרמנגנט אשלגן או גופרת נחושת ומכוסים בלכה בגינה. חזור על הפעולה עד שהנקודות נעלמות לחלוטין.

להשוואה. בקרב גננים נוהגים כעשר אפשרויות להכנת לכה בגינה. אם אינכם רוצים לטרוח, ניתן למצוא את הכלי במכירה.

בשלב הבא עליכם לזהות את שורש המחלה. עם מחסור בדשנים, היבול ניזון באופן קבוע באשלגן וזרחן. אם הופרו כללי הטכנולוגיה החקלאית, יש להשתיל את הצמח למצע חדש ויש לספק מערכת ניקוז טובה. במקרה של הדברה יש לבצע טיפול סימפטומטי בתרופות.

פטריה מפויחת

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

זה מתרחש על רקע פעילות מזיקים, כמחלה עצמאית, היא נדירה למדי וזה נובע מלחות גבוהה ואי אוורור מספיק בחדר. שייך לקטגוריית התבניות, שם אחר הוא שחור (בגלל הלוח השחור האופייני על העלים, דומה לפיח תנור). בין המפיצים נבדלים כנימות, חרקים בקנה מידה ופשפשים. מזיקים אלה מפרישים חומר דביק החיובי להתפתחות ההמון.

התוצאה של פעילות הפטרייה היא הפרעה בתהליך הפוטוסינתזה, מה שמוביל למוות של עלים ולהידרדרות בחסינות הצמח.

שלב חשוב בטיפול הוא ביטול גורם השורש. קוטלי חרקים מומלצים: Aktara, Aktellik. טפלו בצמח בתרופות כל 4-5 יום. לפחות 3-4 פעמים. אין צורך להשתמש בקוטלי פטריות: לאחר הסרת המזיקים, גם הפטרייה תיעלם.

טיפול סימפטומטי כולל:

 • עיבוד העלים בתמיסה של סבון אשלגן, תדירות ההליך היא אחת ל 2-3 ימים;
 • הסרה והרס של עלים מצהיבים ונבולים.

כיצד לטפל בטחב אבקתי

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

תקף גם למחלות פטרייתיות. מהמאפיינים האופייניים הוא מראה של ציפוי לבן אבקתי על אזורים קטנים בצלחת העלים. כאשר הזרם פועל, הוא מתפשט לגבעולים ולכפות הידיים. העלווה המושפעת הופכת לצהובה ונובלת, יורה חדש מעוות.

בין הגורמים המעוררים ניתן למצוא היעדר גיזום, אחוז גבוה של לחות באוויר ובאדמה ועודף של דשני חנקן.

ראשית, הגורמים המעוררים מבוטלים:

 1. מדלל את הכתר המעובה.
 2. השקיה מנורמלת.

בחרו במקום מואר ומאוורר היטב לצמח. התחל לטפל בקוטלי פטריות 3-4 פעמים בכל 6-7 יום. הנציגים היעילים ביותר למאבק נגד טחב אבקתי: "טופז", "Previkur", "Fundazol".

בזמן הטיפול, כדאי לוותר על כל דשנים מינרליים.

גרדת ויבלת

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

הם שייכים לקבוצת מחלות הפטרייה. עם יבלות נוצרות בליטות קטנות על עלי הלימון, שהופכות עם הזמן ליבלות אפורות. תצורות וורטי יכולות לכסות לחלוטין את צלחות העלים ופירות הצמח.

סימני הגלד כוללים היווצרות של נקודות מעוגלות וגידולים על פירות, עלים וענפים. ככל שהמחלה מתקדמת, הגידולים משחימים, והנקודות על הפירות צומחות ואדומות.

חָשׁוּב. לחות גבוהה תורמת להפצת המחלות.

גרדת ושארות מעוררות את שפיכת השחלה, אשר דוחה את פרי הצמח ללא הגבלת זמן. ללא טיפול, הלימונרית מתה.

כדי למנוע הפצת הפטרייה, נעקרים ונשרפים כל האזורים החולים בלימון. טיפול חובה בתכשירים פטרייתיים. היעילות הגדולה ביותר מוצגת על ידי פתרון של% 1 של נוזל בורדו. כדי לחסל לחלוטין את הפטרייה, אתה צריך לעבד את הצמח 3-5 פעמים עם מרווח של 5 ימים.

מחלות נגיפיות

מחלות נגיפיות של עץ הלימון נחשבות למסוכנות ביותר. הוא מועבר בעיקר מצמח חולה לבריא. אין אמצעים יעילים למאבק בנגיפים.

טריסטזה

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

נגיף הטריסטזה מתפשט בפלם, אחד המרכיבים במערכת כלי הדם של הצמח, מה שמוביל לשיבוש או הפסקה מוחלטת של העברת מוצרים פוטוסינתטיים מעלים לחלקים של הצמח.

הוא מועבר על ידי וקטורי חרקים ובאמצעות שתלים נגועים במהלך החיסון. הווקטור העיקרי והמסוכן ביותר של הנגיף הוא כנימת החום הדר. הטמפרטורה החיובית להתפתחות המחלה היא + 20 ... + 25 מעלות צלזיוס.

מדענים זיהו מספר זנים של הנגיף, המאופיינים בתסמינים שונים, הן בנפרד והן בשילובים שונים:

 • פיגור של הצמח בצמיחה;
 • הצהבה של יורה גדלה, פריקת עלים;
 • הופעת ורידים קלים על לוחות הסדין;
 • פירות מכווצים;
 • כיב בעץ העץ (מראה חריצים קמורים או "חלת דבש");
 • קווי המתאר של חתך הגזעים וענפי העצים החולים מקבלים צורה לא אחידה.

הצמח החולה נהרס.

פְּסִיפָס

הופעתם של כתמים כלורוטיים מעוגלים, קונצנטריים או טבעיים ופסים בצבע לבן או צהוב בהיר על עלי לימונריה היא דפוס אופייני לפסיפסים נגיפיים. המחלה מתפשטת באמצעות כלים, אדמה ו מזיקים... לא ניתן לטפל בזה, אך עם טכנולוגיה חקלאית מתאימה ותנאים טובים הצמח הנגוע יכול לחיות מספר שנים נוספות.

בטיפול לא מספק, הנגיף מרוקן את הלימון ומביא אותו למוות שלם. כדי למנוע זיהום של צמחים אחרים, העץ החולה נהרס יחד עם האדמה.

מחלת הסרטן

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

המחלה נקבעת על ידי כתמים חומים כהים קטנים, הדומים חזותית לגידול. כל תצורה כזו מוקפת הילה צהובה, בפנים יש שקע קטן. ראשית, כתמים מופיעים על העלים והיורה, ככל שהנגיף מתפשט, השחלה שנוצרה מושפעת. למרות העובדה כי סרטן משפיע רק על עור הפרי, הם נושרים לפני שהם התבגרו לחלוטין.

המחלה מתפתחת באטיות, אך מובילה למותו של הצמח: הקלעים מתפתלים ומתעוותים, עלים נופלים והשחלות, הענפים והתא המטען של הצמח מכוסים בסדקים וגידולים. יש להרוס לימון חולה.

חָשׁוּב. כמות גדולה של דשני חנקן יכולה להאיץ את התפתחות המחלה.

טפילים על לימון ביתי

אלה חרקים המסוכנים למדי לצמח. בנוסף לעובדה שטפילים ניזונים ממיצי צמחים, מחמירים את מצבו הכללי, הם גם נשאים של מחלות רבות. קשה להתמודד איתם. שיטות עממיות אינן יעילות, נדרשת עזרה של קוטלי חרקים.

כְּנִימָה

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

חרק קטן וירוק שמעדיף מיץ מקליעה ועלים צעירים. שיא פעילות המזיקים מתרחש באביב. הסימנים הראשונים לפלישת כנימות הם עיוות ופיתול לוחות העלים. אם אתה בוחן בזהירות את החלק התחתון של העלה, אתה יכול לראות חרקים קטנים. ככל שהמושבה גדלה, גם שאר הלימונריה מושפעת.

כנימות לא רק פוגעות בצמח, אלא גם משחררות חומר דביק, המפריע לחילופי הגזים של הצמח ומעורר התפתחות של מחלות פטרייתיות.

הרס מכני של טפילים מותר בשלב הראשוני של הזיהום (ניתן להשתמש בתמיסת סבון). האזורים הנגועים מנותקים.

כאשר חרקים מתרבים בכמויות גדולות, נדרש טיפול בקוטלי חרקים (Fitoverm, Aktara). מספר הטיפולים הוא 3-4 פעמים, התדירות היא כל 5-7 יום.

מגנים

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

לחרקים אלה יש מגני הגנה על גופם, כך שהם נראים כמו שלט על צמח. בזמן הקצר ביותר האפשרי, הזחלים מתמקמים לאורך העץ ושותים את מיץו. העלים מכוסים לחלוטין במגנים, כתמים אדומים או צהובים מופיעים באזורים הפגועים. הצמח מתייבש, חסינותו פוחתת וכתוצאה מכך העמידות שלו לסוגי זיהום שונים.

מומלץ להחליף קוטלי חרקים לסירוגין במהלך הטיפול. אזורים נגועים של לימון מנותקים, אתרי החתך מטופלים בלכה בגינה. את העלים הנותרים מרטיבים במי סבון.

קרדית עכביש

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

הקרדית ניזונה גם מנוזל התא של הצמח, חי בחלק התחתון של צלחת העלה. נראה כמו עכבישים קטנים בצבע צהוב או חום בהיר... המאפיינים האופייניים להם: הופעת קורי עכביש סביב העלווה המתקפלת. הגורמים המעוררים אינם לחות אוויר מספקת.

להשמדת מזיקים, השתמשו בתמיסה של% 1 של נוזל בורדו. מספיקים 4-5 טיפולים. תרופות עממיות עוזרות היטב נגד קרדית עכביש. אתה יכול להשתמש בעירוי של שום, בצל או שן האריה. אם השיטות המנוסות אינן יעילות, כדאי להשתמש בחומרים כימיים ("אקטליקה", "אנטי קרציות", "אפולו").

להשוואה. בעת עבודה עם כימיקלים, יש צורך בבגדי מגן, כפפות ומכונת הנשמה. הפתרון מוכן בחוץ, ולאחר עיבוד החדר מאוורר למשך 30-60 דקות.

באג קמחי

את המראה של המזיק ניתן על ידי העייפות הכללית של הצמח, כתמים לבנים ערמומיים על האדמה, חרקים לבנים קטנים. במקומות בהם הצטבר, נראה כי צמר גפן מלוכלך דבק בעלים. חרקים מפרישים דבש - תנאים נוחים להתפתחות פטרייה מפויחת.

בשל העובדה כי ישנם מבוגרים, זחלים וביצים על הצמח, העיבוד צריך להיות מחזורי. היעילות במאבק נגד טפילים מוצגת על ידי Fitoverm, Aktara, Tanrek, Calypso.

Nematode

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

תולעת קטנה זו שקופה או לבנה. בדומה למזיקים אחרים, הוא מעדיף להאכיל מזרעי צמח, אך מתמקם בשורשים, מה שמקשה על גילוים בזמן. אם אתם חושדים בנמנת הדרים, בדקו את מערכת השורשים של הלימון. נפיחות או גידולים קטנים הופכים לנמק מעידים על נכונות ההנחות.

טמפרטורות מעל 40 מעלות צלזיוס מזיקות למזיקים, כך שאחת משיטות הטיפול היא טיפול בחום בשורשים. העץ מוסר בזהירות מהאדמה, השורשים נשטפים תחת מים זורמים ו"מתרחצים "במים חמים. לאחר מכן מושתלים הלימון במצע טרי ומוסיפים מנה קטנה של רעל מגע.

מניעה וטיפול נאות בעץ הלימון

כיצד לטפל במחלות לימון תוצרת בית

לתרבות הדרים מקורה יש צורך לנקוט טיפול נאות, רק במקרה זה הצמח ישמח אתכם מהקציר. לימונים אוהבים תאורה אינטנסיבית, רגילה הַאֲכָלָה והשקיה נאותה. כאשר מופרים את יסודות הטכנולוגיה החקלאית, הצמח נחלש והופך לפגיע להתקפות חיצוניות. עמידה בתנאי הטיפול ממזערת את אפשרות הפלישה.

כדי לשמור על בריאות, משטף חרקים, יש לשטוף את הצמח בשפע במקלחת. האדמה מכוסה ראשונית בסרט, ענפים ועלים לחים היטב במים. ההליך חוזר על עצמו לא אחת לחודש.

כמו כן, בתהליך גידול פירות הדר, חשוב להקפיד על אמצעי מניעה:

 1. בדוק בקביעות אחר מזיקים וסימני מחלה.
 2. יש לטפל בכתר במי סבון או בתמיסת נחושת אוקסיל כלורדית לחיטוי תקופתי.
 3. סמן את הצמח מחדש כל 2-3 שנים.
 4. בחורף יש לספק תאורה נוספת למשך 5 שעות לפחות.
 5. הזן עם דשנים מורכבים כדי לשפר את חסינות הצמח.

חשוב לבחור את המצע המתאים לעץ הלימון, מכיוון שהוא גדל מספר שנים באותה אדמה.

סיכום

היה סבלני אם אתה רוצה לגדל עציצי בית בריאה. הטיפול, אם כי בקפדנות, נותן תוצאות מצוינות.אם מתקיימים כל התנאים לעיל, הלימון יצמח, יפרח וישא פרי לאורך כל השנה.

הוסף תגובה

גן

פרחים