אדמה לגידול לימון בבית

חובבי הצמחים שותלים עצי לימון לא בגינה, אלא בבית - בסיר. תנאים כאלה מתאימים יותר מאחרים לעץ אקזוטי גחמני, מכיוון שקל יותר לספק לו טיפול הולם בבית. אחד התנאים ליופיו ובריאותו של צמח הוא אדמה מאוזנת ומזינה. מה צריכה להיות האדמה ללימון בבית ואיך להכין אותה, נשקול במאמר.

איזה אדמה דרושה ללימון מקורה

לגידול לימון מקורה בחר באדמה נושמת וקלילה. רמת החומציות האופטימלית היא pH 5.5-7, אדמה חומצית מדי מובילה למחלות ומוות של צמחים.

לא אמורים להיות מקווי אדמה גדולים בקרקע. זה מונע ממערכת השורשים לספוג חומרים מזינים, מה שמוביל לחסרים במיקרו-תזונה. כמו כן, האדמה צריכה להיות נקייה מעלים, ענפים וגופים זרים אחרים.אדמה לגידול לימון בבית

מכינים תערובת אדמה מכמה מרכיבים. אפשרות מתאימה היא הרכב הגן והאדמה העלים. הוא קל משקל ומזין, נושם וחלחל לחות.

מומלץ לקחת אדמת גן מתפוררת, לחטא אותה לפני השימוש בכדי להיפטר מחיידקים וחרקים. אדמות גן נקצרות בקיץ, חותכות את השכבה ומנפות אותה דרך מסננת עדינה.

האדמה העלילה היא חומוס של עלים שנפלו. כדי להכין אדמה כזאת ללימון, תושבי הקיץ מגרפים את כל העלים שנפלו לערמה, המושקת במים חמים וגרגיות. כדי להפחית את החומציות, הוסף 500 גרם סיד. האדמה רופפת, קלה ומזינה.

תשומת הלב! כדי להגדיל את חדירות האוויר של כדור הארץ, מוסיפים חול נהר מעודן. זה מפריע להתפשטות הפטריות והחיידקים המובילות להירקב שורש בלימון מקורה. בנוסף, החול שומר על חום ולחות.

מכינים אדמת לימון בבית

עדיף לשתול לימון באדמה מוכנה. לשם כך, תושבי הקיץ רוכשים את המרכיבים והציוד הדרושים, לומדים את הטכנולוגיה של הכנת האדמה.

בואו ונלמד בהמשך איזה סוג של אדמה נחוצה ללימון.

רכיבים נדרשים

ישנן אפשרויות רבות להכנת אדמה ללימון מקורה. אחד הנפוצים ביותר הוא תערובת של גינה, דשא, אדמה עלים עם תוספת של פחם וזבל. כמו כן, אדמה מזינה מתקבלת מתערובת אדמה סודה ועלה בתוספת כבול.

כלומר, כמעט כל הטכנולוגיות מכילות את המרכיבים הבאים:

 • אדמת גן;
 • דַף;
 • טִפֵּשׁ;
 • כָּבוּל;
 • חומוס;
 • חול נהר;
 • פֶּחָם.

להכנת האדמה ללימון מקורה משתמשים ברכיבים מלאכותיים:

 1. וריקוליט. דומה כלפי חוץ לשבבי עץ, ידידותי לסביבה ובטיחותי. הוא סופג עודפי מים ויכול להחליף חול נהר. מכיל מגנזיום, סידן, ברזל וסיליקון.
 2. דולומיט. זה שימושי לא רק ללימון, אלא גם לכל פירות ההדרים. מכיל סידן ומנגן, שומר על רמת אופטימלית של חומציות הקרקע ומונע ריקבון שורשים.

כללי יסוד

כאשר אתה משתמש באדמת גן, בדוק שאין בו שורשים, חרקים, עשב. אם יש כאלה, האדמה מנקה מראש ויש למסננת אותה באמצעות מסננת.

אם משתמשים באדמה עלים עדיף לקחת אותה מתחת לעדשות. לשם כך, הסר שכבה של 5 ס"מ וננפה להיפטר מחלקיקים גדולים. מומחים לא ממליצים להשתמש בקרקע מתחת לעצים מחטניים.יש לו חומציות גבוהה ומכיל חומרים המזיקים ללימון מקורה.

אם המתכון מכיל פחם, משמש ליבנה. הוא נמחץ לאבקה, בצורה זו הוא נספג מהר יותר. בעת הבישול וודאו כי כל המרכיבים מעורבבים היטב זה עם זה ואינם מכילים תכלילים זרים.

זה מעניין:

מדוע לימון בגידול ביתי לא פורח ומה לעשות כדי לתקן אותו

הוראות לטיפול בלימון פבלובסק בבית

אנו משתמשים לימונים טעימים ובריאים לירידה במשקל בצורה נכונה

הוראות שלב אחר שלב

אדמת לימון מקורה ביתית עדיפה על אדמה שנקנתה בחנות.

טכנולוגיית הכנת מצע תזונה:

 1. מערבבים בחלקים שווים אדמה, עלים, כבול.
 2. הוסף חול נהר שטוף היטב בכמות של 10% מכלל המסה.
 3. מערבבים הכל היטב.
 4. מוסיפים 40 גרם סופרפוספט גרגירי לליטר מהתערובת המוגמרת.
 5. מאדים את התערובת בתנור למשך שעתיים בטמפרטורה של + 90 מעלות צלזיוס, מצננים.

אידוי משמיד את זחלי החרקים והפתוגנים מחלות... עם זאת, יחד איתם, כמה חומרים שימושיים נעלמים, המיקרופלורה של המצע מתדרדרת. כדי להימנע מכך, רק האדמה (עלה, גינה, דשא) מאודה, ואת החלקים הנותרים (כבול, חול) מוסיפים בסוף.

אדמה לגידול לימון בבית

דישון וטיפול בקרקע ללימון ביתי

אסור לייבש עודף לימון מקורה, אחרת הצמח ישיל את עליו וימות. להשקיה משתמשים בנהר מופשר או במי גשם. במקרה קיצוני, ברז, המחומם לטמפרטורת החדר, מתאים.

השקיית לימון על כל שכבת האדמה, מפיצה שווה של לחות. בקיץ, הלימון מרטיב 3 פעמים בשבוע, בחורף - פעם אחת. כמו כן, כמות השקיה תלויה היכן נמצא הצמח. לדוגמה, אם יש לך סוללה, הרטיבי את האדמה לעתים קרובות יותר.

הלימון מגיב היטב להזנת נוזלים מינרליים. הם מובאים 3 שנים אחרי נְחִיתָההשתמש בסופרפוספט או אמוניום חנקה. כמו כן, הצמח אוהב דשנים מורכבים, למשל "קמירו" או תערובת הדרים. הם נבדלים על ידי קומפוזיציה מאוזנת. דשנים מוחלים פעם בחצי שנה.

תשומת הלב! כדי להגן על הלימון מפני מחלות ומזיקי חרקים, האדמה מושקה במי סבון. 100 גרם סבון מגורד מוזגים לליטר מים ומובאים מתחת לשיח.

אדמה לגידול לימון בבית

סיכום

לפני נטיעת לימון בבית, מומלץ ללמוד איזה סוג של אדמה היא אוהבת. ככלל, מדובר בתערובת של אדמת גינה, עלים וערבות עם תוספת של חול, פחם ורמיקוליט.

תערובת האדמה צריכה להיות מזינה וקלילה, ללא חבלי אדמה גדולים, עשב, שורשים. החומרים מעורבבים ומאדים בתנור כדי להרוג חיידקים וזחלים מסוכנים. במהלך הטיפוח מושקות לימון באופן קבוע ומוזנים דשנים נוזליים מינרליים.

הוסף תגובה

גן

פרחים