איך ומה להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה: המתכונים העממיים הטובים ביותר וסקירה של קומפוזיציות מוכנות

אם גידלת שתילי עגבניות מזרעים לפחות פעם אחת, אז אתה יודע כמה נדרש טיפול לשתילים לא בשלים. חשוב לשמור על טמפרטורת האוויר ברמה הנדרשת, להבטיח את הארת החדר, ולהרוויח את האדמה בלחות. לאחר כל המאמצים שהוקדשו לגידול שתילים, כל מגדל עגבניות חולם שאחרי שתילה באדמה, השתילים יתחילו טוב, יתגברו, יהפכו לשיחי עגבניות חזקים ובריאים ויביאו יבול עשיר. על מנת שכל זה יעבוד, רצוי לעורר את צמיחת השתילים.

מהמאמר תוכלו ללמוד כיצד להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה, ואילו מתכוני דשן לעגבניות הם היעילים ביותר.

תפקיד הדשנים בגידול עגבניות

גננים מנוסים מאמינים: גם אם צמחי עגבניות נוצרים בצורה נכונה, יש להם מערכת שורשים מפותחת ונטועים על אדמה פורייה, אתה לא יכול לקבל יבול עשיר ללא תחבושות מזינים נוספות.

חָשׁוּב! הוכח אמפירי שעם האכלה נכונה, תפוקת העגבניות עולה ב 20-30%.

בשלב הבא נשקול את הכללים הבסיסיים להאכלת עגבניות.

איך ומה להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה: המתכונים העממיים הטובים ביותר וסקירה של קומפוזיציות מוכנות

כללים והמלצות לדישון

חוסר בחומרים מזינים משפיע על מראה שיח העגבניות... הוא עצמו מספר לאדוניו מה חסר לו להתפתחות מלאה. כאן חשוב שמגדל העגבניות יהיה שומר מצוות ויכול לזהות את הסימנים הנתונים.

קרא גם:

איך לגרום לעגבניות להסמיק מהר יותר

סודות הטיפול בעגבניות כדי להגדיל את התשואות

המתכונים הטובים ביותר להתלבשות לחם לעגבניות

מה חסר בעגבניות - אנו קובעים לפי סימנים חיצוניים

האם אתה רואה גוון כחול או סגול על העלים והגבעול? או שהטיפ דליל? אלה הם סימנים ברורים למחסור בזרחן.... במצב כזה הפיתרון יהיה להאכיל עגבניות עם דשן זרחן מסיס במים (למשל, monophosphate אשלגן).

עגבניות מאותתות על ידי גלגול העלים... זה מעיד על היעדר מרכיבי קורט. קצות העלים אפילו מתייבשים או מתכרבלים כלפי מעלה - זה מעיד על חוסר באשלגן. עירוי אפר עץ יחדש את האיזון של אשלגן וזרחן. אנו ניתן את המתכון שלו להלן בסקירת תרופות עממיות.

צמחים מראים גם "הזנת יתר" עם דשנים מסוגם... לדוגמא, חנקן. זה קורה כאשר הרבה זבל טרי הוחדר לאדמה לפני שתילת שתילים. במקרים כאלה, העלים העליונים של שיח העגבניות מעוותים לטבעת. הבעיה תיפתר על ידי אי הכללת חנקן בהאכלה נוספת. עלים כמדד איזון יתיישרו.

מהם סוגי התלבושות

ההלבשה העליונה הם:

 1. שורש... איתם, חומרים מזינים מוחלים ישירות מתחת לשורש. לפני יישום דשני שורש, יש להשליך את האדמה במים פשוטים. זה הופך את האכלה ליעילה יותר: תמיסת התזונה אינה מבזבזת בלחיצת התרדמת הארצית והיא נצרכת על ידי הצמח.
 2. פרווה... שיח העגבניות מופר דרך החלק האדמה. לרוב - לאורך הגבעולים (דשני שורש) ועלים.

תשומת הלב! חשוב לכבד את המינון בעת ​​מריחת דשנים. אחרת הצמחים יישרפו.

איך ומה להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה: המתכונים העממיים הטובים ביותר וסקירה של קומפוזיציות מוכנות

מתכוני הלבשה עממית

שקול מתכונים לתזונה מהצומח ממגדלי עגבניות מקצועיים... הקומפוזיציות נבדקות זמן.הם מכילים רק רכיבים העומדים לרוב בגננים.

עירוי אפר

להכנת העירוי, הוצא אפר עץ רגיל או אפר מהתנור... ממיסים 1 ליטר אפר ב 5 ליטר מים רותחים. התערובת המקוררת בכמות של 1 ליטר מדוללת עם 10 ליטר מים - כך מתקבל פיתרון עבודה. עגבניות מוזנות עם עירוי זה הן תחת השורש והן על העלים. התוצאות הטובות ביותר על פי מתכון זה ניתנות על ידי רוטב עלים - ריסוס החלק האווירי של הצמחים מבקבוק ריסוס.

חָשׁוּב! דשני עלים מיושמים בצורה הטובה ביותר במזג אוויר מעונן. ואז ממזערים את הסיכון לכוויות שמש עלים רטובים.

חבישה עליונה עם חליטות צמחים

העירוי מוכן במיכל גדול - חבית או דלי... בערך 2/3 מנפח המיכל מלא בדשא (עשבים שוטים מהמיטות, מדשאה או עשב אחו). המיכל מוזג לראש עם מים ומשאירים לתסוס למשך שבועיים. תהליך התסיסה יתעצם אם תוסיפו ליטר אדמה לדלי תערובת.

גללי עוף

היעילות של דישון עגבניות עם זבל עוף בקרב גננים אינה חד משמעית... יש מגדלי עגבניות שאומרים כי האכלה כזו מסייעת בשיפור התשואה. אשר תמיסה של זבל עוף בכמות של 0.5 ליטר, מדולל ב 10 ליטר מים. במקרה זה, רוטב השורשים מתבצע בקצב של 0.5 ליטר תמיסה לכל צמח עגבנייה אחד.

מגדלי עגבניות אחרים אומרים זאת לאחר דישון השיחים, רק צמרות ירוקות צומחותויש מעט פירות על השיחים.

סרום חלב

לסרום השפעה חיובית על הצמחים לאחר השתילה באדמה... הפיתרון שלה מיושם כאמצעי מניעה נגד מצבים מאוחרים. תמיסת מי הגבינה המיושמת על העלים יוצרת סרט דק על פני השטח, ומונעת התפתחות של מחלות. הפתרון מוכן על ידי דילול של 1 ליטר מי גבינה לליטר מים.

ריסוס צמחים לפי מספר היישומים אינו מוגבל... ניתן לחזור עליו לפחות כל שבוע. במיוחד כאשר מגדלים עגבניות בחוץ, שם הם חשופים לתנאי מזג אוויר כמו רוח, ערפל וגשם.

איך ומה להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה: המתכונים העממיים הטובים ביותר וסקירה של קומפוזיציות מוכנות

האכלת שמרים

שמרים נחשבים כמקדם צמיחה יעיל עבור שתילי עגבניות.

ההלבשה העליונה מיוצרת על בסיס תרבות המתנע מ:

 • 50 גרם שמרים של אופה טריים;
 • 30-35 גרם סוכר;
 • 1.5 ליטר מים.

הבצק החמוץ מוכן תוך 4-5 ימים... הוא משמש בעיקר ללבשת שורשים. כל נפח תרבות המתנע המתקבל מדולל ב 30 ליטר מים. צריכת פתרונות - 100-200 גרם לצמח לפני השתילה במקום העיקרי. אם מאכילים שתילים לאחר השתילה באדמה, ניתן להגדיל את המינון ל 0.5 ליטר מתחת לשיח.

עוד על גידול עגבניות:

כיצד לרסס עגבניות לשחלה

כיצד לבחור עגבניות לשתילים

חבישה מינרלית

עם גידול והתפתחות עגבניות צמחים יותר מכל זקוקים לדשנים מינרליים:

 1. זַרחָנִי. הגירעון נפתר על ידי הוספת סופר-פוספט.
 2. אֶשׁלָגָן. אשלגן כלוריד עוזר.
 3. חַנקָן. דוגמאות לכך הן אמוניום סולפט ו ammonium nitrat.

חנויות מציעות סוגים רבים של תחבושות מינרליות לעגבניות... דשנים מיצרנים שונים מכילים מינונים שונים של מינרלים, ולכן מומלץ לקחת את שיעור השימוש מהוראות היצרן או האריזה.

חָשׁוּב! נסה לעקוב אחר פרופורציות היישום המומלצות על ידי היצרן. זה הכרחי כדי לא "לשרוף" את שיחי העגבניות הגדלים.

הדשנים הנרכשים ביותר

ביקורות טובות מגננים, בנוסף להלבשות מינרליות, מקבלות humatesשילוב תכונות של דשנים ותוספים פעילים ביולוגית.

הערה. Humates הם מוצרים ידידותיים לסביבה לחלוטין. הם עשויים מפסולת, כבול, זבל ופסולת אורגנית.

היצרנים מייצרים humates בשלושה סוגים:

 • נוזל (הסוג הפופולרי ביותר בקרב גננים);
 • אָבִיק;
 • טבליות.

מדלל חומוס על פי הוראות היצרן על האריזה (בממוצע זהו 1-2 כפיות ל -10 ליטר מים). הם מוחלים הן תחת שורש העגבניות (0.5 ליטר תמיסה) והן מעל העלים, ומרססים את כל החלק האווירי של שיח העגבניות. העיבוד ממריץ פרי ארוך טווח ועלייה בתפוקה של עד 20-30%.

ביקורות טובות למדי על התרופה "פתרון"... זהו דשן מורכב המדולל במים. מתאים ליישומים שורשיים וגם בעלי עלים. על פי ההוראות, יש לדלל 20-40 גרם של התרופה לכל 10 ליטר מים. מעובדים עגבניות אחת ל 2-3 שבועות. צריכת פתרון עבודה - 0.5 ליטר לכל בוש.

איך ומה להאכיל עגבניות לאחר שתילה באדמה: המתכונים העממיים הטובים ביותר וסקירה של קומפוזיציות מוכנות

איך ומתי לדשן

תשואות טובות מושגות אם מופרים שיחי עגבניות:

 • לאחר הנחיתה באדמה;
 • במהלך ניצני, פריחה ותפאורת פירות;
 • במהלך הפרי.

כאשר עגבניות מתחילות לפרוח ולשאת פרי, למעט כל סוגי התחבושות שהוזכרו הדרך ההכרחית והיעילה ביותר עבור מגדלי עגבניות היא להאכיל עגבניות בחומצה בורית. להכנתו, 0.5-1 כפית מדוללת ב 10 ליטר מים. חומצה בורית (עדיף להמיס תחילה את הגבישים בכוס מים חמים, ואז לדלל את יתרת הנפח של מים קרים).

ההלבשה העליונה מתבצעת מבקבוק ריסוס על העלים והגבעולים. חומצה בורית מגבירה את היווצרות השחלה, את תכולת הסוכר של הפרי ומאריכה את תקופת הפרי של העגבניות.

כל הכללים לעיל חלים באופן שווה על עגבניות., הן גדלות בשדה הפתוח והן בחממה. סוגי ההלבשה, תדירות וזמן היישום מתאימים באותה מידה לשניהם.

נסכם

המחסור בחומרים מזינים ואלמנטים קורט משפיע מייד על מראה העגבניות - העלים מתכרבלים ומשנים את צבעם. במצב כזה חשוב שמגדל העגבניות ינווט במהירות וינקוט אמצעים שיעזרו לצמחים. ההלבשה העליונה בעניין זה היא הפיתרון הטוב ביותר.

חשוב שהגנן לא יצטרך לבצע השקעות כספיות רציניות בהאכלת עגבניות. אתה לא צריך לקנות כימיה, אלא להכין בעצמך דשן מהאמצעים הזמינים (אפר מהתנור, חתוך דשא או עשבים שוטים). אם מורחים נכון את ההלבשה העליונה, העגבניות יודו בציר טוב, 20-30% מהצפוי.

הוסף תגובה

גן

פרחים