כמה ובאיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ: הוראות למתחילים

תאנה היא עץ תאנה טרופי. הוא גדל בגנים ובמטעים רוסיים באדמה הפתוחה, נטוע על אדמות חמות ופוריות. פירות תאנה מוערכים על תכונותיהם המועילות והרכב הוויטמינים, ומשמשים גם בבישול - הם מכינים ריבה ארומטית ביתית או פשטידות תאנה. אחד התנאים ההכרחיים לגידול עץ אקזוטי הוא השקיית קיץ מוכשרת. באיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ ואיך לעשות זאת נכון, נשקול במאמר.

האם אני צריך להשקות את התאנים בקיץ

כמה ובאיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ: הוראות למתחילים

תאנה השקה לאורך כל הקיץ. הצמח אוהב מים, אך אינו סובל בריחת מים. במהלך השקיה, חשוב שהמים יחדרו עמוק לשורשים, ולא יישארו על פני האדמה ולא ייווצר קרום צפוף בהשפעת השמש.

גננים שמים לב לתנאי מזג האוויר: ככל שהקיץ חם יותר, הם לעתים קרובות יותר ובשפע הם משקים את התאנים. המגוון, גיל הצמח, תקופת ההבשלה ו תכונות טיפוח.

השקיה קבועה ומוסמכת מבטיחה התפתחות נכונה של היבול והתשואות העשירות. הבצורת מובילה לעובדה שהקלעים מתייבשים ומאבדים את היכולת לשאת פרי, הצמח נהיה חולה ומת. מלבד השקיה, מומלץ לשים לב לפיזור בקיץ - בעזרתו נשמרת רמת הלחות האופטימלית להתפתחותו התקינה של העץ.

באיזו תדירות להשקות

תדירות וכמות השקיה תלויות בגורמים רבים. עצים צעירים לחים מדי שבוע, מוציא על צמח אחד 5 עד 10 ליטר מים. יותר מבוגרים - פחות לעתים קרובות: הוסף כ 8-10 ליטר מים אחת לשבועיים. אם ישנם סימנים להתייבשות (קלעים נבולים, עלים אפורים-ירוקים, פירות מעוותים), כמות המים מוגברת ל -15 ליטר תחת עץ אחד פעם בשבוע. אם הקיץ גשום, צמצם.

כמה ובאיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ: הוראות למתחילים

דרישות מי השקיה

מים מתאימים להשקיה הם רכים, נטולי כלור וסיד, שקובעים בעבר בשמש. הטמפרטורה חייבת להיות לפחות + 20 ° С. גננים מנוסים ממליצים להשתמש במים או בגשם. באתר מותקנים מבני ניקוז פשוטים, דרכם נכנס לחות לחביות ריקות מפלסטיק או מברזל. מי גשם וממיס מועשרים בחמצן טבעי, ולכן פחות תאנים לחלות.

אם הקיץ יבש ואין מי גשם, משתמשים במי ברז. החיסרון הוא שהוא מכיל כלור וסיד והוא קשה. כדי לרכך את המים, גננים מוסיפים 2 טיפות מיץ לימון ל -10 ליטר. כמו כן, חומץ תפוחים משמש לריכוך - 10 טיפות מומסות בליטר מים.

תשומת הלב! אין להשקות תאנים עם מים מגופי מים פתוחים - ביצות, נהרות או אגמים. זה יכול להכיל פטריות ומסוכנים פתוגניים הגורמים למחלות עצים. עקב השקיה כזו, התאנים יחלו כתם אלמוגים, אנתרקנוזה או ריקבון אפור.

מה ניתן להוסיף

על מנת שההשקיה תביא יתרונות כפולים, אחת לחודש גננים אינם משתמשים במים רגילים, אלא עירוי של עשבי תיבול: קמומיל, קלנדולה, סרפד, בורדוק, כרם, מרווה. ההליך מגדיל את מספר השחלות על העץ ומונע הופעה של מזיקים בחרקים: גוון לבן, תריסי חממה, פאות אוזניים, נמטודות, קרדית עכביש. הרטיבו את התאנים בשעות הבוקר המוקדמות, לפני הזריחה.

כדי להגדיל את התשואה, התאנים מושקות בחליטת קליפות בננה. הוא מוזג עם מים ומתעקש במשך 3-4 ימים, לאחר מכן הוא מובא תחת עץ לחורים שהוכנו במיוחד בעומק 8 ס"מ.השקיה כזו מכוונת לא רק לחות, אלא גם להזנת העץ ולהחלפת דישון אורגני.

כיצד להשקות כראוי תאנים בקיץ

בין כל סוגי ההשקיה לתאנים, רגילה (שורש), זילוף ורוטב נוזלי מתאימים יותר מאחרים. מומלץ להחליף אותם זה עם זה כך שההידרציה של הצמח תהיה מאוזנת..כמה ובאיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ: הוראות למתחילים

השקיה רגילה משמשת בשעות הבוקר שלפני התחלת החום או בערב לאחר השקיעה, כאשר הטמפרטורה צונחת וקרני השמש אינן גורמות לכוויות. מים מובאים לחורים מיוחדים ליד העץ או מתחת לגזע. השיטה הראשונה עדיפה, מכיוון שהלחות מופצת בצורה שווה יותר ואינה מצטברת במקום אחד. לאחר ההליך, האדמה משוחררת בכדי להרוות אותה בחמצן. בשלב הבא התאנים קלושות - חציר, נסורת, חצץ דק או עלווה יבשה מוזגים תחת העץ. מאלץ 'שומר על לחות.

התזות היא שיטת השקיה באמצעות מכונה מיוחדת. להליך יש השפעה חיובית על משטר המים-אוויר של האדמה, שבגללו המים לא עומדים על פני השטח ונבלעים בהדרגה. טיפות בגדלים שונים ובעוצמות שונות מופצות על עץ התאנה. החיסרון בהשקיה תקורה הוא שהוא מתאים רק למטעים גדולים, ותחזוקת המכונה עולה פעמים רבות יותר מהשקיה רגילה.

תשומת הלב! עבור חלקות גן קטנות, תושבי הקיץ משתמשים בבקבוק ריסוס עם מים - הם מפיצים לחות על הצמחים בבוקר או בערב. העיקר לא לעשות זאת כשהשמש זורחת - מובטח כוויות עלים.

הזנה נוזלית יכולה להיות אורגנית או מינרלית. גננים משתמשים בזבל, סופר-פוספט, מלח אשלגן, אוריאה, אפר עץ. תדירות יישום הדשנים הנוזלים היא אחת ל 2-3 שבועות. אורגנים ומינרלים מתחלפים. ההלבשה העליונה מדוללת בקערה ושופכת מתחת לשורש או לחורים. כדי להיספג חומרים מזינים מהר יותר, התאנים קלושות. עובי שכבת המוך צריך להיות 3-4 ס"מ.

מאילו טעויות יש להימנע

טעויות במהלך השקיה נעשות לא רק על ידי גננים מתחילים, אלא גם על ידי תושבי קיץ מנוסים. בגלל זה תאנים מאטות בצמיחה, מתכסות בכוויות או אפילו מתות. מספר טעויות נפוצות:

  1. העץ מושקה לעתים קרובות, אך מעט. שיטה זו מובילה לעובדה שמים זמינים רק לחלק מהצמח, הם אינם חודרים עמוק יותר לשורשים. שכבות פני האדמה מתייבשות במהירות, והופכות בלתי ראויות לגידול עץ אקזוטי גחמני. השקיה צריכה להיות מאוזנת. המלצה כללית: שפכו 10 ליטר לצמח כל שבועיים.
  2. העץ מושקה מצינור עם זרם מים חזק. גם אם זה לא יוביל למחלות קשות או לירידה בתפוקה, התכונות הדקורטיביות של הצמח יתדרדרו. עדיף לקנות פח השקיה ולהשקות את התאנים בזהירות, הימנעות מפגיעה בשורשים ובשלת הפירות.
  3. מים כך שחלק משמעותי מהמים בסופו של דבר על העלים. זה לא צריך להיות ככה - מים נועדו להזין את השורשים ולא את העלים. הסילון מופנה ישירות לשורש. ואתה יכול להרטיב את העלים בזמן הזילוף.

השקיית תאנים בעת השתילה

כמה ובאיזו תדירות להשקות תאנים בקיץ: הוראות למתחילים

תאנים נטועים בקוטג'ים בקיץ בקרקעות מזינות ורופפות עם חומציות נייטרלית. מופר חור לפני נטיעה ושכבת ניקוז מונחת כך שהלחות לא עומדת על שמריה. פעם ראשונה בתאנים מרטיבים מיד לאחר השתילה - דלי מים נשפכים תחת השתיל ומחולטים. בפעם הבאה שהצמח מושקה רק לאחר 2-3 שבועות.

במהלך הפריחה והפריה

בתקופת הפריחה, התאנים מושקים על פי גילם. עד 10 ליטר מים נצרכים על עץ עד שנתיים, עד 15 ליטר מים על צמחים בני שנתיים עד 10 שנים. לאחר 10 שנים, התאנים מושקות, תלוי אם הם נושאים פרי או לא. אם הצמח בריא ופורה, מבזבזים עליו 10-15 ליטר.

הנהלים נעצרים 10 יום לפני הפרי ובזמן הקטיף. לאחר מכן הם מושקים פעם אחת ומוכנים לחורף - הם מנותקים ומכוסים. ההליך הבא מתרחש רק באביב.

טיפים גינוניים מנוסים

השקיית תאנים מתחילה בסוף מאי. בעבר, הם אינם עושים זאת מכיוון שעדיין יש מאגרי גשם ומים נמסים באדמה. בנוסף לכלל זה, גננים מנוסים חולקים טיפים שימושיים אחרים:

  1. לאחר כל השקיה, האדמה משוחררת. ההליך משמש למניעת מחלות ומזיקי חרקים, מגביר את תכולת הלחות של האדמה ומונע התפתחות עשבים שוטים.
  2. תושבי הקיץ משתמשים בפיזור רק אם מזג האוויר חם. אם האקלים לח ולח, אל תפעל את הנוהל.
  3. שופכים את התאנים עם נמס, גשם או מי ברז. טמפרטורה מתאימה היא סביב + 20 מעלות צלזיוס.
  4. במהלך הפרי וכעשרה ימים לפני כן הצמח אינו מושקה.

זה מעניין:

דרכים פשוטות להפיץ תאנים על ידי ייחורים בבית

הוראות שלב אחר שלב כיצד לכסות נכון תאנים לחורף ולהכין את העץ לקור

סיכום

השקיית תאנים בשדה הפתוח מתבצעת בממוצע פעם אחת תוך 1.5-2 שבועות. עד 10 ליטר מים מבזבזים על עץ צעיר, כ -15 ליטר על מבוגר. המים מוגנים מראש ומחוממים בשמש אם הם קרים. פעם בחודש, במקום להשקות, הם משתמשים ברוטב עליון נוזלי - הם מביאים עירוי של עשבי תיבול או קליפות בננה מתחת לעץ. אם הקיץ יבש וחם, מתיזים ריסוס - טיפות מים מרוססים על הצמח. לאחר ההליך, האדמה משוחררת ומסולסת. טיפול נכון בעצים מבטיח יבול עשיר.

הוסף תגובה

גן

פרחים