מגוון קישואים "קווילי" ממגדלים הולנדים: מה אולי תרצה ואיך לגדל אותו נכון

קישוא הוא תרבות גן לא יומרת עם טעם עדין וערך תזונתי גבוה. תושבי קיץ רבים מעדיפים זניםהדורשים מינימום תחזוקה ומעניקים יבול עשיר. בעניין זה, ההיברידית Cavili f1 ממגדלים הולנדים הוכיחה את עצמה היטב.

תיאור

דלעת הקווילי יוצרת שיח קומפקטי עם גבעול זקוף. עלים מתולתלים צומחים על גבעולים ארוכים. לוח העלים צבוע בכתמים לבנים אופייניים. הפרחים גדולים, כתומים. פירות בעלי צורה גלילית רגילה עם משטח פנים ועור ירוק בהיר חלק.

F1 היברידית

זן קישואים מגדלים הולנדים: מה אתה עשוי לאהוב ואיך לגדל אותו נכון

ה- Cavili f1 ההיברידית קיבלה את המאפיינים הטובים ביותר של זני ההורה. זה שייך לגידולים המאביקים עצמית. פרחים זכריים נוצרים על השיח, אך אינם ממלאים תפקיד פיזיולוגי. הפירות מופיעים מעצמם, אפילו בתקופות גשומות בהן הדבורים אינן עפות.

התשואה על השיחים יציבה, כל הפירות הם באותו גודל וצורה. היתרון העיקרי של ההיברידית Cavili f1 הוא חסינותו הגבוהה למחלות פטרייתיות.

מקור והתפתחות

היברידית קווילי ממוצא הולנדי. קישוא אושר לעיבוד ברחבי רוסיה בשנת 2002 והוא נכלל בפנקס המדינה.

תכונות ייחודיות

גננים מעריכים במיוחד את הקישואים Cavili f1 ממספר יתרונות:

 • יכולת האבקה עצמית;
 • מספר זרעים בפירות;
 • תקופת פרי ארוכה;
 • עמידות לבצורת ועמידות למחלות;
 • אפשרות לגדול בחממה.

חקלאים מנוסים בוחרים צמחים היברידיים לייצור מסחרי.

על פתק! 2-3 שיחי דלעת Kavili f1 מכסים באופן מלא את צרכיה של משפחה של 4-5 אנשים לעונה ולמשך השנה הכנות לחורף.

מאפייני פרי, תשואה

פירות הכלאיים הם אפילו, באותה צורה, עם עור דק. האורך בזמן הבשלות בשוק מגיע 18-20 ס"מ, משקל 300-400 גרם. העיסה צפופה, עסיסית, עדינה בטעמם. הקישואים הראשונים נקצרים 35-40 יום לאחר הנביטה, 7-10 יום לאחר היווצרות השחלה.

התשואה הצפויה לכל שיח, בכפוף לכללי הטכנולוגיה החקלאית, היא 4-5 ק"ג. פירות סובלים היטב את ההובלה למרחקים ארוכים.

איך לגדול

קישוא - תרבות יומרות, הטיפול בה הוא פשוט, אך ישנם סודות מסוימים.

נטיעה על ידי זרעים או שתילים

זן קישואים מגדלים הולנדים: מה אתה עשוי לאהוב ואיך לגדל אותו נכון

אי אפשר להשיג זרעים היברידיים באיכות גבוהה עם שמירה על כל המאפיינים בבית, ולכן, חומר נטיעה נקנה בחנות. קישואים מגדלים בשיטות שתילים ושתילים מזרעים.

קישוא גדל באזורים מוארים היטב עם הרכב אדמה איכותי.

לפני השתילה בסתיו, האדמה מביאה למצב הרצוי:

 • כבול, קומפוסט, סופר-פוספט מוחלים על קרקעות חימר ואלס;
 • על אזורים חוליים - כבול, אפר עץ, דשנים מינרליים;
 • קרקעות כבול משוחררות בחול, נסורת, שבבי עץ, קומפוסט.

זרעים נטועים לאחר שהאדמה מתחממת עד +12 מעלות צלזיוס. החורים ממוקמים במרחק של 70-80 ס"מ זה מזה, מרווח השורות המומלץ הוא 1.5 מ '. העומק האופטימלי של החור הוא 5 ס"מ, 1-2 גרעינים מוטבעים בכל אחד מהם. בתקופת הכפור החוזר, השתילים מכוסים בבקבוק פלסטיק חתוך.

בנימה! הזרעים של היברידית קווילי נבדלים על ידי נביטה טובה; אין צורך להשרות אותם לפני השתילה.חומר זרע נמכר כהרכב מזין מעובד שכבר.

שתילי קישוא נטועים בחממה בעציצי כבול בודדים בגיל 10-12 יום. שתילים נטועים בעשור הראשון או השני של מרץ. עם הופעת הפרחים הראשונים, הסרט נפתח במהלך היום, אך מכוסה שוב בלילה.

לְטַפֵּל

טיפול בקוויתי קישואים הוא סטנדרטי. מערכת השורשים של השיח נמצאת על פני השטח, ולכן התרופפות מתבצעת לעומק של 5 ס"מ באזור השיח ו -15 ס"מ במעברים. העשבים מוסרים לפי הצורך.

בנימה! בתקופה בה מופיעים 4-5 עלים, הקישואים מעט ספוגים. זה מאפשר למערכת השורשים להתחזק.

ההיברידית אינה בררן לגבי לחות. לפני הופעת הניצנים הראשונים, השקיית ערב אחת לשבוע מספיקה. בשלב ההבשלה פעיל של פירות מושחים את השיחים פעמיים בשבוע. עלים של דלעת צפופים וגדולים, לאחר השקיית הצמחים אינם זקוקים למחלה. קישוא אינו סובל פיזור, מים מוזגים מתחת לשורש... לחות מוגזמת עלים יכולה לגרום להתפתחות של מחלות פטרייתיות.

ההכלאה מסווגת כהבשלה מוקדמת, ולכן יש לבצע דישון עם דשנים מינרליים בזהירות רבה. יישום יתר של דשנים מינרליים מורכבים יוביל להצטברות של חנקות בפירות. במהלך העונה, מספיק חבישה ראשונה אחת במהלך תקופת הנביטה.

קישוא מופר כך:

 • חריץ רדוד נסחף סביב הגבעול הראשי;
 • מולין 0.5 ליטר וכף. l. ניטרופוספט מדולל ב 10 ליטר מים;
 • מערבבים ומתעקשים למשך 10 דקות, יוצקים מתחת לשורש, מגרפים פנימה.

קישוא צומח בשדה הפתוח, בכפוף לסיבוב יבול, אל תאכיל.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

זן קישואים מגדלים הולנדים: מה אתה עשוי לאהוב ואיך לגדל אותו נכון

קישואים נטועים במיטות פתוחות ללא הצללה במקום בו צמחי דלעת לא צמחו בשנה הקודמת. קישוא גדל בצורה הטובה ביותר לאחר צלבים, בצל ותפוחי אדמה.

האדמה לשתילה מוכנה בסתיו - הם חופרים ומיישמים דשנים אורגניים. באביב מפוצלות המיטות וזרעים זרעים.

השיחים מושקים במים חמים במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות או עם השקיעה.

כאשר התשואה יורדת, 2-3 העלים הגדולים הראשונים מוסרים כדי לעורר את זרימת החומרים המזינים לפירות.

מחלות ומזיקים

היברידית קווילי חסינה מפני טחב אבקתי. אך זיהום במחלות אחרות אפשרי:

 1. Anthracnose קישואים - יוצר כתמים חומים-צהובים על העלים והגבעולים, מוביל לריקבון הפירות. המחלה תוקפת בתקופות חמות ולחות. שיטת המאבק היא הסרת העלה המושפע, ריסוס בתכשירים EM.
 2. ריקבון שורש - מושפעים שיחים הגדלים בחממה. הגורם למחלה הוא צריכה מוגזמת של חומר אורגני ולחות גבוהה. הוספת כוס אפר עץ לכל 1 מ"ר לאדמה מתקנת את המצב.
 3. פסיפס מלפפון - גורמי הסיבה של נגיף רוח יתר בשטח הפתוח. העלים מכוסים כתמים צהובים וסלסול, השיח מת. כנימות ונמלים נושאות את המחלה. לא ניתן לטפל בשיח הפגוע. צמחים בריאים מרוססים להרוג כנימות.

כדי להילחם בכנימות משתמשים בקוטלי חרקים - "אקטרה", "אקטליק". כאשר מופיע קרדית עכביש, הצבעים מרוססים בחליטת בצל בתוספת פלפל אדום וסבון כביסה.

קציר ויישום היבול

בשר הקישואים עסיסי, בצבע ירוק בהיר. פירות בשלים אינם מאבדים את טעמם, אך עדיף לקצור את היבול בזמן. פירות בשלים על השיחים מעכבים את היווצרותו של שחלה חדשה ומפחיתים את התשואה.

הפרי ההיברידי מתאים לשימוש אוניברסאלי... הם מטוגנים, מבושלים, מְשׁוּמָר... אם אתה אוסף פירות שאורכם גזע באורך 2-3 ס"מ, הקישואים מאוחסנים במרתף או במקרר במשך 3-4 שבועות.

יתרונות וחסרונות של מגוון

זן קישואים מגדלים הולנדים: מה אתה עשוי לאהוב ואיך לגדל אותו נכון

גננים מעדיפים קישואים קווילי מכמה סיבות אובייקטיביות:

 • בוש קומפקטי;
 • בגרות מוקדמת במיוחד;
 • טעם טוב;
 • התנגדות לטחב אבקה;
 • פרי ארוך טווח;
 • התנגדות לבצורת;
 • יכולת האבקה עצמית.

להיברידית Cavili F1 חסרון אחד לא חשוב - יש צורך לרכוש זרע חדש בכל שנה.

ביקורות חקלאים

תושבי הקיץ מדברים באופן חיובי על תרבות זו.

איוון, בן 39, תגנוג: "הפאב של קווילי התגלה לפני 5 שנים. אני גדל בחממה למכירה בערך 20 שיחים בשנה. הם מבשילים מוקדם, הטיפול הוא מינימלי, הם לא באמת צריכים השקיה. המצגת הגונה, אני תמיד מצלמת שיח לפרסום. שתי חבילות זרעים מכסות במלואן את עלויות תחזוקת הדאצ'ה במהלך השנה. "

מרינה, בת 29, אזור מוסקבה: "אני קונה זרעים היברידיים באביב עם שכני במדינה. מספיק תיק אחד לשני אנשים. השיחים צומחים יפהפיים, העלים בשרניים וכתמים. אינו נשרף בשמש, אינו דוהה. הפירות טעימים, עסיסיים, בשר רך, טובים לקוויאר. "

פטר מטרייביץ ', בן 62, אורול: "אני שותל את הקישואים קווילי בחודש מרץ תחת עטיפת פלסטיק בסירי כבול. בתחילת מאי, אנו כבר אוכלים את הפירות שלנו ללא חנקות. אני מפרה באופן בלעדי עם זבל נרקב, ללא כימיקלים. קישואים הם אחידים, לא מעוותים, העור רך, דק. במשך 3 שנים של טיפוח, הם מעולם לא היו חולים. "

סיכום

קישוא קווילי f1 נותן יבול טוב עם תחזוקה מינימלית, נבדל בטעמו ומאבקה בעצמו. המשימה היחידה של תושב קיץ בגידול הכלאה היא להכין בזהירות את האדמה בסתיו ולהיערך לפרי ארוך טווח.

2 תגובה
 1. גִלגוּל
  פומפונפורין

  זן מאוד לא מוצלח ומקודם ללא ספק. שתלתי אותו מארבע אריזות זרעים בשנים שונות. הפסדתי כסף ומרחב. אני לא יכול לומר שום דבר חיובי. הצמחים שנבדקו בזמן שלנו עם 3-4 שיחים נותנים תשואות מצוינות והם נפלאים מבחינת האיכות (והכי חשוב, הטעם). לעולם לא אבזבז כסף על קווילי! הם מאוחסנים בצורה גרועה, הטעם בינוני .. למעט החסר ... יתר על כן, הם קפריזיים בו זמנית. עכשיו קר להם, ואז הם חמים. הפרח הזה נרקב, אחר כך לא קשור וכו '. במקביל, המחיר אוסר על זרעי הכלאה זו - 50 רובל 5 (חתיכות). אני לא יודע מה ההולנדים שינו, אולי הם הוסיפו גנים של מדוזה)).

 2. גִלגוּל
  סווטלנה

  נטע את קווילי בשנת 2020 ומאוכזב נורא. קישואים פשוט לא יכולים להיות גרועים יותר - הוא גדל בצורה גרועה, הפרחים ברובם זכרים, השחלות נרקבות, נושרות. לקישואים טעם מימי וחמצמץ. אני לא מייעץ לאף אחד.

הוסף תגובה

גן

פרחים