כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך

דרך רוחות, גשמי זלעפות, ערפל סמיך - כל זה אופייני לאזורים הצפוניים של רוסיה. איך לגדל יבול עגבניות עשיר וטעים בתנאים כאלה? התשובה היא פשוטה: הכניס חממה בקוטג '.

בנוסף להגנת מזג האוויר, החממה מעניקה לירקות את הטמפרטורה הדרושה ואת דרגת התאורה. וכדי שמספר העגבניות הבשלות יגדל, מכניסים אדמה דשנים מינרליים ואורגניים בתקופת ההבשלה של העגבניות.

רוטב עליון של עגבניות

בתקופת הפרי של העגבניות שימו לב מוגברת לאכלה. טעם הירקות, כמו גם מידת השמירה על איכותם, חיי המדף תלוי באיכותם ובכמותם.

הספציפיות ותכונות ההליך

ברגע שתקופת הפרי מתחילה, זכרו את התכונות העיקריות של ארגון ההפריה:כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך

 1. כאשר אתם מאכילים עגבניות בתקופה זו, יש להיזהר עם דשנים המכילים חנקן. העובדה היא שההשפעה כולה עוברת לגידול המסה הירוקה, כתוצאה מכך העגבניות עצמן נשארות ללא תזונה. היווצרותם וצמיחתם מאט.
 2. זכור לקצץ במים... הוסף למים מיץ אלוורה או תמיסת קליפות בצל. זה יעזור להימנע מהאטת גידול הצמח.
 3. הכינו חבישות המכילות אשלגן, מכיוון שהעגבנייה זקוקה לה ביותר ברגע זה. הימנע מרוטב עליון עם אשלגן כלורי, מכיוון שהעגבנייה לא סובלת אשלגן באדמה עצמה. הם ניזונים בזהירות ושומרים על המינון.

תפקידם של מקרוני התזונה בהתפתחות העגבניות

חומרים תזונתיים מקרוניים הם חיוניים לכל הצמחים, ללא קשר למקום בו הם נטועים. שקול על מה כל אחד מהאלמנטים אחראי ומה המשמעות שלו בהתפתחות עגבנייה.

חַנקָן

שיחים זקוקים לפיתוח מסה ירוקה. המחסור בחנקן מוביל לעובדה שהעלים לא גדלים, הם בעלי מראה ללא תואר. העלים העליונים אינם מתכרבלים, הלוחות הישנים מתים, הם בעלי גוון עמום או דהוי. בגלל זה, הפרי מתעכב. דישון המכיל חנקן מתקן את המצב.

לדוגמא, השתמשו בתמיסה של 20 ליטר מים, 1 ליטר מולין ו -2 כפות ניטרופוספט. להשקות את הצמחים בשיעור של 0.5 ליטר נוזל לכל בוש. דישון השיחים עדיף בבוקר או בערב.

תחבושות כאלה מתבצעות לא יותר מפעמיים בחודש. כמו כן, דשני חנקן מכילים לרוב זרחן. זה עוזר לשיחים לסבול קור ביתר קלות. חוסר בזרחן גורם לעלים ללבוש גוון סגול. נדבר על כך בהמשך.

חָשׁוּב! עם תכולת חנקן רגילה, לעלים צבע וגודל המאפיינים כל זן. בבוקר החלק העליון מתכרבל, ואחר הצהריים הוא הופך להיות ישר.

זַרחָן

במהלך הפריון, עם מחסור בזרחן, העלים נראים כתמים חומים באזורים שבין הורידים. תרופה מצוינת היא תמצית סופר-פוספט. יוצקים 2 כפות סופרפוספט עם ליטר מים רותחים ומשאירים למשך הלילה. לאחר מכן הבא את הנפח ל -10 ליטר על ידי הוספת מים והשקה של המיטות. לפעמים גננים משתמשים בשיטה פשוטה יותר ופשוט מוזגים 0.5 כפית מתחת לכל שיח.כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך

הקומפוסט בתוספת לענה משמש כדשן זרחן אורגני. כאשר משתמשים בזרחן על קרקעות חומציות, יש צורך קודם לסיים את האדמה. לשם כך, חודש לפני הפריתן, אפר עץ או סיד מפוזרים על המיטות.

אֶשׁלָגָן

חוסר האשלגן מופיע בשפה חומה בשולי העלה. העלים מתגלגלים לצינור ומתכופפים כלפי מעלה. דשני אשלג משפיעים לטובה על חילוף החומרים של הצומח. אפר עץ או אפר תנור הם מקור חשוב. הדשן מתאים לחלוטין לכל סוגי האדמה, ללא קשר לרמת החומציות. בנוסף, אפר אינו מכיל כלור, שמזיק מאוד לעגבניות.

קליפות בננה משמשות גם כמקור לאשלגן. בננה אחת מכילה בערך 0.5 גרם אשלגן. פשוט אספו את העורות והוסיפו אותם לקומפוסט. בננות מכילות גם סידן, מגנט וזרחן.

מגנזיום

סימנים של מחסור במגנזיום הם כתמים קלים בעלים, פסים לבנים וצלחות עלים חלשות. השתמש במגנזיום סולפט כדי לתקן את המצב. הוא מכיל גם גופרית, החיונית לגידול צמחי רגיל.

בעת מריחת דשן, יש להקפיד על ביצוע המינון והוראות השימוש. לאחר הוספת מגנזיום בצורה יבשה, הקפידו להשקות את המיטות, מכיוון שבסביבה יבשה מגנזיום גופרתי אינו פעיל. התרופה משתלבת היטב עם מוצרים המכילים חנקן וזרחן.

לאחר השימוש בתרופה, ההבשלה של העגבניות מואצת, התשואה עולה ומאפייני הטעם משתפרים. צמחים סופגים טוב יותר סידן, חנקן וזרחן.

נוהל ושלבי ההליך

ארגון האכלה הוא כדלקמן:

 • הכנת הדשן המיושם;
 • אם האדמה יבשה, יש להרטיב אותה בכמות קטנה של מים לפני האכלה. התכה או גשם מתאימים ביותר לכך. טמפרטורת המים חייבת להיות לפחות 20 מעלות;
 • לאוורר את החממה - הצמח זקוק לאוויר צח;
 • להפרות כל שיח בנפרד.

ההלבשה העליונה נעשית בצורה הטובה ביותר בשעות הבוקר המוקדמות כך שתמיסת האבקה או האבקה נספגת בשעות הערב. עלים, גבעולים ועגבניות צריכים להיות יבשים בלילה. אחרת, הסיכון להתפתחות זיהומים פטרייתיים עולה.

סוגי תחבושות

איך להאכיל עגבניות בזמן הפרי בחממה? תלוי בשיטת ההאכלה, יש שורשים ועלים. שיטת השורש היא הפופולרית ביותר. זה רווי עגבניות בוויטמינים באמצעות השקיית שורשים.

רוטב עלים מוחל ישירות על גבי השיח. לצורך הכנתו משתמשים בריכוז חלש יותר בכדי להימנע משריפת העלים. האכלת שורשים וגם עלים מועילים לצמחים, במיוחד אם הם מתחלפים זה בזה.

רכש סמים

גננים אוהבים "להאכיל" עגבניות בתרופות הבאות:

 1. «קורנבין". השם מדבר בעד עצמו: ראשית, לתרופה השפעה מצוינת על מערכת השורשים של השיח, מה שהופך אותה לפיתוח ועוצמתי עוד יותר. בנוסף, זה מקטין את ההשפעה של גורמים חיצוניים שליליים. הכן בגדי מגן וכפפות לעבודה עם קורנבין. נמכר בשקיות של 0.4 גרם. מחיר חבילה אחת הוא 11 רובל.כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך
 2. «פִּתָרוֹן»מכיל חנקן, זרחן, אשלגן וכן יסודות קורט אחרים הנחוצים לצמח. מתחת לשורש מוסיפים כ- 20 מ"ג של "תמיסה". הוא נספג במהירות על ידי עגבניות, מבטל במהירות את היעדר חומר כלשהו. משמש כפתרון. המחיר עבור 0.5 ק"ג הוא 53 רובל.
 3. «מכונית משפחתית". דשן גרגירי יעיל ומשתלם לכל גנן. האפקט הטוב ביותר מושג אם מיושם לפני ההתרופפות או ההשקיה. מספק הטמעה נכונה של חומרים מזינים על ידי עגבניות, רמות נמוכות של חנקות, יבול טוב. 5 ק"ג של "יוניברסל" עולה 299 רובל.
 4. «אורגוויט". הדשן מבוסס על זבל יבש של סוסים. זה תופס עמדה מובילה בתוכן של אלמנטים שימושיים. "אורגוויט" כמעט ולא נשטף מהאדמה. מיוצר בצורה של גרגירים, לא רעילים. עבור 2 ק"ג קרנות משלמים גננים 139 רובל.
 5. «ביוהומוס". זהו פתרון אורגני נוזלי. מכיל חומצות הומיות, חומרים פעילים ביולוגית, מיקרו-מקרואמנטים, חומצות אמינו.3 ליטר "ביוהומוס" עלו 199 רובל.

קרא גם:

המתכונים הטובים ביותר להתלבשות לחם לעגבניות.

כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפריחה בחממה ובפרי.

איך ומה להאכיל עגבניות לאחר השתילה באדמה.

תרופות עממיות

בין תרופות עממיות פופולריות:כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך

 1. גללי עוף - רווי בסידן, אשלגן וחנקן. כדי להשתמש בפתרונות המבוססים על זבל עוף יש להכניס רק תחת שורש השיח. אין במוצר חומרים רעילים, זה מגביר את עמידות העגבניות למחלות, מאיץ את צמיחתם. מדללים 1 ליטר מים וליטר זבל עוף יבש, תנו לו להתבשל במשך 5 ימים במקום חמים. העירוי מאוחסן זמן רב, כך שתוכלו להפרות איתו צמחים לאורך כל העונה.
 2. חומצה בורית - מגדיל את כמות הסוכר בצמחים, מגן מפני טפילים ומחלות. אתה יכול להשתמש בשיטת השורש או הלא שורש. הכינו תמיסה של 1 ליטר מים ו -1 ק"ג של אבקת בור. עדיף להשתמש במים חמים שכן הדבר ימיס את האבקה מהר יותר. במהלך הפרי, השתמש בתערובת של חומצה בורית ואשלגן permanganate. כך שתספקו עגבניות עם הגנה אמינה מפני מצבים מאוחרים.
 3. מתאים להזנה בחממה שמרים טריים או יבשים... ממיסים 100 גרם שמרים טריים ב 10 ליטר מים ויוצקים מייד מעל העגבניות עם הנוזל המתקבל. עבור כל צמח, השתמש ב 0.5 ליטר תמיסה. שמרים לא יחזקו עגבניות כמו חומצה בורית או טיפות עוף, אלא ישפיעו באופן כללי בריא יותר.
 4. אֵפֶר הוא דשן מצוין בכל שלב של גידול עגבניות. במהלך תקופת הפרי, נעשה שימוש פעיל במיוחד בתמיסה המבוססת על אפר עץ. לשם כך יש להמיס כוס 10 אפר ב -10 ליטר מים, להוסיף סבון נוזלי לתערובת. הפתרון מרוסס על השיחים מבקבוק ריסוס.כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך
 5. עלי סרפד צעירים לשמש רוטב עליון מעולה. המיכל מלא 75% בסרפד ומים מוזגים, לאחר מכן מוחדרים במקום חשוך למשך 10 ימים. לא יותר משתי תחבושות מתבצעות בחודש.
 6. קליפת ביצה טוב לשני יורה צעירים וגם לשיחים בוגרים. משרים את הקליפות הכתושות במים חמים והניחו להתבשל במשך 3 ימים. ברגע שמופיע ריח לא נעים, שפכו את הפיתרון על המיטות.

טיפים שימושיים

חקלאים ותושבי קיץ מייעצים:

 • אם למברשת הראשונה יש פירות גדולים, והאחרים אינם מפותחים וקטנים, אז הוציאו מייד את העגבניות מהמברשת הראשונה ושפכו בשפע את תמיסת האש על המיטות. תוך זמן קצר נוצרים ירקות על המברשות התחתונות;
 • אם מופיעים כתמים צהובים או לבנים על העלים, התייחס לשיחים עם תמיסת שום. ככל הנראה, הצמח חולה בפטריה;
 • אם העלה הופך למחוספס ומשעמם, הרחק את סופר-פוספט מהחבישה והגדיל את מינון האשלגן והחנקן;
 • לפני ההדישון, מומלץ להשקות ולשחרר את המיטות;
 • בעת שימוש בדשנים רעילים, פעל לפי כללי הבטיחות. בבית, תרופות כאלה מאוחסנות בהישג ידם של ילדים.

ביקורות

הנה מה שאומרים תושבי הקיץ המנוסים על דשני חממה:

מריה, קיסלובודסק: "אני תמיד עוקב מקרוב אחר המראה של עגבניות, אני שם לב לשינויים בצבע או בצורת העלים. אני משתמש בתמיסת אפר כטיפול מונע למחלות שונות. זו התרופה האפקטיבית האהובה עלי, היא הופכת את הקציר לטעימה, מגינה מפני מזיקים. אני לא סומך על תכשירים כימיים, אני מעדיף להשתמש רק בחומרים אורגניים ".כיצד להאכיל עגבניות במהלך הפרי בחממה: הניסוחים וההוראות הטובים ביותר להליך

אלכסנדר, מוסקבה: "לדעתי, אין דבר טוב יותר מלולין ושליפות. הם מזינים את הצמח תוך שהם בטוחים לחלוטין. אני מכין תחבושות כאלה גם בשלב השתיל וגם בשלב הפרי. כל שנה פורייה ".

אלנה, סרטוב: "בטיפול בשיחים אני משתמשת באופן פעיל בדשנים שונים: טבעיים וכימיים כאחד. אני אוהב במיוחד את "הפיתרון" ואת "הקורווין". הם קלים מאוד לשימוש וזולים. אתה יכול לקנות אותם בכל חנות גינון. "

סיכום

חשוב תמיד לטפל בעגבניות בגינה.לא משנה אם הם נטועים בחממה, חממה או בחוץ. הסימנים הראשונים לכך שלצמח חסר דשן הם שינויים חיצוניים בשיח. ראשית, גלה מה בדיוק העגבניות חסרות, ורק לאחר מכן פעל.

מגוון דשנים אורגניים ומינרלים מאפשרים לך לתת לשיחים את כל מה שהם צריכים תוך זמן קצר. זכור שתלבושות שורש מתחלפות בצורה הטובה ביותר ביישומי עלים.

הוסף תגובה

גן

פרחים