מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

באופן מסורתי, מוצרים מוכרים ומוכרים לכולם משמשים בבישול. עם זאת, ישנם גם אוהבי אקזוטי שמעדיפים לגדל ולצרוך גידולים נדירים ונדירים. פרי אחד כזה הוא אנגוריה, שהוא פופולרי במטבח האירופי ומופיע יותר ויותר במנות רוסיות.

מה זה אנגוריה

בית הגידול הטבעי של אנגוריה הוא אזורי אקלים טרופיים וסובטרופיים. שמו השני הוא מלפפון האנטילים, הוא שייך לסוג של אותו שם Cucumis (מלפפון) ומשפחת הדלעת.

בטבע, הצמח בעל טעם מר התגלה לראשונה בדרום אפריקה ובמדגסקר, ולאורך זמן הובאו הזרעים לאמריקה. באוסטרליה הירק נחשב כעשבים ונעשית עבודה סדירה למיגורו מהאתרים.

על שטחה של רוסיה, גננים רבים כבר מנסים לגדל אנגוריה כגידול פרי ונוי.

תיאור וזניו

מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

מלפפון אנטיליאני שייך לצמחים דמויי ליאנה שנתיים, פירותיו דומים כלפי חוץ למלפפונים הידועים, אך שמנמנים ומכוסים בקוצים-קרניים קטנים... אנגוריה גדלה בשיחים המגיעים לגובה של 5-6 מטרים. היא יוצרת עלים מקוריים - צורות מגולפות, מתולתלות, שמזכירות את העלווה של המלונים, אך מכוסות בקוצים קטנים.

במהלך תקופת הפריחה נוצרים על הצמח פרחים צהובים ריחניים רבים, הדומים לפרחי מלפפון. בשל המסה הפורחת והירוקה הפעילה שלו, הוא משמש כגדר בקוטג'ים לקיץ, לקישוט גדרות ואפילו חזיתות בנייה. אנגוריה פורחת ויוצרת פירות מתחילת יולי ועד הכפור הראשון ומעניקה יבול עשיר עם טיפול נאות.

התייחסות... הפרי הבשל הוא בצבע ירוק בהיר עם פסים בהירים, מכוסה בתהליכים קטנים ודמויי עמוד שדרה ודומה למלפפון עבה בצורתו - כ 8 ס"מ אורך וקוטר של עד 4 ס"מ. המשקל הממוצע הוא כ 45 גרם.

רק פירות צעירים משמשים לאכילה. יש להם עיסת בצפיפות בינונית, עסיסית, רוויה בסוכרים וויטמינים. פרי זרע בשל בשל לחלוטין הוא בצבע צהבהב-כתום, אך צבעו עשוי להשתנות בהתאם לאזור הגידול.

המרווח מרגע שנראה הקלעים הראשונים לקצור הוא כ 65-70 יום, לאחר מכן המלפפון האנטילי נחשב כבלתי אכיל.

זנים

מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

הזן הרשום הרשמי היחיד בפנקס המדינה של הפדרציה הרוסית הוא דיאט אנגוריה. מומלץ לגדול בתנאי חממה, ולוקח בערך 50 יום.

גננים מעדיפים להשתמש בזנים אחרים המעובדים במדינות זרות:

 1. "גורמה" - ליאנות, המגיעות לגובה 3 מ ', מפיקות פירות סגלגלים של צבע ירוק בהיר, מכוסים בקוצים גדולים ורכים. אוכלים ירקות צעירים, ודגימות יבשות מוגזמות משמשות כאלמנטים של קומפוזיציות דקורטיביות ופרחוניות.
 2. "אנגוריה סורית" - צמחים גדולים דמויי ליאנה עד 4 מ 'עם מספר רב של יורה ופירות גדולים (עד 55 גר') מכוסים בקוצים קטנים. מתוק על החיך, משמש כאלמנטים דקורטיביים למנות שונות.

חָשׁוּב! לעתים קרובות גננים חסרי ניסיון מבלבלים את אנגוריה עם קיוונו - מלפפון אפריקני או מלון קרניים.אלה קרובי משפחה, בעלי דמיון חיצוני מסוים, אך הם שונים בטעמם, דומים לעיסת בננה וגדלים עד 350 גר '.

היתרונות והנזקים שלו

אנגוריה נחשבת לפרי בעל ערך ובריא. עיסתו מכילה 88% מים, כמו גם סיבים, אפר, חומצות אורגניות וסכרידים. המוצר מכיל גם מגנזיום וסידן, נתרן ואבץ, אשלגן ויוד, זרחן וברזל, סלניום ונחושת. בנוסף ישנם ויטמינים מקבוצת B: B1, B2, B3, B6 וחומצה פולית (B9). מלפפון האנטילים רווי בוויטמינים K, E, C, PP, D, מכיל כולין ומינרלים יקרי ערך אחרים.

מלפפון אנטיליאני מתאים לתזונה תזונתית, מכיוון שתכולת קלוריות נמוכה (44 קק"ל) הוא מסוגל לספק את צרכי הגוף בכל המקרו והמיקרו-אלמנטים הדרושים.

התייחסות. מאפיין ייחודי של אנגוריה הוא חוסר יכולתו לצבור חנקות מסוכנות.

מלפפון האנטילים מומלץ להיכלל בתזונה בגלל השפעותיו החיוביות הרב-צדדיות על הגוף:

 • זה מנרמל תהליכים מטבוליים;
 • ממריץ חסינות, עוזר לגוף להתנגד לנגיפים וזיהומים, מועיל הן למניעה והן לטיפול ב- ARVI;
 • מפעיל את מערכת העיכול, מגרה את המעיים בגלל תכולת הסיבים הגבוהה שלה;
 • מסלק בעדינות רעלים ורעלים, אינו מעמיס על המעי;
 • עוזר להיפטר מעודף משקל עם שימוש קבוע, מסיר עודפי מים;
 • מחזק את כלי הדם, הופך אותם לאלסטיים ומונע את הסיכון לפקקת ודליות.

אנגוריה מועילה במקרה של הפרעות במערכת הלב וכלי הדם וכדי לייצב את לחץ הדם. בנוסף, הוא נלחם בדלקת מבפנים, המשפיע על מצבו החיצוני של העור.

מלפפון אנטיליאני יכול לצרוך על ידי כולם, ללא יוצא מן הכלל - אין התוויות נגד ספציפיות, למעט אי סבילות פרטנית... מומלץ בזהירות להשתמש באנגוריה לאורוליתיאזיס ובמהלך ההריון.

מאפייני השימוש במלפפון אנטיליאני

מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

אנגוריה נפוצה בעיקר בבישול. מכינים ממנו סלטים וחטיפים טריים, והתכונות המועילות נשמרות גם לאחר הקפאת הפירות.

מלפפונים אנטיליים כבושים ומשומרים הם מעדן אמיתי עם טעם לוואי חמוץ-מתוק שגורמים אמיתיים יאהבו.

אפשר להשתמש בפירות בדרכים הבאות:

 • כאנטלנטיה - מדללים את הזרעים היבשים והכתושים למצב גרגרני עם מים ומשתמשים ב 1-2 כפות ביום;
 • משחה לחבורות - מערבבים מיץ מלפפונים טרי עם כמות קטנה של שמן זית;
 • עם גזזת - שפכו את העלים בחומץ, התעקשו והשתמשו בכדי לנגב את העור;
 • מיץ טרי עוזר להיפטר מנמשים;
 • הרכב משתן אפקטיבי מתקבל ממרתח השורשים.

תחום נוסף לשימוש באנגוריה הוא קוסמטולוגיה ביתית. העיסה העסיסית שלו נהדרת להכנת מסכות פנים. הרכב הויטמינים והמינרלים המועיל מחדש ומזין את העור, גורם לו להראות בריא ומסיר קמטים.

פירות אסתטיים משמשים לרוב כקישוטי פנים או לעצי חג המולד.

זה מעניין:

סקירה כללית של מלון מריר סיני (Momordiki).

מה זה charantia momordica: סקירה של ירק אקזוטי.

סודות אנגוריה גוברת

מלפפון אנטיליאני הוא צמח תרמופילי, מכיוון שהוא ממוצא טרופי. אך עם טיפול נאות ניתן לגדל את הפירות באזור ממוזג. טווח הטמפרטורות האופטימלי הוא בין + 20 ° C ל- + 29 ° C, סימן של + 32 ° C או ירידה ל + 8 ° C נחשבים קריטיים.

לנטיעת מלפפון אנטיליאני, עדיף לבחור באדמה שחורה פוריה או באדמת נול חולית ניטרלית. ניתן להוסיף סיד לקרקע כדי להפחית את החומציות. מומלץ לשתול את הצמח במיטות בהן צמח בעבר: סלק, כרוב, קטניות, ירקות.

חָשׁוּב! אתה לא יכול לבחור קרקעות לאנגוריה עם התרחשות קרובה של מי תהום - הם יעוררו ריקבון מהיר של מערכת השורשים.

אזור הגידול צריך להיות מואר ושטוף שמש, מלפפון אקזוטי אינו סובל הצללות ואינו אוהב טיוטות. בהתחשב בעובדה שהתקופה מההופעה ועד לקטיף הפירות היא כ- 55 יום, עדיף לשתול תרבות עם שתילים.

נטיעה ועוזבת

ברוב האזורים מומלץ להשתמש בחממות לגידול, אולם טיפול נאות ותשומת לב לצמח יאפשרו לכם יבול עשיר מאזור פתוח.

מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

הכנת קרקע

האדמה מוכנה בסתיו: האתר נחפר, מתווסף הרכב מזין לכל מטר מרובע מהמרכיבים הבאים:

 • 35 גרם סופר-פוספט;
 • 0.5 דליים של חומוס או קומפוסט;
 • 20 גרם אשלגן גופרתי;
 • 0.5 כוסות אפר עץ.

מיד לפני השתילה מוחדר קרבמיד לאדמה המשוחררת - קמצוץ קטן למטר רבוע.

הכנת זרעים

חומר השתילה ממוין ומותיר רק זרעים גדולים. הם ספוגים בתמיסת מנגן חלשה במשך 3-4 שעות, ואז מכניסים אותם לכל ממריץ צמיחה, למשל "אפין", למשך יום.

הזרעים המוכנים נפרשים על כמה שכבות גזה, מכוסים בה ומשאירים במקום חם ומואר. חשוב לוודא שהבד תמיד נשאר לח, ואז הזרעים יתבקעו בעוד מספר ימים וניתן להעבירם לכוסות כבול (או טבליות). לצורך ההשתלה, בסיס הכבול מנולח במים, לאחר עלייתו בגודלו נעשה חור בעומק של 1 ס"מ, הזרע ממוקם ומוחם בזהירות.

התייחסות. אתה יכול להכין חממה מיני תוצרת בית על ידי כיסוי לוח כבול בכוס זכוכית או פלסטיק.

תוכניות נחיתה וטכנולוגיה

לאחר שהקלעים הראשונים בוקעים לאחר 7-8 יום, אתה יכול לחכות לגידול פעיל של שתילים... כדי לא לעורר מתיחה של גבעולים צעירים, מותקנות מעליהן מנורות ביום. לפחות 3-4 עלים צעירים צריכים להיווצר על הגבעולים, רק לאחר מכן ניתן לשלוח את הצמח לאתר.

על פי תוכנית השיבוץ, שתיל אנגוריה אחד ידרוש מקום של 50 * 40 ס"מ. אם התרבות נטועה כגדר דקורטיבית, נותר עד 80 ס"מ בין יורה צעיר.

חייבים להיות לפחות 50 ס"מ בין מלפפון האנטילים לצמחים אחרים, אחרת ייווצר צל לא רצוי. אם מכל צד שהוא מפוצץ האזור על ידי הרוח, מומלץ לשתול תירס. יש לגדל בקרבת מקום שמיר, כוסברה או פטרוזיליה כדי לעודד האבקה צולבת.

נוהל הנחיתה הוא כדלקמן:

 • לחפור חורים עמוקים כך שהשתיל ישתלב לחלוטין;
 • לטפח את האדמה על ידי ריסוסו בתמיסת מנגן חלשה;
 • בכל חור - 2 ליטר חומוס וקמצוץ אפר;
 • הצמח מונח ונקבר לגובה הקוטילדון.

חָשׁוּב! יש לקשור את מלפפון האנטילים, כך שמותקנים בהם שורות נטועות. ברגע שנוצרים "האנטנות" לעבר השתילים, הם מופנים לתמיכה.

שתילים ניתן להעביר לאדמה רק לאחר שהתחמם עד + 10 מעלות צלזיוס.

מצב השקיה

מושקה כאשר האדמה מתייבשת, למרות שהתרבות אוהבת לחות, היא אינה סובלת קיפאון לחות בשורשים. רצוי להשתמש רק במים חמים ומושקעים. אל תאפשר לשטוף את האדמה בסמוך לגבעול, להשקות - אך ורק תחת תא המטען בקצב של 12-14 ליטר למ"ר.

אם הקיץ חם ויבש, היבול מושקה מדי יום לאחר השקיעה. בתקופה הגשומה עדיף להשעות את הלחות לחלוטין. הצמח זקוק במיוחד ללחות בזמן הפרי.

חבישה עליונה

מומלץ להפרות אנגוריה אחת ל -15 יום. היא זקוקה לתרכובות מינרליות ואורגניות כאחד שמתאימות ל:

 1. מוליין - מערבבים רבע דלי עם 10 ליטר מים, מתעקשים עד סוף התסיסה, מדללים את ההרכב המוגמר עם 4 דליים מים ומים בקצב של 10 ליטר למ"ר. M.
 2. גללי עוף שופכים מים ביחס של 1: 2, משאירים מספר ימים במקום חמים. מדללים ליטר מהרכב המוגמר ב 10 ליטר מים ומים שעתיים לאחר השקיה במזג אוויר יבש.

הדשן המינרלי המורכב האופטימלי הוא ניטרופוסקה. שלוש כפות של התרופה מדוללות ב 10 ליטר מים ו 0.5 ליטר מוזגים תחת כל שיח.

ציפוי

ברגע שהשחלות הראשונות מופיעות על השיח, הן צובטות אותה. זה מגרה את הצמיחה של שורת הקלעים השנייה, המספקים את עיקר היבול.

צביטה לא תכלול צמיחה פעילה של תרבות באתר, מה שמוביל לחוסר אור שמש.

הגנה מפני מחלות ומזיקים

מלפפון האנטילים מושפע מטחב אבקתי, אנתרקנוזה, שורש או ריקבון לבן. מחלות פטרייתיות אלה מתפתחות עקב הפרות של כללי הטיפול או השקיית יתר של האדמה. החלקים הפגועים בגפנים מוסרים, ואחריהם מטפלים בצמחים ב- "Fundazol", "Maxim".

מבין המזיקים המסוכנים ביותר הם כנימות מלון או קרדית עכביש. הקומפוזיציות "Aktellik", "Aktara", "Fitover", "Agravertin" יעילות נגדן.

אין לקצור את הפירות לאחר העיבוד. למניעת מחלות והתקפי מזיקים, מומלץ:

 • לטפל מדי פעם בכלי גינה בחומרי חיטוי;
 • הסרת עשבים מהאתר;
 • לשחרר את האדמה באופן קבוע;
 • להאכיל את התרבות במועד;
 • בדוק שיחים אם יש סימני נזק.

קְצִיר

פירות צעירים נאספים, ולא דגימות בשמן צבע ירוק יפהפה. הסר אותם מהשיח בבוקר, לפני שהחום יכה. ואז הם יהיו עסיסיים יותר, עשירים יותר, ואוחסנים טוב יותר.

מלפפונים שנקטפו נוחים יותר במקום קריר, וגננים טוענים שהם יכולים לשרוד בצורה זו אפילו עד אמצע החורף.

מה אומרים גננים מנוסים על אנגוריה

מהי אנגוריה וכיצד לגדל אותה

אנגוריה אינה הצמח הפופולרי ביותר ברוסיה, היא אינה מגדלת בכל מקום, וביתר שאת בקנה מידה תעשייתי.... תושבי הקיץ שותלים מלפפון אקזוטי רק לצריכה אישית, משתמשים בו למאכל או כקישוט דקורטיבי.

חלק מתושבי הקיץ מתחילים לגדל מלפפון אנטיליאני לצורך הניסוי, אך לאחר שטעמו, הם מתחילים להוסיף אותו לסלטים ואף לשמר אותו.

מה התשואה

התשואה משיח אחד היא בערך 150-200 פירות בזהירות מתאימה, והזרעים נשארים בת קיימא עד ארבע שנים. מ- 10 מ"ר מ 'אפשר להשיג כ 22 ק"ג מלפפונים.

קרא גם:

כיצד לרפא ריקבון לבן בחממה.

השימוש בסופרפוספט להפרות מלפפונים.

מהן המחלות של שתילי מלפפון: תמונה ותיאור.

סיכום

גידול מלפפון אנטיליאני אקזוטי במגרש משלך אינו מטריד יותר מאשר טיפול במלפפונים או תפוחי אדמה רגילים. די למלא אחר כללי הטכנולוגיה החקלאית, לספק תנאים נוחים לתרבות על מנת לאסוף יבול עשיר של פירות שימושיים וטעים בצורת קיפודים ירוקים יוצאי דופן.

הוסף תגובה

גן

פרחים