תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לב

רבים שמעו על היתרונות של שמן זרעי דלעת. שימוש קבוע במוצר מסלק את הכולסטרול מהגוף ומשפר את הרווחה. שמן זרעי דלעת בריא הרבה יותר מחמניות ואפילו שמן זית. הוא עשוי מזרעי דלעת.

בייצור, מתעמלים ביקושים מיוחדים זנים, המכילים את כמות הזרעים המרבית. אתה יכול לגדל דלעת כזו באזור גן רגיל. כיצד לשתול ולגדל ירק נכון, נשקול עוד.

תיאורים קצרים של הזנים הפופולריים ביותר

זני גולוספרם מגודלים ברוסיה מאז שנת 1911. זרעי דלעת אפילו בשימוש בממתקים. מרבית התעמלות נותנות את הבציר הראשון שלהן במשך 3-4 חודשים. החזרה ממכשירי התעמלות מצוינת.

ירקות משמחים לא רק את טעמם, אלא גם את המראה הבהיר שלהם. שקול את המאפיינים והתיאורים של הזנים הפופולריים ביותר של דלעת התעמלות.

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לב

אולגה

זן אמצע העונה עם תכולת זרעים גבוהה במיוחד. הדלעות גדולות, האחת שוקלת כ -5 ק"ג. יש לו צבע ירוק-כתום יוצא דופן וריסים בגודל בינוני. העיסה בעובי בינוני, הטעם טרי-מתוק, מבוטא בצורה גרועה. זרעים ללא קליפות, ירוקים.

אולגה דלעת נטועה בעיקר בשדה הפתוחאפילו במרכז רוסיה. לא מפחד מכפור וקיץ קצר, עמיד לגשם וערפל. בשל גודלם הגדול של הירקות הוא זקוק לתמיכה נוספת.

מעניין.מהם היתרונות והנזקים של דלעת התעמלות? לשמן השפעה חיובית על העור והשיער. המוצר משמש באופן פעיל בייצור קוסמטיקה.

הירק הוא התווית לאנשים עם סוכרת קשה ועיכול רגיש.

מִשׁמֵשׁ

הזן הופיע בזכות עבודתם של מגדלי האוראל, ולכן הוא משתרש היטב באוראל ובסיביר. גננים מגיבים רק לחיוב על המגוון, מעריכים אותו על עיסתו המתוקה והטיפול הקל שלו. דלעות מעט מצולעות מבשילות תוך 3.5 חודשים.

המאפיינים העיקריים של הפרי הם כדלקמן:

  1. המשטח צהוב עם פסים ירוקים גדולים.
  2. העיסה מעט סיבית, צבעה צהוב בהיר.
  3. זרעים ללא קליפה, שמן.
  4. הוא משמש גם טרי וגם לאחר טיפול בחום.

כיצד להשתמש בזרעי משמש? הם מוסיפים לתוספות ולסלטים מהירקות ומשמשים גם כקישוט למנות. בזכות הזרעים, האוכל הופך לא רק לטעים, אלא גם בריא.

דנה

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לבלדנה עיסת תפוז נעימה וטעם עדין. מגדלים אותו בתנאי חממה או חממות, אך חלק מהגננים שותלים אותו תחת כיפת השמיים. מומלץ לשתול שתילי דנה - כך שיהיה קל יותר לצמח להתרגל לתנאי האקלים.

דנה לא יומרנית בעזיבה. נדרשים השקיה, האכלה ויצירת ריסים בזמן. משקל ירק בוגר נע בין 5 ל 20 ק"ג. המשטח לא אחיד ומחוספס.

לקרוע את הזן בזהירות, יחד עם הגבעול, המאפשרת לדלעת לשמור על טריותה ועל הרכב הוויטמינים לאורך זמן. לאחר הקטיף, לא מומלץ לשטוף את הדלעת במים, עדיף פשוט לנגב אותה במטלית יבשה.

אחסן דלעת דנה במקרר, במרפסת או במרתף יבש ומאוורר. למגוון איכות שמירה טובה, כך שתוכלו לחגוג על דלעות אפילו בחורף.

Gymnosperm 14

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לבהמוזרות של המגוון היא שקשה לרכוש אותו בחנויות או באינטרנט. בעיקרון Golosemyannaya 14 מתקבל באמצעות גננים או שכנים מוכרים.

מגוון חשוב במיוחד, הוא ירק ירוק גדול עם הרבה זרעים בריאים ועשירים בסיבים. שיחים ושורשים הם ריסים חזקים באורך בינוני. התשואה מעולה.

זרעי חמניות משפיעים לטובה על תפקוד מערכת הלב וכלי הדם כולה. חומצות אמינו משפיעות לטובה על כלי הדם, משפרות את החדירות והגמישות שלהן.

אשלגן טוב לשריר הלב. ראוי לציין כי צריכה קבועה של זרעי דלעת מנרמל את לחץ הדם.

תכונות של התעמלות גופנית גוברת

לראשונה נדונו היתרונות של התעמלות באוסטריה. שם החלו החקלאים והאגרונומים לחלץ שמן זרעי דלעת... כיום מגדלים זנים אלה בכל רחבי העולם. נלמד את סודות קבלת יבול עשיר.

שתילים מגדלים

שתיל הכרחי לצמח להסתגל ולהתפתח במהירות על האדמה. שתילים מוכנים 2-3 שבועות לפני השתילה באדמה. לשם כך, נבחר זרע ומחוטא באיכות גבוהה. מיץ אלוורה מוכר כחומר חיטוי מצוין.

פשוט משרים בו את הזרעים למשך 24 שעות ואז יבשו היטב. מיץ אלוורה מסיר את פני החומר ממיקרובים מסוכנים ובכך מגן על הצמח מפני מחלות אפשריות.

לאחר חיטוי מתחיל שלב הנביטה. ההליך מראה את הנביטה הכללית של הזרעים ומסייע לנבטים להופיע מהר יותר. מומלץ לנבוט את החומר במקום חם ויבש. לפיתוח המואץ ביותר, הזרעים ספוגים לא במים חמים, אלא בתכשיר קורנבין. הכלי מחזק את המערכת החיסונית ומגן מפני מחלות.

חָשׁוּב! הכינו את המיכל והאדמה לשתילים. קופסאות עץ או מיכלי פלסטיק עם מזרן הם מכולות אידיאליות. הם נוחים ונוחים לשימוש. עדיף לקנות אדמה לשתילים בחנות. הניסוחים המוגמרים כבר מחוטאים מראש ורווים בוויטמינים הדרושים.

אחסן שתילים במקום יבש וחם. הדלעת אוהבת אור שמש והשקה קבועה. טמפרטורת המים חייבת להיות לפחות 18 מעלות. אל תשתמש במי ברז קרים - זה מסוכן לנבטים צעירים.

לאחר 5-7 ימים, מומלץ לארגן את ההזנה האורגנית הראשונה. לדוגמא, פיתרון של גללי ציפור נוזליים. שבוע לפני היציאה, הורידו את טמפרטורת האוויר ב- 2-3 מעלות מדי יום. זה יקשה את השתילים וישפר את התפתחותם בעתיד.

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לב

טיפול בגינה

שתילת התעמלות מומלצת לאחר תירס, קטניות או תפוחי אדמה. בחר אזור מואר היטב ומחומם שמש. המקום צריך להיות רגוע ועם אדמה פורייה.

רִוּוּי

כמות ההשקיה תלויה במגוון ובתנאי האקלים של אזור הגידול. השקה את הירק בממוצע כל 5-7 יום. שיח 1 גוזל כ -2 ליטר מים. במידת האפשר, השתמש בעיקר במים או במים גשם. במהלך הפריחה והפריה, כמות הלחות מוגברת פי 1.5. השקיה מופסקת שבועיים לפני הקטיף.

חָשׁוּב! לעתים קרובות, התרבות מושקה לא במים, אלא בתמיסת אפר. אפר הוא עוזר שאין לו תחליף בגינה, הוא מקטין את חומציות האדמה והופך אותו למזין יותר לבציר העתידי. השקיה בתמיסה מתבצעת פעם בשבוע.

משחרר את המיטות

עומק ההתרופפות הוא כ-7-10 ס"מ. ההליך מאפשר גישה לחמצן לשורשים, וגם מפחית את אידוי הלחות. בנוסף, התרופפות מועילה להרג עשבים שוטים וזחלי חרקים מזיקים. עדיף לשחרר את המיטות לאחר גשם ולפני השקיה.

היווצרות ריסים

כאשר הריסים גדלים יותר מ- 2.5 מ ', עליהם ליצור. לשם כך, השאר 2 דלעות על אחת, והסר את שאר הריסים. אם זה לא ייעשה, לא יהיו מספיק חומרים מזינים לכל הירקות, וכמות היבול תקטן משמעותית.

כמו כן, לגננים מומלץ להשאיר רק 3-4 עלים על ריס אחד. אחרת, כמויות מופרזות מהן יקשו על הדלעות לקבל אור שמש.

חבישה עליונה

האפקט הטוב ביותר מסופק על ידי דשנים מינרליים ואורגניים. ההאכלה הראשונה נעשית לאחר שבועיים. תרופות מצוינות הן אוריאה וחנקת אמוניום. הם עשירים בחנקן ובזרחן, החיוניים להתפתחות תקינה של הצמח.

כמו כן, דלעת מגיבה היטב לדלעת Nutrivant Plus. מוצר בעל תרכובת ידידותית לסביבה יעיל בשימוש ומשפר משמעותית את איכות הירקות.

חָשׁוּב! כדי להשיג את הירקות הכי טעימים ויפים, האכלה מתבצעת לאורך כל תקופת ההבשלה. המרווח בין הנהלים הוא שבועיים. מאמצע אוגוסט הם מפסיקים לדשן את הדלעת, עם תחילת שלב ההבשלה. עודף דשנים בתקופה זו פוגם באיכות התעמלות והופך את העיסה לקשה.

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לב

מניעת מחלות ומזיקים

גם אם מקפידים על כל הכללים האגרוטכניים, התרבות יכולה לחלות בפטריה או בנגיף. הצמח הנפוץ ביותר הוא בקטריוזיס או טחב אבקתי. כדי למנוע את התרחשותם יש לשים לב לריסוס שיחים.

תמיסת סבון מוכרת כתרופה מצוינת למחלות. 5 ליטר מים ידרשו 100 גרם סבון מגורר יבש. המיטות מרוססות עם בקבוק ריסוס, אחת ל 5-10 ימים. עדיף לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות, כך שלסרט סבון מגן יש זמן להיווצר על השיחים לפני שהשמש מופיעה.

יש גם מחלה מסוכנת הנקראת ריקבון לבן. הזיהום משפיע על הדלעות עצמן: בהתחלה הם מכוסים בפריחה לבנה, ואז הם נרקבים. כדי למנוע זאת, מומלץ להשקות את הפירות רק במים חמים ולהאכיל אותם באמוניה חנקתי וגופרת נחושת. בימים יבשים וחמים, מומלץ להסיר את העלים הנגועים ולפזר את השיחים בפחם כתוש.

מבין המזיקים בערוגות הדלעת, נמצאו קרדי עכביש העוטפים את העלים עם קורי עכביש דקים. בגללה העלים מתייבשים ונבלים באטיות. במזג אוויר חם התרסיס מרוסס עם עירוי של קליפות בצל או תמיסת קלטן. לאחר הקטיף, אנו ממליצים לך לחפור היטב את האדמה על מנת למנוע את הופעת הקרדית שוב.

חָשׁוּב! כאמצעי מניעה, מומלץ להקפיד על היגיינת המיטות, להפרות באופן קבוע את השיחים ולרסס בנוזל בורדו או בתמיסה של גופרת נחושת. חשוב לטפל היטב בזרעים ובאדמה לפני הזריעה למניעת מחלות או חרקים לא רצויים.

ביקורות של גננים

הדלעת העירומה מעוררת מחלוקת. ישנם גננים שלא אוהבים את זה מכיוון שהם מאמינים שהדבר העיקרי בדלעת הוא העיסה, לא הזרעים. עם זאת, חקלאים רבים מוכנים להתווכח איתם.

תכונות של גידול דלעת מתעמלת גוברת ואיזה זרעים כדאי לשים לבאלכסנדר, רוסטוב און-דון: "אני אוהב לנסות ירקות יוצאי דופן באתר שלי. החלטתי לשתול את הזן Golosemyannaya 14 ולא התאכזבתי. למרות שהירק לא נראה כמו דלעת במובן המקובל, הקציר שימח אותי. הכנסתי כמה מהם לחסר, ואחרים אכלתי טרי. הזרעים הירוקים גם טעמו נהדר. אפיתי איתם לחם וקאפקייקס לתה. "

מריה, Ufa: "המועדפים עלי הם אגוז מוסקט והתעמלות. אני אוהבת במיוחד דלעות אולגה. הם לא יוצאים כל כך גדולים, כך שהם קלים לשימוש במטבח. ולדעתי הזן הזה דורש מינימום של תשומת לב. "

ולריה, אורסק: "שתלתי פעם את זן הדנה. היצרן הבטיח עיסת צפופה ומספר גדול של זרעים. התוצאה היא ירקות סיבים-ריקים למחצה. אני חושב שזה ליקוי בייצור, אבל אין שום רצון לנסות את דנה יותר. "

סיכום

זני דלעת של Gymnosperm הם הכרחיים למי שמפקח על תזונתו ואוכל רק אוכל בריא ובריא.

למוצר זרעים גדולים ולא מצופים ולכן אין צורך לקלף אותם. יתר על כן, קל מאוד לגדל ירקות אלו, ורבים מהם מראים תוצאות מצוינות גם בצפון הארץ. העיקר להקפיד על הכללים הפשוטים של נטיעה ועזיבה.

הוסף תגובה

גן

פרחים