אחד האהובים ביותר בקרב עגבניות הגננים "משקל כבד של סיביר": זן עמיד, התבגרות מוקדמת ומניב רב.

כל גנן רוצה להשוויץ בבציר שלו. אם אנחנו מדברים על עגבניות, אזי מוערכים התשואה הגבוהה של הזן, טעם הפרי, חוסר היומרות בטיפול וחסינות למחלות. לרוע המזל, לא כל כך קל למצוא זן אוניברסלי, כך שלפעמים צריך להקריב, למשל, פריון לטובת טעם גבוה.

עגבנייה המשקל הכבד של סיביר הוא אחד מאותם זנים שמפצים על תפוקתם הנמוכה יחסית על ידי יומרות לתנאי גידול וטעם מעולה.

תיאור הזן

הסיביר בעל המשקל הכבד נוצר על ידי מגדלים רוסים. היתרון העיקרי שלה הוא חוסר היומרות שלו לאקלים. הוא גדל היטב גם בחוץ וגם בחממות.

תכונות ייחודיות

שמו של הזן כבר מרמז על כך שפירותיו של צמח זה גדולים. אבל הצמח עצמו די קומפקטי: בחממה הוא גדל לא יותר ממטר וחצי, ובשדה הפתוח - 70-80 ס"מ בלבד. בגרות מוקדמת וחסינות גבוהה הן גם תכונות ייחודיות.

מאפייני פירות ותשואה

הפירות במשקל כבד בממוצע שוקלים 400-600 גר ', חלק מהדגימות מגיעות למשקל של 1 ק"ג. הבשילו תוך 95-100 יום. עגבניות בצורת לב, בעלות בשר ורוד צפוף. עגבניות בשרניות, מתוקות, עם חמיצות קלה. פרודוקטיביות 10-11 ק"ג לכל 1 מ"ר. מ ', או 3 ק"ג משיח אחד.

בתמונה יש עגבניות במשקל כבד של סיביר:

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: זן עמיד, התבגרות מוקדמת ומניב רב.

איך לגדל שתילים

הכנת שתילים מסוג זה אינה דורשת מיומנויות מיוחדות. ההליך אינו שונה בהרבה מהנוהל הרגיל עבור עגבניות.

הכנת זרעים

עבור שתילים ניתן להשתמש כפי שנרכש זֶרַע, ושלהם. רק זכרו שיש להחליף זרעים מקציר עבר כל 5 שנים כדי שהזן לא יאבד מתכונותיו.

הזרעים מחוטאים בתמיסה חלשה של מנגן, ואז נשמרים כ 20 דקות בתמיסה של "Fitosporin" כדי להאיץ את נביטתם. הפתרון מוכן מ -1.5 גרם מאבקת ההכנה ומ 100 מ"ל מים.

קיבולת ואדמה

ניתן לשתול שתילים גם בקופסאות עץ וגם בכוסות פלסטיק בגובה 15-20 ס"מ. אתה יכול לקנות אדמה מוכנה, או שאתה יכול להכין אותה בעצמך. לשם כך יש לערבב אדמה שחורה וחומוס ביחס שווה. אתה יכול להוסיף חלק אחד של כבול לאותה אדמה.

זְרִיעָה

הזריעה מתחילה במחצית השנייה של מרץ (לנטיעה לאחר מכן בחממה) או באפריל (לצמחים שהוכנו לקרקע פתוחה). הזרעים נטועים לעומק של 1 ס"מ. נותר מרחק של כ 2-3 ס"מ בין החורים, ובין 5 ל 7 ס"מ בין שורות הזרעים.

הזרעים מפוזרים באדמה בזהירות ואז המיכל מכוסה בפוליאתילן.

גידול וטיפול

חשוב לשמור על השתילים במקום חשוך וחם. יש להרים את הסרט מעת לעת בכדי לספק גישה לאוויר ולהסרת עיבוי.

הנבטים מופיעים 10-14 יום לאחר השתילה. הם ממוקמים במקום מואר, אך הם מנוטרים בקפידה על מנת להבטיח שהחדר יהיה חם. במהלך היום הטמפרטורה לא צריכה לרדת מתחת ל 20-22 מעלות, ובלילה - 16-18 מעלות. טיוטה אסורה. ספק תאורה (מלאכותית או טבעית) 12-14 שעות ביממה.

אל תשכח מזה רִוּוּי... יש לבצע אותו כל 7 ימים עם מים מומסים או מיושבים. אם הצמחים נראים חלשים, אל תזניחו את האכלה.

לאחר הופעת העלים הראשונים, ניתן להשתיל את העגבניות במיכלים גדולים (5 ליטר). הם צריכים להיות מלאים באותה אדמה כמו בזמן הזריעה שתילים.

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: זן עמיד, התבגרות מוקדמת ומניב רב.

איך לגדל עגבניות

לפני שתילה באדמה, התקשו את השתילים: 20 יום לפני כן, פתחו מעת לעת חלון או העבירו את העגבניות למרפסת.

נְחִיתָה

ניתן להעביר שתילים לקרקע פתוחה או לחממה למשך 50-60 יום. אם אתה מגדל עגבניות בשדה הפתוח, הקפד לחכות לתחילת מזג האוויר החם ויציב, ללא כפור.

וודאו שהאדמה מתפזרת לפני השתילה. האדמה נחפרת ומופרית בקומפוסט. פיתרון טוב יהיה לשתול עגבניות באדמה בה צמחו מלפפונים, כרוב, שום ובצל בשנה שעברה.

לשתול שיחים בדלילות: לא יותר מ- 4 צמחים לכל 1 מ"ר. מ ', השאירו את המרחק בין העגבניות בגובה 40 ס"מ, ובין השורות - 50 ס"מ. שתלו בעומק של 20 ס"מ.

מיד לאחר השתילה יש להשקות את הצמחים בתמיסה של "Fitosporin" לחיטוי, לפזר בזהירות אדמה ומים.

לְטַפֵּל

למרות שהוא עמיד בפני טמפרטורות נמוכות יחסית, הזן במשקל כבד אינו סובל היטב את הבצורת. לכן, יש להשקות את השיחים מדי שבוע, ולספק לכל צמח 5 ליטר מים.

חשוב להשביל את העגבניות כך שהעשבים לא תופסים חומרים מזינים. כמו כן, יש לשחרר את האדמה מעת לעת. זוהי מניעה טובה של סיבולת מאוחרת.

להתלבשות עליונה לפני הפריחה, השתמש בדשן טבעי - זבל. כאשר השיחים מתחילים לשאת פרי הם עוברים לסופרפוספט ואשלגן גופרתי. כדי להכין, יש לדלל 40 גר 'של אחד החומרים הללו ב 10 ליטר מים. מתאים גם להזנת עץ אֵפֶר.

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: מגוון עמידים, התבגרות מוקדמת ומניבים גבוהה.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

למרות העובדה שיחי המשקל הכבד של סיביר הם קטנים (לכן הם אינם דורשים צביטה), הם צריכים להיות קשורים: פירות גדולים יכולים לשבור ענפים חלשים. לכן מומלץ לקשור לא רק את הגבעול עצמו, אלא גם כל עגבנייה גדולה. זה נעשה באמצעות מה שמכונה הקלע.

סיביר במשקל כבד אינה סובלת טמפרטורות גבוהות. לכן, נסו לשמור על טמפרטורת האוויר בחממה לא גבוהה מ- 30 מעלות.

מחלות ומזיקים

כמו רוב העגבניות, גם משקל כבד נוטה למצב מאוחר. כמו כן, הזן יכול לחלות בריקבון שורשים ובפסיפס טבק.

עדיף למנוע מחלות מאשר להילחם בהן, לכן, אל תשכחו לאוורר את החממה באופן קבוע, לשחרר את האדמה ולהשתמש מדי פעם בתכשירים כימיים וגם טבעיים שיכולים להתגבר על מחלות אלה.

הניואנסים של צמיחה באדמה פתוחה ובחממה

שימו לב במיוחד לעגבניות הנטועות בחוץ. לאחר גשם, זכרו לשחרר את האדמה כך שהלחות תיספג טוב יותר וחיידקים פטרייתיים לא יווצרו. הם יכולים לעורר זיהום של עגבניות עם שבר מאוחר, וזן זה רגיש למחלה זו.

המשקל הכבד הסיבירי אינו סובל חום בצורה טובה, לכן כשגדלים בחממה, אל תשכחו לשידור.

קציר ויישום היבול

עגבניות נקצרות 95-100 יום לאחר השתילה באדמה. פירות בשלים ניתן לאכול טריים וגם להכין למיצים, פסטות, תבשילים וכו '. לא מתאים לכבישה, מכיוון שהפירות גדולים מדי.

הערה! הזן יכול לשמש אנשים עם בעיות במערכת העיכול, מכיוון שעגבנייה זו מכילה מעט חומצות.

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: מגוון עמידים, התבגרות מוקדמת ומניבים גבוהה.

יתרונות וחסרונות של מגוון

כמו כל מגוון, גם למשקל הכבד של סיביר יש מספר יתרונות וחסרונות.

היתרונות כוללים:

  • עמידות בפני מזג אוויר שלילי ותנאי אקלים;
  • טיפול קל בצמחים;
  • מראה יפה, פירות גדולים וטעם גבוה;
  • אפשרות להשתמש בזרעים לגידול בעתיד.

אבל יש גם כמה חסרונות:

  • תשואה נמוכה יחסית;
  • הצורך לקשור לא רק צמחים, אלא גם פירות.

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: מגוון עמידים, התבגרות מוקדמת ומניבים גבוהה.

ביקורות חקלאים

אלה, נובוקוזנסק, בת 32: "גידלתי משקל כבד סיבירי בחממה. השיח היה גבוה מאוד, כמעט מתחת לגג. לעיתים רחוקות היא טיפלה בה, ולא טיפלה בה במיוחד מכיוון שאני מגיע לדאצ'ה פעם בשבוע. העגבניות היו גדולות למדי, בערך 350-450 גרם כל אחת. הם אהבו מאוד את הטעם. בהחלט אשתול אותו. "

מרינה, קאמן-נא-אובי, בת 48: "מאוד נהנתי לגדל את הזן הזה. לא יומרני, לא דורש הרבה תשומת לב וטיפול, אך יחד עם זאת זה נותן תוצאות נהדרות מאוד. כמעט ולא ילד חורג. הנחתי רק לוחות מתחת למברשות. שתלתי 12 שיחים, אך לא עגבנייה אחת סדוקה. כולם היו חלקים ושלמים. מאוד מתוק וטעים. "

יקטרינה, עמ '. מריאנובקה, בת 51: "אני שותל משקל כבד כבר שש שנים ברציפות. הזרעים שלך. מגוון גדול. מתאים לאלו שאינם יכולים או לא רוצים להתעסק כל הזמן בגינה. דשנים פעמיים בלבד במולין, היו הרבה עגבניות. אני מגדל את זה בעיקר לסלטים. אני לא משתמש בזה לכתמים - לא מספיק, אנחנו אוכלים הכל ".

אחד העגבניות האהובות ביותר בקרב גננים. משקל כבד מסיביר: מגוון עמידים, התבגרות מוקדמת ומניבים גבוהה.

סיכום

המשקל הכבד של סיביר הוא מגוון המאופיין בפירות גדולים, טיפול יומרני ויכולת הסתגלות לתנאי מזג אוויר קשים. בכפוף לנורמות להכנת שתילים, כמו גם לשתילת עגבניות באדמה, תקבלו פירות עסיסיים גדולים תוך זמן קצר יחסית. ניתן להשתמש בהם הן להכנת סלטים והן להוסיף לתבשילים אחרים.

למרות התשואה הנמוכה שלו, הזן חיפש אהבה מגננים ברחבי הארץ.

הוסף תגובה

גן

פרחים