כיצד לגדל מלפפונים "אומץ" באתר שלך ולמה הם טובים

שום גן ירקות אינו שלם ללא כתם של מלפפונים פריכים ודוקרניים. גננים רבים מעדיפים לגדל כלאיים, שכן האחרונים מאופיינים בהתנגדות מוגברת למחלות ובטיפול יומרני. היברידית Courage אינה יוצאת דופן: משנה לשנה היא מציגה תשואה יציבה וגבוהה. כל עקרות הבית והשפים העריכו את הטעם והמראה המעורר תיאבון. שקול את התיאור של מגוון האומץ בפירוט.

תיאור המלפפונים

אומץ הוא כלאיים המציג תשואות גבוהות בכל האקלים.... באזורים קרים נטוע הירק בחממות או נקניקיות, באזורים עם אקלים ממוזג וחם, הוא נושא פרי באדמה פתוחה.

תכונות ייחודיות

לירק מערכת שורשים מפותחת וגבעולים חזקים. העלים גדולים עם צבע ירוק קלאסי. היבול מבשיל תוך 40-45 יום מרגע השתילה. תושבי הקיץ מעדיפים לגדל מלפפונים בשתילים, מה שמשפיע לטובה על כמות הירקות שנקטפו.

מאפיינים, יתרונות, תכולת קלוריות

כיצד לגדל מלפפונים אומץ באתרך ולמה הם טובים90% מהירק מורכב מים, המסלק רעלים מהגוף ומנקה את הכליות. המוצר מכיל ויטמינים מקבוצה B, A ו- C, סיבים תזונתיים, מגנזיום, ברזל, זרחן, סידן.

צריכה קבועה של הירק מנקה את המעיים, משפיעה לטובה על מצב בלוטת התריס. מלפפונים טריים מונעים התרחשות של לוחות כולסטרול ומונעים מחלות לב וכלי דם.

ירקות הכרחיים למי שעוקב אחר הדמות, מכיוון ש 100 גרם מלפפון מכיל 15 קק"ל בלבד.

חָשׁוּב! בנוכחות מחלות מעיים כרוניות עם מלפפונים, עליכם להיזהר. מומלץ לצרוך אותם במתינות. עדיף לקלף את המלפפונים לפני השימוש.

מפרטים

שיחי ההכלאה מסועפים, יש עלים רבים. בתהליך ההבשלה נוצרים השיחים על מנת לקבל תשואה רבה ככל האפשר. הפירות עצמם הם בגודל בינוני, סגלגלים ומאורכים. משקל הירק הוא 120-140 גרם, פני השטח עם קוצים קטנים.

העיסה בצבע ירוק בהיר, עסיסי, מעט זרעים. טעמו של ההיבריד עסיסי ורענן. על שיח אחד צומחים 25-30 מלפפונים בו זמנית.

איך לגדל בעצמך הכלאה

גננים מגדלים אומץ בשני אופנים: שתילים וזרעים. בואו נבחן כל אחד מהם ונזהה את התכונות הייחודיות לטיפול בגידולים.

שתילת זרעים באדמה פתוחה

כיצד לגדל מלפפונים אומץ באתרך ולמה הם טובים

שיטה זו מתאימה לגננים מאזורים חמים עם קיץ חם ואדמה פוריה. זרעים כבדים נבחרים לשתילה.

עדיף לרכוש חומר מיצרנים מהימנים בעלי מוניטין טוב. בסתיו המיטות מוכנות מראש.

מבשלים מתאימים לגרקינס הם קטניות, בצל או כרוב. הם חופרים את האדמה בגודל 10-15 ס"מ, מנקים אותה מהפסולת ועשבים שוטים. כבול או חומוס מוחדר לאדמה.

באפריל נחפר האדמה שוב, מוסיפים אפר או נסורת. דשנים הופכים את הארץ למזינה ופוריה יותר.

חָשׁוּב! לפני השתילה, הזרעים מחוטאים בסודה. עבור 1 ליטר מים יש 10 גרם אבקה. החומר ספוג בתמיסה המתקבלת למשך 24 שעות. תמיסה של חומצה סוקסינית נותנת גם אפקט מעולה. עבור ליטר מים צריך 15 מ"ל חומצה. זמן העיבוד הוא 18-25 שעות.

המרחק בין החורים צריך להיות לפחות 50 ס"מ. הזרעים מונחים בחריצים לעומק של 3 ס"מ. 4-5 זרעים מונחים בכל חור ומפזרים עליהם אדמה רופפת.לאחר 10 ימים, השתילים מדללים החוצה, המרחק בין הקלעים מצטמצם ל 40 ס"מ.

נטיעת ישיבה

בנוסף לזרעים מחוטאים, השתילים דורשים מיכל מתאים. הצמח נטוע בקופסאות עץ, עציצים, כוסות פלסטיק, שקיות קפיר. גננים מנוסים רוכשים כמוסות כבול מיוחדות. המיכל עשוי מחומר ידידותי לסביבה, קל לשימוש וזול. טבליות כבול תופסות מעט מקום, הן מונחות על אדן החלון במזרן.

האדמה לשתילים מוכנה גם היא מראש. לשם כך השתמש באדמות מהגן, מעורבבות עם זבל ואפר. לפני השתילה האדמה מחוטאת בתמיסת מנגן או במיץ אלוורה. הזרעים מונחים בבורות ומפזרים עליהם אדמה, ואז מושקים בשפע במים חמים. הטמפרטורה האופטימלית לשתילים היא 28 מעלות צלזיוס. ברגע שמופיעים הקלעים הראשונים, הטמפרטורה יורדת ל 18 מעלות. השקה את השתילים כל 5 ימים.

גידול וטיפול

ראשית, משטר ההשקיה נצפה.

ייבוש האדמה משפיע לרעה על טעמו של הירק, הרוכש טעם מר ומימי. השקה את המיטות במים חמים, מכיוון שמים קרים מובילים להיווצרות של ריקבון אפור ולעיכוב הצמיחה. כדי לשמור על לחות, האדמה מרוחה, כלומר, קש או דשא טרי חתוך מתווסף למיטות. לפני השקיה, האדמה משוחררת כך שהיא נהיית מזינה ואוורירית יותר. עומק התרופפות לא יותר מ- 10 ס"מ, כדי לא לפגוע בשורשים עדינים ושבריריים.

ההכלאה זקוקה להאכלה מזינה. תושבי קיץ מנוסים מחליפים דשנים מינרליים ואורגניים.

בתקופת הפריחה מכניסים שמרים למיטות (חבילת שמרים מומסת ב -10 ליטר מים ומשאירים אותה למשך 3 ימים). חבישה עליונה מגרה את צמיחת המלפפונים, משפרת את הטעם.

לאחר שבועיים מוחדרת זבל עוף העשיר באבץ, אשלגן, ברזל, נחושת ואבץ. השתמש ברוטב עליון 2-3 פעמים בעונה.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

בתהליך הגידול מתמודדים תושבי הקיץ עם בעיה כזו: הרבה עלים גדולים ומעט פירות. בגלל העלווה המופרזת של השיח, למלפפונים אין מספיק אור שמש, וזו הסיבה שהם מפסיקים לגדול ומאבדים מגמישותם.

היווצרות של שיח תעזור לתקן את המצב: הסר עלים גדולים מדי והשאיר את הכותרת. יש לבדוק באופן קבוע את מיטות המלפפון ולהסיר צלחות עלה גדולות מדי.

חָשׁוּב! שחלות נופלות ו הצהבה של מלפפונים - סימן לעודף מים או רוטב. לרוב זה קורה בכושר הדוק. כדי להיפטר מהבעיה, המיטות מפוזרות אפר עץ. הכלי מסיר עודף לחות מהאדמה ומפחית חומציות.

עדיף להשקות את האומץ בשעות הבוקר המוקדמות או בערב, לאחר השקיעה. אחרת, כווית שמש תופיע על העלים. לפני השקיה, המים מחוממים בשמש, במיכלים או דליים גדולים. חשוב לכוון את המים ישירות מתחת לשורש, לעקוף את העלים והגבעולים, אחרת הסיכון להתפתחות זיהומים פטרייתיים ומחלות נגיפיות עולה.

מחלות ומזיקים

אפילו הכלאיים העמידים ביותר למחלות חולים מדי פעם. אומץ מלפפונים אינו יוצא מן הכלל.

בין המחלות, הנפוצות ביותר הן:

  1. טחב אבקתי מופיע כציפוי לבן על העלים. הגורמים לזיהום טמונים בלחות גבוהה ובטיפול לא תקין. לצורך טיפול מונע, ריסוס בתמיסת אפר, נוזל בורדו, דשני אשלג משמש. אם לא תנקוט בפעולה בזמן, העלים יתייבשו, המלפפונים יפסיקו לצמוח. תרופה יעילה למאבק נגד טחב אבקתי היא התכשיר "HOM".כיצד לגדל מלפפונים אומץ באתרך ולמה הם טובים
  2. Cladosporium הוא כתם זית חום. הוא מתפתח במהירות במזג אוויר גשום ומעונן. מקור הזיהום יכול להיות אדמה, עשבים שוטים, זרעים. כדי למנוע מחלות, גננים משקים את המיטות רק במים חמים, עקוב אחר כללי סיבוב היבול. במאבק נגד cladosporiosis, קרנות "Fundazol" או "Oksikhom" עוזרות.
  3. כאשר נגועים בעובש אפור, עלים, גבעולים ופירות מכוסים בפריחה אפורה בהירה... מחלה חיידקית מתרחשת כתוצאה מעודף מינרלים ועקב טמפרטורות נמוכות. אם המחלה הופיעה זה עתה, השיחים מטופלים ב- "Rovral". למאבק רציני יותר נגד ריקבון אפור משתמשים בנוזל בורדו או בסם "ביילטון".

ממזיקים על מיטות מלפפונים יתקוף נמטת-מרה. קשה לראות תולעים קטנות בעין בלתי מזוינת. המזיק פוגע בשורשים, הגורם להתייבשות הצמח כולו. עיקור הקרקע וטיפול בתמיסה של גופרת נחושת עוזרים להילחם בתולעת.

עם טיפול לא תקין במיטות תוכלו למצוא דוב, כף כף לב, כנימות. כדי להימנע מהשפעתן השלילית, גננים מנוסים פועלים לפי כללי סיבוב היבול, דואגים לצמח בזמן ומפרים את האדמה.

קציר ויישום היבול

כיצד לגדל מלפפונים אומץ באתרך ולמה הם טוביםמלפפונים נקצרים ביוני. הקטיף מתבצע באופן קבוע, מבלי לחכות לצמיחת הפרי. כל 2-3 יום תושבי הקיץ בודקים את המיטות ובוחרים מלפפונים קטנים אלסטיים. עדיף לבחור את הפירות בבוקר או בערב, כאשר הם הופכים למוצקים.

מלפפונים נחתכים עם מספריים או גיזום, אך ישנם גננים הקוצרים בידיים חשופות. חשוב לא להישרט, כי פני היברידית מעט דוקרניים. הגבעולים חייבים להישאר על השוטים. אסור לנקוט עלים וגבעולים.

חָשׁוּב! מלפפונים טריים לא מאחסנים זמן רב. עדיף לאכול או לעבד אותם מייד. מקרר רגיל עוזר לשמור על ירקות טעימים. טמפרטורת האחסון האופטימלית היא 6-8 מעלות צלזיוס, לחות האוויר היא 85% עד 95%.

מכינים מלפפונים טעימים חמוצים לחורף, סלטים קלילים עם ירקות, כריכים וחטיפים. עקרות בית מנסות את המוצר ואפילו מכינות מרקים קרים ממלפפון.

מעניין! מתכון פופולרי למלפפון, נענע ויוגורט. כל המרכיבים מעורבבים בבלנדר מתובל במלח ופלפל. מרק קר מתאים באופן מושלם לתזונה נכונה ותזונה.

למנה מתוקה השתמש במלפפון, וניל וג'ינג'ר. זה עושה חטיף קירור נהדר.

יתרונות וחסרונות של מגוון

להיברידית Courage יתרונות רבים: טעם עסיסי, טיפול יומרני, תשואה גבוהה ויציבה. מלפפונים עמידים בפני מחלות ומזיקים, מתאימים לגידול בכל אזור אקלימי.

ירקות הם תכליתי בשימוש, טובים גם טריים וגם לאחר טיפול בחום. יש להם הרבה ויטמינים ומינרלים שימושיים, הם מהווים בסיס לתזונה נכונה ובריאה.

מבין החסרונות מצוין כי עליכם לקנות זרעים בכל שנה. תושבי קיץ רבים מתלוננים על העלות הגבוהה של זרעי ההיבריד Courage f1. לשאר ההיברידית אין חסרונות משמעותיים.

ביקורות

חקלאים רבים ניסו כבר לגדל מלפפוני אומץ על אדמתם.כיצד לגדל מלפפונים אומץ באתרך ולמה הם טובים

ליליה, אופה: «המלפפונים הבשילים המוקדמים Kurazh נטעתי זו השנה השלישית ברציפות. אני אוהב את המראה שלהם, הטעם הקריספי. לצורך התחזוקה, הם זקוקים להשקות והתרופפות קבועות בלבד. פעמיים בעונה אני מאכיל אותם באפר ובשלשת. "

מריה, סנט פטרסבורג: "אני מעדיף לגדל רק כלאיים. לעיתים רחוקות הם חולים, וזה חשוב לאקלים של אזור. אני שמח עם הקציר, 2-3 ק"ג נקצרים מתוך בוש 1. אני ממליץ לנחות. "

אליזבטה, קורגן: "לא אהבתי את האומץ שצריך ליצור את השיחים. עלים רבים גדלו בגינה והמלפפונים עצמם קטנים, קשה למצוא אותם בין העלווה. בהשוואה לכלאיים אחרים, אומץ נראה לי הגחמני ביותר. "

קרא גם:

איך להכין בצורה טעימה מלפפונים סיניים לחורף: מתכונים וטיפים.

היתרונות, הפגיעה ותכולת הקלוריות של חמוצים.

היתרונות והנזקים של מלפפון חמוץ עבור הגוף.

סיכום

היברידית Courage מומלצת לגננים מתחילים שגדלים. נטיעה וטיפול אינם דורשים ידע מיוחד. מלפפונים אוהבים אוכל אורגני, כמו אפר או גללים.

לפני השתילה, האדמה מעוקרת, והזרעים ספוגים בתמיסה של חומצה חמוצה. השיחים צריכים להיות במרחק של 40-50 ס"מ זה מזה, לא פחות. בחר ירקות לא בוגרים מעט. מלפפונים הכרחיים בבישול, מכיוון שבנוסף לטעם הם גם מביאים יתרונות: הם מנקים את הגוף מכולסטרול ועוזרים לרדת במשקל.

הוסף תגובה

גן

פרחים