כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

לצורך פרי והתפתחות יציבה, שיחי דומדמניות ודומדמניות זקוקים לאספקת חומרים מזינים. צמחים מקבלים את הוויטמינים והמינרלים העיקריים מהאדמה - לכן חשוב כל כך לדשן את האדמה בעת השתילה, בדוק אותה אם מדובר בחומציות.

גננים לא שוכחים דשנים ובתהליך גידול פירות יער - 2-3 פעמים בקיץ הם מאכילים שיחים בשיטות שורש ועלווה. אבקות תזונה ותערובות מאיצות את הבשלת הפירות, מה שהופך אותם לעסיסיים ומתוקים יותר. במאמר נשקול כיצד להפרות דומדמניות ודומדמניות באביב, בקיץ ובסתיו.

סוגי חבישות לדומדמניות ודומדמניות

כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

ישנם מספר סוגים של תחבושות. הסיווג הראשון כולל שורש וכוס. הראשונים מובאים לאדמה, מתחת לשורשים או במעגל גזע העץ של הצמח. הם מכוונים להתפתחות של שיחים ופירות, לעורר הבשלה של דומדמניות ודומדמניות. השנייה כוללת ריסוס וטיפול בעזרת אמצעי מניעה ומיגון, מטרתם למנוע הופעת מחלות ומזיקים.

על פי ההרכב, מובחנים דשנים אורגניים, מינרלים, מורכבים ואורגנו-מינרלים:

  • הקבוצה הראשונה מכילה תרכובות אורגניות (קומפוסט, חומוס, אפר);
  • מינרלים - יסודות קורט (למשל חנקן, אשלגן, זרחן);
  • קומפלקס משלב רכיבים אורגניים ומינרלים;
  • הזנות האורגנו-מינרליות מבוססות על חומצות הומיות המטופלות בתרכובות מינרליות (למשל נתרן או אמוניום Humate);
  • דשנים מיקרו-תזונתיים - הם מכילים חומר מזין אחד (נחושת, מנגן, יוד).

תשומת הלב! ישנן תחבושות מוכנות ותערובות מוכנות בעבודת יד. במקרה השני, חשוב להקפיד על פרופורציות. עודף של חומרים מינרליים ואורגניים מסוכן בדיוק כמו חסר.

חבישה עליונה של שיחי דומדמניות ואווז באיביב למסיק טוב

כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

בחודש מרץ מעדיפים דומדמניות ודומדמניות דשני חנקן. הם מעוררים התפתחות וצמיחה של מסה ירוקה, עוזרים לשיחים להתאושש ולצבור כוח לאחר החורף. עם חוסר בחנקן, הגרגרים גדלים בצורה גרועה, העלים מתים במהירות ונושרים. שיחים צעירים מופרים באוריאה - 40 מ"ל לכל צמח.

מהשנה הרביעית הכמות מצטמצמת ל 25 מ"ל לכל שיח. באזורים הצפוניים של המדינה, שיחים מופרים בתחילת אפריל, מכיוון שהאביב מגיע מאוחר יותר. משתמשים בעירוי של גללי ציפור או גרגור. כדי להעצים את האפקט, אפר עץ מוסף לתערובת הנוזל.

בחודש מאי מומלץ לדשן נטיעות בעזרת דשנים מינרליים מורכבים. להכנת התערובת, קחו 1 כף. אמוניום חנקתי, 3 כפות. סופר-פוספט, 1.5 כף. אשלגן כלורי. כל הרכיבים מעורבים וממלאים 10 ליטר מים נקיים. הפיתרון המוכן מספיק ל -2 שיחים. דשן מוחל על החריץ שנחפר בסמוך לצמח.

לעתים קרובות בסוף האביב עלי דומדמניות ודומדמניות הופכים לצהובים, מה שמעיד על חוסר בורון. במקרה זה גננים מרססים את השיחים בחומצה בורית. התמיסה תידרש 10 ליטר מים 5 ומ"ל חומצה. כדי לגרום לפירות יער להיות גדולים יותר ומתוקים יותר, הצמח מטופל בתמיסה חלשה של פרמנגנט אשלגן. זה נעשה בתחילת הפריחה.

דישון בקיץ בזמן הפרי

דומדמניות קיץ ו דוּמדְמָנִית מופרות בתחילת יוני, כשהגרגרים מתחילים להבשיל. עד 10 ביוני מוחלים דישון מינרלים שאינם מכילים חנקן.תושבי הקיץ משתמשים באשלגן או בחומץ סידן חנקתי - בזכותם התותים גדלים עסיסיים ומתוקים, הם גדולים בגודל.

כדי לחזק את מערכת השורשים של הצמח, להוסיף לתערובת ראשונה 30 גרם של אוריאה, 20 גרם של סולפט נחושת, 2 גרם פרמנגנט. החומרים מעורבבים ומדללים עם 10 ליטר מים. השיחים מרוססים במזג אוויר מעונן, רגוע או יבש. לא מומלץ לעבד אותם אם השמש הבהירה מאירה - כוויות שמש יישארו על העלים.

כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

לאחר 3 שבועות, כשהגרגרים כבר בשלים, מומלץ להאכיל בקליפות תפוחי אדמה. שרידיהם מיובשים וטוחנים לאבקה בעזרת בלנדר. התערובת המתקבלת מדוללת במים ומרססת שיחים. אבקה מקליפות תפוחי אדמה מגנה מפני מחלות יבולים נפוצות - חלודה, טחב אבקתי, אנתרקנוזה, ריקבון אפור, וגם מונעת הופעת מזיקים - גחלות מרה, כנימות, זרעים.

תשומת הלב! רוטב עליון יעיל ובמחיר סביר עבור דומדמניות ודומדמניות במהלך הפרי הוא אפר עץ. מתחת לכל שיח מוחלים 100 גר 'דשן, במקביל משוחררים האדמה, לאחר מכן מושקים בשפע במים מיושבים. אפר מפצה על מחסור במינרלים, מחזק את מערכת השורשים.

איך להאכיל שיחי דומדמניות ודומדמניות בסתיו

להזנת סתיו של דומדמניות משתמשים באשלגן כלורי. עד 15 בספטמבר מוחלים 15-30 גרם של התרופה תחת כל שיח (ככל שהצמח צעיר יותר, כך אשלגן גדול יותר). חבישה עליונה מחזקת את המערכת החיסונית ומגבירה את עמידות האווזוביה למחלות נגיפיות, חיידקיות, פטרייתיות.

הקומפוסט מוצג גם בסתיו - הוא מעשיר את האדמה בחומרים מזינים לחורף. מכינים קומפוסט משאריות צמחים, עשבים ועלווה, והמסה נותרת עד להתפרקות מוחלטת. שיח דובדבן אחד לוקח בין 3 ל 5 ק"ג. הוא מובא באוקטובר - זו ההזנה האחרונה של פירות יער בשנה הנוכחית.כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

להאכלת סתיו של דומדמניות, זבל עוף, מולין, slurry משמשים. שיח אחד לוקח עד 6 ק"ג דשן. כמו כן, מוסיפים מתחת לצמח 20 גרם אשלגן סולפט ו- 50 גרם סופר-פוספט, דומדמניות מושקות. דשנים כאלה שומרים על חומרים שימושיים באדמה ומגנים על הצמח מפני מזיקים.

כיצד להאכיל כראוי דומדמניות ודומדמניות באביב

אם אין זמן להכין דשנים, הם קונים תרכובות מוכנות בחנות - זה יכול להיות ניטרופוסקה, "Polygro Universal", "MicroMix". דשנים מורכבים כבר מכילים חומרים מזינים, העיקר להקפיד על המינון והמלצות להכנה.

זה מעניין:

כיצד לטפל כראוי יערה באביב - האכלה וגיזום

האוכל הטוב ביותר לעץ המנדרינה בבית

איך ומה להאכיל כראוי ענבים בסתיו

כללים להאכלת דובדבנים בסתיו ובחירת הדשנים הטובים ביותר למטרות אלה

סיכום

הזנת האביב כוללת תרכובות חנקן, אוריאה, מתחמי מינרלים. דשנים מוחלים לפני ואחרי הפריחה, לאחר השקיית האדמה. בקיץ, שיחי פירות זקוקים לחומר אורגני ומינרלים, גננים משתמשים בחומצה בורית, קליפות תפוחי אדמה ואפר. תרכובות המכילות חנקן אינן מוסיפות בקיץ.

בסתיו, הצמחים מוכנים לחורף - האדמה מופרית בקומפוסט, אשלגן כלוריד, תרכובות מוכנות מהחנות. בעת יישום תחבושות, חשוב להקפיד על המינון, לקחת בחשבון את גיל הצמח, ולשים לב למצב האדמה.

הוסף תגובה

גן

פרחים