מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

אשחר הים הוא שיח עוצמתי עם זרדים קוצניים אשר נטוע בשל גרגרי התפוז החמוצים והבהירים שלו. זה יכול לגדול עד 6 מ 'גובה אם הוא לא נשאר חתוך. הענפים מועדים גם לצמיחת יתר ולהסתבכות - קשה לקצור בסבכים כאלה, כך שאחר הים דורש גיזום מתמיד.

מדריך שלב אחר שלב כיצד לעשות זאת בסתיו, כמו גם ניואנסים של גיזום, יידון במאמר.

למה לגזום את אשחר הים בסתיו

מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

קציר פירות יער של זרע ים הוא תהליך קפדני שקשה בגלל גובה השיח. אחת המשימות העיקריות של גיזום אשחר הים בסתיו היא היווצרות כתר פתוח, צמצומו וגישה קלה יותר ליבול.

הפונקציות לקצץ הן כדלקמן:

 • תומך בבריאות הצומח;
 • מונע מחלות הנגרמות כתוצאה מעיבוי הענפים;
 • משפר את המראה;
 • מסדיר את הפרודוקטיביות;
 • מאריך חיים.

מה קורה אם לא

אם לא גיזום בצורה מתוזמנת, אז בנוסף לקשיי הקטיף, אשחר הים הצומח ייראה מסודר, גידול שורשים יופיע סביב תא המטען. ללא גיזום, הצמח לא יקבל מספיק אור, ולכן הוא יכאב וייצר פירות יער קטנים.

סוגי זמירה

ישנם כמה סוגים של זמירה - בואו נתייחס לכל אחד מהם ביתר פירוט.

מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

מְעַצֵב

כדי להעניק לאוכל של הים צורת עץ או שיח, משנת החיים הראשונה הוא נתון בגיזום מכונן, הנעשה מדי שנה לאורך כל חיי הצמח.

גיזום רגולטורי של אשחר הים

מוחזק מדי שנה, שומר על הכתר מסודר, כולל דילול והבהרה.

נוגד הזדקנות

גיזום מחודש נחוץ כדי להחזיר את פרי שיח הזדקנות, המתבצע על צמחים בוגרים מעל גיל שבע. ממריץ את הצמיחה של יורה צעיר ובריא.

ענפים ישנים שאינם נושאים מוחלפים עם יורה לרוחב. בחר את החזק שבהם, הגדל בצד החיצוני של השיח, והחליף אותם בעד שלושה ענפים ישנים.

עיתוי הגיזום

גיזום הסתיו מתבצע לאחר הקטיף, כאשר זרימת הזרע של הצמח מאטה. מונחים משוערים - מתחילת נפילת העלים לכפור. עשו זאת ביום שמש יבש.

על ידי גיזום מייד לאחר קטיף הגרגרים, תוכלו להבחין בענפים חולים ומיובשים, פירותיים גרועים, שמוסרים מיד. יורה פרי בשפע מצוין גם כן, על בסיסו מתבצעת היווצרות המשך של השיח.

תשומת הלב! היזהרו מאוצרת הים כשהוא מבשיל. אם אתה מבחין בענפים עם פרי ברק ונופלים, חתוך אותם מייד, אחרת המחלה תתפשט ותשמיד את השיח.

כיצד לגזום נכון את אשחר הים בסתיו

גזרו את הגידול העודף בגובה האדמה. חופרים בזהירות וחותכים לטבעת במקום בו הגידול גדל.

תשומת הלב! אשחר הים כואב לכל הפרה של מערכת השורשים ויכול להתייבש.

גננים דואגים שהכתר לא יתעבה. ראשית חתוך ענפים יבשים, שבורים ושקועים קשה. אם הכתר נשאר שקוף רע, חלק מהענפים החזקים נחתכים החוצה, ומעניקים עיבוי.

חותכים ענפים שהפסיקו לצמוח והפכו פחות פוריים. החלף אותם בחדשים המבוססים על ענפים חזקים ואחידים. הצמח מחודש בהדרגה, מספר ענפים בשנה.

אם העץ נפגע קשה הוא נחתך לשורש ונוצר חדש מהגידול. שורשיו החזקים של אשחר הים שנותרו באדמה יאפשרו לעץ החדש לצמוח במהירות ולהתחיל לשאת פרי בשנה השלישית.

חומרים וכלים חובה

לצורך ההליך, תזדקק לגיזום גינה לחיתוך ענפים דקים, מסור גנים לענפים עבים יותר וסכין גינה להכנת חיתוכי שיפוע. נדרש לופר וסולם לעץ גבוה.

עץ אשחר הים הוא שביר, ולכן הם משתמשים בכלים איכותיים ומחודדים מראש. לפני הגיזום מטפלים בכלים בתמיסת חיטוי למניעת זיהום.

קרא גם:

כיצד לגזום גזר לאחסון בחורף ולמה אתה זקוק לו.

מדוע לחתוך את הבצל בעת השתילה לפני החורף והאם צריך לעשות זאת.

ערכות

תוכנית הגיזום בסתיו היא די פשוטה. לא משנה אם הוא נוצר על ידי שיח או עץ - בסתיו, כל הענפים שנפגעו, חולים ויבשים נחתכים.

מהשנה השביעית או התשיעית מתבצע גיזום אנטי אייג'ינג, מה שישפר את הכתר ויעלה את התשואות. במקרה זה, החלפה מלאה של ענפי השלד מתבצעת אחת לכמה שנים.

הוראות גיזום

מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

תהליך:

 1. הסר את הקלעים הגדלים בתוך השיח. הם מחמירים את התאורה, עלולים לגרום לאוורור לקוי הגורם לזיהום פטרייתי והתפוקות מופחתות.
 2. קצר מעט את יורה הצדדי, אחרת לא יבול בעונה הבאה יבול - ניצני פרחים מונחים עליהם.
 3. חותכים ענפים ישנים וחולים לטבעת (ללא גדם).
 4. חיטוי החלקים בנחושת או ברזל גופרתי. כאשר הפצע מתייבש, יש לטפל בלכה בגינה או בצבע שמן על שמן פשתן. אלטרנטיבה - תכשירים "RanNet", "Blago Sad".

אשחר הים אינו סובל גיזום מרובה בו זמנית, מכיוון שהקטעים מתרפאים באטיות בגלל המוזרויות של הרכב העץ. ריפוי של מספר רב של פצעים עשוי לא להיות בהישג ידה.

כיצד ליצור אשחר ים

הצורה אינה משפיעה על פרי ויש לה פונקציה דקורטיבית בלעדית.

בהתאם להעדפות, הצמח נוצר בשתי דרכים:

 1. עץ (על תא המטען). דרך דקורטיבית ליצור אשחר ים, החוסך מקום באתר. הצמח שגדל בצורה זו עמיד ומייפה את הגינה. כמה זנים של אשחר הים הם דמויי עץ גנטית. מדובר בצמחים גבוהים, ולכן תהליך הגידול נשלט על ידי קיצור הגזע המרכזי לגובה הרצוי וביצוע גיזום כתר רגולטורי.
 2. השיח. הצורה הפשוטה ביותר - שלושת הקלעים החזקים ביותר נותרים ליד שתיל זרע הים, והשאר מוסרים. ענפי השלד השמאלי מתקצרים לגובה של כ- 25 ס"מ משטח האדמה. על אשחר ים מושרש בעצמו, ניתן ליצור יורה שצמח מהשורש, ולקצר את כל היורה לגובה של 20 ס"מ מהאדמה.

בעתיד הטיפול בעץ או בוש שנוצר מורכב בשמירה על צורתו הנגרמת ושקיפותו.

תכונות של נוהל גיזום אשחר הים, תלוי באזור

הדבר העיקרי בגיזום הסתיו הוא לעשות זאת 2-3 שבועות לפני הכפור, כך שלצמח יהיה זמן להתכונן לחורף. באזורים הצפוניים עם חורפים קשים בסתיו, רצוי לבצע גיזום סניטרי בלבד, תוך הסרת ענפים פגועים וחולים במידת הצורך.

עדיף לדחות סוגים אחרים של גיזום עד האביב, כדי לא להחליש את הצמח לפני הכפור בחורף.

האם ניתן לחתוך את ראש העץ

מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

אשחר הים צומח במהירות כלפי מעלה, ולכן החלק העליון מנותק מספר פעמים במהלך חיי העץ.

בשנה הראשונה, ליצירת שיח, הסר את החלק העליון, והשאיר 5 ניצנים. החל מהשנה הרביעית של צמיחת אשחר הים, על מנת להפחית את הגידול בגובה, החלק העליון נחתך מדי שנה לגובהו של עץ בן שלוש.

זה מעניין. ניתן ליצור כתר נמוך וקומפקטי מבלי לנתק את החלק העליון.לשם כך, כופפו את החלק העליון של אשחר הים הצעיר לאדמה ומקבעים אותו במצב זה. עם הזמן, ניצנים רדומים יתעוררו לאורך תא המטען המכופף, יורה מהם יצמח מהם ויצרו כתר שופע.

האם ניתן לחתוך ענפים עם פירות יער

לא ניתן לחתוך את ענפי אשחר הים יחד עם הגרגרים הבשלים עליהם, אם תסיר אותם לא בגלל מחלת צמחים. אחרת, ניתן להשאיר את העונה הבאה ללא יבול.

חָשׁוּב! מכיוון שניצני פרחים מונחים על צמיחת השנה הנוכחית, אשחר הים יישא פרי בגידול של השנה שעברה.

טיפול לאחר הגיזום

מדריך צעד אחר צעד לגיזום אשחר הים בסתיו

אשחר הים הוא צמח שאינו תובעני מדי לטפל בו. אם הגיזום נעשה על פי הכללים והקטעים מעובדים, זה מספיק כדי לשטוף את תא המטען בסיד, למרוח דשנים - 35 גרם סופרפוספט ואשלגן גופרתי לכל 12 ליטר מים. באביב מוזנים אשחר הים מחומר אורגני: 0.5 דליים של זבל נרקב למ"ר.

זה מעניין:

הוראות לגיזום chokeberry בסתיו.

מדוע אתה זקוק לגיזום ענבים בסתיו ואיך לבצע זאת נכון

כיצד לגזום משמש כנדרש בסתיו ולמה אתם זקוקים לו.

סיכום

גיזום סתיו של אשחר הים הוא משימה אחראית ועמלנית. אך הליך זה נחוץ בכדי שהצמח יהיה בריא וישא פרי בשפע. שיח אשחר ים מעוצב להפליא מכוסה בפירות יער כתומים בהירים יקשט את האתר.

אם תיצור נכון את אשחר הים, זה ישמח אותך עם יבול עשיר של פירות יער מועילים ומראה נעים.

הוסף תגובה

גן

פרחים