זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

הטעם המתוק והחמוץ של דומדמניות מוכר מילדותו. פירות יער אלסטיים ועסיסיים נאכלים טריים ומשמשים להכנת סלטים של פירות ופירות יער, שתייה בריאה וקינוחים. דומדמניות צהובות, ירוקות, אדומות. לפי הטעם, הוא מחולק למתוק ומתוק וחמוץ. במאמר זה, נספר לכם איזה דומדמניות לשתול באזור מוסקבה, שימו לב לתיאור הזנים, ביקורות גננים, כללי השתילה והטיפול ביבול.

זני הדובדבן הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה

אזור מוסקבה מתאים לגידול כל גידולי הפירות. באזורים אלה, חורפים קלים וקיצים חמים בינוני, הכפור הוא נדיר.

בבחירת זן דובדבן, תשומת לב מוקדמת לזמן ההבשלה, דרישות הטיפול, חסינות הצמחית אליו מחלות ומזיקים.

טחב אבקתי עמיד

טחב אבקתי היא מחלה פטרייתית הנובעת מלחות גבוהה, הזנה לא נכונה, עקב אדמה מזוהמת. פריחה לבנה מופיעה על העלים, הצמח קמל. אם לא ננקטים בזמן אמצעי מניעה או טיפול, הדובדבן ימות. לכן, מומלץ לגדל זנים החסינים למחלה זו.

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

מָגֵן

מגוון הבשלות בינוני ומאוחר. שיחים בגודל בינוני ויורה ישר מכוסים לחלוטין בקוצים. הגרגרים הם בצורת אגס עגול, הצבע הוא בצבע גוון שחור או שחור, תלוי בתקופת ההבשלה. יש ציפוי שעווה קל. מסת הגרעינים היא כ -4 גרם, התשואה לכל שיח היא עד 5 ק"ג. הטעם נעים, העיסה מתוקה. ביישום, דברה דומדמנית מגוונת.

צהוב רוסי

השיחים הם יורה בינונית וחזקה, צומחים ישר. הגרגרים גדולים, משקלם מגיע ל 6 גר 'הצבע צהוב עם פריחה שעווה. העיסה היא טעם קינוח נעים ומתוק. צורת הפרי עגולה, שטוחה מעט בצדדים. התשואה מגיעה ל -10 ק"ג לכל שיח במהלך הקיץ. שיחים רוּסִי צהוב בעל מראה אטרקטיבי, מה שהופך את הגיוון הזה לפופולארי עוד יותר בקרב גננים.

אביב

הקפיץ עמיד לא רק נגד טחב אבקתי, אלא גם בפני מחלות תרביות נפוצות אחרות מזיקים לחרקים. שיחים הם קומפקטיים, מתאימים לגידול באזורי גינה קטנים. פירות יער הם עגולים סגלגלים, שוקלים עד 5 גרם, בצבע ירוק-צהוב. תפוקה - כ -5 ק"ג לצמח. הטעם מתוק, ללא חמיצות.

פירותי גדול

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

דובדבנים פירותיות גדולות משמשות טריות - העיסה המתוקה היא לטעמם של כולם. כמו כן משמשים פירות יער להכנת מנות קינוח - הם מכינים ריבות וקומפוטים, מוסיפים למאפינס או פשטידות.

איש זנגביל

שיחים בגודל בינוני עם עלווה צפופה. משקלו של פרי אחד הוא בערך 7 גר ', הצורה עגולה-סגלגלה, הצבע אדום בהיר. הטעם מתוק וחמוץ, מרענן. בגידול דומדמניות איש זנגביל לא יומרני, יש איכויות מסחריות מושכות. פריון - 8-10 ק"ג לצמח לעונה. הודות לעורם הצפוף, הגרגרים עמידים בפני סדקים.

מְשַׁתֵף פְּעוּלָה

הכתר של הזן הוא נדיר, הקליעה מכוסה בצורה לא טובה בקוצים, גובה השיח אינו עולה על 1 מ '. התותים בצורת אגס, הצבע אדום כהה. הטעם מתוק ועשיר. גננים מקנה אחד קוטפים עד 5 ק"ג יבול. משקלו של ברי אחד הוא בערך 7 גרם.קופרופר דומדמניות מוערך על יכולת הובלה ושמירה על איכותו - הוא שומר על טעמו ויכולת השיווק שלו.

תַרשִׁישׁ

מגוון הקינוחים מוערך בשל ניחוח העץ המתוק וטעמו העסיסי. הגרגרים משמשים לבישול או נאכלים טריים. השיחים בגודל בינוני, הכתר קומפקטי. משקל הפירות מגיע ל 9 גרם, התשואה לכל שיח היא כ 6 ק"ג. העור דק, הצבע ירוק בהיר, מושך. הזן עמיד בפני לחות וכפור, אינו דורש מיומנויות מיוחדות בטיפול.

תשומת הלב! אם הקיץ גשום, מומלץ לדחות את השקיית השיחים לזמן מה. עדיף לשים לב למלחת - לשים דשא מכסח, נסורת, חול, אבן קטנה בבסיס השיחים. מאלץ משפר את מיקרו אקלים של האדמה, מחזק את חסינות הצמח.

הכי טעים והכי מתוק

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי
דומדמניות "לילות לבנים"

דומדמניות מתוקות הן לא רק פינוק טעים בקיץ, אלא גם מקור לוויטמין C ויסודות קורט. אתה רוצה לאכול פירות יער עסיסיים היישר מהשיח - הם מוציאים ארומה מתוקה ונראים מאוד מעוררי תיאבון.

סאדקו

שיחים בינוניים בגודל כתר קומפקטי. הגרגרים יציבים, שוקלים כ -6 גר '. הצבע ורוד בהיר או אדום, הטעם עדין ועסיסי, ללא מרירות וחמיצות. הדובדבן מעוגל, מוארך מעט. פרודוקטיביות - כ -2 ק"ג לכל 1 מ"ר. מ. זן אידיאלי למי שמכין ריבות ושומר לחורף.

ורוד 2

הגרגרים גדולים, משקלם של אחד מגיע ל 10 גרם. העור צפוף, ולכן לאחר הקטיף הדובדבן אינו נסדק. מעט קוצים, ענפים בינוניים. משקלו של ברי אחד נע בין 4 ל 8 גרם. הטעם עשיר ועסיסי. גננים משתמשים ביבול כדי להכין ארוחות ולהקפיא או לייבש אותם לקראת החורף. התשואה של זן פינק 2 היא כ- 5 ק"ג לצמח.

סוכר בלארוסית

שיחים הם קוצים, זקופים מעטים. משקל הפרי הממוצע הוא 5 גרם, התשואה היא עד 6 ק"ג לכל שיח. גננים מעריכים את מגוון הסוכר בבלארוס בגלל התשואה היציבה שלו, הטיפול הבלתי יומרני ועמידות למחלות. העיסה מתוקה, סיבית. צבע הגרגרים הוא ירוק בהיר, הקליפה בעובי בינוני.

אין קוצים

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

דובדבנים ללא קוצים הם תפילה לכל גנן. הידיים יישארו בריאות ושלמות, ללא שריטות. בבחירת מגוון, רבים שמים לב לקריטריון זה ממש.

אַברֵק

התותים בינוניים בגודלם ועגולים בצורתם, שוקלים כ -4 גר '. הצבע אדום כהה, הקליפה צפופה, עם פריחה שעווה. הטעם מתוק עם חומציות מרעננת, העיסה עסיסית. התותים הטרוגניים בגודלם, אוניברסליים בשימוש. זן סיריוס מאופיין בעמידות בפני כפור וחסינות למחלות פטרייתיות ונגיפיות. פרודוקטיביות - עד 3.5 ק"ג לכל בוש.

שובב

על שיחים בינוניים עם כתר קומפקטי, אין קוץ אחד. משקל ברי - עד 4 גר ', צבע ירוק בהיר. העור דק, הציפוי השעווה חלש. הטעם מתוק עם ניחוח פירות יער עשיר. עקרות בית משתמשות ביבול לשימור. במהלך העונה גננים אוספים כ -4 ק"ג משיח אחד.

יוֹם הַשָׁנָה

יום השנה לדומדמניות גדל לא רק באזור מוסקבה, אלא גם באזורים הצפוניים של המדינה. הזן מאופיין בעמידות בפני כפור וחסינות חזקה. מורחים מעט שיחים, יורה חזק. משקל הפרי הוא 5-7 גרם, העור צפוף, הצבע אדום עם גוון צהבהב. העיסה מתוקה וחמצמצה, הארומה נעימה. פריון - 4 עד 8 ק"ג לכל בוש. איכויות המסחריות והטעם של פירות יער לא הולכות לאיבוד במהלך הובלה ואחסון.

מעניין! בשל טעמו המתוק והחמצמץ, יוביליאר האווזי מתאים להכנת משקאות פירות מרעננים. הגריל מיוצר מפירות יער ונשפך עם מים נקיים וקרירים. מנטה, לימון, ליים, ופירות יער אחרים מוסיפים לפי הטעם.

פורייה עצמית

זנים פוריים עצמיים מתאימים לגידול באזורי גינה קומפקטיים - הם אינם זקוקים לצמחים מאביקים. גם דובדבנים כאלה אינן זקוקות לחרקים, אותם גננים מדגישים כיתרון. אינכם צריכים לדאוג לבציר - מספר התותים אינו תלוי בנוכחות הדבורים, הצרעות והמאביקים האחרים.

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

קזאצ'וק

הזן באמצע המאוחר מאופיין על ידי יומרותו וקשיחות החורף.התשואה היא עד 5 ק"ג לצמח. הגרגרים עסיסיים ומתוקים, משקלם כ -5 גר '. הצבע בורדו או ורוד כהה, יש פריחה שעווה חלשה ופסים לבנים בהירים. מעט קוצים, ענפים בינוניים. המינוי הוא אוניברסאלי, לעתים נדירות הוא מושפע מטחב אבקתי ואנטרקנוזה.

קרסנלבוסאנסקי

פירות יער יפהפיים בצבע ורוד עמוק מבשילים עד אמצע הקיץ. המשקל של אחד הוא בערך 8 גרם, התשואה היא 6 ק"ג לכל בוש במהלך הקיץ. הטעם מתוק עם חמיצות קלה, וניחוח פירות יער עשיר. הזן עמיד במזיקי חרקים, יומרני בטיפול. Krasnoslavyansky מוערך על תכונותיו המסחריות ושמירת האיכות.

מָלָכִיט

זן הדובדבנים הפופולרי משתרש בכל אזור שהוא. פרודוקטיביות - עד 7 ק"ג לצמח, משקל פירות יער - 5 גרם. הצבע הוא ירוק בהיר עשיר, הקליפה מכוסה בפריחה שעווה. הטעם חמוץ, הקציר משמש לשימור - הם מכינים ריבה וריבות לחורף. יש מעט קוצים, ולכן קטיף דומדמניות איננו טרחה.

נטיעת דומדמניות ואכפתיה באזור מוסקבה

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

התשואה של הדומדמניות תלויה לא רק במגוון, אלא גם בציות לכל הכללים האגרוטכניים לשתילה ולטיפול. דומדמניות אינן יומרות בטיפוח; העיקר לטפל בו בהתאם להמלצות הבסיסיות.

מתי עדיף לשתול - בסתיו או באביב

באזור מוסקבה, נטיעת דומדמניות פופולרית בסתיו - בסוף ספטמבר או תחילת אוקטובר, לפני הכפור הראשון. החורף באזור מוסקבה חם, כך שתילים משתילים במהירות ומסתגלים לתנאים חדשים. באביב, אסור לשתול דומדמניות. העיקר הוא שלשתילים יש זמן להכות שורש באדמה לפני תחילת מזג האוויר החם.

כללי שתילה ותהליך

לשתילה בחר שתילים לשנה או שנתיים. הכל מוסר מהם בזהירות עלונים ולבדוק אם יש שורשים סיביים - הם צריכים להיות מפותחים היטב. השתילים מוכנים - השורשים נטבלים בהרכב מיוחד (חימר, אדמה שחורה, ממריץ צמיחה "קורנבין") ומשאירים למשך יום. שיטה זו מחזקת את חסינות הצמח ומסייעת לו בעתיד להסתגל במהירות לתנאי האקלים של אזור מוסקבה.

תשומת הלב! דומדמניות אוהבות אזורים קלים וחמים. מומלץ לשתול את הצמח לאורך הגדר. מבשלים מתאימים לשתילה הם תפוחי אדמה, אפונה, גזר, סלק, פלפלים. לא מומלץ לשתול דומדמניות לצד פטל, דומדמניות שחורות או אדומות.

אדמה קלה וניטרלית מתאימה לשתילה. מתבצעת בו הפסקה בגודל 40X40X40 ס"מ, רבע מתמלא בקומפוסט ושורשי השתיל מונחים. צווארון השורש צריך להיות מתחת לאדמה בעומק של 5 ס"מ. בסיס השתיל מפוזר על אדמה, מושקה בשפע במים חמים ומסולק.

להשקות ולהאכיל את השיח

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

לפני השקיה נשלף חריץ קטן בעומק 15 ס"מ סמוך לכל שיח. כ -10 ליטר מים מבזבזים על שיחים צעירים, וכ -30 ליטר על צמחים בוגרים. השקיה ראשונה מתבצעת במהלך היווצרות שחלות. השנייה היא במהלך הבשלת הפרי. כדי להימנע מאידוי לחות, לאחר השקיית השיחים מכוסים כבול או קומפוסט. מומלץ להשקות את הגרגרים בערב או בבוקר כדי להימנע מכוויות שמש. רצוי שהמים נופלים ישירות מתחת לשורשים ולא על ענפים, פירות יער או עלים.

תשומת הלב! ניקוי מים של דומדמניות מוביל להתפתחות של מחלות פטרייתיות ונגיפיות. גננים מנוסים ממליצים לציין את יום ההשקיה בלוח השנה.

יש לדיש את דומדמניות מספר פעמים בעונה. ההאכלה הראשונה הינה תמיסת mullein ביחס של 1:10, השנייה היא תערובת של רכיבים אורגניים ומינרלים. כדי להכין את ההרכב, השתמשו במים חמים (3 ליטר), אשלגן גופרתי (8 גרם), סופר-פוספט (20 גרם). מומלץ לדשן לאחר הקטיף.

קִצוּץ

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

בכל עונה מייצרים דומדמניות יורה חדשים רבים המקשים על הקציר ומשמשים כר גידול מתאים למזיקי חרקים. הגיזום הראשון מתבצע מיד לאחר נטיעת השתילים באדמה - לא נותרו מעל 5 ס"מ יורה מעל האדמה.

צמחים בוגרים נחתכים בשליש לפני החורף.חשוב להסיר ענפים יבשים, חלשים ופגועים בזמן על מנת לתת צמיחה צעירה ובריאה. מומלץ לבצע את ההליך בסתיו, כך שבאביב זה רק כדי להסיר את הענפים הקפואים.

מקלט לחורף

למרות החורף החם בינוני, גננים בשלהי הסתיו או בתחילת החורף מכסים את הדומדמניות בבד צפוף, יוטה או חיתול. לפני כן, הענפים קשורים זה בזה בצורה יפה, מונחים על האדמה ולחוצים באמצעות לוח. אם כבר ירד שלג, אתה יכול לפזר את הקלעים. לפני המקלט, מושקע השיח בשפע במים חמים.

המקלט מוסר רק באפריל או מאי, אז כל השלג נמס וההסתברות לכפור עברה. לאחר מספר ימים, יוצא השיח באופן עצמאי מהאדמה, מתיישר ולובש את הצורה הרצויה.

מועדים להבשלה של דומדמניות באזור מוסקבה

זני דומדמניות לאזור מוסקבה, עמידים בפני טחב אבקתי

הזנים המוקדמים מבשילים בסוף יוני או תחילת יולי, אמצעי הבשלה - באמצע הקיץ. תקופת ההבשלה תלויה בתנאי מזג האוויר, עמידה בכללי השתילה והטיפול. זנים מאוחרים מבשילים עד 20-25 ביולי או תחילת אוגוסט. דומדמניות לא מבשילות היטב, ולכן גננים אוספים פירות יער בכמה שלבים. פרי ברוב הזנים נמשך 20-30 יום.

תשומת הלב! הבשלות של דומדמניות נקבעת על ידי צבע וגודל הברי. פירות בשלים מופרדים בקלות מהגבעול ובעלי ניחוח פירות יער נעים. העור הופך דק, שקוף מעט בשמש.

סיכום

אזור מוסקבה נהדר לגידול דומדמניות. מומלץ לשתול את הגרגרים באזורים חמים ושטופי שמש, הרחק מפטל ודומדמניות. לנטיעה משתמשים בשתילים בני שנה או שנתיים, מניחים בבור מוכן, מושקים ומוסדרים.

הטיפול מורכב מהשקיה, התלבשות, גיזום ומחסה לחורף. גננים מאזור מוסקבה אוהבים את הזנים קזאצ'וק, שלון, ורוד 2, סיריוס. יש הטעימים פירות יער מתוקים, אחרים עם חמיצות מרעננת. פופולריים גם הם הזנים נטולי הרבעה ופוריה עצמית יוביליאר, קרסנלבוסאנסקי, מלאצ'יט.

הוסף תגובה

גן

פרחים