כנימות על יערה: כיצד לעבד כדי לא להרוס את היבול

כנימות מכניעות הרבה גנים לגננים ולגננים. חרקים ניזונים ממיצי צמחים ואינם מבחינים בין מלפפונים ושיחי פרי. חרקים קטנים מתפשטים במהירות הבזק. מושבות שלמות של חרקים נראות על גב העלים ועל הקלעים. כיצד להתמודד עם כנימות על יערה וכיצד ניתן למנוע את התפשטות המזיק, נספר במאמר זה.

כיצד לטפל יערה מכנימות

אולי כל גנן מכיר את בעיית הופעת הכנימות באתר. חרקים קטנים עם גופים שחורים או ירוקים הם זלילים אמיתיים. הם תוקפים גידולי פירות וירקות, פרחים, עצים ושיחים.

עם זאת, היה נהוג לחשוב כי יערה אינה חשופה להדבקת כנימות כאשר השיח התפשט באזורים שונים, התרבות איבדה את יכולתה להתנגד למזיק.

הצמח מדביק כמה סוגים של כנימות:

 1. אפית תוקף את העלווה העליונה, גורם לה להתכרבל ולהתייבש. כנימות משפיעות לרוב על יערה טטרית. סימני נזק נראים לעין בלתי מזוינת: יורה מפסיק לצמוח ומתחיל להסתעף. תופעה כזו מכונה "מטאטא המכשפה". השיח הופך מרושל ומאבד את השפעתו הדקורטיבית, שלא לדבר על אובדן הבריאות.
 2. יערה-אשוחית אוכל באופן פעיל עלווה, וזו הסיבה שהוא הופך לצהוב, מתייבש והופך לחום. לרוב, זה משפיע על ענפי יערה כחולה, טרטר ורופרכט.
 3. דגני יערה פוגע בסניפים צעירים. עד מהרה הם מתעוותים, מפסיקים לגדול, והמתנים הפנימיים מתקצרים. העלים הופכים לצהובים ומתכרבלים כלפי מטה או מתעגלים בצורה אלכסונית. חרקים משפיעים על כל סוגי השיחים.

מקור המזון העיקרי לכנימות הוא מיצי ירקות.... בלעדיהם, השיח אינו יכול להתפתח באופן מלא ומאבד במהירות את יופיו הקודם. כדי להילחם בחרקים, גננים משתמשים בארסנל שלם של כלים יעילים. משתמשים בתכשירים כימיים וביולוגיים, כמו גם תרופות עממיות המבוססות על צמחים וחומרי גרוטאות.

כנימות על יערה: כיצד לעבד כדי לא להרוס את היבול

תרופות עממיות לאחר הפריחה ובזמן הפרי

מה לעשות אם הלאה יַעְרָה מותקף על ידי כנימות? תרופות עממיות הן הדרך הבטוחה ביותר לטפל בשיחים... הם לא פוגעים בבני אדם, דבורים או עופות. היעילות המרבית מוצגת בתחילת ההדבקה. אפשר להשתמש בכספים במהלך הפריחה והפריה פעילה של התרבות.

תנו לנו מתכונים לתרופות העממיות היעילות ביותר לדברי גננים:

 1. 100 גרם שאג טבק לליטר מים חמים. התעקש במשך 24 שעות ואז הרתיח למשך 40 דקות. לסנן את המרק דרך בד גבינה המקופל בשתי שכבות, ולערבב 40-50 גרם סבון כביסה לקבלת דביקות טובה יותר. ריסוס את השיחים 3-4 פעמים במרווח של 10 ימים.
 2. קוצצים דק 300 גרם חץ שום או שום והחדירו בליטר של מים חמים למשך 2-3 שעות. לאחר מכן, יש לסנן את העירוי, לדלל עם 10 ליטר מים נקיים ולערבב 40 גר 'שבבי סבון. השתמש בפתרון המוכן לריסוס שיחים בשעות הערב. תדירות הטיפול תלויה במידת הנזק לצמח. המרווח בין תרסיסים הוא 10 ימים.
 3. קוצצים 1 ק"ג צמרות עגבנייה ומכסים במים חמים למשך הלילה. בבוקר, סנן את העירוי דרך בד הגבינה ודלל במים נקיים בחצי. השתמש בפתרון לטיפול בשיחים, בעיקר בחלק האחורי של העלים. מספר הטיפולים הוא 3-4 לאחר 10-12 יום.
 4. שופכים 200 גרם אפר עץ ל -10 ליטר מים, משאירים למשך 24 שעות ומסננים דרך בד הגבינה.מערבבים 50 גרם משבחי סבון לתמיסה ומשתמשים מייד לריסוס השיחים. מותר להשתמש בכלי בתקופת היווצרות הפירות, זה לא משפיע טַעַם והמראה של השיחים. תדירות הטיפול היא 3-4 פעמים בכל 10 ימים.
 5. שופכים 500 גרם של ציפורני חתול יבשים עם 10 ליטר מים חמים ומתעקשים עד להופעת ריח סתום. בעירוי יש לערבב 50 גרם שבבים של סבון כביסה ולהשתמש בתמיסה לרסס השיחים. גננים ממליצים לנגב את הגזעים בפתרון להעצמת האפקט. תדירות הטיפול היא 2-3 פעמים לאחר 14 יום.
 6. טוחנים 700 גרם צמרות תפוחי אדמה ושופכים 10 ליטר מים חמים, משאירים לשלושה ימים ומסננים. מערבבים 50 גרם משבחי סבון לפני השימוש. תדירות הריסוס היא 2-3 פעמים כל 10-12 יום.
 7. קוצצים דק 200 גרם בצל עם קליפות ויוצקים 10 ליטר מים חמים. השאירו למשך 24 שעות, סננו והוסיפו 40 גר 'שבבי סבון. תדירות הטיפול היא 3-4 פעמים בכל 10 ימים.
 8. 300 מ"ל חומץ או 100 מ"ל אמוניה מוזגים 10 ליטר מים, מוסיפים 25 מ"ל סבון נוזלי (קוסמטי או זפת) ומעבדים את השיחים פעמיים במרווח של 7 ימים.
 9. ממיסים 50 גר 'מלח שולחן, 50 גר' סודה לשתיה, 100 גר 'שבבים של סבון כביסה ב 10 ליטר מים חמים ומעבדים מייד את יערה. תדירות הריסוס היא 2-3 פעמים לאחר 14 יום.

יש גננים שאוספים כנימות ביד או שוטפים במים מצינור הגינה.

כנימות על יערה: כיצד לעבד כדי לא להרוס את היבול

כימיקלים

כיצד לטפל בכנימות בכנרתיים? כימיקלים נהג להרוס את המזיק על השיחים בתחילת מרץ ועד שנפתחו הניצנים... התרופות היעילות ביותר הן:

 • אקטליק;
 • "קונפידור";
 • רוגור;
 • "קרבופוס";
 • Trichlormetaphos 3;
 • "קלטן".

פעולתם מכוונת להשמדת ביצי כנימות המשתלמות באדמה ובענפים התחתונים.... אנשים בוגרים מתים מייד. קוטלי חרקים במגע נשארים יעילים למשך 25-30 יום.

חָשׁוּב! ההשקיה מושקה בערב אחרי השקיעה בכדי למנוע כוויות. כדי להגביר את היעילות, השיח מכוסה בניילון נצמד, ומוסר בבוקר.

ביולוגיות

תכשירים ביולוגיים יש השפעה חזקה ובטוחים לבני אדם ולסביבה... ניתן להשתמש בהם לאחר הופעת העלים, במהלך הפריחה והפריה. את הפירות של יערה אכילה ניתן לאכול לא לפני חמישה ימים לאחר העיבוד.

התייחסות. תכשירים ביולוגיים חודרים למערכת העיכול של חרקים ושוללים מהם לחלוטין את יכולתם להאכיל. זה מוביל למוות בלתי נמנע של מזיקים.

הכי יעיל:

 • "Lepidocide";
 • "ביטוקסיבצילין";
 • איסקרה ביו;
 • "אנטובקטרין";
 • Fitoverm;
 • אינטה-ויר.

ההשפעה מתרחשת שבוע לאחר הטיפול... מספר החרקים על יורה ועלים פוחת, ואנשים חדשים אינם מופיעים. העיבוד המחודש מתבצע לאחר 10-14 יום. השיחים מרוססים לאחר השקיעה במזג אוויר יבש וחם.

איך להתמודד עם נמלים על יערה

מפזרי הכנימות העיקריים באתר הם נמלים... הם ניזונים מדבש דבש מתוק - נוזל המופיע כתוצאה מפעילותם החיונית של מזיקים. בזחילה ממקום למקום נמלים נושאות על גופן זחלי כנימות ומדביקות שיחים חדשים.

נמלים מוזגים במים רותחים או התרופה "Anteater", תשחרר את האדמה במעגל הגזע הקרוב. נמלים אינן סובלות הפרעה בחיי היומיום שלהן ומתחילות לחפש מקום חדש להתיישב בו.

ענפי יערה עטופים בבד כותנה ומולחים בעובי זפת ליבנה... לנמלים קשה להתגבר על מכשול כזה, כך גם הסיכון הופעת מזיקים פוחת משמעותית.

צעדי מנע

על מנת למנוע התפשטות כנימות על יערה, משתמשים בפעולות מסוג זה:

 • להפחיד או להשמיד נמלים;
 • לשים ליד נענע, ציפורני חתול, גרד, נסטורטיום, לענה, פרג, פטרוזיליה, שום, בצל, סמבוק;
 • למשוך אלינו נקבות פרת משה רבנו, שרוך, שרשראות, דרורים, רובינס, ציצים, מתלהמות לאתר;

כנימות על יערה: כיצד לעבד כדי לא להרוס את היבול

 • כרת ענפים פגומים בסתיו ו בתחילת האביב;
 • לאסוף שאריות צמחים ולשרוף את האתר;
 • לאחר שהשלג נמס, יוצקים את השיחים במים רותחים;
 • בתחילת האביב מרוססים את השיחים בתמיסה של תכשירים "Aktellik", "Rogor", "Confidor";
 • קרקע חפר סביב יערה בתחילת האביב ושפך אותו בתמיסה תלולה של פרמנגנט אשלגן או גופרת נחושת;
 • בסתיו ענפים גדולים מסודרים בסיד נטוי;
 • אל תשכח להאכיל את הצמחים בדשני אשלגן זרחן.

סיכום

גננים מנוסים ממליצים להילחם באופן מקיף על כנימות על יערה. בתחילת האביב מתחיל ריסוס מונע באמצעות כימיקלים ושאריות צמחים מוסרות לאחר שחרור האדמה. עד שהניצנים פורחים, השיחים מרוססים בכימיקלים, ואז הם עוברים לתרופות עממיות ולמוצרים ביולוגיים שבטוחים לבני אדם ולסביבה. במקביל הם נפטרים מהקנים עם מים רותחים וכימיקלים.

הוסף תגובה

גן

פרחים