הפופולרי והאהוב ביותר על ידי מלון רבים "טורפדו": אנו בוחרים נכון ונגדל אותו בעצמנו

מלון טורפדו הוא המועדף על רבים. עדין ועסיסי, עם טעם מעולה וארומה נעימה ומתוקה. גננים רבים חולמים לגדל יבול עשיר של מלון זה.

בואו נסקור מקרוב את מגוון הטורפדו ואיך ניתן לקבל יבול טעים במגרש שלכם.

תיאור מגוון המלונים

הזן קיבל את שמו לצורתו המוארכת והמאורכת. מולדתו היא אוזבקיסטן, במדינה זו ניתן למצוא מלון טורפדו בכל חצר. הצמח אוהב אקלים חם ואדמה מזינה ופוריה.

הפופולרי והאהוב ביותר על ידי מלון טורפדו רבים: אנו בוחרים נכון ונגדל אותו בעצמנו

תכונות ייחודיות

מלון שהבשיל מאוחר מבשיל 90-100 יום לאחר השתילה. התרבות מגדלת בשתי שתילים וגם בשיטות שאינן שתילים.

לצמח ריסים רבים, עלים קטנים בצבע ירוק בהיר. המלון הוא תרמופילי, ולכן מומלץ לשתול אותו במיטות פוריות ושמשיות.

מאפייני פירות ותשואה

פני השטח של המלון צהובים, עם רשת מובלטת לבנה. הצורה מוארכת, משקל הפרי כ -5 ק"ג. העור סמיך, עמיד בפני נזק, ולכן ניתן לאחסן את הטורפדו במשך זמן רב מבלי לאבד את תכונותיו השימושיות.

העיסה ארומטית מאוד ומתוקה, לבן שמנת. התשואה גבוהה - החל מ -1 מ"ר. מ אוספים 5 עד 7 ק"ג של פירות סוכר טעימים.

הרכב, תכונות, תוכן קלוריות ויתרונות

מדוע מלון טוב לבריאות? אחרי הכל, מומלץ אפילו להכנת ארוחות תזונתיות. לפירות העסיסיים הריחניים יש אספקה ​​יקרת ערך של ויטמינים ומינרלים כמו סידן, אשלגן, זרחן, ברזל, אבץ.

90% מהעיסה הנוזלית, כך שתוכלו לאכול אותה גם אם אתם סובלים מעודף משקל. 100 גרם מכיל 34 קק"ל.

מבין המאפיינים המועילים של מלון, מציינים את הדברים הבאים:

 • מסלק רעלים ורעלים מהגוף;
 • מעלה את רמת ההמוגלובין בדם;
 • יש השפעה מחדשת;
 • לוויטמין C במלון יש השפעה אנטי מיקרוביאלית;
 • ויטמין B אחראי לתפקודו הבריא של מערכת העיכול.

כיצד לבחור פירות בקנייה

בבחירת טורפדו בחנות או בשוק, חשוב לשים לב למראה שלו. המלון חייב להיות גדול ויציב, נקי משריטות או נזק אחר... סימן אופייני לבגרות הוא צליל עמום כשמקישים עליו.

הפופולרי והאהוב ביותר על ידי מלון טורפדו רבים: אנו בוחרים נכון ונגדל אותו בעצמנו

גם לארומה יש חשיבות רבה. לבשל יש ריח אופייני חזק; אם הוא לא שם, הפרי עדיין לא בשל. הקוקו צריך להיות יציב ויבש.

חָשׁוּב! הקפידו על קניות באוהלים לצד הדרך. לעתים קרובות הפירות שוכבים על קרקע חשופה, העלולים לגרום לזיהומים מסוכנים. אכילת מלון כזה יכולה להוביל להרעלה.

איך לגדל את עצמך

זן הטורפדו מגדל בשני אופנים: שתילים ונטולי זרעים. הראשון מתאים לאזורים עם קיץ קצר ושינויי מזג אוויר פתאומיים; השני מיועד לאקלים חם וממוזג. בואו נתייחס לכל שיטה לפרטי פרטים ונלמד את סודות הצמיחה.

נְחִיתָה

שלב ההכנה הדרוש הוא חיטוי. זרעים מחוטאים במיץ אלוורה, נוזל בורדו, תמיסת חומצה סוכנית. הזרע ספוג למשך 24 שעות, ומניח אותו במפית רטובה לצורך נביטה. הנביטה מראה את נביטת הזרעים, מגבירה את חסינותם.

ואז בצע אחת מהפעולות הבאות:

 1. בשיטת השתילים נטועים זרעים באדמה מוכנה בכל מיכל נוח (עציץ, כוסות פלסטיק, טבליות כבול). שתילים מגדלים 2-3 שבועות במקום חמים ושמש. מומלץ לשמור אותו בסמוך לסוללה או על אדן החלון. השקה את השתילים כאשר האדמה מתייבשת, רק עם מים חמים. בהשתלה לגינה מניחים את הנבטים בזהירות במיטות שנחפרו ומנקים אותם מהפסולת.
 2. בשיטה נטולת הזרעים, הזרעים נטועים מייד בגינה לאחר חיטוי. בעבר, האדמה נחפרת, מופרית בזבל נוזלי או ורמיקוליט - מינרל המגביר את הנביטה. במהלך השבוע הראשון לאחר השתילה, כל נבוט מכוסה בפוליאתילן כדי להגן עליו מפני רוחות וצמצמות קרות. מלון אוהב תערובת של לחם חולי וקרקעות מודבקות, ולכן חשוב לבחור באתר השתילה הנכון.

לְטַפֵּל

הבסיס לכל טיפול הוא השקיה מתאימה בזמן. המיטות מרטיבות אחת ל 5-7 ימים רק במים חמים (הטמפרטורה האופטימלית היא בערך +18 מעלות צלזיוס). 2 ליטר מבזבזים על שיח אחד. אם הקיץ חם וגשום, כמות המים מצטמצמת.

אחת לשבועיים, במקום מים רגילים, משתמשים בהשקיה לעירוי ברדוק או סרפד. הם מגנים מפני מחלות ומונעים התפתחות עשבים שוטים. לפני כל השקיה, מומלץ לשחרר את האדמה כך שהמים ייכנסו עמוק ככל האפשר לשורשים.

המרכיב השני בהתפתחות המלון הבריא הוא ארגון האכלה. משתמשים גם בחומרים אורגניים וגם במתחמי מינרלים. הפור את זן הטורפדו פעם אחת בעשרה ימים.

עדיפות למסותות הבאות:

 • אפר עץ יבש;
 • גללי ציפור נוזליים;
 • אוריאה;
 • סופר-פוספט;
 • אשלגן מונופוספט;
 • מתחם מינרלים "קימירה";
 • ממריצים צמיחה "קורנבין" או "הטרואוקסין";
 • ריסוס בתמיסת מי גבינה חלב.

חָשׁוּב! אל תשכח מהתרופפות והסרת עשבים שוטים. טיפולים אלו הופכים את האדמה למזינה וקלה יותר, מגנים מפני מזיקים ושומרים על פלורה בריאה בערוגות הגן. ההתרופפות מתבצעת אחת לשבוע. העומק המומלץ הוא 10-15 ס"מ.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

באזורים הצפוניים של המדינה מגדל מלון טורפדו בעיקר בחממות או נקניקיות... עיצובים פוליקרבונט נהדרים. הם קלים, חדרי שמש, סבירים ונוחים להתקנה. לפני השתילה בחממה, כל המשטחים הקשים מחוטאים בתמיסה של פרמנגנט אשלגן. המבנה מאופיין בחום ולחות גבוהה, ולכן חשוב לעקוב אחר מצב כדור הארץ. החממה מאושרת מדי יום על ידי פתיחת פתחי האוורור.

הליך חובה — היווצרות שיחים וצובטים את החלק העליון. ברגע שמופיעים 5 עלים, יורה מעל העלה הרביעי. בעתיד, חשוב להשאיר שתי יורה עיקרית מעל כל עלה, לא יותר.

ריסים ארוכים לא מסתבכים ומונחים על האדמה, מפזרים בכמה מקומות. תחת הפירות הגדולים והגדולים ביותר הם הניחו תמיכה של ארגזי עץ ואבנים. זה נעשה כך שמלונים לא נרקבים במגע עם אדמה רטובה.

מחלות ומזיקים האופייניים לזן

טורפדו של מלון עמיד בפני מחלות יבולים עיקריות. עם זאת, מדי פעם, אפילו עם כל הכללים האגרוטכניים, היא חולה באנתרקנוזה. העלים מכוסים בכתמים חומים וצהובים, קמלים ומתייבשים. אם לא תנקוט בפעולה בזמן, המלונים מעוותים ונרקבים. לצורך טיפול מונע, משתמשים בהתזה בתמיסה של חלב ויוד (עבור 5 ליטר מים, 500 מ"ל חלב ו 20 גרם יוד). אם המחלה כבר הופיעה, הצמח מטופל בתמיסת נוזל בורדו או גופרית.

מחלה נוספת של הזן היא טחב אבקתי. זה בא לידי ביטוי בצורה של פריחה לבנה על העלים, ההופכת ליותר ויותר בכל יום. ישנן כמה סיבות לזיהום: תכולת החנקן הגבוהה באדמה, שינויי טמפרטורה פתאומיים, לחות גבוהה, נטיעה צפופה. כדי להילחם בטחב אבקתי, השתמש בתרופות "בראבו" או "מיקוסאן".

זבוב המלון הוא המזיק השכיח ביותר בגינה.... חרק מיניאטורי מופיע בגלל אדמה מזוהמת או טיפול לא תקין. הזבוב מניח זחלים בפרי שאוכלים את המלון מבפנים. אי אפשר לאתר חרק בעין בלתי מזוינת, ולכן מומלץ לבדוק באופן קבוע את השיחים באור השמש. נחושת סולפט או טופז משמשים למאבק במזיקים.

קציר ויישום היבול

קציר באמצע סוף אוגוסט. הבשל נקבע על ידי הארומה המתוקה והעור הקשה... מומלץ לקטוף את הפירות יחד עם הגבעול כדי לשמור על טעמם ורעננותם לאורך זמן. המלון ניגב במטלית יבשה ומונח על המיטות למשך 2-3 יום, ואז מוסר למרתף או למרתף. חשוב שהחדר יהיה מאוורר באופן קבוע. אם אתה חושף יתר על המוצא את היבול במיטות, הטעם מתחיל להיות מריר.

מכינים מגוון מלונים טורפדו חֲטִיפִים וקינוחים: עוגות, קוקטיילים, סלטי פירות, שייקים וסורבטים. הפירות הולכים טוב עם גלידה ונענע, מרווים צמא. חלק מהיבול נצרך טרי, השני משמש לבישול כלי אוכל... עיסת מתוק משתלבת בהרמוניה עם דייסת חלב.

הפופולרי והאהוב ביותר על ידי מלון טורפדו רבים: אנו בוחרים נכון ונגדל אותו בעצמנו

יתרונות וחסרונות של מגוון

היתרונות של זן הטורפדו כוללים עיסת עסיסיות ועדינות, טעם מעולה, רבגוניות בשימוש. למוצר אחוז קלוריות נמוך, מכיל ויטמינים ומינרלים שימושיים. אכילת מלון יכולה לעזור להילחם במתח, להקל על מתח ועייפות. זן הטורפדו מציג בעקביות תשואה גבוהה.

מבין החסרונות הם מציינים את העובדה שהטורפדו מגדל רק באזורים הדרומיים של המדינה. באזורים עם אקלים ממוזג וקר אין לגיוון תשואה גבוהה. חסרון נוסף הוא הצורך ליצור שיח.

ביקורות של תושבי הקיץ

למרות העובדה כי מלון הטורפדו הוא אחד הפופולריים ביותר בארצנו, יש גם ביקורות מעורבות עליו.

גלינה, סמרה: «אני מגדל מלון טורפדו כבר חמש שנים ברציפות. תמיד מרוצה מהקציר. המלונים גדולים, ריחניים, מתוקים מאוד. אני אוהב לאכול אותם טריים עד שהם משתבשים. "

מריה, רוסטוב און-דון: "שתלתי את זן הטורפדו בפעם הראשונה. עקבתי אחר המלצות הטיפול: השקיתי והופרו לפי לוח הזמנים, יצרתי שיח וצבט את החלק העליון. עם זאת, באמצע יולי, חלה הצמח בטחב אבקתי. אפשר היה לרפא, אבל חלק מהיבול אבד. "

דמיטרי, סוצ'י: "אני ממליץ על טורפדו לכל מי שטרם ניסה את זה! מלון מכין קינוחים טעימים. אני מכינה סלטים ופירות ומיצים טריים, גם מבוגרים וגם ילדים אוהבים אותם. מבחר מנות לכל טעם. "

קרא גם:

מדוע מלון אתיופקה טוב ולמה כדאי לנסות לגדל אותו בעצמך.

איך המלון משפיע על המעיים: מחליש או מחזק?

היתרונות והנזקים של זרעי המלונים לגוף.

סיכום

למצוא את הזן המתאים לגידול אינו קל. טורפדו של מלון ידוע לכל גנן. זה לא רק בעל טעם עשיר, אלא גם בריא. זה נטוע על ידי גננים מתחילים וגם מנוסים.

אם בסוף הקיץ אתה רוצה לקבל יבול של פירות בריאים טעימים מהמיטות שלך, מגוון הטורפדו הוא בדיוק מה שאתה צריך.

הוסף תגובה

גן

פרחים