זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

בזהירות ראויה, ענבים ליד מוסקבה גדלים ועסיסיים, והטעם אינו נחות מזה הדרומי. זנים טכניים משמשים להכנת יינות, שמפניה, מיץ, קנים - לצריכה טרייה ולהכנה לחורף. כדי לקבל יבול עשיר, חשוב לבחור את הזן המתאים, להכין את אתר השתילה ולדאוג כראוי לצמח.

מה עדיף לשתול ענבים באזור מוסקבה ואילו המלצות לבוא, נשקול עוד.

דרישות לזני ענבים באזור מוסקבה

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

אזור מוסקבה מאופיין בכפור באביב ובשינויים פתאומיים במזג האוויר, ולכן הענבים חייבים להיות עמידים בכפור. הסף המומלץ הוא עד -30 ° С. ענבים אוהבים אור וחום, ולכן באזור מוסקבה קיים סיכון שהקלעים יקפאו. צמחים בעלי עמידות כפור נמוכה אינם נושאים פרי טוב, האשכולות גדלים קטנים ורעננים.

עקב שינויים פתאומיים במזג האוויר, עולה הסיכון להתפתחות מחלות פטרייתיות ונגיפיות, ולכן מומלץ לשתול ענבים בעלי חסינות חזקה. זנים כאלה מושפעים לעתים נדירות מטחב אבקתי, אנתרקנוזה, עובש אפור, אשר משפיע לטובה על התפוקה.

תשומת הלב! לפני קניית שתיל, רצוי ללמוד ביקורות באינטרנט, לראות תמונות של צמחים בוגרים או סרטון על מגוון מסוים.

על הענבים להסתגל במהירות לתנאי הגידול. אחרת, הצמח לא ישתרש היטב באדמה ולא יקבל חומרים מזינים מהאדמה. כל זה מוביל לירידה בתשואה ולהגדרת פירות ירודה.

הכי טוב

בבחירת ענבים, שימו לב לגובה השיחים והתפשטותם, אורך הגפנים, משקלם של גרגרי יער ושלל חביות וצבע. נרכיב את החלק העליון של זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה, נגלה את היתרונות והחסרונות של כל צמח.

תְאוֹ

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

תקופת ההבשלה בינונית מוקדמת, הקציר נקצר בתחילת ספטמבר. הגפנים ארוכות, עם עלים ירוקים ובינוניים, יש צלחת עזה חזקה על הצלחות. פרחים דו-מיני קטנים. חבורות חרוטיות רופפות, משקלן של אחד משתנה בין 200 ל 500 גרם. פירות יער הם כחולים-שחורים מעוגלים בסגלגל, עם פריחה שעווה. משקל פרי - כ -4 גרם, הבשר צפוף ועסיסי, הטעם מתוק, עם ארומה של פירות יער. הפירות מתאימים לצריכה ועיבוד טריים.

באפלו הוא חורדי בחורף, עומד בטמפרטורות נמוכות -30 מעלות צלזיוס, אך לעתים נדירות מושפע מטחב ורקב אפור. הוא נטוע לא רק להשגת גרגרי יער, אלא גם למען היופי: שיחים נמרצים עם גפנים מסועפות מקשטים גזיבו, טרסות ומבני כפרי.

המתנה של אלשנקין

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

טבלה Aleshenkin בכיתה מוקדמת פופולרי בכל אזורי הארץ. שיח בעל עלי אמרלד מבריקים בגובה בינוני. הפרחים דו-מיני, התרבות אינה זקוקה לחרקים מאביקים. הצרורות גדולות, רחבות-חרוטיות, משקלן של אחת מגיע ל 600 גר '. פירות יער הם סגלגלים, ירוקים בהירים, שוקלים כ- 3-5 גר'. העור דק, אך חזק, עם ציפוי שעווה. העיסה רכה ועסיסית, נעימה לטעם. עמידות בפני כפור - עד -26 מעלות צלזיוס, חלק מהגננים שותלים שיחים בחממות לא מחוממות כדי להגן עליהם מפני כפור. מטרת הזן היא אוניברסלית: הפירות מתאימים להובלה, עיבוד, אחסון.

ויקטוריה

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

זן ויקטוריה יכול לעמוד בירידות הטמפרטורות ל -27 ° С, והוא גדל בהצלחה על ידי מגדלים באזור הדרום, צפון ואמצע המדינה.השיחים הם בעלי גידול בינוני או נמוך, אינם תופסים מקום רב באתר. עלים הם ירוקים כהים, יורה בינונית וישרה צומחים במהירות. הצרורות חרוטי, הצפיפות ממוצעת, תקופת ההבשלה היא כ -4 חודשים. הגרגרים סגלגלים וצפופים, משקל - 5 גרם. הצבע אדום ארגמן, מאיר בשמש. העיסה פריכה, הטעם מתוק והרמוני. העור דק, הארומה מוסקט. כדי למנוע את התפצחות הגרגרים, לא מומלץ להפריח את האדמה יתר על המידה.

תשומת הלב! בין החסרונות של הזן, נציין חסינות חלשה למזיקי חרקים, בעיקר צרעות. להגנת הצומח השתמש בתרופות "Aktara" או "Fastak". חשוב לקרוא את המינון ואת אמצעי ההגנה לפני השימוש.

צדק

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

צדק מבשיל מוקדם מאוד, שנקטף בתחילת או אמצע אוגוסט. פירות נטולי זרעים יכולים להישאר על השיחים במשך 3-4 שבועות מבלי לאבד את טעמם ואת סחירותם. חבורות הכנפיים בעלי כנף גלילית-חרוטית ומשוחררות, במשקלם 200-300 גר '. התותים הם בצבע סגלגל-עגול, כחול סגול. הקליפה יציבה, עם ציפוי שעווה, העיסה עם תכולת סוכר גבוהה, הרמונית וארומטית. יופיטר נושא פירות בהתמדה במזג אוויר קר ו לח. כדי להגדיל את התשואות, מבצעים גיזום קצר פעם בשנה. הקציר מתאים לייבוש, לצריכה טרייה, לייצור יין.

הזן עמיד בפני טחב, טחב אבקתי ונרקב אפור, לעיתים נדירות נפגע על ידי צרעות, כנימות וקרדית עכביש. עור חזק וציפוי שעווה מגנים על הפרי מפני סדקים.

אלפא

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

הענבים האלפניים העמידים בפני כפור, משמשים לייצור יין יבש ומתוק. תקופת ההבשלה ממוצעת, הקציר נקצר בסוף אוגוסט. השיחים בגודל בינוני, הגפנים ארוכות וחזקות, העלים ירוקים כהים. הצרורות גליליות, עם כנף קטנה, בצפיפות בינונית, במשקל 300 גר '. צבע הפירות שחור-סגול, עם גוון כחול. הטעם של אלפא מתוק, עם חמיצות קלה וטעימה של אגוז מוסקט. העור בצפיפות בינונית, הארומה בולטת. התרבות מגודלת לעיבוד גרגרי יער וקישוט אזור הגן. החסינות למחלות וחרקים היא מעל הממוצע.

תופעה

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

תקופת ההבשלה של זן השולחן היא כ -120 יום. הצמח לא יומרני בגידול, השתילים מסתגלים במהירות לתנאי האקלים. השיחים גבוהים, העלים הם גדולים בצבע ירוק כהה. הפרחים דו-מיני. צורת הצרורות גלילית-חרוטית, הצפיפות ממוצעת. פירות יער הם צהובים-ירוקים סגלגלים, עם ברק זהוב. המשקל הממוצע של חבורה הוא 450 גרם, משקלו של פרי הוא 5-7 גרם. העור יציב, אך הוא אינו מורגש כאשר משתמשים בו בענבים. הטעם נעים, הרמוני, עם טעם לוואי וארומה מרעננים. הענבים מתאימים לכל סוגי העיבוד, לאחר הבשלתם הם אינם מתפוררים ולא נסדקים.

תשומת הלב! התופעה אינה מושפעת מטחב, כמעט ולא סובלת מרקב אפור. כדי להגדיל את התשואות ולחזק את החסינות, מומלץ לשתול את הצמח באזורים מרווחים ומחוממים היטב. בצל או בצל חלקי, התרבות אינה נושאת פרי היטב.

אַמִיץ

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

ענבי וליאנט העסיסיים הגיעו לרוסיה מארצות הברית. תקופת ההבשלה היא בינונית מוקדמת, פרי מופיע בעשור השני של אוגוסט ונמשך עד סוף ספטמבר. השיחים בינוניים, העלווה צפופה. הצרורות קטנות, המשקל הממוצע 150 גר '. התותים קטנים, צבע שחור-כחול, הבשר צפוף, עם אבן גדולה. הטעם תות מעניין, עם ריח של יין איזבלה המפורסם. פירות יער מתאימים להובלה ועיבוד - קינוחים ומשקאות מוכנים מווליאנט. הגפנים יפות וארוכות, מתאימות לקישוט ביתן. בגידול, הזן פשוט, אינו מצריך מחסה לחורף. החסינות גבוהה.

הליוס

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

זן הליוס הוא התבגרות מוקדמת, אוניברסלי ביישום. השיחים בגודל בינוני, העלים גדולים בהירים. יש צלליות קלות על הצלחות. חבורות גדולות, חרוטי, משקל ממוצע - 500 גר '. פירות יער סגלגלים בשרניים, עם עור צפוף ועיסה עסיסית. הטעם מיץ מתוק וחסר צבע נעים. הפירות משמשים לצריכה ועיבוד טריים.הם משמשים להובלה, אחסון ומכירה. הזן הוא חורפי ועמיד בצורת, אינו דורש כישורים מיוחדים בגידול.

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

ליובאבה

מגוון שולחן סופר מוקדם. שונה בחסינות חזקה למחלות ומזיקים, יומרות, עמידות בפני כפור עד -28 מעלות צלזיוס. השיחים בגודל בינוני, העלים גדולים וקמוטים, הפרחים דו מיני. חבורות הן חרוטי או חרוטי-גלילי, תלוי בתנאי הגידול.

פירות יער הם סגלגלים, לבנים, שקופים. העיסה טעימה מאוד ועסיסית, עם ארומה של אגוז מוסקט. המיץ חסר צבע, הזרעים קטנים, העור בצפיפות בינונית. מיצים וקוקטיילים, מרשמלו ומרמלדה, שמרים וקומפוטים מכינים מענבי שולחן.

הזנים הטובים ביותר להתבגרות מוקדמת, באמצע התבגרות ואחר הבשלה

זני הענבים המוקדמים מבשילים באמצע או בסוף אוגוסט, אמצעם באמצע ספטמבר, ואחרים בסוף אוקטובר. מתרבויות מוקדמות החלום של סקוין פופולרי. הזן מגוון תכליתי, קל לגידול, עמיד בפני כפור. הגרגרים אדומים-שחורים, התשואה היא עד 4 ק"ג לכל שיח.

  • ניתן להבחין בין ענבי המוסקט הקדומים. זה מוקדם במיוחד, הגרגרים צהובים-ירוקים, עם ארומה של אגוז מוסקט נעים. הקבוצות גדולות, עד 500 גר '.
  • מאמצע העונה גננים חוגגים את הזנים פמיאטי סטרליאבה ומתנת ה- TSKHA. הראשון שייך לחדר האוכל, משקל החבורה 240 גרם, הצורה חרוטית. הצמח אינו סובל ממחלות פטרייתיות, התותים צפופים ועסיסיים, הטעם מתוק. המתנה של TSKHA נבדלת על ידי שיחים בגודל בינוני עם גפנים מעוקלות יפיפיות ופירות ירוקים בהירים עם ניחוח אננס נעים. היבול נאכל טרי או מעובד, העיסה העסיסית טובה בכל צורה שהיא.
  • רובין אזוס בכיתה המאוחרת פירות יער עמידים בפני בצורת, צומחים כחולים כהים, משקל ממוצע - 2 גרם. העור צפוף, הבשר עסיסי. הצרורות ענפים ומשוחררים, המשקל הממוצע הוא 240 גר '. לתרבות חסינות חזקה, הפירות אוניברסליים בשימוש. ענבי ההבשלה המאוחרים של אנדרייבסקי בולטים: משקל החבורה הוא 180 גר ', הגרגרים כחולים עגולים. הטעם נעים, המיץ אדום יין. העיסה רכה, מעט סחוסית.

טכניים וקנטינות

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

  • זן טכני Ermak מגדל באזור מוסקבה- התבגרות מוקדמת, עם עלים גדולים ואשכולים גליליים. פירות יער מעוגלים כחולים-שחורים. המיץ חסר צבע, הזרעים קטנים. ענבים משמשים לייצור יין יבש. אבן אודם זלנולוגסקי בדרגה הטכנית פופולרית. השיחים נמרצים, עם עלים גדולים, משקלם של חבורה רופפת הוא 200-300 גר '. התותים עגולים ושחורים, עמידים למחלות נגיפיות ופטריות, אינם נסדקים. העיסה צפופה, עסיסית, המיץ אדמדם. הזן בשלים מוקדמים, שנקטפו בעשור השני של אוגוסט. הם משמשים בעיקר לעיבוד.
  • מבין זני השולחן נבדלים ענבי הקוקטייל וניזינה. הקוקטייל בשל מאוד מוקדם, הגרגרים קטנים ושחירים, בצבע צהוב-ירוק. טעם פירות יער, מיץ חסר צבע. ענבי השולחן של ניזין נבדלים על ידי אשכולות גדולים במשקל של עד 700 גר ', פירות יער סגולים כהים ועיסה עסיסית. הזן נישא, לעתים נדירות נפגע על ידי מזיקים.

לבן, כהה, ורוד

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה
ענבים "הליוס"
  • זן ענבים לבן פופולרי לאזור מוסקבה הוא סטרמנאיה. שיחים הם בגודל בינוני, עלים עם ערפול סוער. פירות יער קטנים, סגלגלים, לבנים. המטרה היא אוניברסלית, היבול אינו נסדק במהלך ההובלה. האשכולות חרוטי בינוני. לפירות יער יש טעם הרמוני, הבשר בצורה עגומה. ענב לבן נוסף נפוץ הוא כריסוליט. משקל חבורה - 600 גר ', פירות יער לבן וצהוב בינוני.
  • מבין הזנים הכהים נבדל מתנת הענב נסטבטיה. שיחים נמרצים, פרחים דו מיני. הגרגרים סגולים עגולים-סגלגלים כהים. העיסה בשרנית, הטעם אגוז מוסקט. המיץ ורוד, העור יציב. משקל חבורה - 700 גרם, משקל פרי - כ -5 גרם. מגוון פופולרי Pamyat Dombkovskaya - פירות יער עגולים, שוקלים כ -4 גרם, צבע שחור. הצרורות גליליות-חרוטיות, שוקלות כ -370 גרם.
  • הזן הוורוד טרנספורמציה מוערך בשל חסינותו וצמיחתו המהירה של יורה. פירות יער גליליים גדולים, משקלם - 10-11 גר '. צבע ורוד, בשר עסיסי, עם טעם לוואי של אגוז מוסקט. המיץ חסר צבע. הקציר משמש לעיבוד וצריכה טרייה. זן ידוע נוסף הוא יום השנה לנובוצ'רקסק. הצרורות גדולות, במשקל 1000-1500 גר '. העיסה בשרנית, אין טעם לוואי, המיץ חסר צבע.

קרא גם:

היברידי ענבי קשה - תיאור ומאפיינים

זן ענבים פופולרי וטעים מאוד "ריזלינג"

זני הענבים הטעים של קרמנרה טעימים

כיצד לבחור זן ענבים לאזור מוסקבה

זני הענבים הטובים ביותר עבור אזור מוסקבה: מאפיינים ותיאורים, טיפים לבחירה

בבחירת מגוון חשוב לשים לב לעמידות כפור, חסינות למחלות ומזיקים, ודרישות הגידול. לצורך הובלה בחרו צמחים עם גרגרים גדולים ועור חזק עם ציפוי שעווה, לצריכה טרייה - פירות עם עור דק וזרעים קטנים.

תשומת הלב! מגדלי ענבים מגדלים יבולים עמידים בפני כפור בשדה הפתוח ובחממות. כמה זנים סובלניים לצל נטועים בצל חלקי. שיטה זו מתאימה לאזורים חמים וממוזגים.

לייצור יין משתמשים בזנים טכניים; פירות יער משמשים לייבוש או לאכילה טרייה.

סיכום

איך לשתול נכון לגדל ענבים באזור מוסקבה? ראשית, בחרו את הזן המתאים ביותר לאזור. תופעה, אלפא, צדק, ויקטוריה, המתנה של אלשנקין פופולריים בקרב תושבי הקיץ. הם לא מכסים ועמידים בפני כפור, לעתים נדירות חולים. לפני השתילה, מומלץ ללמוד את תיאור הצמחים, לשים לב לזמן ההבשלה, לטעם ולצבע הפירות. כמה גידולים מתאימים לייצור יינות, אחרים לצריכה או הובלה טרייה.

הוסף תגובה

גן

פרחים