סקירה על המגוון המתוק והעסיסי של המלון "סלביה"

החקלאים מעריכים את מלון הסלאביה בגלל יומרותו ועמידותו בתנאי מזג אוויר קשים. הזן מראה תשואה יציבה בבצורת וחום, ללא השלכות סובל גשמים וערפל כבד. מבשיל באמצע אוגוסט. המלון מפורסם גם בשל טעמו.

טעם דבש ומתוק הוא אחד היתרונות העיקריים של הזן. נלמד כיצד לגדל מלון סלאביה באתרכם ואיזה סוג טיפול הוא זקוק.

תיאור מגוון המלונים

הזן בשלים מאוחרים, הפירות מבשילים 90-100 יום מרגע השתילה... באזורים חמים ויבשים, למלון זמן להבשיל תוך 2.5 חודשים. סלביה נטועה לאחר הכפור האחרון - באמצע מאי. גננים משתמשים בשיטת השתילים.

סקירה על הזן המתוק והעסיסי של מלון סלביה

תכונות ייחודיות

מורחים שיחים, אורכו של ריס אחד מגיע לכ- 2 מ '... העלים גדולים, ירוקים קלאסיים. בתהליך הטיפוח, סלוויה זקוקה להיווצרות בזמן. הזן עמיד בפני מחלות ומזיקים. המאפיינים הייחודיים של המלון נראים בתצלום.

הרכב, תכונות, יתרונות, קלוריות

המלון מכיל ויטמינים A, B ו- C, קרוטן, סידן, מגנזיום וזרחן... אכילת מלון במתינות מגבירה את החסינות ומשפרת את מצב השיער, הציפורניים והעור. העיסה מכילה סיבים תזונתיים המפעילים את חילוף החומרים ומנרמל את מערכת העיכול. 100 גרם מכיל 36 קק"ל בלבד. לכן מכינים ממתקים תזונתיים ובריאים.

חָשׁוּב! בשל תכולת הסוכר הגבוהה, מלון אינו מומלץ לאנשים עם סוכרת.

מאפייני פירות ותשואה

פירותיה של סלאביה עגולים, צהובים-ירוקים... המשטח מכוסה רשת. הקליפה צפופה, הבשר קל. הטעם מתוק, מותק. משקל הפרי משתנה בין 1 ל -4 ק"ג. תפוקה - 14 ק"ג לכל מ"ר. M.

כיצד לבחור פירות בקנייה

סקירה על הזן המתוק והעסיסי של מלון סלביהמלונים מזני הסלאביה נמצאים הן בחנויות הרשת והן בשווקים. מומלץ לרכוש אותם בסוף אוגוסט או ספטמבר - במהלך תקופה זו, סלביה מתחילה להתבגר ומגיעה לאינדיקטורים הגבוהים ביותר של עסיסיות ובשלות.

בבחירתכם שימו לב לדברים הבאים:

 1. המלון חייב להיות שלם, ללא סדקים או שקעים. אחרת, קיימת סבירות גבוהה כי פנים הפרי רקוב.
 2. הקציר הבשל מעניק ניחוח דבש נעים. חוסר ריח או ארומה קשה מדי מעידים על כך שהמלון באיכות ירודה.
 3. אמור להיות צליל משעמם כאשר מקישים עליו.
 4. מלון בשל צריך להיות יציב, עם עור קשה. עור רך או צפוף מדי הוא סימן לפרי בוגר או בוסר.
 5. המקום בו נשמר המלון. לא מומלץ לרכוש פירות ששכבו על האדמה.

קרא על זני מלון אחרים:

הפופולרי והאהוב ביותר על ידי מלון רבים "טורפדו"

מדוע מלון אתיופקה טוב ולמה כדאי לגדול

מלון צהוב בשל מוקדם "סיפור F1": גידול וטיפול

איך לגדל את הזן הזה בעצמך

שתילים מוכנים באמצע אפריל... הם בוחרים יכולת, אדמה, זרעים. הבה נבחן ביתר פירוט באילו שלבים נטיעת הזן וטיפולו מורכב.

הכנת שתילים וגידולם

תושבי הקיץ קונים זרעי סלביה בחנויות המתמחות. בעת הקנייה בדקו את תקינות האריזה, תאריך התפוגה של הזרע... לפני השתילה, הזרעים מחוטאים בתמיסה של פרמנגנט אשלגן או מיץ אלוורה.הם מונחים בשקית רקמה, טובלים בנוזל למשך 24 שעות. לא ניתן להזניח את החיטוי, זה הורג פתוגנים מסוכנים על פני זרעים.

סקירה על הזן המתוק והעסיסי של מלון סלביהגדל שתילים בטבליות כבול או כוסות פלסטיק... הטבליות מיוצרות מחומרי גלם ידידותיים לסביבה, הן יקרות ונוחות לשימוש. עם זאת, ישנם כוסות בכל בית, אולם אין זה נוח להשתיל נבטים למיטות פתוחות מהן.

משמש כאדמה אדמה מהגן או אדמה מוכנה מהחנות. המכל 1/3 מלא באדמה, בורות מיוצרים בעומק 1 ס"מ. 1-2 זרעים מונחים בכל אחד מהם, מפזרים אדמה ומושקים בשפע במים חמים.

טיפול בשתילים מורכב מהשקיה והזנה בזמן... הרטיבו את האדמה פעם אחת בתוך 5 ימים, השתמשו במים נקיים בטמפרטורת החדר. דשנים בדשנים אורגניים ומינרלים - זבל, גללים, אמוניום חנקתי, מלח אשלגן. ההלבשה העליונה מוחלת אחת לעשרה ימים, לפני השקיה. כדי להאיץ את ההתפתחות, פעם אחת מושילים את השתילים בעזרת ממריץ צמיחה "קורנבין".

חָשׁוּב! מלון הוא תרבות תרמופילית. שתילים מגודלים על אדן חלון שטוף שמש. אורך שעות האור הוא לפחות 12 שעות. אם השתיל מתפתח לאט, הוא מואר בנוסף בעזרת מנורות פלורסנט.

נחיתה באדמה

לאחר 35-40 יום מרגע הזריעה, השתילים מועברים לקרקע פתוחה... עבור מלון בחר אזורים מרווחים ושטופי שמש, עם אדמה חמה ומזינה.

המיטות מוכנות מראש: בסתיו הם נחפרים לעומק של 20-30 ס"מ, מנקים מפסולת ועשבים. באוקטובר מוחלים דשנים אורגניים נוזליים - במהלך החורף הם יהפכו את האדמה למזינה. בתחילת אפריל, המיטות נחפרות שוב, ומנקות אותן מעלווה ופסולת צמחים. עבור סלאביה, תערובת של לחם חולי וקרקעות רופפות מודבקות מתאים.

חָשׁוּב! הקודמים הטובים ביותר לשתילת מלונים הם שעועית, עשבי תיבול, בצל, כרוב, תירס. באותו מקום מגדלים את התרבות לא יותר משנתיים ברציפות.

נבטים נטועים על פי הסכימה 80x60... שתילה מעובה מובילה למחלות, מה גם שהזן נבדל על ידי יורה ארוכה. הנבטים מונחים בבארות עם מים, על בסיס הגבעול טפחים אדמה ומפזרים חול נהר מטוהר. בשבועיים הראשונים השתילים מכוסים בפוליאתילן או זכוכית דקה כך שהסלביה חובב החום לא קופא. לאחר 14 יום, ההגנה מוסרת.

טיפול במגוון

סקירה על הזן המתוק והעסיסי של מלון סלביהמיטות מלון מושקות במתינות, הצמח לא אוהב לחות בשפע... המים מחוממים מראש בשמש, הנחל מכוון לשורש. מים לא צריכים לבוא במגע עם הגבעולים וצווארון השורש. תדירות ההשקיה היא 2-3 פעמים בשבוע. ברגע שמופיעים הביכורים, לחים את השיחים פעם בשבוע.

דשן את הצמח פעם בשבועיים... מומלץ להחליף האכלות מינרליות ואורגניות. תושבי הקיץ מאכילים את המיטות ב:

 • תמיסת אשלגן permanganate;
 • אמוניום סולפט;
 • אשלגן כלורי;
 • קוֹמפּוֹסט;
 • גללי עוף;
 • שמרים.

שימו לב להרפות המיטות... ההליך מתבצע לפני השקיה. התרופפות מספקת גישה לחמצן לשורשים, הופכת את האדמה לאוורירית. עם זאת, מומלץ להיזהר - התרופפות לעומק של יותר מ- 10 ס"מ פוגעת בשורשי הצמח.

מאפייני טיפוח וקשיים אפשריים

מלון סלביה זקוק לעיצוב... נוצרים 3-4 עלים על גבעול הראשי, לאחר מכן נצבט קצה, ומורידים את ריסי הצד הקצרים. בשיטה זו של היווצרות חומרים מזינים משמשים להתפתחות של פירות ולא לגידול המסה הירוקה. דרך נוספת להיווצר היא טרליס. תושבי הקיץ מכינים מראש מסגרת בגובה 2 מ ', שאליה נקשרים יורה.

סקירה על הזן המתוק והעסיסי של מלון סלביה

בעת מריחת תחבושות, חשוב להקפיד על המינון... עודף חנקן מוביל לעלווה שופעת ופירות קטנים, עודף סידן או זרחן מוביל להתכווצות של השיחים. גננים מתקנים את המצב על ידי השקיית ומריחת אפר עץ יבש על המיטות.

מחלות ומזיקים האופייניים לזן

מחלות מופיעות בגלל לחות גבוהה, שינויי טמפרטורה פתאומיים, טיפול לא תקין... טחב אבקתי נמצא על מיטות מלון: הנגיף מכסה את צלחות העלים והגבעולים בפריחה לבנה. טחב אבקתי מופיע כתוצאה מעודף דשנים מינרליים והשקיית יתר. מניעת הופעת הנגיף - ריסוס בתמיסה של מי גבינה ובעקבות כללי סיבוב היבול. מחלת גופרית קולואידלית מטופלת.

עוד "אורח" בלתי מוזמן בגן - פוסריום נבמל... כתוצאה מהמחלה, הפירות מעוותים, מאבדים מגמישותם וטעמם. הקמטים מופיעים בשלב הפרי. מתרחשת עקב טיפול לא תקין. כתרופת מניעה משתמשים בפתרון של 40% פורמלין.

מבין המזיקים מציינים את הדוב ותולעי החוט... חרקים הורסים את השורשים ומכרסמים את גזע הצמח. הם נפטרים ממזיקים בעזרת תכשירים של יוקרה או וופוטוקס.

קציר ויישום היבול

נקצר בסלביה בסוף אוגוסט ובתחילת ספטמבר... כאשר מפרידים את הפירות מהשיחים נותר גבעול באורך 5 ס"מ. מלונים בשלים נצרכים טריים, ניתן לאחסן אותם רק כשבוע. לאחר הקטיף ניגבים את הפירות במטלית יבשה ומוסרים למקום קריר וחשוך.

המלון מוכן ריבה, ריבות ו ריבה... העיסה מיובשת ופירות מסוכרים נקצרים לחורף. מלון משמש באופן פעיל לייצור מאפינס, עוגות ומוצרי קונדיטוריה אחרים. העיסה הארומטית והמתוקה רוויה אותם בטעם דבש.

יתרונות וחסרונות של מגוון

מהעוצמות של הזן הם מציינים חסינות למחלות ומזיקים, עמידות בחום. לסלאביה בשר עסיסי ומתוק, רב תכליתי בשימוש. הפירות סובלים הובלה למרחקים ארוכים ללא בעיות.

מבין החסרונות, הם מציינים הצורך בעיצוב. לא כל גנן מתחיל מסוגל ליצור נכון שיח בפעם הראשונה. בשאר המלון המתוק סלוויה אין פגמים.

סיכום

הזן האטרקטיבי סלביה מתאים לגידול באזורים חמים: למלון יש להבשיל בעוד 3 חודשים. באזורים עם קיץ קריר, ההבשלה נמשכת 10-15 יום יותר.

כדי להשיג קציר, המיטות מוזנות ומושקות, עם הופעת יורה נוצרים שיחים. הפירות נקצרים בתחילת ספטמבר, כשהם נעשים ריחניים ויציבים. משמש להכנת קינוחים מתוקים וסלטי פירות.

הוסף תגובה

גן

פרחים