כיצד להקפיא יערה לחורף כמיץ, מחית או גרגרים שלמים

יערה נחשב למקור יקר של ויטמינים, מסייע להילחם בנגיפים ובמחלות לב וכלי דם. אבל יש לה זמן מאוד קצר, היא פורחת מוקדם ומסיימת להבשיל ביוני. לכן המארחות קוצרות אותו בדרכים שונות. בואו נדבר על אחד מהם - איך להקפיא יערה לחורף.

ניתן להקפיא יערה יער

יערה היא תוצר של אחסון לטווח קצר... וכדי להאריך את התקופה מבלי לאבד תכונות שימושיות, הוא קפוא. יערה אין התוויות נגד לאחסון במקפיא, זה אפילו מעודד.

כיצד להקפיא יערה לחורף כמיץ, מחית או גרגרים שלמים

היתרונות והחסרונות של ריק כזה

לשיטה זו היבטים חיוביים.:

  • ויטמינים וחומרים מזינים נשמרים;
  • חיי מדף - בין 2 ל 10 חודשים;
  • חוסך זמן וכסף - אין צורך לחנות.

לגבי החסרונות, הוא לבד: אתה צריך מקום לאחסון פירות יער עם טמפרטורה נמוכה ויציבה.

בחירה והכנה של פירות יער

הקריטריון העיקרי הוא שהגרגרים חייבים להיות בשלים ולא מעוצבים... אין להשתמש בירוק ובשמן יתר. הם שטופים מראש תחת מים חמים זורמים (לא ניתן לשפוך עליהם מים רותחים, אחרת הם יאבדו את תכונותיהם היקרות) ומייבשים על מגבות נייר.

התייחסות. לאחר הכביסה יש להיפטר מעודפי לחות על מנת שהגרגרים לא יאבדו את טעמם בעת הפשרה.

כיצד להקפיא כראוי יערה

חשוב לשים לב לבחירת האריזה. זה חייב להיות אטום ומתאים למזון ולשימוש במקרר. עדיף לקחת מיכלים קטנים. האפשרות הטובה ביותר היא שקיות ניילון עבות. גם כוסות ומיכלים מפלסטיק יעבדו.

אתה יכול להקפיא יערה במקבילות שונות.

מעניין באתר:

כיצד לשמור על יערה טרייה ומעובדת

הוראות להשתלת יערה למיקום חדש

פירות יער שלמים

חשוב לבחור פירות יער עם עור צפוף, ללא סדקים. לאחר הייבוש יש להכניס אותם למקפיא למשך שעה-שעתיים, לפרוס אותם בשכבה דקה כדי שלא יתקעו זה בזה... ואז אורזים במנות קטנות לכלי יבש מוכן. עדיף להשתמש בשקיות אטומות - הם יתפסו פחות מקום.

כיצד להקפיא יערה לחורף כמיץ, מחית או גרגרים שלמים

פִּירֶה

עבור שיטה זו, אתה יכול לקחת פירות יער בשלים.... יש לטחון את יערה בבלנדר למסה הומוגנית. לאחר מכן העבירו הכל דרך מסננת, נפטרים מחלקיקים לא טחונים, ואז הוסיפו סוכר ביחס של 1: 1 ושפכו לתוך המיכל המוכן (מכולות מנה, כוסות), מכוסה במכסה או בסרט נצמד.

חָשׁוּב! אין למלא את המכולות עם המחית המתקבלת עד אפס מקום. בהשפעת קור, הנוזל בתערובת יתרחב, והוא יזדקק לשטח נוסף.

בסירופ

מקדים סירופ סוכר מבושל מליטר מים ו 500 גרם סוכר קרירים לטמפרטורת החדר. מורחים את יערה בשכבה דקה במיכלים מוכנים. שופכים את הנוזל המתוק שנוצר על הגרגרים בגובה 1 ס"מ. ניתן להקפיא את המסה בצורה של אריחים.

תשומת הלב!הסירופ והגרגרים צריכים להיות באותה טמפרטורה.

בסוכר

אורזים את יערה במכלי פלסטיק בשכבה של 2 ס"משופכים סוכר על גבי אותה שכבה. מלא את המיכל, שכבות מתחלפות, סגור את המכסה בחוזקה.

בצורה של מיץ

לפני הסחיטה יש לזלוג את התותים במים רותחים... זה יעזור לייצור המיצים הרב ביותר.ואז סחט את יערה במסחטה או ידנית דרך בד הגבינה. הוסף סוכר למסה המתקבלת (150-200 גר 'חול לליטר נוזל). את המיץ ניתן למזוג לשקיות קרח.

כיצד להקפיא יערה לחורף כמיץ, מחית או גרגרים שלמים

עם חלב מרוכז

דרך קלה להכין קינוח טעים ובריא... שים את הגרגרים במנות קטנות בכלי פלסטיק ושופכים חלב מרוכז - 1 פחית חלב מרוכז לכל 1 ק"ג יערה. מכסים את המסה המתקבלת במכסה או בנייר כסף.

קח פתק:

איך להקפיא דומדמניות שחורות לחורף

כיצד להקפיא כראוי דומדמניות לחורף

כיצד להקפיא ענבים לחורף

תקופות אחסון

תקופת האחסון תלויה באופן הקפאת המוצר.... אם הפרי קפוא ללא מרכיבים נוספים, הוא 10 חודשים. תוספת סוכר מקצרת את הזמן ל 6 חודשים. עדיף להשתמש ריק עם חלב מרוכז תוך חודשיים.

חָשׁוּב! על מנת לא לחרוג מחיי המדף של המוצר, מצורף למכל תווית עם תאריך ההקפאה.

כיצד להפשיר כראוי יערה

איכות המוצר תלויה בהפשרה נכונה. ראשית, יש להעביר את יערה מהמקפיא למקרר. ושמור אותו שם במשך 5-7 שעות, ואז תן לו להגיע כבר בטמפרטורת החדר. הפשרה הדרגתית (עדינה) משמרת ויטמינים ותכונות שימושיות בפירות יער.

תשומת הלב! הקפאה מחדש אסורה, הגרגרים יאבדו את כל הערך שלהם.

סיכום

הקפאת יערה דורשת מעט זמן ומאמץ - זה לא צריך לקלף זרדים או זרעים. על ידי מתן התהליך למינימום זמן, תוכלו לספק למשפחתכם קינוח יקר וטעים לכל החורף. והכנה נכונה של פירות יער להקפאה, הקפדה על סטנדרטים לאחסון והפשרה תגדיל את חיי המדף ותשמר את הטעם ואת התכונות התזונתיות של יערה.

הוסף תגובה

גן

פרחים